Skocz do zawartości

Gadżety MLP


Recommended Posts

Nie muszą się wszyscy ze mną przecież zgadzać i nie namawiam do niekupowania, bo dobrze jest wspomóc (nawet takiego) producenta. Chciałem tylko skłonić ludzi do zastanowienia się, co się opłaca, a co nie. Hasbro nie robi produktów najwyższej klasy, a ceny ma z kosmosu. To takie EA zabawkowe. Tak samo robią fanowscy twórcy. Żerują na was, a wy im pozwalacie. Wiesz, to nie moje pieniądze, więc jak dla mnie to możesz wydawać ile chcesz i na co chcesz. Na koniec dam ci radę byś przemyślał zakup, rozejrzał się i nie napalał. Tyle w temacie.

Szukaj wszędzie, serio.

Najciemniej jest pod latarnią.

Miło, że się wypowiadasz za innych. Edytowano przez Zoameldar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem jeszcze, że wydawanie na figurki kucyków, albo pluszaków fanowsko zrobionych, uważam za stratę pieniędzy.

Spoko. Ja to samo myślę o używkach. BIP... hmm

 

Idąc dalej: torebki niespodzianki ~10-15 zł(w sumie jak uda ci się wymacać, albo natrafić na otwarte to chyba najlepszy biznes), ~40zł za średniej jakości zabawkę? i do tego, które przypominają postać tylko z koloru? To nie dla mnie.

Wybacz... ale widziałeś ty figurki Mane6? I nie trzeba nic macać. Od dawna znana jest metoda na drugą i czwartą cyfrę kodu nadrukowanego na zgrzewie. Dla przykładu 31342 - w środku siedzi kucyk o numerze 14. A wygląd opakowań fal znajdziesz tutaj Wystarczy spisać na kartkę, które numery cię interesują. BIP, BIP...coś mi detektor wariuje 

 

A pluszak fanowski, idzie od 100 do 1000 zł (haha, nawet więcej), gdzie najczęściej widzę w przedziale 300-700 zł. Sorry ale moim zdaniem ludzie dają z siebie zdzierać.

Wiele osób robi je za darmo nie biorąc za to ani grosza. Inni chcą jedynie pokrycia kosztów materiału lub przesyłki (w przypadku międzynarodowej). Sam widziałem na jednym z forów gościa, który szył dla znajomych kuce. Ot tak. Za nic. Nie wrzucaj więc wszystkich do jednego worka. :twilight6:   BIP, BIP, BIP...jakby był tuż obok!

 

Pamiętajmy, że sama kreskówka MLP: FiM została stworzona tylko po to, aby Hasbro mogło sobie zerżnąć kasę z rodziców 3-7-latek :lol:

Wyczuwam ironię, ale od zawsze kreskówka miała promować zabawki.  

 

Inni też tak sądzą jak Zoameldar ?

A dlaczego ma cię obchodzić co sądzą inni? Nawet jeśli jesteś jedyną osobą która kupi BB. Ja mam 27 lat, nadal jestem graczem, oglądam MLP, kupiłem kilka figurek i mam w nosie to co sądzą o mnie inni.   :grumpytwi: 

 

To dobrze już się bałem. Jutro 5 lekcji to wybiorę się na sklepy może coś upatrzę. Mam tesco 1.5km od szkoły ale może coś bliżej i pod ręką będzie?

W sklepie z zabawkami będą jakieś kucyki? Czy to musi być hipermarket?

Mogę potwierdzić:

Smyk - na bank mają (o ile nie wykupili)

Auchan - mogą być

Empik - widziałem na www, ale w samym salonie już nie (ale salon był mały, więc w innych mogą być) Detektor ucichł...

 

Nie muszą się wszyscy ze mną przecież zgadzać i nie namawiam do niekupowania, bo dobrze jest wspomóc (nawet takiego) producenta. Chciałem tylko skłonić ludzi do zastanowienia się, co się opłaca, a co nie.

 

Nie kupujcie herbaty liściastej. Z tej w torebkach można zrobić nawet 4 szklanki! :crazytwi2:  BIP, BIP... znowu?

 

Hasbro nie robi produktów najwyższej klasy, a ceny ma z kosmosu. To takie EA zabawkowe.

Litości. Porównaj ich do kogo chcesz, ale nie do EA. Czy Hasbro "wchłania" konkurencyjne firmy tworzące lepsze marki by je zniszczyć (Burnout), oszukuje klientów (afera z betą BF3), podlizuje się ekologom nie drukując instrukcji, ale mimo to wrzuca do pudełek drukowaną wersję licencji(!) czy podległe im firmy mają Ge do powiedzenia i na koniec czy ma swoich klientów do tego stopnia w De, że dwukrotnie nagrodzono ich "Złotą Kupą" m.in za takie a nie inne podejście do klienta? :lyra3:  BIP, BIP, BIP, BIP... aha!

