Jump to content

bobule
 Share

Recommended Posts


Za to wciągnął mnie artykuł Spidiego o trójmiejskim fandomie - myślę, że seria artykułów opisująca lokalne fandomy (...)

Bardzo mi miło, taki był też cel tego artykułu. Plotki, które krążą o Tribrony są krzywdzące, a wciągu ostatniego półrocza naprawdę ostro wzięliśmy się za siebie i chcemy to wszystkim pokazać. Równocześnie z wielką chęcią ujrzę Twój artykuł. Chcielibyśmy, aby każdy, kto ma ochotę, mógł napisać coś o swoim fandomie.

 


no no ciekawy numer nawet jeden artykuł zainspirował mnie do zrobienia maskotki mojego regionu c prawda to ponycratorski badziew, ale może mozę jakiś artysta

Dzięki :D Swoją drogą weź coś napisz o tej maskotce pod zdjęciem :)

Link to comment
Share on other sites

Dolcze. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co do jasnej cholery robi w twoim zestawieniu "Walizka Cydru" i czemu jest tak wysoko? ;_;

Tekst o nawiązaniach do popkultury napisany jest strasznie chaotycznie, przydałaby się ostra korekta. Co i rusz zatrzymywałam się, żeby przeczytać jakieś zdanie po dwa-trzy razy, żeby w ogóle zrozumieć, co i jak.

No i Barrfind. Rozpaczliwie pragnę nie odwoływać się do argumentów dotyczących osoby autora, ale... autor felietonu stracił dla mnie wszelką wiarygodność po tym, gdy usiłował tłumaczyć shipping swojej przepakowanej ponysony z Rarity za pomocą teorii strun. Facet, po prostu powiedz wprost, że masz kompleksy i że podkochujesz się w kolorowym kucyku z serialu, a nie próbujesz się chować za tymi nieszczęsnymi strunami, dobrze?

Anyway, opinie opiniami, ale shipy OCxCanon... nie lubię ich. Nie wyzywam ich autorów od heretyków i zdrajców, ale wolę, gdy OCki wiążą się z OCkami, nie ingerując w relacje z postaciami serialowymi. To jedna z tych rzeczy, które "czuję" i nie umiem do końca uzasadnić.

Poza tym numer trzyma poziom, nie licząc braków w zakresie korekty. Panowie, wstyd...

Link to comment
Share on other sites

Dolcze. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co do jasnej cholery robi w twoim zestawieniu "Walizka Cydru" i czemu jest tak wysoko? ;_;

Tekst o nawiązaniach do popkultury napisany jest strasznie chaotycznie, przydałaby się ostra korekta. Co i rusz zatrzymywałam się, żeby przeczytać jakieś zdanie po dwa-trzy razy, żeby w ogóle zrozumieć, co i jak.

 

Stop whining, pls.

 

I lol, Thar :rainderp:

 

Not bad Brohoof. Ale z Baffem i Barrfindem to zje :yay:.

Link to comment
Share on other sites


Dolcze. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie, co do jasnej cholery robi w twoim zestawieniu "Walizka Cydru" i czemu jest tak wysoko? ;_;Tekst o nawiązaniach do popkultury napisany jest strasznie chaotycznie, przydałaby się ostra korekta. Co i rusz zatrzymywałam się, żeby przeczytać jakieś zdanie po dwa-trzy razy, żeby w ogóle zrozumieć, co i jak.

 

Służę. Jak wyraźnie napisałem jest to lista wysoce subiektywna. Liczyło się w niej moje odczucie w stosunku do danego opowiadania a nie idealna poprawność jego formy. Tak, Twoje opowiadanie jest w moim prywatnym Top10 polskich opowiadań - jeżeli Ci się to nie podoba, trudno, ale takie właśnie mam co do niego odczucia.

Link to comment
Share on other sites

@MaxyBlack, jeśli nie zgadzasz się z listą Dolara, napisz nam własną, żebyśmy wiedzieli, jak wygląda obiektywność.

 

@Ghatorr - a mój fanfik jest czwarty. Ha, i co teraz!

 

@WilkU

 

 

Fajne obrazki

Zakładam, że chodzi o ten pod artykułem Verlaxa? xD

Link to comment
Share on other sites

@MaxyBlack, jeśli nie zgadzasz się z listą Dolara, napisz nam własną, żebyśmy wiedzieli, jak wygląda obiektywność.

 

@Ghatorr - a mój fanfik jest czwarty. Ha, i co teraz!

 

@WilkU

Zakładam, że chodzi o ten pod artykułem Verlaxa? xD

 

Ja do listy dolara nic nie mam, jednak mi chodzi o to, że Lazarus wszedzie pisze, że jest to oficjalna lista najlepszych polskich ff gdzie jest wyraźnie napisane, że to sa jedynie opinie Dolara. A z tego co mi wiadomo, Dolar a) nie jest jakimś wielkim ministrem od spraw ff w polskich. Jest modem na MLPPolska, bawi się z tłumaczeniami. Ale światowej sławy znawcą ff nie jest i uznawanie tej listy jako oficjalny spis polskich ff to szczyt debilizmu. b) Jego zdanie =/= zdanie całego fandomu. Gdyby było ogólnopolskie głosowanie nie zdziwił bym się gdyby ten ff nie znalazł by się w topce. Dlaczego? bo tcb ma ostatnio wielu hejterów czego dowodem był ostatni butthart w warszawie na wszystkie crossovery.

