Skocz do zawartości

Tymczasowe /sb/


Siper

Recommended Posts

31 minuty temu Amolek napisał:

Paryż przeżywa ubogacanie kulturowe. Eksplozje, zakładnicy i takie tam strzelaniny.

 

EDIT: kilka ataków w mieście, ponad 60 ofiar, około 100 zakładników wzięli i jest możliwość, że ich zabiją.


Typowy dzień w wielokulturowym Paryżu.

 

W ogóle, to czołem :derpyhug: 

Link do komentarza

Też ogarnąłem teraz sytuację (po paru piwach, ale możliwie jak najdokładniej :v )

No cóż, widzę dwa scenariusze:

-Francja ustabilizuje sytuację, po czym zabierze ostrzejszy głos w sprawie przyjmowania uchodźców

-Nie dość, że zrobi to co wyżej, dojdzie do ogólnej radykalizacji w tej kwestii. Deportacje, nieme przyzwolenie na powszechną opresję wobec muslimów...

 

So much fun.

Link do komentarza

https://www.rt.com/news/321873-france-aircraft-carrier-Syris/

 

Tak czy inaczej, chyba żartujecie, jeśli myślicie, że Francuzi się ogarną. Dalej będą przyjmować tzw. imigrantów, nie zrobią nic przeciwko muslimom już siedzącym we Fhancji. A dlaczego? A dlatego, że na Zachodzie (a i u nas) są hordy lewackich idiotów, którzy autentycznie uważają islam za religię pokoju, bronią muslimów na każdym kroku, nie widzą żadnego problemu w przyjmowaniu uchodźców i nazywają każdego, kto się temu sprzeciwia, faszystą (w najlepszym wypadku). Niestety do tych hord zaliczają się media i duża część polityków, a że pranie mózgów lemingów jest łatwe, to mamy to, co mamy. Zresztą ja dalej uważam to wszystko za celowe działanie rządów albo stojących za rządami sił. W Europie dawno nie było poważnej wojny, czas najwyższy. 

  • +1 1
Link do komentarza

Po takim czymś ciężko będzie tym politykom zachować wiarygodność.

Lud będzie żądał odwetu, a unikanie go doprowadzi tylko do zamieszek i łowów na muslimów - chyba, że rozwiążą to w jakiś sprytny sposób.

 

Co do ewentualnego udziału sił jakichś rządów w tym incydencie - absolutnie bym się nie zdziwił. Casus Belli sam się nie zrobi :wow: 

Link do komentarza
17 minut temu Bury napisał:

No cóż, widzę dwa scenariusze:

-Francja ustabilizuje sytuację, po czym zabierze ostrzejszy głos w sprawie przyjmowania uchodźców

-Nie dość, że zrobi to co wyżej, dojdzie do ogólnej radykalizacji w tej kwestii. Deportacje, nieme przyzwolenie na powszechną opresję wobec muslimów...

 

Z Hollandem na czele? Wątpię. Nic się nie zmieni w kwestii stosunku władz do Islamu i imigrantów. Myślę, że nastroje w społeczeństwie mogą się zmienić, ale na ewentualne efekty trzeba czekać do wyborów w 2017, choć po cichu liczę, że zwykli Francuzi przejrzą na oczy co się dzieje dookoła.

Link do komentarza
1 minutę temu Wonsz napisał:

Z Hollandem na czele? Wątpię. Nic się nie zmieni w kwestii stosunku władz do Islamu i imigrantów. Myślę, że nastroje w społeczeństwie mogą się zmienić, ale na ewentualne efekty trzeba czekać do wyborów w 2017, choć po cichu liczę, że zwykli Francuzi przejrzą na oczy co się dzieje dookoła.

 

Osobiście mam drobną nadzieję na to, że przymusowa ewakuacja i w niedługim czasie konieczność spojrzenia w oczy rodzinom ofiar troszkę da mu do myślenia... małe szanse, ale jednak.

 

A we Francji jakaś świadomość już istnieje, a po dzisiejszych wydarzeniach będzie po prostu idealny boom niezadowolenia. I na to niezadowolenie liczę mocno.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...