Skocz do zawartości

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Victoria Luna

[Konkurs] Magiczny wzór zwycięstwa czyli konkurs na zaklęcia!

Recommended Posts

Z wielką przyjemnością podzielę się zaklęciem... w imię nauki rzecz jasna... ^^ Jutro postaram się coś znaleźć w księgach i tak dla pewności przetestować je, aby nie było, że jakąś szmirę zapodaję. ^^

EDIT: Właśnie zobaczyłem jakie cuda robicie... Wasze portrety wyglądają niesamowicie i każdy ma swój oddzielny styl i urok.

Edytowano przez Kamikun
Niechęć pisania posta pod postem
  • +1 1

Hmm... Pomyślmy... Dobra, wiem, że nie można dawać "boskiego czary-mary", ale za bardzo kusi :v

Spoiler

Nazwa: Redigamente

Działanie: Zaklęcie powoduje stopniowe i nieodwracalne zmniejszenie ilorazu inteligencji ofiary. Powstało ono w czasach, w których rodzice Celestii chodzili w pieluchach, czyli bardzo , ale to bardzo dawno temu. Zostało napisane w pradawnym, zapomnianym języku. Na szczęście nieco ponad tysiąc lat temu wpisano je na "Listę Czarów Zakazanych". 

Efekty uboczne: wyrzuty sumienia, suchość w gardle

Przeciwwskazania i wymagane przedmioty/stworzenia: NIE rzucać w pobliżu luster. NIE patrzeć w lustro w trakcie rzucania. Spojrzenie na samego siebie w trakcie rzucania zaklęcia może ogłupić rzucającego. 

Sposób rzucania: wystarczy głośno i wyraźnie wypowiedzieć te słowa:

Stupore Mentem! 

Ti guardis altum inteligentio! Audi me, Saab di Lambo!

Alla me vocatio! 

Na mea comandi reducto! 

Lostum rozume, stopus thinkus!

Bikame cretino! Bikame cretino... 

Każde wypowiedzenie: "bikame cretino" zmniejsza iloraz inteligencji o 5 pkt. 

• +1 2
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 1

@Triste Cordis

Zaklęci w moim odczuciu jest nawet ciekawe :3

Niestety, problem polega na tym, iż w kategori efekty uboczne nie ma trzech zdań... Jednak na szczęście rozpisałeś się nieco lepiej w wymaganiach oraz dodałeś coś od siebie, dzięki czemu twoje zaklęcie zostało zatwierdzonego do dalszego etapu :D

Edytowano przez Victoria Luna

Tak. Ciekawe zaklęcie, ale zastanawia mnie, czy było by ono dobre dla takich jednych ze znanego nam wszystkim cyrku. I nie mam na myśli administracji, ani unserów :P:D.

Spoiler

A to ciekawe.  Tak sobie rozmyślam słuchając utworu  Equinoxe (part 3) i jeszcze taki jeden tego samego artysty (chodź trochę za szybki) i dochodzę do wniosku, że  nawet by pasował do nadesłanego na konkurs tekstu (sytuacji).

Mam co prawda (wiersz) klątwę skończoną od roku, (taki skromny prezencik dla Celestii), ale on się nie liczy chyba, zwłaszcza, że jest dość długi czas.

1 godzinę temu, Król Etirenus napisał:

Tak. Ciekawe zaklęcie, ale zastanawia mnie, czy było by ono dobre dla takich jednych ze znanego nam wszystkim cyrku. I nie mam na myśli administracji, ani unserów :P:D.

Odkryj ukrytą treść

A to ciekawe.  Tak sobie rozmyślam słuchając utworu  Equinoxe (part 3) i jeszcze taki jeden tego samego artysty (chodź trochę za szybki) i dochodzę do wniosku, że  nawet by pasował do nadesłanego na konkurs tekstu (sytuacji).

Mam co prawda (wiersz) klątwę skończoną od roku, (taki skromny prezencik dla Celestii), ale on się nie liczy chyba, zwłaszcza, że jest dość długi czas.

