Jump to content

Najgorszy serial HBO


Phylian22
 Share

Recommended Posts

Ostatnio wyszedł nowy serial Velma który miał być parodią Scooby-Doo . Jednakże w całym swoim życiu nie widziałam tak okropnego serialu. Zrobili z Velmy złośliwą i arogancką która nie troszczy się o uczucia innych. Fred jest rozpieszczonym dzieciakiem który nie umie nawet korzystać że sztućców , Kudłaty ma inny kolor skóry i zrobili z niego stereotypowego czarnoskórego oraz pośmiewisko który nie umie się postawić innym a ze Scoobiego zrobiono dziewczynę jego która jako chyba jedyna dba o niego i ma lepszą napisaną osobowość. Obejrzałam kilka odcinków i są obleśne i nie mają żadnej fabuły albo coś zabawnego. Ich żarty nie są śmieszne ani nie podoba mi się najbardziej co zrobili z Velmą. A jakie są wasze odczucia o tym serialu? 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Nie miałem odwagi obejrzeć tego twora. Wychowałem się na starej wersji kreskówki, a ta odrzuca mnie już na samym starcie przez te durne zmiany. Ostatnia wersja tego serialu jaka mi się podobała, to brygada detektywów, a potem już było jak dla mnie słabo.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Okej, co prawda tego nie oglądałam, ale czas wyjaśnić sobie parę rzeczy.

1. "Velma" nie jest nową wersją "Scooby Doo". Tak samo jak jakiś horror z Kubusiem Puchatkiem nie jest nową wersją "Kubusia Puchatka", tylko produktem dla dorosłych, żerujących na nostalgii i specjalnie wywracającym do góry nogami oryginalny produkt. Wiecie, ma być dorosły i szokować.

2. "Velma" nie jest też żadnym efektem poprawności politycznej, to po prostu chamski skok na kasę. W najgorszym razie ludzie będą to oglądać z ciekawości i nienawiści, nabijając oglądalność, twórcy zarobią i będą szczęśliwi... I to im się udało. Bo serio, pies z kulawą nogą, by się tym tworem w ogóle zainteresował jakby była to kolejna kreskówka "Scooby Doo" dla dzieci i bohaterowie wyglądaliby tak jak zawsze.

3. Z tego co niektórzy mówią, wynika, że "Velma" jako samodzielny produkt jest na poziomie innych kiepskich seriali animowanych dla dorosłych typu "Paradise PD" - chamskie, obleśne żarty o kupie, seksie, rzyganiu, itd. Tylko tym razem nie śmieją się z Murzyna, Azjaty czy macania lasek po tyłku, tylko między innymi białego faceta o słabo rozwiniętych gonadach. Jedno i drugie jest moim zdaniem żenujące i nieśmieszne. A jeśli ktoś uważa, że pierwsze jest ok, a drugie to złe lewactwo, woke i wszystko co najgorsze... to uważam, iż jest zwyczajnym hipokrytą.

4. Mały pro tip: jeśli nie chcecie, by powstawały takie bazujące na kontrowersji raczki... nie oglądajcie ich, nie dawajcie im atencji w social mediach. Jak ludzie nie będą o nich gadać i ich oglądać, to ich nie będzie.

Edited by Cahan
  • Upvote 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Cahan napisał:

I to im się udało

Z tego co sprawdziłem to ma być 10 odcinków, czyli to by się nawet zgadzało z tym, że nikt tego na dłużej oglądać nie będzie, no to w takim wypadku udało im się całkowicie i rzeczywiście byli świadomi co wypuszczają. Na pewno nie udałoby im się na dłuższą metę, a nawet ta liczba 10 odc. jest dla mnie przesadzona może 4-5 byłoby lepiej, serio kto wytrzyma 10 odcinków, masochista?! Tego się po prostu nie da oglądać przez więcej niż 3 odcinki. Tworem poprawności politycznej może nie jest, ale jest za to nią napchany. 

