Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna


Dolar84

Recommended Posts

Czekaliście, czekaliście i się doczekaliście.

 

Przed Wami edycja specjalna Konkursu Literackiego, w której możesz pokazać nieco... barwniejsze opisy i sytuacje, niż jest to normalnie dopuszczalne.

 

1. Limit słów - 5000

 

2. Obowiązujące tagi: [Gore] i jeden lub dwa dowolnie wybrany. Żeby była jasność - NIE można napisać opowiadania wyłącznie z tagiem [Gore].

 

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

 

4. Limit oddawania prac: 28.07.2013

 

5. Przed przystąpieniem do konkursu, proszę zapoznać się z Regulaminem.

 

6. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

 

7. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

 

8. Ostatni i najważniejszy punkt. Jeżeli ktoś napisze opowiadanie, którego całym sensem będzie bezsensowna rzeź i opisy brytalnych mordów, bez śladu fabuły, to takie opowiadanie zostanie NATYCHMIASTOWO zdyskwalifikowane. Limit słów jest bardzo duży, więc możecie stworzyć naprawdę przyjemne dzieła, gdzie gore będzie elementem, a nie podstawą.

 

Tym razem nagrodą nie będzie umieszczenie opowiadania w magazynie Brohoof, ponieważ nie zamieszcza się tam treści gore i clop (felietonów nie licząc), dlatego poprzestaniemy na stosownych oznaczeniach.

 

Tagi możecie wybierać, czasu macie dużo, spodziewam się więc, że przemyślicie to co zechcecie napisać i podacie nam naprawdę porządnie napisane opowiadania.

 

Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem, że tagi będą ustalone, a tu nie... No i trzeba coś wybrać. Z takiej edycji nie wolno mi zrezygnować :crazytwi:

W sumie tutaj też mogę wykorzystać materiały zebrane dla mojego wielkiego projektu. Zabieram się za pisanie :evilshy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak się składa że już od dawna mam pomysł na fanfic w tych klimatach. Gore świetnie pasuje do realiów mojego opowiadania.

 

Limit ma zawierać 500 słów. No to będę musiał się wysilić i nieco przedłużyć moje opowiadanie. Jednak raczej nie będę miał z tym problemów, przy mojej wyobraźni połowę wyznaczonego miejsca wypełnię w około 2 dni. Z ciekawości fanfic'ki tego typu piszę zawszę w nocy od 23 do 5 rano, dzięki temu mam lepsze natchnienie. 

 

Ps: Możliwe że w moim opowiadaniu pojawi się tag [Human].

Edytowano przez sajback
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużyć do 500 słów? Skrócić to rozumiem, ale przedłużyć... :rainderp:

Do rzeczy, małe pytanko. Czy gore ma służyć jako dodatek, czy być na pierwszym planie? Zakładam, że mamy wolną rękę (byle nie robić Cupcakes), ale wolę się dopytać...

No i, żeby nie było, że jest brak zainteresowania, to oznajmiam, że moja praca wychodzi na ostatnią prostą, mimo braku czasu :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd! Czytałem, punkt 8(i wszystko inne) jest co prawda trochę niewyraźny, bo dla mojej wady wzroku Twój kolor jest strasznie trudny do przeczytania :x Kurczę, źle się wyraziłem, ale nie do końca wiem jak opisać to o co mi chodzi... Bo tak- gore to tak jakby violence podniesiony wyżej. Ale czy sama jakby obecność takich scen jak "hektolitry krwi" czy po prostu"dokładność opisów". Źle zapytałem wcześniej, znaczy się, źle to wyjaśniłem... Ech... :facehoof: We wcześniejszym poście w słowie "gore" chodziło mi akurat o "hektolitry"... Do Celstii nędzy, nie wiem jak to wyjaśnić!

O, może tak:

Czy gore(czyt. rozszarpywanie na strzępy, hektolitry krwi, flaki latające dookoła) ma być "podstawą" czy bardziej chodzi o to, że możemy robić dokładne opisy, tak jakby szczegółowy violence? Czy na pierwszym planie(w scenach gore) ma być po prostu szczegółowość czy brutalność?

Da się zrozumieć, o co pytam...? :rd11:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie bardzo można to zrozumieć. A raczej nie wiem dokładnie o co Ci chodzi.

