Skocz do zawartości

Spotkanie na cmentarzu [Oneshot][TCB][Sad]


waterpony

Recommended Posts

Witam

Oto maja choroba psychiczna :crazytwi3: polegająca na interesowaniu się bajkami dla małych dziewczynek wstąpiła w kolejną fazę. Napisałem swój pierwszy fik (pierwszy raz mam za sobą  :rdblink:  ). Ale już starczy tego gimnazjalnego humoru ...

 

Oto me dzieło:

https://drive.google.com/open?id=0B28RG3iFzJc7bzMtc0FOZWdIZDQ&authuser=0

 

Mam nadzieję, że się spodoba. Czekam na konstruktywną krytykę (lepiej napisz pochwałę).

Sorki a błędy ortograficzne, stylistyczne i interpunkcyjne upośledzenie nie wybiera.

Edytowano przez Dolar84
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze... Na wstępie chciałem tylko podkreślić, że nie trawię klimatów TCB i podobnych, ale jako że to twój pierwszy fik, to liczyłem na nieco świeżości w tej kwestii.

 

Niestety, połowa pierwszej strony już mnie przekonała, że moje nadzieje są płonne. Acz plus za nawiązanie do pana Coelho (choć sądząc po adnotacji na końcu, nie jestem pewien, czy to nie było po prostu nawiązanie do innego fika...)

 

Pisząc rzeczy typu "przepraszam za ortografię" kopiesz sam pod sobą dołek. Przepuść tekst chociaż przez jakiegoś znajomego, który by ci wytknął niezrozumiałe zdania (a tych jest zadziwiająco dużo jak na tak krótki tekst). Tu nie chodzi o to, że ktoś jest nazistą gramatycznym i wytknie ci wszystko, ale o to, żeby tekst był w ogóle czytelny i przyjemny wizualnie. Jednak tutaj nawet korekta nie pomoże zbytnio, bo...

 

...fabuła nie istnieje. Mogła być z tego smutno-gorzka gadka o przemijaniu i życiu, o tym, że wojna dotyka wszystkich (a najbardziej cywilów), a nawet o jakieś pojedynczej tragedii, która się wydarzyła pośród miliona i której nikt poza daną osobą i tak nie zauważa. A dostaliśmy ZAKOŃCZENIE A ORAZ B, w dodatku wciśnięte w tekst w najbardziej perfidny sposób, jaki widziałem. I żadne z nich nie wyjaśnia niczego. Mogłeś sobie przynajmniej darować dopisek "mam nadzieję, że się wzruszyłeś...", bo dawno takiego facepalma nie zaliczyłem, jak po przeczytaniu tego kawałka.

 

Naprawdę, naprawdę staram się zazwyczaj szukać czegoś pozytywnego w każdym fiku, zwłaszcza u osób początkujących, ale tym razem z przykrością stwierdzam, że mogę jedynie powiedzieć: przynajmniej próbowałeś.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza myśl jaka wpadła mi do głowy to czy ten komentarz będzie dłuższy od fika.

Potem jak przeczytałem całość to uznałem, że Mickiewicza ze mnie nie będzie i lepiej zachować swoje fiki w głowie. Podsumowując masz rację jak teraz sobie czytam mój własny fik to myślę, że to dno i pisarz był walniętym gimbem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo przepraszam za wszelkie błędy ortograficzne, gramatyczne i
interpunkcyjne (bo tych pewnie będzie naj więcej) mam nadzieję, że wśród
czytelników nie ma „Nazistów ortograficznych” "

 

Powinieneś umieścić to na samym początku tekstu. Wtedy ludzie od razu by wiedzieli, że czytanie tego to sama strata czasu. O ile fabuła z początku wydawała się ciekawa, to dodanie dwóch zakończeń wyszło ci, no powiedzmy nie za dobrze. Pamiętaj też o tym, że nie tylko treść się liczy ale też wygląd. Gdy kliknąłem w link, moim oczom ukazała się taka ściana tekstu której nie chce się czytać. A co do Nazi Grammar, zadaniem czytających i komentujących jest wytknięcie ci KAŻDEGO błędu jaki popełnisz.

 

Tak abstrahując od tematu, mam dziwne wrażenie, że gdy w pierwszym poście pojawia się wyrażenie "to mój pierwszy fanfik" to zazwyczaj jest to shit, który musi mieć tag [human] albo [TCB].

 

 

Pozdrawiam, Caidian

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż wielu ludzi nie trawi TCB a to mój ulubiony temat. Co do tej kolumny tekstu to mam za mały skil polonistyczny żeby to jakoś rozbić. A jak nie chcesz czytać to wrzuć do Iwony :). Obecnie pracuję nad czymś co raczej się spodoba albo dostanie jeszcze większy hejt. Pisanie fików jest jak narkotyk w nocy nie śpię tylko myślę co napisać xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe formatowanie tekstu nijak ma się do polonistyki (pomijając może poprawną interpunkcję i wiedzę o tym, że zdanie zaczyna się od wielkiej litery i kończy kropką, wykrzyknikiem lub znakiem zapytania).

A TCB się ludziom przejadło - za dużo śmiecia, za mało perełek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...