 

Kolejna sprawa - twórcy w niektórych momentach chyba myślą, że jak zastosują jakąś żenującą autoironię to wytworzy się pole siłowe, które ochroni ten produkt przed byciem nieprzyswajalnym, a to że twórcy chcieli to zrobić dla dorosłych to rzeczywiście widać. Oni wyraźnie chcieli, żeby to było takie sztucznie DORRRRROSŁE, żeby tak zawierało treści nieodpowiednie dla dzieci - mówię o sztucznej dorosłości, bo to tylko na poziomie gagów, fabuła jest głupia, na poziomie 12 latka. Fabularnie dorosły się tym nie zainteresuje, a i stylistycznie każdy kto nie pracuje w prosektorium będzie zniesmaczony.

 

 

PS. Czy nie wydaje wam się, że te kiepskie seriale to będzie jak za czasów telegier (kto teraz o nich pamięta), że przez dlugi czas zarabiały, lecz końcu ludzie się na nie uodpornili i przestali tam wydzwaniać? Tak samo, może być tutaj ludzie przez dekadę lub dwie, będą takie serialiki oglądać napawając się swoją wściekłością, potem zobojętnieją na tą kontrowersje i poprawność polityczna oraz żarty o genitaliach jakoś stracą dziwnym zrządzeniem losu na częstotliwości występowania... 

 

Edited by Flutterhugger
Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tak, to się po prostu w głowie nie mieści... Przyznam się, pobrałem istniejące odcinki z napisami z konta HBO, po 2 odcinkach nie wytrzymałem i wywaliłem 😞 To, że nie silono się tu na poprawność polityczną i lewactwo to nieporozumienie. Kiepskie żarty, Velma to idiotka i robi z widza idiotę. Z resztą najlepiej jak się zamknę i po prostu dam się wypowiedzieć komuś innemu, bo akurat tutaj wypunktował ten PASZKWIL bardzo udanie.  UWAGA, może zawierać spoilery, i zawiera je niestety. To bardzo przykre, że z młodego geniusza jakim była Velma, zrobiono "to coś".
 

 

Edited by Vulture
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

21 godzin temu, Vulture napisał:

Ja powiem tak, to się po prostu w głowie nie mieści... Przyznam się, pobrałem istniejące odcinki z napisami z konta HBO, po 2 odcinkach nie wytrzymałem i wywaliłem 😞 To, że nie silono się tu na poprawność polityczną i lewactwo to nieporozumienie. Kiepskie żarty, Velma to idiotka i robi z widza idiotę. Z resztą najlepiej jak się zamknę i po prostu dam się wypowiedzieć komuś innemu, bo akurat tutaj wypunktował ten PASZKWIL bardzo udanie.  UWAGA, może zawierać spoilery, i zawiera je niestety. To bardzo przykre, że z młodego geniusza jakim była Velma, zrobiono "to coś".
 

 

Widziałem wcześniej ten filmik. Ale fabuła serialu Velma obrzydza nawet podana w takiej szyderczej formie. Rings of Power już jest lepsze. Tam przynajmniej faktycznie można to wyśmiać:

Spoiler

 

 

Link to comment
Share on other sites

"Lewactwo" i "Poprawność polityczna". 💀 Bruh, cry about it, osobiście uważam, że jak kogo boli orientacja seksualna postaci lub jej kolor skóry to jest toto frajerstwo totalne, nie wiem, 2023 rok, jak nie wyleczyło się jeszcze z "antylewactwa" to chociaż warto przerzucić się na inne buzzwordy. Serio, jak pojawienie się, oh God, gejucha w serialu jest dla ciebie złym niedobrym lewactwem to nie wiem, wyjdź z domu, ludzie na ciebie czekają, świat nie jest zły, powiem więcej, bardzo się zmienił w czasie twojej samotnej egzystencji w bunkrze.

