Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Delfinek Keola

Rozmówki damsko-męsko-drzewne

Recommended Posts

Ja spędzałam dużo na komputerze/na konsolach i też wychodziłam sporo z domu, bawiłam się w błocie, patykami, kamieniami, szalałam na wsi i wskakiwałam do jezior. Teraz tak samo, potrafię wychodzić, nieco mniej niż w dzieciństwie, ale w sumie, no, co bym miała tam robić? Czasami śmiesznie jest znów na patyki się pobić, ale to nie daje takiej satysfakcji jak w dzieciństwie. Ale to racja, każdy uważa własne dzieciństwo za najlepsze. Te wszystkie memy "Jeżeli pamiętasz to to miałeś zajebiste dzieciństwo!". Nostalgia i tylko to, piękne uczucie, ale czasami niektórzy zbyt powaznie je traktują

Szczerze mówiąc, ja teraz czerpię większą przyjemność z wychodzenia na dwór niż kiedyś. Być może dlatego, że niegdyś byłem do tego zmuszany. Teraz naprawdę lubię chodzić, szczególnie w jakiś cichych miejscach, w których nie ma ludzi.

Te wszystkie memy "Jeżeli pamiętasz to to miałeś zajebiste dzieciństwo!". Nostalgia i tylko to, piękne uczucie, ale czasami niektórzy zbyt powaznie je traktują

Osobiście wolę to nazywać "Klasyczny przykład działania błędu poznawczego i miłości człowieka do samego siebie". Czasem bywam taki niemile szczery. Oczywiście nie znaczy to, że sam czasem tak nie myślę, chociaż w takich sytuacjach (jak je dostrzegę) staram się "naprostowywać".

Osobiście wolę to nazywać "Klasyczny przykład działania błędu poznawczego i miłości człowieka do samego siebie". Czasem bywam taki niemile szczery. Oczywiście nie znaczy to, że sam czasem tak nie myślę, chociaż w takich sytuacjach (jak je dostrzegę) staram się "naprostowywać".

Czytałam o tych błędach poznawczych, a już zapomniałam ;_; trochę wstyd mi aż :v ale to takie...straszne się wydaje.

A ja nie mam pojęcia co to jest błąd poznawczy. Wyjaśni mi to ktoś?  :squee:

Ja czytałam na wikipedii, więc tam pewnie jest średnie wytłumaczenie xD A na swoje słowa tego nawet nie wiem jak powiedzieć. W każdym razie takie ludzkie dość rzeczy. Tu są przykłady 

Edited by Kangur
  • Upvote 1

Odnośnie błędów poznawczych to polecam książkę "Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym". Napisana przez jednego z najważniejszych twórców tych teorii. Chociaż skupia się raczej na błędach statystycznych, to można wiele się dowiedzieć o myśleniu samym w sobie.

I tak, jest to temat jednocześnie fascynujący jak i depresyjny. Popełniamy takich błędów dziesiątki, a nawet setki dziennie. Ponadto część z nich ma niebagatelne znaczenie dla naszej samooceny. Mówię głównie o różnych złudzeniach ponadprzeciętności itd. Jak człowiek je po raz pierwszy poznaje, i zaczyna w pełni sobie zdawać z nich sprawę... Cóż, robi się słabo dla psychiki. Ogółem muszę przyznać, że psychologia jest smutna. Pokazuje nam, jak człowiek jest ograniczony, ułomny i zakłamany. :fluttersad:

Wracając do tematu: Mój znajomy kiedyś postanowił swojej dziewczynie wskazywać właśnie popełniane błędy poznawcze. Po dwóch dniach musiał przestać, by ratować związek. :pinkie4:

Mi od samego czytania na wikipedii zrobiło się aż słabo ;_; Co dopiero jakaś porządna książka psychologiczna. A pomyśleć, że kiedyś mnie ciągnęło do psychologi...

Cóż, z wiekiem gusta i zainteresowania ulegają zmianie... 

Jem ruskie ze śmietaną od około 17 lat. Jedyne kiedy się po nich zesrałam to jak strawiłam pod koniec dnia. 

Ja wolę pierożki z serem i śmietaną, ale nie mogę ich jeść, bo niedawno zrobiłam sobie badania i wyszło, że mam alergię na mleko :

Fuu. Ser :( fuu. Ruskie :(

Lepsze z truskawkami, albo jagodami! W ogóle twaróg, ser, sernik. Fuuj :<

Ja lubię tylko ruskie i takie podobne do ruskich, które w farszu mają ziemniaki, trochę pieprzu i kapustę. Mniam, pyszne pierożki~ Ewentualnie zjem z jagodami, dobre są też ze szpinakiem. 

Za to nienawidzę pierogów z kapustą i grzybami x.x Z mięsem też mi nie podchodzą. 

Ja też TYLKO uznaje pierogi ruskie z pyrami i białym serem.

Z resztą... Pyry z gzikiem, to najlepsze danie w moim mieście i mój przysmak.

Jeśli przyjrzycie się z bliska, można zobaczyć że to fake.
  • Upvote 1

Phi, murricańskie bzdety. W polszy grasuje PIESEŁOPAJONK! Odsyłam do kanału Wardęgi na jutubach. Wasze dżijant spajder ataki to przy tym mały pikuś.
Swoją drogą, widać jaki kraj takie potwory mordujące nocą ludzi.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...