Skocz do zawartości

Zegary [EPIC][OSKAR][Z][Adventure][Light violence]


Alberich

Recommended Posts

Po kilku dniach zakończyłem lekturę tego  genialnego tekstu.

 

Fabuła:

- Bardzo wciągająca, intrygująca i dobrze przemyślana. Czytało mi się jak książkę. Nowe postacie zostały ciekawie wymieszane z mane6. Charaktery głównych bohaterek zostały oddanie bardzo dobrze. Strach Fluttershy, pewność siebie AJ, niezłamany nastrój Pinkie, no, może RD wg. mnie została trochę ominięta i wydawała się pozostawać na uboczu. Ale jest świetnie. Twilight, no co tu dużo pisać. Jak wyjęta z serialu.

- Ponadto, w tekście znalazło się kilka pomysłów które chętnie ujrzałbym w serialu. Nie będę pisał które, bo byłby to spoiler, ale kilka ich jest. Szczególnie jeden z nich bardzo przypadł mi do gustu. Taki niespodziewany, ciekawy i nadajacy smaku całemu opowiadaniu.

- Ładnie nakreślona została granica między "dobrymi" a "złymi", która to czasem wydaje się rozmywać, i zaskakiwać. Ciekawy zabieg, bardzo uprzyjemniający odbiór całości.

- Sama historia jest bardzo ciekawa, jak już napisałem na wstępie. Przemyślana od początku do końca, nic nie jest dziełem przypadku, nic nie wydaje się być wrzucone w ostatniej chwili, wszystko jest tam gdzie trzeba. Naprawdę, genialna historia ubrana w świetny styl.

 

Styl:

O stylu Albericha wypowiadałem się już wcześniej, teraz będzie krótko. Styl autora bardzo mi się podoba. Jest ułożony, dynamiczny gdzie trzeba, statyczny tam gdzie wymaga tego fabuła. Wszystko ładnie się ze sobą przenika, daje to znakomity efekt kiedy czytamy spokojną akcję, która nagle przeradza się w dynamiczną walkę/ucieczkę.

Opowiadanie czyta się bardzo dobrze. Nie ma co tutaj się rozwodzić. Jest świetnie.

 

Ogólne wrażenia:

Powtórzę się. Opowiadanie bardzo mi się podobało. Jest to z pewnością jedno z najlepszych opowiadań w rodzimym fandomie. Warte uwagi, warte poświęconego czasu na przeczytanie. Warte każdej minuty spędzonej przy nim. Szczerze polecam. Tekst trafia na listę moich ulubionych opowiadań, a autor staje się obiektem mojego maniakalnego uwielbienia. :crazytwi3:

 

W przyszłości zabiorę się za kolejne opowiadanie, niemniej jednak, czekam na kolejne teksty.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały Alberich... Pochłaniasz z zapałem kolejne strony tekstu, jest późno, ale mówisz sobie - "jeszcze jeden rozdział, jeszcze jedna strona". - Opowiadanie się kończy i już wiesz, że musisz sięgnąć po kolejny tekst spod jego kopytek. ^-^ 

 

Świetna robota, dziękuję Wam (oj tak, pisarz w czasie tworzenia nie jest samotny) za ten wspaniały tekst. Bez wątpienia ląduje w mojej osobistej "topce".

 

"Zegary" miałem okazję przeczytać po raz pierwszy jesienią 2012, jednak nieodpowiednie warunki nie pozwoliły mi wiele wynieść z tekstu. Pojawiła się kolejna szansa, by odświeżyć sobie tekst - nie żałuję! :yay:

 

Bardzo dobrze rozplanowany bieg fabuły, dużo świetnych pomysłów, nawiązania:

ŚMIERĆ, Ornamentatorzy, Upioryt

Styl jest naprawdę przyjemny, pozwala "płynąć" razem z tekstem. Cóż, ode mnie tyle, nie jestem zbyt rozgadanym komentatorem. Powodzenia z kolejnymi utworami!

 

 

Tekst trafia na listę moich ulubionych opowiadań, a autor staje się obiektem mojego maniakalnego uwielbienia.

Zakładamy bractwo?  :lunaderp:

Edytowano przez miskof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bester, Miskof i Niklas:

 

Wy naprawdę nie macie czego robić z wolnym czasem? :D

 

Rzecz jasna nie będzie mi przykro z tego powodu, że mam zaprzysięgłych fanów, to naprawdę bardzo, ale to bardzo miłe. Postaram się Was nie rozczarować i w miarę na bieżąco dostarczać świeże teksty. Rozdział IV Chwały już w korekcie, a na dniach powinienem jeszcze coś Wam podrzucić. Cierpliwość zostanie wynagrodzona.

 

A jeśli tak bardzo zależy Wam na Bractwie Zegarowym... Cóż... Godzina Zwycięstwa nadejdzie, prędzej czy później.

 

Pozdrawiam i dziękuję za ciepłe i rzeczowe komentarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładamy bractwo? :lunaderp:

 

Jestem ZA! :crazytwi:

Jako psychofan mogę spamić Alberich`owi o pisanie nowych rozdziałów, koczować przed domem, i co tam jeszcze psychofani robią.