 

A Velma jest ogólnie słabym serialem. Basically, jest tycio moda aktualnie, chyba, mam wrażenie, żeby robić seriale które są kreskówkowe + są dorosłe np. Rick i Morty (który sam w sobie jak się spojrzy bardziej to potrafił dotykać shitu i wcale taki super nie był). Trochę taki South Park, ale South Park z designu mam wrażenie dziecinny nie był, co bardziej obskurny i brudny. A takie remake, odnowy, nowe spojrzenia, zwał jak zwał, mogą się udać, a mogą się nie udać. Well, kiedyś by zrobić "dorosły" serial to starczyło dać rasizm + homofobię i trochę srania i każdy się zachwycał (South Park), może ta "wszechobecna poprawność polityczna" taka zła nie jest, skoro każdy jedzie po takich gównach gdy są robione tutaj teraz, lol.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moje szczęście, że nie miałem "przyjemności" oglądać takich rzeczy.

Nie mniej, czytając wypowiedzi niektórych osób, dochodzi się do złych wniosków. Zatem pozwolę sobie przypomnieć:

Gniot to gniot. Prawy, lewy, górny, dolny, fobiczny czy wręcz przeciwnie.

Weź postać którą ludzie lubili za bycie inteligentną i zrób z niej kretyna - komuś się to spodoba, komuś nie.

Weź postać którą ludzie lubili za wygląd i go diametralnie zmień - komuś się to spodoba, komuś nie.

I nie będzie to miało nic wspólnego z tym czy to porusza jakieś tematy, ideologie, schorzenia, czy poglądy polityczne.

 

Komuś się to spodoba, komuś nie. Dla jednych będzie to gniot, dla innych nie.

I to samo w sobie kończyło by problem, gdyby nie idiotyzmy widzów tych gniotów. Po obu stronach.

Podoba ci się? Jesteś zły.

Nie podoba ci się? Jesteś zły.

Podoba ci się? Jesteś gej, pedał, polityczna owca, złodziej i ogólnie marnuje się na ciebie tlen.

Nie podoba ci się? Jesteś morderca, nazista, polityczna owca, socjalista i ogólnie marnuje się na ciebie tlen.

 

Można sobie o to wbijać szpilkę do końca świata i dzień dłużej. Bo to akurat jest proste. No i trzeba mieć też trochę samo zaparcia, żeby robić z siebie idiotę i uważać że to ta druga strona to idioci.

A gniot pozostanie gniotem.

Kiepska animacja, kiepski projekt postaci(są zwyczajnie brzydkie) - nie trzeba wiele żeby coś dostało negatywną ocenę. Do fabuły się nie wypowiem, bo jej nie znam, ale czytałem, słyszałem, widziałem kilka fragmentów z "dowcipami" i "kontrowersyjnymi tekstami"... są tytuły które robią to lepiej, ale owe tytuły od początku zostały do tego zaprojektowane. Tutaj mamy tytuł który stworzono w uniwersum które takich elementów nie zawierało. I widać, że są one wciśnięte na siłę, bo nie pasują do niczego, nawet do siebie na wzajem. Nie trzeba być krytykiem filmowym żeby uznać, że są one źle dobrane, albo, co gorsza, są tanią zagrywką stworzenia atencji.

Ale choć istnieją tytuły które są aż tak złe że dobre, to Velma do nich niestety nie należy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dnia 14.03.2023 o 13:52, Zegarmistrz napisał:

I to samo w sobie kończyło by problem

 

Dnia 14.03.2023 o 13:52, Zegarmistrz napisał:

Nie trzeba być krytykiem filmowym żeby uznać, że są one źle dobrane, albo, co gorsza, są tanią zagrywką stworzenia atencji.

Ale choć istnieją tytuły które są aż tak złe że dobre, to Velma do nich niestety nie należy.

No i po co ten cały rant z  góry? Że komuś się podoba, a komuś nie? Tymi fragmentami sam potwierdziłeś, że to GNIOT i należy to zakopać i zdezynfekować dla pewności :)

Link to comment
Share on other sites

Dnia 17.03.2023 o 23:42, Vulture napisał:

No i po co ten cały rant z  góry? Że komuś się podoba, a komuś nie? Tymi fragmentami sam potwierdziłeś, że to GNIOT i należy to zakopać i zdezynfekować dla pewności :)

Więc nie tylko ja zauważyłem od razu że tamta wypowiedź jest sprzeczna wewnętrznie, bo forsuje dwie przeciwstawne narracje 😃 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...