 

Tak samo robią fanowscy twórcy. Żerują na was, a wy im pozwalacie. Wiesz, to nie moje pieniądze, więc jak dla mnie to możesz wydawać ile chcesz i na co chcesz. Na koniec dam ci radę byś przemyślał zakup, rozejrzał się i nie napalał. Tyle w temacie.

 

Faktycznie... twórcy breloczków, przypinek i innych bzdetów mają być wolontariuszami. :ivXRI:  BIPBIPBIPBIP... Troll! Vasquez walimy! Wierzbowski? WIERZBOWSKI!!! Hicks Wierzbowski padł! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o jakość figurek do czesania, to jak widzę je w sklepach to mam ochotę je wszystkie kupić i pobawić się we fryzjera! A co do reszty to: przypinki, zebrać wszystkie! koszulki, jak masz fajny pomysł co ma na niej być to jak najbardziej. Oglnie figurki, trzeba mieć umiar sam nie mam zamiaru ich zbierać. Pluszaki, jeden duży jeden średni i jeden mały ale tylko wasz ulubiony kucyk (wszystko i tak zależy od cen ale 3 obok siebie fajnieby wyglądały) To co sami zrobimy, najlepsze co może być. Nietylko masz satysfakcje z dobrze wykonanej roboty to jeszcze masz unikat.

ps.: sory za błędy ale pisem z telefonu i mi nie podkreśla a poza tym 3lata byłem w niemczech i mam uprawnienia do pisania błędów. I coś jeszcze miałem tu napisać ale zapomniałem, bo już śpiący jejtę. Dobranoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste Cordis robisz jakiś cyrk i wciskasz mi rzeczy których nie powiedziałem. Chcesz to wydawaj pieniądze na co chcesz, jak już mówiłem: wisi mi to. A teraz idź oddaj babci respirator.

Przecież tylko komentowałem, cytując Twoje wypowiedzi. Od tego jest forum. Jak widać przez te wszystkie lata byłem w błędzie... Cóż, każdego dnia człowiek uczy się czegoś nowego. A że "robiłem cyrk" to fakt. Kto powiedział, że musimy być w 100% poważni?  :derp5:

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko skłonić ludzi do zastanowienia się, co się opłaca, a co nie.

Moim zdaniem to czy kupować się opłaca czy nie, zależy on celów jakie sobie postawimy.

Jeśli za cel postawię sobie zebranie pluszaków wszystkich kucyków, to kupowanie pluszaków jak najbardziej ma sens. Robienie ich samemu też ma sens, ale warto sobie przeliczyć, czy nie szybciej wyjdzie poświęcić ten czas na pracę zarobkową i kupić pluszaki, niż poświęcić ten czas na uczenie się szycia. Oczywiście przy założeniu, że ktoś może sobie decydować ile czasu poświęca na pracę, bo na przykład jest freelancerem. Jak ktoś ma po prostu stałą pracę, to pewnie szybciej mu wyjdzie po prostu kupić te pluszaki. Jeśli ktoś nie ma pracy, a ma dużo wolnego czasu, to pewnie szybciej mu wyjdzie je samemu uszyć.

Jeśli ktoś postawi sobie za cel zebranie własnoręcznie uszytych pluszaków - wtedy kupowanie mu się nie opłaca. Prosta sprawa.

Jeśli ktoś postawi sobie za cel zebranie pluszaków najwyższej jakości - wtedy raczej marne szanse, żeby udało mu się to osiągnąć samemu szyjąc.

Jeśli nie postawi sobie żadnego z powyższych celów, ani podobnego... to wtedy mu się nie opłaca kupować, bo nie przybliża go to do celu.

Innymi słowy to, czy się opłaca czy nie, w dużo większym stopniu zależy od celów niż od samej ceny i temu podobnych detali. I jest w związku z tym mocno subiektywne - coś co się opłaca jednej osobie zupełnie nie opłaca się innej.

 

Tak samo robią fanowscy twórcy. Żerują na was, a wy im pozwalacie.

Moim zdaniem wypowiadając takie rzeczy należy uważać z kwantyfikatorami jakich się używa. Jest niezwykle prawdopodobne, że istnieją tacy twórcy, którzy żerują. Jest też niezwykle prawdopodobne że istnieją tacy, dla których pieniądze są bardziej problemem niż celem. Nie potrafię zaglądać ludziom do umysłów, więc żadnej z tych tez nie mogę potwierdzić ze stu procentową pewnością, ale obserwacje cen w internecie by je raczej potwierdzały. Problem w tym, że zdanie które napisałeś sugeruje bardziej kwantyfikator ogólny niż kwantyfikator egzystencjalny, co już z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest dalekie od prawdy.

