-
Zawartość
4072 -
Rejestracja
-
Ostatnio
-
Wygrane dni
151
Wszystko napisane przez Cahan
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
@Irwin Chyba wiem dlaczego tak jest. Wystarczy odpowiedzieć sobie na 2 pytania. Dla kogo produkowane jest MLP? Kto czyta fanfiki? No właśnie. Obyczajowa historia o kucykach, taka jak odcinki serialu, bez wzbogacenia warstwy psychiki postaci oraz bez dodania odrobiny głębi samej historii nada się tylko na bajkę dla pięciolatków. Kto by to czytał? Bo na pewno nie ja. Weź sobie taki Sezon na Jabłka i wyobraź to w formie fanfika. Każdy usnąłby z nudów najdalej na drugiej stronie. I okraszenie zagadnienia toną ironii się nie liczy, bo to już nie taborety. Fandom to młodzież i dorośli, mało w nim dzieci, które raczej też nie byłyby zainteresowane. Bo po co, skoro dla przeciwwagi mają CRISISa, Fallouta czy Equetripa?- 2171 odpowiedzi
-
- 3
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Lajki na fejsie nic nie znaczą, serio. Może po prostu strona im się spodobała, podobnie jak i post? Bo wiesz, ja nie będę lajkować komuś czegoś co mi się nie podoba, jeśli tak nie jest. Ani nie komciać fot koleżanek "Ślicznie <3", jeśli wyszły na nich jak upośledzone małpy.
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
Past Sins jeszcze nie jest takie złe - pierwszą połowę oceniam całkiem wysoko. Ale takie MLD czy jakieś Cupcakes?- 2171 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
A skąd je weźmiesz nowych, kiedy fandom się kurczy? Wystarczy zmobilizować tych co są, ale się nie udzielają. A część po prostu nie wie, wystarczy zresztą poczytać co się dzieje na fejsie, kiedy ktoś prosi o polecenie fanfika .- 2171 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
A wiesz że chyba wiem jak :D? W sumie wpadłam na to, czytając Twojego posta, więc dzięki. Połączona kampania MLPpolska-Equestria Times-FGE. Nie tyle Oskary (ja już je skończyłam , co serie artykułów o rynku fanfikowym. Dlaczego MLD i Cupcakes nie są dobre. Dlaczego Past Sins jest co najwyżej średnie. I co w zamian z podobnych typów. Myślę też że po zakończeniu Oskarów i ogłoszeniu wyników pewne rzeczy mogą się częściowo zmienić.- 2171 odpowiedzi
-
- 3
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Ok, od dziś pozbądź się wszystkich niezbędnych do życia przedmiotów, w tym komputera. Spienięż to i oddaj biednym. A na obiad jedz same kartofle ze śmietaną, bo schabowy to bogacenie się. Przykład może i drastyczny, ale na tym mniej więcej walka ze wzbogacaniem polega. Bogacenia nie ma w raju zwanym Koreą Północną.
-
Ale dlaczego bogacz miałby dzielić się z innymi? Zresztą, ten bogacz musiał jakoś zarobić. Czyli okazał się w pewien sposób lepszy od tych hord biedaków. No i bogacz kasę wydaje, bo te prywatne samoloty to ktoś buduje... Akurat ja jestem wielkim wrogiem komunizmu oraz socjalizmu. Socjale tylko w ograniczonym zakresie - edukacja, służba zdrowia, etc. Ale żadnych socjali za posiadanie dziecka, psa czy złotej rybki.
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
Moim zdaniem Legendary zostawić, ale liczbę głosów wymaganych zmienić z 50 na 20. I oczywiście bardziej rozpromować Epic.- 2171 odpowiedzi
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
I tu popełniasz błąd. To że czegoś nie lubię, nie znaczy że mi przeszkadza czy że tego unikam. W naturze wszystko jest ze sobą powiązane. Monokultury? Łąki? To też twór człowieka. Nie cofniesz czasu, ani nie zmienisz ludzi. Światem rządzi kasa, a koncerny i mocarstwa w zadzie mają naukowców i grupki idealistów. Bo jeśli mają do wyboru złoto bądź puszczę amazońską, to wybiorą to pierwsze. Jeśli myślałeś, że nie robiłam tych małych rzeczy to też się mylisz. W sumie nawet byłam osobą, dzięki której uratowane zostało całe jezioro. Nigdy nie pozostawałam też bierna na destrukcyjne ludzkie zachowania. Ale w skali świata to nic nie znaczy. Jest za późno, nie wykonałam zadania.
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
Myślę że lepszym pomysłem będzie większe nagłośnienie ludziom, że coś takiego jak Epic istnieje i że warto głosować. Może i sensownych komentarzy byłoby więcej? Po prostu podejrzewam, że rzesze ludzi, nie wiedzą że coś takiego jak ten tag w ogóle istnieje.- 2171 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
Nie ma i nie będzie takiej listy, bo wszystko da się zrobić dobrze. Tylko niektóre rzeczy jest cholernie ciężko porządnie napisać.- 2171 odpowiedzi
-
- 2
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Akurat ptasich treli nie lubię. A same ptaki tylko z jabłkami.
