Skocz do zawartości

Brak logiki? - Przeniósł Solaris Fabulous


Ayaki

Recommended Posts

Mam nadzieję, że nie było jeszcze takiego tematu.

Już od pewnego czasu gryzie mnie pewna rzecz, czyli niekiedy brak logiki w kucykach (:rainderp:). Mam na myśli takie rzeczy jak:

- Jakim cudem Cadance jest siostrzenicą Luny i Celestii, jeżeli one nie mają jeszcze jednej siostry, która mogłaby być matką Cadance?

- Dlaczego Cadance jest alicornem, a Blueblood nie, jeżeli również jest siostrzeńcem Celestii i Luny?

- Dlaczego Derpy jest w kilku miejscach na raz? (nie odpowiadać, bo to przecież Derpy, dla niej to nie jest dziwne :D)

Jest o wiele więcej przykładów, lecz nie chce mi się pis... ekhem, w chwili obecnej padam na ryjek, bo dopiero wróciłam z basenu. Dlatego też przepraszam za ewentualne błędy, bo... bo zmęczona jestem, i już :TWcU3:

Mógłby ktoś zmienić tytuł wątku na "Niedopowiedzenia"? Z góry dziękuję :3

Link do komentarza

-Zasadniczo nie znamy CAŁEJ rodziny królewskiej - więc i nie wiemy czy nie ma tam gdzieś jakiejś zaginionej siostry xD

-Blueblood nie jest alicornem - może to i lepiej? Ale poważnie, nie wszystkie kuce w rodzinie królewskiej rodzą się alicornami. Jeśli alicorn ma potomstwo z kucem ziemi, z genetyki wynikało by iż jest spora szansa na to że kuc odziedziczy tylko jeden z atrybutów alicorna o ile jakikolwiek. Kuców ziemi jest dość sporo, prawda?

-Dalej. Derpi jest starsza niż Celestia więc powiedzmy że w tym czasie miała sporo przygód ;) Między innymi poznanie pewnego Kuca z Maszyną Czasu pozwalającą być w kilku miejscach na raz? ;) Bo już o magicznym jeziorze nie wspomnę :D

Jeszcze jakieś pytania? :D

Link do komentarza

Wiesz... Lauren Faust przy tworzeniu kuców obstawiała, że targetem będą 4-6 latki, nie faceci 15-30 lat :rainderp:

A w bajkach edukacyjnych (hellou? uczymy się podstaw przyjaźni~) dla dzieci zwykle logiki brakuje lub jej w ogóle nie ma...

Więc generalnie mało kto przykłada się do spójności fabuły, wielowątkowości i jakiejś uber dynamicznej akcji, dlatego też powstają niejasności. xP

Link do komentarza

Zasadniczo to MLP nie posiada żadnej fabuły, lecz luźno powiązane ze sobą wątki to raz. Dwa cały serial w zamierzeniu miał mieć dwa sezony, a później poszedł hajs i sru! Czy brak tu logiki? i tak i nie jednocześnie bo jakiejś jej szczątki gdzieś tam są.

Link do komentarza

A w Gwiezdnych Wojnach kosmiczne bitwy powinny być nieme, ponieważ w kosmosie nie rozchodzi się dźwięk, samochody w filmach akcji nie mogą wybuchać wielką kulą ognia, czy chronić ludzi stojących za drzwiami auta bo kula wystrzelona chociażby z pistoletu przelatuje przez cały wóz na wylot i zatrzymuje się dopiero na betonowej ścianie... "Keep calm and don't szukaj for logika" To tylko kreskówka :derp:

Link do komentarza

-Dalej. Derpi jest starsza niż Celestia więc powiedzmy że w tym czasie miała sporo przygód ;) Między innymi poznanie pewnego Kuca z Maszyną Czasu pozwalającą być w kilku miejscach na raz? ;) Bo już o magicznym jeziorze nie wspomnę :D

Dobra teza xD To by wyjaśniało, dlaczego w odcinku "Z Kronik Znaczkowej Ligi" gdy Rarity wspominała zdobycie swojego znaczka, Derpy stała gdzieś w tle - dorosła. No ale wiadomo, to Derpy, więc dla niej takie "małe" zagięcia czasoprzestrzeni to nic :P