Bardzo proszę o nie offtopowanie tematu :)

(Offtopem nie jest zgłaszanie udziału)  

Dobra, czemu by nie, bo przecież co złego może się stać, nie?

Spoiler

Nazwa: Pieśń MoIRe

Działanie: Ważne jest przygotowanie. Czymże byśmy byli bez niego? Zatem przygotuj się, albowiem niewielu przeżywa to zaklęcie. Pieśń Mo - IR - e ma proste acz skuteczne zastosowanie. Wyobraźnie. Ale początek. Potrzebujesz 4 mocne kryształy kierunkujące oraz 8 równie mocnych, przekaźnikowych. Pierwszą częścią jest umieszczenie 4 na swoim ciele. Najlepiej na dłoniach(obu), na czole i na piersi(niezależnie czy wybierzesz mostek czy serce). Potem wystawiasz dłoń w górę, trzymając na niej pozostałe 8 kryształów. Uważaj, bowiem teraz ta bardzo ważna część. Kryształy trzymasz na otwartej dłoni. Zaraz ci powiem dlaczego. Ale najpierw inkantacja. I miej na uwadze, że niezależnie od możliwości tego zaklęcia, stworzyłem je do walki na regularnym polu bitwy, zatem zanim zaczniesz inkantować, upewnij się że jesteś kryty, bowiem nikt nie da ci na to czasu od tak.

Me kości żelazem, Me serce otchłanią

oznaczam cierpieniem, oznaczam strachem

Iluzja rozmytą, Iluzją konieczną

Rozrywam tą ciągłość, Rozgniatam wasz opór.

Edyktem najwyższym, Śpiewam wam Pieśń przodków moich.

W tym momencie kryształy które trzymałeś wystrzelą w powietrze. Gdybyś je ściskał, stracił byś albo palce, albo dłoń. Tak, wiem. Ale słuchaj dalej. Bo to tylko pieśń aktywacji. A trzeba to wykorzystać. Zatem lecisz dalej.

Ku krańcom świata, ku wieczności bezkresu,

Na me rozkazy, na słowo me gniewne,

Odliczam żywota.

Na pierwsze me słowo, zapłoną niebiosa.

Na drugie me słowo, rozstąpi się ziemia.

Trzecim niech będzie rozkaz wymarszu!

To spowoduje zamknięcie ciebie i praktycznie całej okolicy wokół ciebie w sześcianie, którego nie da się spenetrować. Bez twojej wiedzy nikt nie wejdzie i nikt nie wyjdzie. Zależnie od tego jak silny jesteś, tak duży będzie sześcian. Mój rekord to 130 kilometrów. Panika przeciwnika kiedy coś takiego nagle wyrasta na polu bitwy to przyjemny bonus, uwierz mi na słowo. Zatem masz pole bitwy przygotowane pod siebie, dla siebie i przez siebie. Pozostaje już tylko je wykorzystać. Zaznaczam, że osobiście używam zwykle pistoletów, ale z karabinami też możesz tego użyć, nie ma problemu.

Żelazna dziewica, o Lufo ze stali,

Błogosławiona patronko nas umierających,

Daję ci mą siłę, wesprzyj mnie w potrzebie.

Krew moja ogniem, serce me szklane.

O deszczu żelazny, grzmij!

Poczujesz ich, mimo że nie będziesz ich widział. Małe ogniki, wszędzie wokół ciebie. Niektóre błękitne, inne czerwone, a niektóre nawet brązowe lub czarne. To esencja życiowa. Nie ważne czy się ukrywają czy nie, będziesz ich widział. Pamiętaj. Niebieskie to osoby które nie chcą ci nic zrobić. I nie chodzi o klepanie po plecach czy wybicie zębów. Nie będzie w nich chęci zamordowania cię. Zatem domyślasz się co oznaczają czerwone, nie? Zamknij oczy i wyobraź sobie deszcz spadający na te czerwone punkciki. A potem podnieś broń i strzel raz w powietrze. Zaklęcie wymiesza twój pocisk z twoją maną, wykorzysta ich manę jako sygnaturę namierzania I zacznie kopiować twój wystrzał. Tysiące, potem miliony razy. Zwykle nie da się po tym zbytnio rozpoznać ciał, dlatego osobiście wolę używać coś mało kalibrowego. Choć raz użyłem tego ze stanowiska artylerii. Dość powiedzieć, że przebudowałem tym trochę kontynent i trzeba było przepłynąć powstałe w ten sposób jeziora żeby dostać się na nowy front. Ale zanim zaczniesz robić z siebie chodzący projekt oblężniczy, słuchaj uważnie.