Edited by MaxyBlack
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja do listy dolara nic nie mam, jednak mi chodzi o to, że Lazarus wszedzie pisze, że jest to oficjalna lista najlepszych polskich ff gdzie jest wyraźnie napisane, że to sa jedynie opinie Dolara. A z tego co mi wiadomo, Dolar a) nie jest jakimś wielkim ministrem od spraw ff w polskich. b) Jego zdanie =/= zdanie całego fandomu. Gdyby było ogólnopolskie głosowanie nie zdziwił bym się gdyby ten ff nie znalazł by się w topce. Dlaczego? bo tcb ma ostatnio wielu hejterów czego dowodem był ostatni butthart w warszawie na wszystkie crossovery.

 

Dobra, to mogę poprosić o wyjaśnienie dlaczego Pan pisze tutaj, a nie na PW do Lazarusa/temacie dyskusyjnym o fanfiku Lazarusa/gdziekolwiek indziej tylko tutaj? Jeśli Lazarus rzeczywiście twierdzi to co waćpan tu prawi, to rzeczywiście, nie jest to zarówno moralne jak i logiczne działanie. Ale jaki ma to związek z Brohoofem? Artykuł spełnia wszystkie zasady moralne i etyczne, to że ktoś bezczelnie go wykorzystuje już nie należy do kwestii Brohoofa.

 

a) Hmm. Polemizowałbym. Niezależnie od tego gdzie będziemy kroczyć z dyskusją, Dolar cieszy się wielkim autorytetem w kwestii fanfiction. Czy ministerstwo od razu, lekka przesada. Ministerstwo fanfiction należy się tylko i wyłącznie shortskirtsandexplosions we współpracy z knighty'm. 

 

b) Całkowicie się z tym zgadzam. W końcu sam imć Dolar napisał że jest to subiektywna lista. Nie rozumiem do końca o co chodzi w całej sytuacji, tytuł artykułu jest bardzo ale to bardzo czytelny. 

 

Gdyby było ogólnopolskie głosowanie nie zdziwił bym się gdyby ten ff nie znalazł by się w topce. Dlaczego? bo tcb ma ostatnio wielu hejterów czego dowodem był ostatni butthart w warszawie na wszystkie crossovery.

 

 

Wybaczy waszmość, ale niespecjalnie rozumiem. Jaki to ma związek? Bo o ile pierwsza część wypowiedzi była rzeczywiście pełna sensu i logiki, tutaj gubię się w twych przemyśleniach. Kwestia jest taka, artykuł Dolara84 jest w pełni subiektywny, napisany bardzo starannie z dobrą argumentacją. To czy się z nim zgadzamy czy nie, to już inna kwestia. Zarówno autor artykułu jak i sam Brohoof nie ponosi odpowiedzialności za to że ktoś nie potrafi doczytać tytułu tegoż właśnie artykułu.

 

Pozdrawiam

 

- Verlax

Link to comment
Share on other sites

A gdzie niby pisałem że to "oficjalna" lista, Maksiu? Pisałem że "w brohoofie". Rozumiem że darzysz ten periodyk wielką miłością, ale to nie jest powód, by aż uznawać wszystko co piszą za oficjalne zdanie fandomu. 

 

 

Edit - i znalazłem ten straszliwy status, o który Maxy się tak trzepie i który kilka razy pod rząd usunął z biur adaptacyjnych. "Nowy brohoof, top 10 polskich ficów... i ja na 6 miejscu <3". Ach, tyle informacji o oficjalności, o tym że cały fandom mnie kocha, prawda? Widzicie to? Bo ja nie :v

Edited by Ghatorr
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W ogóle o co ta cała burza? Naprawdę nie macie większych problemów w życiu od tego, że ktoś kocha swojego kucyka na serio, a kto inny uważa fanfik B za lepszy od fanfika A? Oczywiście można dyskutować, nawet trzeba... to bardzo przyjemne... ale kilka osób tutaj sprawia wrażenie, jakby autentycznie miało żal do pisma i autorów. Nie cenzurujmy się wzajemnie :)

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Poza tym numer trzyma poziom, nie licząc braków w zakresie korekty. Panowie, wstyd...

mogłabyś się rozwinąć? :)

Not bad Brohoof. Ale z Baffem i Barrfindem to zje :yay:.

Niklas, aleś się rozpisał, a ja już liczyłem na konstruktywną ścianę tekstu :D
Link to comment
Share on other sites

>konstruktywna ściana tekstu

>ściana tekstu

>ściana

 

bobul, nie pij tyle :ming:

 

W sumie na razie tak lekko przejrzałem gazetkę, zatrzymałem się na dłużej jedynie przy liście ficów Dolara, no i przy wywiadzie z makerem xd

Link to comment
Share on other sites

A przy okazji skoro wyszedłem z jaskini i zdecydowałem się odezwać na forum, muszę przyznać że był to moim zdaniem jeden z najlepszych numerów jeśli chodzi o liczbę i jakość artykułów, szkoda tylko że rzeczywiście nieco nie udało nam się wypalić z numeru dość krytycznych błędów. Osobiście dla mnie szkoda również, że pisząc tyle artykułów nadal ni jednej opinii na ich temat nie usłyszałem. No cóż, będę musiał kiedyś napisać jakiś kiepski artykuł, może będzie jakaś dyskusja (uśmiech).

Edited by Verlax
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jak napiszesz jakąś recenzję, to zazwyczaj dostajesz komentarz od autora FF ;) Więc jeśli Ci zależy na komentarzach, to wiesz co robić :rd7:

 

A pamiętasz bym kiedyś zrecenzował Polskie opowiadanie? Ja jestem pisarzem i krytykiem fandomu angielskiego, nie polskiego. Co mam, dać im tu linka i zrobić im przyśpieszony kurs polszczyzny? (uśmiech). Zrecenzowałem już sporo opowiadań, naprawdę.

Edited by Verlax
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...