Skocz do zawartości

Co Was wzrusza?


Turoń

Recommended Posts

Jedna osoba jest na coś całkowicie znieczulona ,a druga płacze od niej jak bóbr. Najdziwniejsza osoba którą znam, wzrusza się od śmiechu. Mnie wzruszyć dość trudno, ogólnie mam trudności w płakaniu, nawet gdy umrze mi moje kochane zwierzątko to mam zwykle blokadę łzotwórczą. Zdrowe to to nie jest. Ale jest coś co sprawia, iż miewam potoki wzruszenia i jest to muzyka~

A jak jest z Wami?

 

Link do komentarza

wiele rzeczy mnie wzrusza, ogólnie jestem dość wrażliwy, zwłaszcza odkąd mam tulpy. 

A z rzeczy które mnie wzruszają: los ludzi w Korei Północnej, los kobiet w islamistycznych krajach, nawet los postaci z filmów które oglądam. ostatnia rzecz, która mnie głęboko wzruszyła to anime, które wczoraj pokazał mi kolega. http://pl.wikipedia.org/wiki/Elfen_Lied

Link do komentarza

Hmm... x) wiele rzeczy, głównie... wszystko! zwłaszcza jak jest piękne i smutne zarazem~! ^^

 

Powyższe się tyczy zarówno historii jak i muzyki, muzyka - nie ma to jak duet pianino x skrzypce (czy też generalnie klawisze x smyczki). Nieco cięższe brzmienia też są mile widziane (DSBM <3) i generalnie mroczniejsze aspekty również należy uznać za zaletę! (np. taki gore... .__.)

 

Hmm... cóż mogę zaproponować z takiej ckliwej muzyki, może... Wspominałem coś o takim jednym duecie? x)

 

http://www.youtube.com/watch?v=R29CSz5E_zM ~1:22 ^^

 

Żeby było ciekawiej, ścieżka ta pochodzi z anime, które też na dobrą sprawę spełnia to kryterium - Piękno~Smutek :')

  • +1 1
Link do komentarza

co mnie wzrusza? ludzie, nie koty czy cebula a ludzie właśnie

i wszystko co z nimi związane a przedewszystkim zdolność

do udzielenia pomocy drugiemu człowiekowi. ludzie

potrafią też zaskoczyć ale częściej negatywnie.

Muzyka? owszem pod warunkiem że coś sobą reprezentuje.

Postaci z filmów/bajek ich losy? tak ale rzadko... i tyle.

Link do komentarza

Dobre historie, forma mało ważna (bobra udawałem już przy anime i fanficach, książkach i ostatnio nawet na filmie jakimś, to chyba Harry Potter był z hisotryją snape'a. Jak grałem w Final Fantasy to było blisko ;p). Co dziwne, o ile jest jeszcze szansa że poczuję jakieś współczucie do jednostki kiedy przeprowadzają z nią wywiad w wiadomościach, to kiedy podają puste liczby (przykładowo 200 ofiar śmiertelnych), to nie czuję nic.

Inna sprawa, kilka razy zdarzyło mi się ryczeć jak mnie życie kopało po dupie. Nie że tak na codzień, ale jak się to wszystko skumulowało. Stare dzieje już :D

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza

ostatnia rzecz, która mnie głęboko wzruszyła to anime, które wczoraj pokazał mi kolega. http://pl.wikipedia....wiki/Elfen_Lied

 

Wiesz że jest to jedno z naprawdę nielicznych anime które zdarzyło mi się obejrzeć ? Muszę przyznać że podobało mi się ( ciekawe zakończenie...) .

 

Co mnie wzrusza ? Bardzo trudne pytanie . To po prawdzie zależy od tego jaki mam humor, czy mam doła czy też nie... itp. Czasem potrafią mnie wzruszyć drobnostki a czasem jestem głuchy oraz ślepy nawet na cierpienie innych osób... Nie jest to dobry stan rzeczy, wiem o tym , jednak mam tak odkąd tylko pamiętam.

 

Jednak z tego co zauważyłem to najłatwiej się wzruszam gdy :

- Słucham muzyki.

- Gdy widzę bezinteresowną pomoc ( której sam czasem nie potrafię udzielić ... )

- Oglądam niektóre filmy ( są filmy na których ryczałem jak dziecko... )

- Gdy ktoś doceni moje bezinteresowne starania ( tak, tak... raz na jakiś czas potrafię się zamienić w "normalnego" człowieka... a raz nawet udało mi się zostać kogoś "aniołem stróżem"... )

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza

Niestety, moja wypowiedź będzie krótka, albowiem to, co mnie wzrusza można policzyć na palcach. Jednej ręki. Do rzeczy, są to:

- krzywda dziejąca się małym dzieciom, jako istotom bezbronnym,

- śmierć bliskich,

- i tu chyba kończę, bo na razie nie przypominam sobie innych rzeczy. Post do ewentualnej edycji, uprzedzałem iż nie potrwa to długo.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Było tego trochę. Głównie gry i filmy.

-Zakończenie książki Oskar i Pani Róża

-Zakończenie filmu Miasto Aniołów

-Zakończenie Leona Zawodowca

-Wycięta scena z Titanica w której

ta mała sympatyczna dziewczynka tonie

-Scena z Titanica w której poszukują ocalałych

-Scena z Titanica w której para leżąca na łóżku postanawia zostać ze sobą do końca (taka para istniała!)

-Zakończenie gry Bioshock 2

-Zakończenie gry Silent Hill 2

-Zakończenie filmu Podaj Dalej - MUST SEE!

-Scena zaręczyn z Final Fantasy XIII (our private heaven...)

-Zakończenie gry Eternal Sonata

-Zakończenie gry HL2: Episode 2

Ogólnie jestem taki wrażliwiec. Empatii u mnie pod dostatkiem - najbardziej poruszają mnie... jak to napisać... zaskakujące sceny. Coś czego się nie spodziewałem. "Ludzkie" zdarzenia, które nie zostały ograne w filmach n-razy. Momenty w których ktoś ukazuje ludzką naturę, swoje słabości, "zaraża wzruszeniem". Tak jak to miało miejsce w Oskarze (historia chłopca chorego na raka. Mimo, że jestem ateistą ostatnie zdanie rozłożyło mnie na łopatki:

"Tylko Bóg ma prawo mnie obudzić"

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza

Nie mogę słuchać jak ktoś mówi o torturowaniu zwierząt, przede wszystkim tych... jakby to ująć, z charakterem. Gdybym spotkał takiego debila, który bez skrupułów znęca się nad zwierzętami, zabiłbym na miejscu. I to w sumie najbardziej, poza tym, jak coś jest wzruszające to się wzruszam...

 

 


-Zakończenie gry Bioshock 2

Tak, to dobry przykład czegoś wzruszającego.

Edytowano przez Moontiger
Link do komentarza

Mnie wzrusza naprawdę wiele rzecz, np.

- Torturowanie zwierząt.... Niedawno ktoś zabił kota którego od malutkiego dokarmiałam na parkingu, najprawdopodobniej został pobity :fluttercry2:::sadsmile: ... ciągle płaczę z tego powodu... okropny cios...

- Muzyka.

- Niektóre filmy.

- Cała masa scen z Anime.

- Niektóre książki.

- Nie jestem pewna jak to sformułować, ale np. zakończenia ważnych dla mnie chwil.

- Wspominanie różnych chwil mojego życia.

 

Pewnie jeszcze coś...

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...