Skocz do zawartości

Cahan

Moderator
  • Zawartość

    4072
  • Rejestracja

  • Ostatnio

  • Wygrane dni

    151

Wszystko napisane przez Cahan

  1. Włączyłam sobie Winter Wrap Up, po niemiecku. Jak dla mnie lepsze niż oryginał.

  2. Nie no lubić można, kreować osobowość można. Mnie po prostu dziwi ten cały zachwyt nad nią. Jakoś nad większością kucy z tła nikt się nie zachwyca. A jak już ktoś powiedział- w prawdziwym życiu nikt nie chce znać takich osób, bo są bardzo irytujące. A kanon Derpy i fanon Derpy- wszystko spoko dopóki ktoś to rozróżnia. A pomysły na new Mane6 w serialu "Lyra, Derpy, Tavia, Vinyl, i coś tam jeszcze" to już lekka przesada. A design tego szarego pegaza mi się nawet podoba. Ładna jest i tyle.
  3. A ja Pinkie nie lubię. Ogólnie nie przepadam za idiotkami, irytują mnie. Nie chodzi o to, że taka Raindrops zasługuje na większą popularność, bo nie zasługuje. Po prostu Derpy też nie zasługuje. To samo tyczy się Lyry, Vinyl i Octavii.
  4. Ani lubię Derpy, ani jej nie lubię. Ot, kuc z tła, nic ciekawego nie oferuje. Idiotka z zezem- no co tu do lubienia? Raczej irytuje mnie liczba jej fanów- przecież to jest kuc z tła! Taka Raindrops to już tyle fanów nie ma, a o Masquarade nikt nawet nie słyszał.
  5. Cahan

    Ile śpicie?

    Śpię stanowczo za mało- tak 5-6 godzin. Ale odsypiam w dzień. A przespać mogłabym cały dzień i całą noc.
  6. Wie ktoś, czyistnieje łotewsk dubbing kucy?

    1. Sabina

      Sabina

      Łotewskiego chcesz się uczyć? c:

    2. Cahan

      Cahan

      Tak, przydałoby się nauczyć języka swoich przodków. Zwłaszcza, że to piękny język :)

    3. Sabina

      Sabina

      Hm... To sama nie wiem. Obawiam się, że może nie być takiego dubbingu. Zwłaszcza, że to niezbyt popularny język i nie ma wielu użytkowników. Ale może coś znajdziesz :D

  7. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  8. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  9. To są przykłady mi znane, a tematu nie studiowałam dogłębnie, na to natknęłam się podczas rozwijania swoich hobby, po prostu. Ale racja, spam się tutaj robi, koniec off topu Co do listu- jak dla mnie za mało naukowy język. Chyba zbyt formalna jestem.
  10. Ale tutaj jest kwestia dodatkowych organów. Całkiem często. Przykłady: - Apistogramma macmasteri i Apistogramma viejita; zapewne też z A.honglosoi -Apistogramma panduro i Apistogramma nijseni; zapewne też z A.baenshi -Pielęgnica zebra i pielęgnica nikaraguańska -Koń domowy i koń Przewalskiego [który nie jest przodkiem konia domowego] -Kot domowy i serwal -Kot domowy i kot błotny -koń i osioł- zdarza się, że niektóre klacze powstałe z takich związków są płodne; tak samo lew i tygrys -Już nawet nie piszę o psie i wilku oraz o kocie i żbiku
  11. To, że się krzyżują i dają płodne potomstwo oznacza, że mają tyle samo chromosomów. Gatunkami są różnymi, gdyż różnice fenotypowe są zbyt duże. Lis i kot to zły przykład, bo to ssaki, należące do różnych rodzajów. Jednak w obrębie rodzaju da się skrzyżować wiele zwierząt.
  12. To nie był dobry dzień, zdecydowanie nie był.

    1. Pokaż poprzednie komentarze  [2 więcej]
    2. GoForGold

      GoForGold

      Ja dostałbym laga i chyba by mnie na sygnale odwieźli więc nie jest źle. ^^

    3. Sajback Gray

      Sajback Gray

      Tak to jest w piątek 13. :D

    4. Fikus

      Fikus

      Oj, znam ten ból D:

  13. Co nie zmienia faktu, że jeśli mają tą samą liczbę chromosomów, to też są różnymi gatunkami. Czasami różne gatunki mogą się dowolnie krzyżować i dawać płodne potomstwo- np. Apistogramma viejita i Apistogramma macmasteri, kot domowy i kot błotny, koń domowy i koń Przewalskiego, a w przeszłości tarpan i koń górski.
  14. Jeśli po X pokoleniach międzygatunkowe potomstwo jest płodne, to ziemnioki, pegazy i jednorożce mają taką samą liczbę chromosomów. Jeśli tak nie jest- to mają różną liczbę chromosomów. A X i Y są wyjątkowe, bo to chromosomy płci. Z innymi tak nie będzie. Choć u niektórych zwierząt płeć genetycznie jest dziedziczona inaczej, albo nie jest zależna od genów, ale to są kuce, więc będzie tak jak u ludzi.
  15. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  16. Cahan

    Jaki to skrót

    Mammograficzne Menstruacyjne Metafazowe Zegarki Górnicze PO [od Przysposobienia Obronnego, nie partii ]
  17. Przecież napisałam, że na Y jest MNIEJ genów niż na X- nie tylko spermatogeneza tak się składa. Ale owszem jest niemal pusty. A mitochondrialne DNA otrzymuje się TYLKO od matki. A genotypowo, jest to mniej więcej 50% od matki, 50% od ojca. I o tym mówi I Prawo Mendla. Co nie zmienia faktu, że fenotypowo mogą powstać różne dziwne rzeczy. A część cech zapisanych w genach mogą ujawnić tylko warunki. Jednak pod względem genetycznym jesteśmy w 50% matką, a w 50 ojcem. Całości od nich nie otrzymujemy, tylko po połowie.
  18. Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
  19. Crossing over zachodzi i u ojca i u matki. Ale niezależnie od siebie. Tzn,- podczas powstawania gamet. Więc wychodzi 1/2 od ojca i 1/2 od matki. Genetycznie to tak działa. No, więcej zawsze jest od matki, bo na chromosomie Y jest mniej genów + mitochondrialne DNA, które dziedziczy się tylko po linii żeńskiej. Po prostu z 10 cech wszystkie są swego rodzaju wypadkową od ojca matki, ale jak to rozbić na allele, to będzie ich razem 20, po 10 od ojca i po 10 od matki.
  20. Cahan

    Jaki to skrót

    Broniaczowe Biedronki Robotniczochłopskie EDIT: Zostałam wyprzedzona Cudowne Ule Durnych Wielbłądów NKWD
  21. Cahan

    Jaki to skrót

    Obiboki Narodów Zbeszczeszczonych NFZ
  22. Jesteśmy idealnie 1/2 matki i 1/2 ojca. No, nie liczę możliwych mutacji, ale to max 1% jest. A crossing over przecież zachodzi pomiędzy chromosomami 1 osobnika, kiedy tworzą one biwalent. Pamiętajmy, że to, iż u matki/ojca dana cecha się nie ujawniła, to nie oznacza, że jej nie ma. Bo ma. Czasem uaktywni ją dopiero obecność innego allelu [allele recesywne i geny współdziałające, oraz cechy kumulatywne]. Czyli genetycznie jesteśmy 1/2 naszych rodziców.
×
×
  • Utwórz nowe...