Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "Crossover"


Dolar84

Recommended Posts

Od ostatniego konkursu minęło sporo czasu i jest to wyłącznie moja wina - musiałem odpocząć od przymusowych lektur. No ale od zakończenia oskarów minęły dwa tygodnie i zaczynam odczuwać brak czegoś, co MUSZĘ czytać, bez względu na okoliczności. Stąd edycja specjalna. W pewien sposób nawiązywać będzie do pierwszej jaka się pojawiła - nie będzie tematu, tylko obowiązkowy tag. Podczas rozmowy z Zodiakiem jakoś tak ulągł mi się we łbie pomysł na czego od Was oczekuję. Jak wiadomo MLP:FiM z sukcesami łączono z najbardziej nieprawdopodobnymi partnerami - koronnym przykładem jest oczywiście Fallout. Waszym zadaniem jest stworzyć więcej tego rodzaju połączeń - a nuż ktoś wykuje nam nowe, wspaniałe Ponyversum? Nie przedłużając przechodzę do standardowej listy:

 

1. Limit słów - 5000 (skoro ściągamy z pierwszej edycji specjalnej, to i ilość słów z niej podkradnę)

2. Tagi: obowiązkowo [Crossover]. Reszta dowolna w liczbie i rodzaju z wyłączeniem gore/clop.

3. Można łączyć dosłownie ze wszystkiem - grami/filmami/anime/kreskówkami/serialami/książkami - hulaj dusza. Wymagam jednak by w poście ze zgłoszeniem było zaznaczone z czym dokładnie jest to crossover.

4. Termin oddawania prac: 31.01.2016 23:59:59

5. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

6. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę WYŁĄCZYĆ w google docs opcję komentowania/edycji do czasu podania wyników konkursu. Jednocześnie prace można publikować w dziale po zakończeniu konkursu (przed ogłoszeniem wyników).

7. Przed przystąpieniem do konkursu proszę zapoznać się z Regulaminem (wiem, że część punktów się powtarza, ale i tak nalegam na jego przeczytanie).

8. Prace które przekroczą limit słów, będą zawierać elementy gore/clop, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, będę błędnie otagowane lub zostaną wysłane po terminie podlegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują w całości powyższe postanowienia oraz regulamin.

 

Sędzia - Dolar84

 

To by było na tyle, jeżeli chodzi o zasady. Reszta w Waszych rękach - działajcie, bo czasu jest tylko pozornie dużo. Jeżeli mielibyście jakieś pytania, to oczywiście piszcie w temacie - odpowiem jak najszybciej. Wszystkim potencjalnym uczestnikom życzę powodzenia.

 

Let the chaos begin!

 

Edit: Teraz powinien post wyglądać już dobrze.

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu Dolar84 napisał:

Wymagam jednak by w poście ze zgłoszeniem było zaznaczone z czym dokładnie jest to crossover.

Co to za zabawa, jak od początku wie się, o czym jest tekst... :hmpf:

 

Crossover, powiadasz... Niestety wszystkie pomysły na dobre crossy już dawno przelałem na papier i wrzuciłem, więc nie będzie łatwo, ale jak jakiś nowy pomysł wpadnie, to czemu nie...? Tak na wszelki wypadek mam dwa, być może głupie, pytania, ale lepiej dmuchać na zimne i zawczasu zapytać:

- crossover z jedną "rzeczą" czy może być i dwie, trzy, pięć, sto itd upchane w jednym opowiadaniu?

- czy ewentualni ludzie muszą pozostać ludźmi (analogicznie również i inne istoty nie będące kucami), czy można ich przerobić na kolorowe salcesony?

Zakładam, że w obu przypadkach "hulaj dusza i róbta co chceta", ale lepiej dopytać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu Foley napisał:

Co to za zabawa, jak od początku wie się, o czym jest tekst... :hmpf:

 

Crossover, powiadasz... Niestety wszystkie pomysły na dobre crossy już dawno przelałem na papier i wrzuciłem, więc nie będzie łatwo, ale jak jakiś nowy pomysł wpadnie, to czemu nie...? Tak na wszelki wypadek mam dwa, być może głupie, pytania, ale lepiej dmuchać na zimne i zawczasu zapytać:

- crossover z jedną "rzeczą" czy może być i dwie, trzy, pięć, sto itd upchane w jednym opowiadaniu?

- czy ewentualni ludzie muszą pozostać ludźmi (analogicznie również i inne istoty nie będące kucami), czy można ich przerobić na kolorowe salcesony?

Zakładam, że w obu przypadkach "hulaj dusza i róbta co chceta", ale lepiej dopytać...

 

Dobra, można w poście nie pisać, ale koniecznie wtedy wysłać mi PW z taką informacją. Co zaś do pytanie

 

- crossover może być z większą ilością rzeczy

- pewnie że możesz przerabiać, byle było po ukończeniu w klimacie MLP :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie teraz Dolar84 napisał:

Dobra, można w poście nie pisać, ale koniecznie wtedy wysłać mi PW z taką informacją.

Hm... Spoko, myślałem, żeby ją po prostu schować w piętnaście-dwadzieścia spoilerów, żeby ktoś najpierw przeczytał tekst, a potem to, ale pomysł z PW też jest niezły. :D

 

Odpowiedzi mnie satysfakcjonują, będę mógł zacząć proces "tentegowania" w głowie... Jak mi się kiedyś zachce, huehuehue...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(O co chodzi z tym Wielkim Pisarzem? Mogłabyś to jakoś wyjaśnić? @Ampere)
Poza tym, nie sądzę, że Dolar jakoś chętnie do mnie zajrzy ... po tym, co ostatnio u mnie widział. Cóż, jak napiszę, to tutaj wstawię. Może komuś się spodoba, albo pojedzie po bandzie, czyli shejtuje i będzie mi i z tym dobrze. Koniec offtopu! 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs z Crosoverami :lunathink:. Interesujące.