-
Chcę żyć sama w lesie w górach, na jakimś ostatnim zazadziu. I tam chciałabym też swojego żywota dokonać. Kiedyś chciałam zmienić świat, ochronić naturę przed zgubnym działaniem człowieka, ale dorosłam i zrozumiałam, że to niemożliwe, że jest już za późno. Dlatego chciałabym się trochę pobawić, a potem umrzeć zanim spotka to mój świat. Nie chcę patrzeć na Ziemię, na której nie ma już dziewiczych lasów ani raf koralowych, zaś wszystko zaleją ludzie swoim betonem i pragnieniem bycia władcą świata. Jest wiele rzeczy które lubię robić i do tego czasu może bez reszty im się poświęcę, a może nie...
-
Wiesz, nie chodzi o to że tacy ludzie to większość populacji, niemniej jednak zdarzają się i to wcale nie jakoś sporadycznie.
-
Pytanie do kolegi wyżej: na ilu większych ponymeetach byłeś?
-
Sądzę że takich bronies jest wielu. Taka prawda.
-
Stowarzyszenie Żyjących Piszących - dyskusje ogólne o pisaniu/tłumaczeniu.
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
Nie przejmować się. Pisać akcję, robić opisy (ale też nie każdej pierdoły). Dobrze jest sobie wcześniej rozplanować fabułę nieco dokładniej.- 2171 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- Pisanie
- Tłumaczenie
-
(i 1 więcej)
Tagi:
-
Szklane Niebo [NZ][Fantasy][Dark][Violence][Adventure]
temat napisał nowy post w Opowiadania wszystkich bronies
Klacz/samica podmieńca moim zdaniem brzmi strasznie głupio. "Podmieńczyni" jeszcze gorzej. Ja jestem akurat fanką tworów typu "podmieniec zrobiła", "jednorożec kopnęła", etc. -
[Dyskusja] Cadance - teoria na temat jej alikornizacji.
temat napisał nowy post w Krystalina Autokratorias
Książki i komiksy, nawet oficjalne, nie są kanoniczne, więc to tylko takie gdybanie. Ja tam stawiam że któreś z jej rodziców było alikornem, albo miało choćby domieszkę ich krwi.- 11 odpowiedzi
-
- księżniczka
- dyskusja
-
(i 2 więcej)
Tagi:
-
Ten moment gdy nikt nie wie na którą jutro egzamin, bo każdemu katedra podała inne informacje. ŚUM taki piękny

-
Ten post nie może zostać wyświetlony, ponieważ znajduje się w forum, które jest chronione hasłem. Podaj hasło
-
Trzy Strony Medalu, autorstwa Pillstera.
-
Jestem introwertyczką, nie lubię Shy. Nie wyobrażam sobie mieć takiej koleżanki co tylko umie piszczeć i chować się za winklem. Nawet normalnie nie pogadasz, nie zrobisz wspólnie niczego szalonego. Znaczy... Może i zrobisz, ale ta osoba nie będzie przy tym szczęśliwa, nie wykaże się inicjatywą. Cenię sobie odwagę, pewność siebie i asertywność. Nie lubię takich ofermowatych dziewczyn, które są uroczymi, nieporadnymi księżniczkami, często właśnie kochającymi zwierzątka. Flutter jest też jak dla mnie... bezdennie głupia. Kuracja jaką zaserwowała Filominie mogła ją zabić. Nie, ptaków nie leczy się karmiąc je barszczem i podając leki na ślepo. Ogółem taki przykład laika, który tworzy wokół siebie otoczkę wielkiego miłośnika zwierząt, ale dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane.
-
Napiszę coś, bo sesja 1. Najbardziej chciałabym być alikornem. Magia i latanie są ekstra, a nieśmiertelność/długowieczność jeszcze lepsze. I że ja nie dam rady? Proszę. Do tego jestem zajedwabista :badass:. Mogłabym spokojnie robić za księżniczkę krytyki, racjonalizmu i rosiczek. 2. Jednorożec by w sumie pasował, bo jednak głównie pracuję intelektualnie, cenię sobie finezję i sądzę że magia by mnie mocno zainteresowała. Tyle możliwości... 3. Pegaz... Mam lęk wysokości, ale to szczegół. Lubię sport i rywalizację. Tak samo jak lubię walkę (co nie przeszkadza mi mieć dość pacyfistycznych poglądów). Do tego często uważam pójście z buta za najlepszą metodę. 4. Ziemniak, najgorsza, najbardziej plebejska z ras. Jednak mam zdolności biologiczne, uwielbiam przyrodę, zwłaszcza rośliny. No i plebejskie pochodzenie. Cóż, wygląda na to, że w sumie nadawałabym się na każdą z ras, a moja natura jest mocno sprzeczna sama w sobie. Wniosek: zostałabym zebrą,
-
Co to znaczy "zachowuje się jak ogier" ?