 

Powiem tak (może przypadkiem uda mi się odpowiedzieć) - Jednym z tagów, które musisz użyć jest gore. Czyli taka scena musi wystąpić. Chcieliście taką edycję, więc proszę Was bardzo. Jeżeli miałoby to być violence, to znalazłoby się w normalnej edycji konkursu. O to chodziło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to to jest tak, że jest sobie opowiadanie i jest w nim element gore... :youdontsay:

Znaczy...

Gore nie może być samym sensem istnienia konkursowego opowiadania, ma być jako bardziej opisana scena przemocy, coś jak rozgromienie dwóch gwałcicieli przez Magic Herba w "Synestezji" (Autoreklama, a co :crazytwi3: ). Myślę, że nawet mój "Stłumiony Gniew" nie załapał by się jako taki FF, ponieważ tam gore to podstawa i zwieńczenie całęj opowieści...

 

O takie wyjaśnienie Ci chodziło Foley?

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Coś jak... Hm... Spróbuję kompletnie inaczej: Czy przez konkursowe gore rozumiecie szczegółowe opisy czy po prostu dużą dawkę mordu, przemocy i brutalności? Nie umiem tego ubrać w inne słowa :facehoof: Nie jest to dokładne odzwierciedlenie tego o co mi chodzi, ale jest temu najbliżej.

Czy ja nie jestem zbyt zawiły? :rd4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FOOOOOOOLEYYYYYYY!!!!!!!! Prosisz się... :crazytwi:

 

Masz opis tagu [gore] w ich liście. Zastosuj się do niego, naturalnie przy zgodności z regulaminem konkursu. W gore chodzi głównie o szczegółowe opisy i tak dalej. Duża dawka przemocy występuje w wielu opowiadaniach, które są w dziale ogólnym, ponieważ takich opisów nie zawierają. Teraz już wiesz wszystko? Czy dalej będziesz mi podnosił ciśnienie? (Fun Fun Fun :pinkie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Argh! :flutterage:

Wiem, że mam opis tego tagu! Czytałem setki razy, tylko kurde jego mać nie umiem się wysłowić o co mi chodzi! Najsłodsza Celestio, zamykam gębę na kłódkę, piszę jak pisałem i :yay:, bo widzę, że chwilowo się podkopuję... :facehoof:

Mnie tu nie było, nic nie chciałem... Wracam do pisania :rd4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to wszystko jest jasne od samego początku, mimo że nie trawię [Gore] i innych takich. Ma być fajna fabuła wzbogacone opisami typu "kopytko, głowa, mózg na ścianie" a nie odwrotnie. Sam staram się tak pisać szukając inspiracji tu i ówdzie i jakoś idzie, choć trzeba się pospieszyć...

PS. Ktoś rzuci się na [Gore][Poezja][Komedia]? :derp:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można pokusić się na szczegółowy opis, w którym przez dwie strony będziemy obrazować spływająca krwinkę, a nawet każdy możliwy składnik osocza, wolno spływający po twarzy nieszczęśnika? :crazytwi3:

 

Ależ możesz jak najbardziej. Pod warunkiem, że będzie to jedynie element opowiadania które powali nas swoją fabułą, a nie jego całość, bo w takim wypadku będę krzyczał, pluł jadem i tupał nogami (lub odwrotnie) i dokonam dyskwalifikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gore i komedia?

 

Wyrwana nerka, przelatująca majestatycznie po pomieszczeniu trafiła kucyka w twarz. Organ początkowo zawisł na jego nosie, po czym, zaczął się wolno zsuwać.

 

Musze to zobaczyć :D

 

Co do tak zaawansowanych opisów... w sumie, jako taki element naukowy można tam wpleść. Ucz i baw się z gore :crazytwi3:

 

Chyba dość internetów na dziś...

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odmiana Canterlot... pierwszy minus.

Tytuł od rzeczonego "filmu".... kolejny minus(większy).

 

Moja obiektywna (na tyle na ile się da coś takiego osiągnąć) ocena zostanie wystawiona na bardzo ciężką próbą...  :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podobał Ci się tamten film? Tyle rżnięcia bagnetami, walki wręcz... Ach... :rarity: Na pocieszenie dodam, że możesz tam też znaleźć fragment z "Kompanii Braci"

Wiedziałem, że nie będzie łatwo, w każdej edycji daję coś, co nie pasuje jury :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...