Na całe szczęście mam plan

Spoiler

- Chodzi o miliony? Prawda Sun?

- Nie. Nie chodzi o żaden milion.

- Pół miliona też się przyda.

- Tu nie chodzi o pieniądze. 

- Więc o co?

- O fanfik.

- Fanfik? 

- Tak. Najlepsze fanfiki zostaną wystawione na Mlppolska...

- I my je ukradniemy? 

- Nie. My, to znaczy ja napiszę jeden z nich

Tak gwoli ścisłości mam nawet trzy plany...

Spoiler

- Zatem słuchajcie uważnie, bo powiem tylko raz (i nie będę powtarzać)

Jest z nimi tylko jeden problem. Są jak na razie zbyt obszerne. Muszę wybrać jeden i go wykonać. Zatem Dolar już może przygotowywać stos, bo mam zamiar znów spróbować (bez karty atutowej w postaci TCB).

 

Mam nadzieje, że te krótkie przerywniki nie stanowiły problemu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

godzinę temu Sun napisał:

- Zatem słuchajcie uważnie, bo powiem tylko raz (i nie będę powtarzać)

<tu wstaw całą masę bluzgów> :flutterage:

You stupid woman! Właśnie tego się obawiałem, że nie tylko ja wpadnę na ten pomysł...

<tu wstaw kolejną masę bluzgów>

No cóż... Houston, we may have a problem... :derp5: Chociaż mam jeszcze niby plan B...

Spoiler

...a lubię, kiedy wszystko idzie zgodnie z planem...

Ale właśnie sobie uświadomiłem, że chyba mądrzej będzie jednak sobie odpuścić. Nie ważne jak bardzo będę się wysilał, to zawsze istnieje ryzyko, że ktoś wpadnie na taki sam pomysł i wtedy cały misterny fanfic pójdzie w... :MJTQO:

 

Tia... Chyba będziecie się bawić beze mnie tym razem...:twilight6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu Foley napisał:

<tu wstaw całą masę bluzgów> :flutterage:

You stupid woman! Właśnie tego się obawiałem, że nie tylko ja wpadnę na ten pomysł...

<tu wstaw kolejną masę bluzgów>

 

Przyznam, że chyba nie przeczytałeś mojego posta w całości. Otóż miałem 3 pomysły (i allo allo było jednym z nich, a drugi, mniemam, że też jest ci znany), ale akurat z tego nie skorzystałem, wiec śmiało możesz brać. Powiem więcej, nawet chętnie poczytam o lotnikach ukrywających się w kurniku, podczas gdy szacowny restaurator przygotowuje dla nich samolot napędzany skradzionym silnikiem od kosiarki. Zatem pisz, bo muszę mieć z kim przegrać.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sun, ależ przeczytałem. Chodzi mi o to, że uświadomiłeś mi (co prawda niechcący, ale jednak) ważną kwestię, czyli "co jak ktoś wpadnie na ten sam pomysł". Po szybkich, ale chłodnych kalkulacjach, uznałem, że mądrzej dla mnie będzie sobie jednak odpuścić (resztę powodów zachowam dla siebie). Nie chodzi tu tylko o tę konkretną sytuację czy ten pomysł, a po prostu o ogół. A te "bluzgi" miały wymiar bardziej humorystyczny niż faktycznie emocjonalny. :rdblink:

 

A jak chcesz mieć z kim przegrać, to akurat ja nie jestem w stanie w tym pomóc. :twilight6: Musisz znaleźć kogoś lepszego, a biorąc pod uwagę te wszystkie konkursy, które już były, to wydaje mi się, że nie będzie o to ciężko. :lol:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu Dolar84 napisał:

Wolałbym, zeby tego raczej unikać.

Ale mimo to jest i tylko o to mi chodziło. Nie martw się, Dolarze - chodzi mi napisanie czegoś w stylu Sweetie Brick, czyli tekstu podzielonego na wiele krótkich, słabo powiązanych ze sobą fragmentów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ... najwidoczniej jako pierwszy oddaję swoją pracę.
Było mi miło, pisząc go, tym bardziej, że jest to moje ulubione uniwersum :D 
Wystawiam tutaj, na widok publiczny moje pierwsze opowiadanie konkursowe (mam nadzieję, że te sceny, które ukazałem, nie będą podchodzić pod gore, tylko violence, oraz to, że nie napisałem za dużo, chociaż tu mi wszystko gra):
'Lądowanie' [crossover][war][sad][adventure][violence]. Główny cross podam na prywatnym.
https://docs.google.com/document/d/11fyiaLTGa08MCTRex_rNINuiN7iQl68oQ2To8UEbJ5g/edit?usp=sharing

Oto mały spojler, w związku z opanowywaną przeze mnie techniką 3D.

Spoiler

końcowy samolot.png

 

Edytowano przez Świeży rekrut
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaczęłam coś pisać, ale w tej chwili jestem ledwie w połowie, a już przekroczyłam limit słów... Najwyraźniej nie dane mi będzie zamieścić mojego "dzieła" w tym wątku i ostatecznie zalegnie na dnie szuflady aż po wsze czasy :OTE2F:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godziny temu Dolar84 napisał:

Mam nadzieję, że nie zostawicie Świeżego Rekruta samego :D

@Świeży rekrut nadchodzi odsiecz. :)

"Przyjaciel twój rękę poda ci 
Pomoże gdy miewasz gorsze dni..."

 

Teraz do rzeczy.

[Oneshot] [Crossover] [Sad] [Violence]

Jest to Crossover z odcinkiem 6 serialu Kompania Braci.

Chłodna śmierć

 

Miłego oceniania.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...