A w Gwiezdnych Wojnach kosmiczne bitwy powinny być nieme, ponieważ w kosmosie nie rozchodzi się dźwięk, samochody w filmach akcji nie mogą wybuchać wielką kulą ognia, czy chronić ludzi stojących za drzwiami auta bo kula wystrzelona chociażby z pistoletu przelatuje przez cały wóz na wylot i zatrzymuje się dopiero na betonowej ścianie... "Keep calm and don't szukaj for logika" To tylko kreskówka :derp:

Dobrze, dobrze, zrozumiałam... :derp2: No ale ja się uwielbiam czepiać szczegółów :rainderp:

Doszłam do wniosku, że tytuł powinien brzmieć "Niedopowiedzenia", no ale... Przygotujcie się, bo pewnie znajdę jeszcze jakieś błędy czy właśnie niedopowiedzenia w tym serialu :crazy:

Link do komentarza

Gdzie w serialu mamy powiedziane, że Cadance jest spokrewniona z Luną i Celestią. W sprawach gdzie chcemy coś przedyskutować należy polegać na kanonicznych wiadomościach potwierdzonych serialem. Możemy się domyślać, że alicorny powstają gdy coś się połączy ze źródłem potężnej Magii... Cadance podobno jest księżniczką Kryształowego Imperium, napędzanego potężną magią. Twilight połączyła się z magią przyjaźni (albo weszła w głębszą symbiozę ze swoim EOH)? Fagblood Blueblood jest zbyt zadufany w sobie, aby takie potężne źródło wybrało go na swojego nosiciela.

Pro tip: Alicorny mogą być stworzeniami ściśle powiązanymi z magią. Niemożliwym jest urodzenie się alicorna.

Pojawianie się kluczyków w kilku miejscach na raz jest wynikiem lenistwa twórców. Mają kilka gotowych postaci, z których muszą złożyć tłum. Jest oblrzymia szansa, że ktoś się powtórzy.

Link do komentarza

Pojawianie się kluczyków w kilku miejscach na raz jest wynikiem lenistwa twórców. Mają kilka gotowych postaci, z których muszą złożyć tłum. Jest oblrzymia szansa, że ktoś się powtórzy.

Akurat pytanie o Derpy i innymi powtarzającymi się kucykami w tle było pytaniem retorycznym (w końcu to Derpy) :rainderp: Wiem o tym, że twórcy są leniwi, a byłoby dziwne, jakby aż tak bardzo przykładali się do kuców tła. Komu by się chciało tyle ich wymyślać? :shrug2:

Link do komentarza

Moja teoria jest taka że alicornami mogą być jedynie klacze.

Co do rodziny kólewskiej to potomkowie tych kuców co byli spokrewnieni z Rodzicami Luny i celesti i mówią im po prostu ciocia. lepiej brzmi niż Pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra pra babcia

Link do komentarza
czy chronić ludzi stojących za drzwiami auta bo kula wystrzelona chociażby z pistoletu przelatuje przez cały wóz na wylot i zatrzymuje się dopiero na betonowej ścianie...

Tu się przyczepię , kula ze zwyczajnego pistoletu chociażby beretty kaliber 9 nie ma na tyle siły żeby przebić cały pojazd na wylot , drzwi , owszem ale cały samochód , nope .

Link do komentarza

Dobra może podam więcej tematów do dyskusji:

-Dlaczego w 1/2 odcinku sezonu pierwszego, kiedy pojawia się Nightmare moon CMC się przytulają do siebie pomimo że dopiero po pewnym czasie się poznały?

-Pozatym dlaczego NIKT nie poznał Nightmare w 1 odcinku skoro co roku obchodzą Nightmare Night?

Link do komentarza

Po prostu w Equestrii jest dyskryminacja ogierów i tylko klacze mogą być alicornami ;-;

Niestety chyba tak, bo mimo że jest "książę", to nie jest alicornem. A tak w ogóle to jestem ciekawa, jak wyglądałby ogier-alicorn. Ze względu na inną budowę ciała, pewnie wyglądałby inaczej :lunathink:

Dobra może podam więcej tematów do dyskusji:

-Dlaczego w 1/2 odcinku sezonu pierwszego, kiedy pojawia się Nightmare moon CMC się przytulają do siebie pomimo że dopiero po pewnym czasie się poznały?

