Skocz do zawartości

Odcinek 21: Daring Doubt


Niklas

Ocena  

20 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ocena

    • 1\10 Metr mułu
      0
    • 2\10 Okropny
      0
    • 3\10 Mierny
      0
    • 4\10 Ujdzie
      1
    • 5\10 OK
      0
    • 6\10 Solidny
      0
    • 7\10 Dobry
      3
    • 8\10 Bardzo dobry
      4
    • 9\10 Świetny
      5
    • 10\10 Wybitny
      4
    • 11\10 It's all about the plot!
      3


Recommended Posts

NAPISY PL:
https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e21?mirror=1

 

DUBBING PL:
https://sparklesubs.pl/mlpfim/s09e21?mirror=5

 

* * *

 

Powracamy do brutalnego świata pisarzy

i z bliska obserwujemy, cóż tam się nowego dzieje.

 

I brawa dla Nightbringera za szybkie założenie tematu!

 

Edytowano przez Niklas
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No obejrzany odcinek i jest to kolejny krok ku końcowi, bo zamyka następny wątek. Fabuła początkowo była przewidywalna i to srogo, bo było to oczywiste, że ten konkurencyjny pisarz, to albo Caballeron, albo ktoś wynajęty przez niego, nie mniej reszta odcinka, to mocne "wow". Poznaliśmy nie tylko DD bliżej, ale też jej przeciwników i coś sądzę, że był to ostatni odcinek z ich udziałem. Odcinek oceniam na 10, nie mniej widząc spoilery latające w internecie, wiem że najlepsze dopiero nastąpi.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłe zaskoczenie. Biorąc pod uwagę iż odcinki o A.K. Yerling należą do najgłupszych w serialu to tym razem przyznaje iż bawiłem się przednio. Nie był to epizod śmieszny, ale w dużej mierze wciągający. Przewidywalny? Niestety tak, ale zadowolony jestem że czarne charaktery zostały wybielone i otrzymały drugie życie po dobrej stronie. Miły i przyjazny happy end. Daję temu 7/10, bo brakuje tutaj humoru i jest łatwo przewidzieć bieg wydarzeń, lecz paradoksalnie "Daring Doubt" naprawdę mnie pochłonęło i nim się zorientowałem odcinek był już na końcowej prostej. 

Edytowano przez ByczekPazerny
  • +1 2
  • Mistrzostwo 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No no no. Nie lubię odcinków z Daring Do, ale ten to wyjątek. Podoba mi się pomysł pokazania przygód DD z perspektywy "złoczyńcy", ponieważ daje do myślenia (niewiele, ale jednak). To trochę tak jak druga część Avengers, w której Ultron uznaje mścicieli za zagrożenie... i w sumie w pewnym sensie ma rację. :fswhat:  Jeśli miałbym się do czegoś przyczepić, to do zachowania Rainbow Dash. Co prawda było na miejscu, ale mimo wszystko działało mi na nerwy. Tak czy inaczej, dobrze się bawiłem.  

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nie da się ukryć, że to zdecydowanie najlepszy odcinek poświęcony Daring Do. I w sumie był ona na tyle dobrze napisany i przemyślany, że sprawił iż imo pomysł, że DD istnieje naprawdę i te wszystkie mistyczne stwory itd. też był dla mnie mega głupi i psuł wszystko, ale z takim końcem stwierdzam, że w sumie było warto. Cieszę się, że kabanos i jego drużyna cienia dostała jakąś większą rolę, a ten achujcośtam nie jest tylko dzikim stworem rządnym krwi. Sam pomysł, że Ci źli to nie do końca źli i nikt nie chce słuchać ich wersji wydarzeń propsuje mocno i pasuje idealnie do tego serialu. Co do reszty, to łatwiej będzie mi rozpisać to w tabelce "plusy i minusy"

 

Daje okejke za:

- sam pomysł tych złych co nie są źli

- duża rola pony-jonesa

- konkretna rola jego pomagierów 

- i tego potworka też

- FS z RIGCZem

- zakończenie, że DD i dr. K piszą razem książki

- dobrze się oglądało i nie nudziłem się ani irytowałem

- morał


Nie daję okejki za:

- fakt, że losowa książka jakiegoś randoma nagle UJAWNIA STRASZLIWĄ PRAWDĘ NA TEMAT DARING DO I ZRÓWNUJE JEJ FANDOM Z ZIEMIĄ

- oraz że jak ten autor napisał, że DD istnieje na prawdę to tak jest i musi być

- zakończenie takie przesadzone trochę, że ten stwór napisał książki i w wielkim mieście czyta ją dzieciom; rozumiem że to gag ale zbędny imo

 

Ale te minusy to i tak takie pierdy, że nie ma co się czepiać. Daję zasłużone 7/10.

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Odcinek dobry... trochę szkoda, że tak wszystkie wątki się zamykają i to w taki sposób, ale co poradzić. Teraz przynajmniej DD ma kogoś do pomocy przy wymyślaniu fabuły albo pójdzie na emeryturę i już nie będzie odbijała skarbów z łap Caballerona.

Końcówka dziwna, ponieważ stwór pilnował skarbów w dżungli... ok niech będzie, ale jaki to ma sens przy odcinku, w którym chciał zdobyć złote obręcze, by spowodować ileś tam lat żaru lejącego się z nieba?

W każdym razie odcinek ok i jak najbardziej oceniam go na 10, ale troszkę zgrzyta jak dla mnie ten sposób zamknięcia wątku DD. :hBB25:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2019 o 21:56, Starlight Sparkle napisał:

Odcinek dobry... trochę szkoda, że tak wszystkie wątki się zamykają i to w taki sposób, ale co poradzić. Teraz przynajmniej DD ma kogoś do pomocy przy wymyślaniu fabuły albo pójdzie na emeryturę i już nie będzie odbijała skarbów z łap Caballerona.

Końcówka dziwna, ponieważ stwór pilnował skarbów w dżungli... ok niech będzie, ale jaki to ma sens przy odcinku, w którym chciał zdobyć złote obręcze, by spowodować ileś tam lat żaru lejącego się z nieba?

W każdym razie odcinek ok i jak najbardziej oceniam go na 10, ale troszkę zgrzyta jak dla mnie ten sposób zamknięcia wątku DD. :hBB25:

Popieram odcinek bardzo doby a co do tych złotych obręczy to wiesz jeśli w danym miejscu jest zbyt gorąco to nikt raczej do tego miejsca nie wchodzi a Aui jest strażnikiem artefaktów swego ludu wiec takie użycie jednego z nich może być mu przebaczone, bo widać że chce on jak najlepiej wypełniać swą misję ( w końcu mierzył się z 2 waifu @SPIDIvonMARDER tak z 100 razy, z doktorkiem Baleronem kolejne 100)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

To się nazywa Smart Treasure Hunting - od pomysłu do realizacji w pięć minut.. Hasbro ładnie tutaj pokazuje które postacie mogą być złe w wyniku swojej historii i wcześniejszych przeżyć kształtujących charakter, a które są prawdziwie złe jak te gargulce. 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...