Gandzia

[Konkurs] Gandziowy Konkurs Literacki edycja II: Equestria rules the waves!

Recommended Posts

Gandziowy Konkurs Literacki edycja II

Equestria rules the waves!


 

Jak zapewne pamiętacie, jakiś czas temu zorganizowałem konkurs literacki. Wydarzenie tak mi się spodobało, że postanowiłem zorganizować drugą edycję.

 

Tym razem tematykę konkursu można podsumować krótko – Equestria rules the waves! Waszym zadaniem będzie napisanie fanfika o tematyce morskiej – statki, okręty, odkrycia, podróże i bitwy morskie. Oczywiście w klimatach MLP. Jest to motyw ciekawy, a przy tym z jakiegoś powodu mało popularny w naszym fandomie, więc macie szansę się wykazać.

 

Opowiadania będą oceniane przez niezależne grono sędziowskie w składzie: Gandzia (czyli ja), Verlax i Poulsen. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma nagrodę – kod Paysafecard na sumę 20 złotych!

 

Regulamin

 

1. Limit słów – 15 000. Opowiadanie musi być zamieszczone w tym temacie, w formacie Google Dox,

2. Termin oddawania prac – 30.09.2018, 31.10.2018, godzina 23:59:59,

3. Tagi i tematyka – z wyjątkiem [gore] i [clop] dozwolone są wszystkie tagi. Opowiadanie MUSI jednak trzymać się tematyki konkursu,

4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP,

5. Każdy uczestnik może oddać tylko jedno opowiadanie,

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek,

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z regulaminem,

8. Prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie, zostaną zdyskwalifikowane,

9. Przystępując do konkursu, autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz regulamin działu.

 

Opowiadania proszę zamieszczać w tym temacie.

 

Powodzenia!

Edited by Gandzia
  • Upvote 4
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludzie często odkładają rzeczy na ostatnią chwilę, więc nie ma sie co przejmować. 

Najwyżej PSC nie stracisz

Share this post


Link to post
Share on other sites

nie lubię wody (w rozumieniu rzek, jezior, mórz, oceanów itepe), nie znam się kompletnie na statkach, ale co z tego. Napisałem fik na konkurs o tematyce morskiej. A jest on krótki i przedstawia kilka wydarzeń z rejsu pewnego jegomościa do Nowej Equestrii. Zawiera on (fik, nie gościu) elementy komedii, steampunku, absurdu, reklam, narzekania (sporo narzekania), crosovera i co gorsza jest anthro. czyż można sobie wyobrazić gorsze połączenie? Pewnie można, ale niech na razie to wam wystarczy.

 

Tera Nova Equestrica

 

Już wam współczuję, zapewne bedę ostatni i niech wygra najlepszy (nie ja)

  • Upvote 3

Share this post


Link to post
Share on other sites

O rany, myślałem że to NOWY konkurs, a tymczasem termin na oddanie prac już niemal upłynął. Jako że jestem zajęty pisaniem pracy na konkurs Hallowenowy (ten z Dziadami), tym razem nie wezmę udziału w zabawie. Szkoda, bo już od chyba trzech LAT chodzi mi po głowie opowieść w pirackim stylu. Przy takim temacie - pasuje jak ulał. Cóż, nie pozostaje mi nic innego, jak tylko życzyć powodzenia uczestnikom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tajna Broń [Post-apo], [Przygoda]

 

Badum-tsss, no to wrzucam swoje opowiadanie. Nie jestem do końca przekonany do drugiego tagu, ale płyną po morzu? Płyną. No to jest przygoda. Pewną rzecz dedykuję Rarity. Oczywiście. Word podaje 13971 słów.

 

A, no i nie mam pojęcia o żeglowaniu, nic z tych rzeczy. Przypuszczam, że to Widać, heh.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaginięcie Cwałowca [Adventure] [Dark]

 

Bo Gandzia to dobry herbatnik i super korektor i zasługuje na najlepszy fic... Z tym, że to nie jest tego typu opowieść. Powinienem to napisać wieki temu, ale oczywiście wena była kapryśna i pojawiła się na dzień przed końcem. Zapewne znajdą się literówki, głupie błędy, powtórzenia i nie do końca solidna historia, ale chciałem coś koniecznie stworzyć na ten konkurs, by niejako podziękować Gandzi za te lata korekt i patroszenia moich ficów. Żałuję tylko, że nie potrafiłem zrobić tego lepiej.