-Pozatym dlaczego NIKT nie poznał Nightmare w 1 odcinku skoro co roku obchodzą Nightmare Night?

Yay, więcej tematów do dyskusji :fabulous: Dziękuję xD

Mógłby ktoś zmienić tytuł wątku na "Niedopowiedzenia"? Według mnie by bardziej pasowało, chyba że źle interpretuję to słowo i znowu wyjdę na głupią :ming:

Link do komentarza

Co do Cadance: Niedawno wyszła książka, która wyjaśnia jej pochodzenie oraz dlaczego jest Alicornem. I powiem tyle, że wiedziałem, że tak będzie.

BB i ogiery - szczerze, to tak naprawdę rządzi Matriarchat, więc tutaj to normalne, że ogiery są w mniejszości, ale jakby nie patrzeć, jest ich też po prostu mniej. Co do Ali Ogier, jeszcze nie wiadomo, a może sie pojawić...

Shining i nagłe pojawienie się - typowy chwyt martekingowy, ale można przyjąć, że skoro żył wciąż w Canterlot, Twi nie miała powodu, by o nim wspominać, ze względu na swoje przygody.

Derpy - to Derpy i wszystko jasne... Czekam na wielki powrót Cyklopa i Księżniczki Errorii.

CMC - Hugs for all?

Sporo jest tego, ale część da sie wytłumaczyć.

Link do komentarza

Co do Cadance: Niedawno wyszła książka, która wyjaśnia jej pochodzenie oraz dlaczego jest Alicornem. I powiem tyle, że wiedziałem, że tak będzie.

Mogłbyś odrobinkę to przybliżyć? Bardzo mnie to ciekawi :rainderp:

Nie pytajcie, czemu "przybliżyć". Nie miałam lepszego porównania i już :P

Link do komentarza

Byla pegazką, którą kuce ziemne znalazły w lesie. Jak podrosła zła czarownica Prisma chciał wyssać ze wszystkich miłość. Jednak Cadance odebrała jej naszyjnik który wzmocnił jej moc miłości i uratowała wszystkich. Po tym historia jest taka jak u Twilight.

Link do komentarza

Byla pegazką, którą kuce ziemne znalazły w lesie. Jak podrosła zła czarownica Prisma chciał wyssać ze wszystkich miłość. Jednak Cadance odebrała jej naszyjnik który wzmocnił jej moc miłości i uratowała wszystkich. Po tym historia jest taka jak u Twilight.

Dziękuję :TWcU3: Tajemnica wyjaśniona :D

Link do komentarza

Jeszcze ciekawi mnie dlaczego w E01S01 Nightmare odbija się w klepsydrze?

Jaki jest tego cel?

h4A42A06F

:lunathink:

Poza tym w odcinku Read It and Weep widzimy ogiera który ma prawdopodobnie raka bo jest łysy. W następnym odcinku Hearts and Hooves Day widzimy pogrzeb. Prawdopodobnie ten kucyk zmarł. :OTE2F:

Co do Derpy to błąd w animacji/cięcia w budżecie. TU możecie sobie poczytać o takich błędach.

Link do komentarza

Jeszcze ciekawi mnie dlaczego w E01S01 Nightmare odbija się w klepsydrze?

Jaki jest tego cel?

h4A42A06F

:lunathink:

Poza tym w odcinku Read It and Weep widzimy ogiera który ma prawdopodobnie raka bo jest łysy. W następnym odcinku Hearts and Hooves Day widzimy pogrzeb. Prawdopodobnie ten kucyk zmarł. :OTE2F:

Co do Derpy to błąd w animacji/cięcia w budżecie. TU możecie sobie poczytać o takich błędach.

Nie może być, podaj dokładnie czas...

Link do komentarza

Wiedzcie, że Equestria mimo, że to jest świat magi , nie jest idealna. Oczywiście jest tolerancja i równość ale kuce też mają problemy, chorują i umierają. Mimo to Ziemi do poziomu Equestrii brakuje nieskończenie wiele. Ale to tylko moje zdanie, nie musicie się z nim liczyć.

A co do logiki: No thanks im in Equestria :D

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...