Efekty uboczne: A myślałeś że co? Że przepuścisz przez siebie ponad 40 tysięcy jednostek many i nic ci się nie stanie? Ha, to dobre. Dlatego na początku powiedziałem, że trzeba się przygotować. Zawsze przed odpaleniem upewnij się, że masz medyka pod ręką. Inaczej umrzesz. Zaklęcie wysysa twoją energię życiową i konwertuję ją na manę. Oczywiście najpierw żywi się maną, to logiczne, ale jeśli celi jest więcej niż masz manę, zaklęcie nie przestanie cię wysysać aż nie skończy się twoje życie, albo cele, jedno z dwóch. To raz. Dwa, jeśli nie przygotujesz odpowiednio silnych kryształów jako przekaźników, to jest ryzyko, że pękną i spopielą ci część ciała, do której są przymocowane. Nie trzeba nadmieniać, że w przypadku głowy to też bolesna śmierć. Dalej, nadwyrężenie kanałów many może spowodować odrętwienie cało-cielesne, przepalenie nerwów, liczne oparzenia. W najgorszym przypadku nie będziesz mógł już nigdy więcej używać magii. Ale da się to przeżyć. Nie patrz tak, to zaklęcie którego używa się w określonych warunkach, praktycznie jako ostatnią deskę ratunku, albo osłonę wycofujących się oddziałów w przegranej walce.

Przeciwwskazania i wymagane przedmioty/stworzenia: No dobra, notuj sobie. 4 kryształy kierunkujące, najlepiej średnicy 7 centymetrów. 8 kryształów przekaźnikowych,  jadeit dobrze się sprawdza, ale możesz też użyć ametystu. Potrzebujesz jakiejś broni, czy to palnej czy miotanej(tak, można to też użyć ze zwykłym łukiem), oczywiście przydał by się medyk, ewentualnie ze 2 osoby które potrafią przekazywać manę, będą mogły się wspomóc żebyś się nie przepalił. Co do przeciwwskazań to jak wspomniałem wcześniej, upewnij się, że nie stracisz palców od przekaźników. No i miej na uwadze zniszczenia uboczne - nie chcesz popełniać mojego błędu z artylerią, serio.

• +1 1
  • Lubię to! 1
  • Mistrzostwo 3

Obiecałem, że napiszę już jakiś czas temu... więc proszę bardzo. Miało być krótko i zwięźle i w sumie tak właśnie wyszło. (blisko 2200 słów)

Buck 'a Bookacjo [one-shoot] [random]

Miłego czytania

*Dywizy to magia... nawet nie sądziłem, że tak bardzo odmieniają wizualnie odbiór tekstu. Od dzisiaj tylko one i koniec z myślnikami!*

Edytowano przez Kamikun
Brak tagów
  • +1 2

Słyszałem, że poszukujecie zaklęć do księgi magicznej. Pozwólcie zatem, iż podzielę się moimi własnymi dociekaniami na temat pewnego mało znanego zaklęcia. Mam nadzieję, iż długość notatek Was nie odstraszy. W każdym razie, notatki te dalekie są od wyczerpujących, mimo to, mam nadzieję, iż się Wam przydadzą.

Somniculosus Animus

Życzę również owocnych poszukiwań kolejnych zaklęć. Mam nadzieję, iż uzyskacie bogaty spis czarów wszelakich :) 

• Lubię to! 1

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się