 

Allbeeerrriiichh :crazytwi3:

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna :rainderp:

Alberich, staph :rainderp:

 

Coś mi mówi, że robisz się sławny. To chyba dobrze.

 

A co do Bractwa...

Przyda się wsparcie techniczne? :ming:

 

 

Aj, bym zapomniał.

Korekta "Widma dawnych czasów" została ukończona. Spodziewajcie się aktualizacji "Chwały" :giggle:

Edytowano przez Decaded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aj, bym zapomniał.
Korekta "Widma dawnych czasów" została ukończona. Spodziewajcie się aktualizacji "Chwały"

 

No, rychło w czas xd

 


A co do Bractwa...
Przyda się wsparcie techniczne?

 

Przyda się, bo ja co najwyżej mogę coś popsuć... albo zrobić muzę xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

*kopu* *kopu*

 

Jako że Dolcze poruszył ostatnio temat tagu Epic, kto z czytelników byłby chętny, by nadać ten tag nieco niedocenionym Zegarom? Bo uważam, że jeśli jakiś fic polskiego fandomu zasługuje na to, to na pewno ten. Naprawdę dobra fabuła, ciekawe postacie i kręcące się jak trybiki w zegarze wątki. 

 

Stąd też opowiadanie ma mój jeden głos za tym, by uzyskał tag [Epic].

 

Also, Dolar twierdzi, że spokojnie uzyska 10 wymaganych głosów. Chcę zobaczyć, czy ma rację xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz mój miecz. Opowiadanie jak najbardziej zasługuje na tag [EPIC] 

Też uważam, że spokojnie zbierze te głosy.

 

 

Mały edit, bo zapomniałem uzasadnić  :lunaderp:

Cóż ja powiedzieć mogę o tym fanfiku. Jak dla mnie doskonały pod

każdym względem. Historia powala, styl powala, a ostatnia scena epilogu... miodzio.

Zresztą wszystko co pisze Alberich, zasługuje na ten tag. Wiem, że krótko, ale

nie bijcie. Ja na prawdę jestem kiepski w pisaniu takich ocen.

Edytowano przez fatail
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatail i Patryk956 - niestety Waszych głosów nie mogę dopisać, ponieważ brak najważniejszej rzeczy - uzasadnienia dlaczego według Was zasługuje na taki tag. Dodajcie je, a głosy zostaną zaliczone.

 

Natomiast doliczam swój głos - tutaj nie byłem prereaderem więc z czystym sumieniem mogę podbić o jedno oczko. Za uzasadnienie niech posłuży mój komentarz, który znajduje się w tym temacie na jednej z wcześniejszych stron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za to niedopowiedzenie.

Opowieść - gdyż to zasługuje na ten tytuł - tak mi się spodobał, że zapisałem go na dysku w telefonie i przeczytałem już przynajmniej trzy razy.

Sama fabuła, widać na pierwszy rzut oka że przemyślana od początku do końca. Zawiła tajemnica, której elementy układanki poznajemy z rozdziału na rozdział.

Stworzone lokacje łatwe do wyobrażenia a bohaterowie mają trójwymiarową (jak ktoś to kiedyś ładnie określił) osobowość. 

Charaktery znanych nam klaczy są wyraźnie podkreślone, nie tylko te z elementów, ale też te "ukryte" jak upartość u Rainbow, czy Fluttershy która przez swoją dobroć jest w stanie wystawić się na katusze psychiczne dla ratowania przyjaciół. 

Widać również zamiłowanie autora do zegarów, które przelał na "papier". Przyznam szczerze, że mnie nim zaraził.

Nie jestem dobry w ocenianiu czy samym pisaniu choćby prostego opisu czegokolwiek, więc... taaa.

Mam nadzieję że to wystarczy na dopisanie mojego plusa do opowiadania, a jeżeli nie, to na pewno zdołam coś jeszcze z siebie wyciągnąć :D

Dziękuję za uwagę i życzę miłego dnia

PS: Gratuluję Dolarze za dostanie się do "zielonych", wiem o tym od dawna ale nie miałem czasu by ci pogratulować :)

Edytowano przez Patryk956
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dostępu do komputera, bez internetu, ale zrobiłem co w mojej mocy, by ten post pojawił się tutaj jak najszybciej!

 

Zdecydowanie jestem za tagiem [EPIC]. Jako uzasadnienie - komentarz napisany już w tym temacie, a oprócz tego:

 

Opowiadanie ma niesamowity klimat, a sama przygoda jest po prostu świetna. Czytelnik siada do tego opowiadania i czyta, nie spodziewa się nawet, że natrafił na "bagno" - tekst, który musi przeczytać od razu w całości! Gdy już myślisz, że zbliżasz się do końca przygody - jesteś w błędzie - już w kolejnym akapicie pojawia się kilka zdań, które wręcz zmuszają do dalszej lektury, bo wiesz, że nie zaśniesz dzisiejszej nocy! Ponadto - świetnie wykreowani bohaterowie, genialne wykorzystanie bohaterów serialu, bardzo dobre, bogate opisy, świetnie prowadzona fabuła i niebanalne wątki poboczne. To opowiadanie jest w mojej ścisłej "topce" fanfików i nie przewiduję, że kiedykolwiek z niej zniknie, bo przeżyłem z tym opowiadaniem niesamowitą przygodę, tak, to jest ważne - pozwolić czytelnikowi odczuć to, co dzieje się w opowiadaniu, pozwolić mu na zagłębienie się w wykreowany świat!