 

A że "robiłem cyrk" to fakt. Kto powiedział, że musimy być w 100% poważni? :derp5:

Dzięki Triste! Dawno nie byłem w cyrku i jeszcze wstęp za darmo :D

Edytowano przez Xinef
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tylko komentowałem, cytując Twoje wypowiedzi. Od tego jest forum. Jak widać przez te wszystkie lata byłem w błędzie... Cóż, każdego dnia człowiek uczy się czegoś nowego. A że "robiłem cyrk" to fakt. Kto powiedział, że musimy być w 100% poważni?  :derp5:

Ależ nie bronie ci komentować, ale zarzucanie mi rzeczy których nie powiedziałem? Poczułem się jak na obradach sejmu. też nikt nie broni ci być niepoważnym, ale jest różnica między dowcipkowaniem, a przynętą.

 

Ale wracając do tematu. Wiesz Xinef, ja zdaje sobie sprawę, że to co mówisz ma w sobie prawdę, ale to po prostu kłóci się z moimi przekonaniami. Jestem po prostu skąpy ;) A jeśli chodzi o ludzi którzy robią coś, za friko, po taniości, czy nawet robią to by się odkuć, to zdaję sobie sprawę, że istnieją, ty to wiesz, i inni to wiedzą. Ja chciałem tylko uwypuklić problem, a że dyskusja powstała przy okazji, to też dobrze. A problemem jest, że czasem ludzie przeginają z cenami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A problemem jest, że czasem ludzie przeginają z cenami.

No niestety, ale dzisiaj sprzedaje się logo, a nie jakość. Widziałem w Smyku figurki typu "mały Spike" za kosmiczną cenę. Za taką cenę można kupić dziecku cały komplet. Lepiej wykonany i na oko z lepszych materiałów. Ale logo MLP robi swoje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którą z tych dwóch koszulek byście wybrali?

http://allegro.dandruk.pl/wzory/my_little_pony/MLP44GM.png

http://allegro.dandruk.pl/wzory/my_little_pony/MLP43BM.png

Ja mam dylemat, może ktoś pomoże? 

Pewnie zacznie się pisanie w stylu to twój wybór i takie tam ale ja pytam którą Wy byście wybrali. Padło już na Rainbow więc do wyboru te 2 koszulki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem że do wyboru mam jeszcze te dwie
http://allegro.dandruk.pl/wzory/my_little_pony/MLP45RM.png

http://allegro.dandruk.pl/wzory/my_little_pony/MLP42BLM.png

Plus co myślicie o tej z Fluttershy? Może bym zmienił wybór.

http://allegro.dandruk.pl/wzory/my_little_pony/MLP20GM.png

 

Więc którą byście wybrali z tych + tamtych z poprzedniego posta?

Edytowano przez Arktez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieska Rainbow w okularach. Czarne są niepraktyczne - mocniej się nagrzewają. Gdybym miał brać coś dla siebie to jakiś jasny kolor + Fluttershy w stylu "Deal with it" (mam zamiar kupić taki kubek - biały + Fluttershy w pozie z odcinka gdy tłumaczyła smokowi to i owo + napis "Ten kubek należy do (Imię) i nikt inny nie może go używać. Zrozumiano?", ale zawsze znajduje się kasa na coś innego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Triste niezły pomysł z tą Fluttershy, to może kiedyś jak będę przy kasie to sprawie sobie więcej koszulek. Bardziej potrzebuję teraz paru figurek i taki kubek jak mówisz by się przydał  :fluttershy4:

Koszulkę wybrałem tą
http://allegro.dandruk.pl/wzory/my_little_pony/MLP43BM.png

Jak przyjdzie to dam znać jak to wygląda. Trochę żałuję że nie zamówiłem 2 koszulek na raz, przyszły by w jednej paczce 10zł taniej  :LZ1bP:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dzięki. Myślałem że chociaż gdzieś zagranicą jest to lepiej rozwinięte. Dzięki jeszcze raz :)

 

Za granicą to i owszem. Z wysyłkowych to polecę welovefine oraz Etsy. Jeśli było już wymieniane to przepraszam. Z tańszych alternatyw to można dostać jeszcze akcesoria na allegro, ebayu oraz wydrukować co się chce na koszulce na stronie cupsell.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP Tak, uwielbiam tą figurkę <3 No tylko problem, że to exclusive na tegoroczny ComicCon :octcry:

 

Ale za to mam tu coś co jest już bardziej osiągalne dla nas Polaków: http://www.equestriadaily.com/2013/06/elements-of-harmony-friends-set.html :pinkie2:

FS wreszcie doczekała się swojej małej formy (blind bagowa opierała się na przemalowanej  RD) oraz NMM na bazie księżniczek z wave'u 5. Do tego Rarcia w innej formie i dwie pomniejsze postacie epizodyczne  :squee:

Funko natomiast wprowadzi na rynek serię czterech klaczy z trzęsącymi się głowami http://www.equestriadaily.com/2013/06/funko-pop-figurines-and-packaging.html

 

Podsumuję dzisiejsze newsy dotyczące gadżetów MLP:

shut-up-and-take-my-money.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...