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Tekst koncepcyjny w celach konkursowych.

 

NIEOFICJALNA PODRÓŻ (MORSKA) [wątek przygodowy]

 

Utwór muzyczny (którego tytuł jest podany w tekście) ma na celu zadziałać na wyobraźnię, i podkreślić sytuację w pewnym miejscu tekstu.

 

https://docs.google.com/document/d/1zvfHi06Ud9DM1UmT8gikImHxYpDqcX5gjt778EaPgVg/edit?usp=sharing

Edited by Król Etirenus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czas minął. Więcej zgłoszeń nie przyjmujemy. Gratuluję tym, którzy coś nadesłali - w najbliższym czasie postaramy się sprawdzić wasze opowiadania i opublikować wyniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po terminie, więc poza konkursem, ale jednak publikuję swoje opowiadanie i liczę, że sędziowie zechcą mimo wszystko je ocenić, ponieważ nawet jeśli nie mam już szansy na zajęcie żadnego miejsca, to bardzo cenne byłyby dla mnie ich uwagi i komentarze.

„Regaty Przyjaźni” [Oneshot] [Comedy]

A teraz to ja może pójdę znaleźć jakieś morze i się w nim utopić, bo jak można zasnąć nad korektą własnego fika i przegapić termin zgłoszeń do konkursu…?

Edited by Rarity

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może jednak dałoby radę zrobić wyjątek? Tak, jak czasami uznawane są prace, które niewiele przekroczą limit słów? Bo to jednak straszna szkoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rarity - przeczytamy i ocenimy twoje opowiadanie, po prostu nie będzie brane pod uwagę przy ustalaniu wyników. Chyba zawsze tak było; pamiętam, że Dolar oceniał nawet opowiadania zdyskwalifikowane.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich na oficjalnym ogłoszeniu wyników drugiej edycji Gandziowego Konkursu Literackiego! Tym razem liczba uczestników była dużo większa – nadesłaliście aż pięć prac. Te trzymały różny poziom, od wybitnego do wybitnie złego. Nie przedłużając, tabela wyników przedstawia się następująco:

 

1. "Tajna Broń" Malvagia – 28/30

2. "Tera Nova Equestrica" Suna – 17/30

3. "Zaginięcie Cwałowa" Niklasa – 16,5/30

4. "NIEOFICJALNA PODRÓŻ (MORSKA)" Króla Etirenusa – 3/30

 

Oraz poza konkursem:

"Regaty Przyjaźni" Rarity – 28/30

 

(W imieniu jury pragnę podziękować Rarity za ochronienie nas przed koniecznością wybierania między "Regatami..." a "Tajną Bronią", koniecznością liczenia całek z wyniku i wykłócaniem się o jedną setną punktu konieczną do wyłonienia zwycięzcy).

 

Link do pliku z recenzjami

 

Nagroda główna – kod Paysafecard o wartości 20 złotych, ufundowany przez Wolny Związek Zawodowy Korektorów i Fabrykę Przecinków – w ciągu najbliższych dni zostanie przekazana Malvagiowi.

 

Gratuluję zwycięzcy, wszystkim uczestnikom, moim kolegom jurorom i wszystkim obserwującym ten konkurs czytelnikom. Do zobaczenia w następnej edycji konkursu!

Edited by Gandzia
  • Upvote 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jako członek jury również dziękuje wszystkim uczestnikom za swoje starania. Chciałbym przy okazji jeszcze raz dodać i podkreślić w przypadku opowiadania "Zaginięcia Cwałowa" Niklasa. Pomimo niskiej oceny jaką sam też dałem, osobiście uważam, że było tu najwięcej potencjału. Oczekuję @Niklas , że spróbujesz zrobić coś z tego więcej bo naprawdę był miód, póki nie odkryliśmy rozczarowania na koniec. Nie bierz wiec do serca tego trzeciego miejsca - edycja rozszerzona mogłaby być prawdziwym arcydziełem. 

Jeszcze raz podziękowania dla uczestników jak i moich współtowarzyszy w jury. 

Share this post


Link to post
Share on other sites