 

Dyktowałem ten post przez telefon, więc za ewentualne błędy przepraszam i serdecznie dziękuję mojemu pośrednikowi.

Edytowano przez miskof
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak się tu ożywiliście, to i ja się wypowiem...

 

Korciło mnie, by też na siebie zagłosować, trochę bym poprzeczkę podniósł. :D 

Ale... I tak jest fajnie. Dziękuję, że mnie doceniacie, to bardzo motywuje jako pisarza. Sam nie jestem przekonany, czy Zegary zasługują na Epic, ale skoro Wy tak uważacie, to nie będę się spierał.

Teraz trochę Wam odpowiem. Cóż... nakomentowaliście się, to i ja mogę kilka słów rzucić:

 

Fatail:

Bardzo cieszę się z entuzjazmu, aczkolwiek sam aż tak ciepło nie odbieram swojej twórczości. "Bóg dał z kalectwem pokusę nam i głód." Jestem czasem trochę zbyt chorobliwie ambitny, przez to wiele opowiadań na wieki utknęło w moich dokumentach, trochę bezlitosna selekcja, ale dzięki temu mam pewność, że nic złego się nie wymknie.

Dolar:

Ty już zrobiłeś wystarczająco wiele swoimi recenzjami i skuteczną promocją, tak czy inaczej dzięki!

Patryk956:

Z tym przemyśleniem bym nie przesadzał. Zapraszam na FGE, tam w temacie pewien sympatyczny użytkownik wyłapał całą tonę nieścisłości. Tak czy inaczej uważam, że źle nie jest. Każdy mój czytelnik jest dla mnie ważny.

Miskof:

Jako kolejna obeznana osoba i kolejny z moich "marketingowców" też jesteś tu mile widziany. Po raz kolejny uważam opinię za przesadzoną, ale... Cieszy mnie niezmiernie, że udało mi się kogoś zadowolić.

Niklas:

Ale jak będziecie robić zjazd, to mnie zaproście. :D  Też bym sobie przyjechał. Możesz sobie dopisać jedno piwo do swojego rachunku, na mój koszt.

 

Jeszcze raz wszystkim dziękuję.

 

Pozdrawiam i zamiatam kapeluszem podłogę!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo głosujemy na Epic? A proszę bardzo

 

Same "Zegary" szanownego pana Albericha, są jednym z pierwszych, polskich FF'ów jakie dałem radę przeczytać w całości. Jest to opowieść o niesamowitej głębi, doskonale ukształtowanych charakterach głównych bohaterek, które całkowicie przypominają te z samego serialu. Sam klimat jest dobry, taki pełen tajemnic a sama postać Time Rivera czy innych OC, które znalazły się w tej opowieści zasługują na kolejny plus. 

 

Aczkolwiek, musiałbym odświeżyć to cudo, to jednak "Zegary" zasługują z całą pewnością na tag [EPIC]. Ma to "coś" co wciąga i pozwala, kiedyś tam wrócić do tej doskonale przygotowanej i przemyślanej fabuły. 

 

Ale cóż ja mogę rzec? Tylko powiedzieć - Dajcie temu Epic!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem linii 326 oraz przegubów na niej... a nie, nie to forum.

Jestem zwolennikiem przyznania fanfikowi "Zegary" tagu [EPIC].

Za postaci, za fabułę, za świat przedstawiony, zlokalizowany nieco na uboczu "znanej" Equestrii, ale całkowicie wiarygodny w ramach serialowego uniwersum, za wynalezienie nowego rodzaju magii i za to, że wciąga tak, iż nie sposób się oderwać.

Ogólnie za wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za uhonorowaniem "Zegarów" tagiem [EPIC]. Dlaczego? Czynników jest tak wiele, że wymienię tylko kilka pierwszych jakie przyjdą mi do głowy, by nie zaśmiecać zbytnio tematu.

 

Świetnie wykreowani bohaterowie, ciekawa konstrukcja świata, wciągający klimat, miarowo wzrastające napięcie, tajemnice i zagadki, widmo czegoś wielkiego i nieuchwytnego, wyczuwalne podczas lektury tekstu... od strony technicznej także trudno cokolwiek zarzucić. Wszystko to składa się na wyśmienitą mieszankę, pieszczącą podniebienia koneserów dobrych opowiadań. Oczywiście, przesadą byłoby stwierdzenie, że fic jest doskonały, czy idealny, ale na status epickiego z pewnością zasługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...