Skocz do zawartości

Assasyn w Equestrii [NZ][18+][Adventure][Human][Shipping][Fantasy][Violence][Crossover]


Recommended Posts

Witam was serdecznie

 

IAaMVng.png
 

Przedstawiam wam moje opowiadanie pod tytułem Assasyn w Equestrii
Opowiadanie to jest o młodym assasynie, który na skutek nieprzewidzianej sytuacji przenosi sie do Equestrii wraz ze swym celem. Ale co ja będę spojlerował. Przeczytacie to się dowiecie.

Warning opowiadanie może zawierać sceny przemocy nieodpowiednie dla młodszych i/lub wrażliwych widzów. Może zawierać również sceny o tematyce erotycznej




Prolog
Rozdział I - Nowi w Equestrii
Rozdział II - Kolejny dzień i nowe znajomości


Proszę o szczere komentarze i ocenę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy rozdział.

Przewiduję dosyć krótkie rozdziały po cztery maksymalnie osiem stron ukazujące się przynajmniej 2 razy w tygodniu ( wciąż chodzę do szkoły i w dodatku mam pracę i dziewczynę więc nie mam zbyt dużo czasu).

Pojawią się tu elementy nie tylko tych universów które widzieliście w prologu. Całość bazuje na universum Pradawnych czyli " Wymiarach Wrzechrzeczy"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie zapowiada się ciekawie. Jak zwykle w nowych opowiadaniach zastanawia mnie gdzie Drake nauczył się płynnie mówić i czytać po Equestriańsku? Jego ojciec przebywając tutaj wcześniej przybierał formę alicorna, jeżeli dobrze zrozumiałem, a syn....sam wiesz i tak za bardzo zaspomowałem. Plus za bronych w Equestrii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Skąd masz takie informacje? - spytała ją Twilight.

- A od narratora - odparła Pinkie. Twilight spojżała na nią dziwnym wzrokiem.

To mnie rozwaliło.

A co do rozdziału to super, czekam na następny rozdział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co? Na nazwę tego FF powiedziałam sobie 'No wtf. Czego to ludzie nie wymyślą'. xd

Przeczytałam jak na razie tylko prolog.

Fajnie się zapowiada.

Ale ocenić jeszcze nie mogę.

Oraz pod koniec napisałeś 'Zygfryd' w jednym zdaniu i w początku innego zdania obok siebie.

Nie podoba mi się powtarzanie .__.

Mogłeś napisać 'Ów mężczyzna' albo coś w ten deseń.

Jak będę miała czas (no bo kto obejrzy po raz kolejny PONY.MOV i inne fandomowe prace, co? xd) to przeczytam całość.


-Siemka dziewczyny. A kim że jest ten przystojny facet? - spytała.

Nie wiem dlaczego, ale to mnie rozwaliło. xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

fajnie się zapowiada, widać że postarałeś się przy wymyślaniu tego świata. ale trochę za krótkie żeby to jakoś szczegółowo oceniać, więc czekam na ciąg dalszy.

Ps:

kiedy przeczytałem "Siemka dziewczyny. A kim że jest ten przystojny facet?" już myślałem że owe treści erotyczne to Rainbow Dash + assasyn -.-

a potem jeszcze Lyra...

dobrze że w porę zrobiłeś z niego kucyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem i zgodnie z zasadą, której się trzymam - nie mam zamiaru. Wtrącę tylko jedno, bo to razi w oczy. Zmień tytuł... nie ma słowa ,,assasyn" w polskim języku. To angielszczyzna, ot. ,,assasin", zabójca... zbędny neologizm.

Przy okazji... tak, zdaję sobie sprawę z tego, skąd to się wzięło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra piszę, bo nie wytrzymam. Czyta się fajnie, chociaż akcja strasznie pędzi.

Co do tytułu...

Zmień tytuł... nie ma słowa ' date=',assasyn" w polskim języku. To angielszczyzna, ot. ,,assasin", zabójca... zbędny neologizm.[/quote']

Zgadzam się w stu procentach. Wywal jedno 's' (masz 66% szans, że się nie pomylisz) i będzie dobrze.

Poza tym angielszczyzna jest 4xs (assassin), więc zawsze możesz przerobić tytuł na angielski dodając jedno 's'.

Wszystko jedno, byleby nie tak.

Fabuła zapowiada się nieźle, ale po co tyle mrugnięć do czytelnika? Jeszcze dostanie się epilepsji ;)

Czekam na rozwój wydarzeń!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 7 months later...

Po tytule spodziewałem się crossovera z samym tylko asasynem. Jak na razie, trochę mi się to wydaje "rozlazłe". Dużo wątków, krzyżówek z innymi uniwersami itp. co miesza mi się trochę, ale poczekam na dalsze rozdziały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ludzie tłuką ochy i achy o tym opowiadaniu, więc i ja się wypowiem.

 

Nawet pomimo tego, że większość stwierdziłem w samych tylko komentarzach.

 

Względem strony technicznej już się wypowiedziałem w dokumencie więc powiem krótko:

Poćwicz zdania złożone, bo widzę, że nie wstawiasz przecinków.

 

Za mało opisów, za dużo narracji i dialogów. Tak wiele prosi się o opisy. A tymczasem odnoszę wrażenie, że czytam bardziej sztukę teatralną. Tyle tylko, że próbującą mnie przekonać do przynależności do epiki. Poza tym, narracja prowadzona jest w... dziwny dosyć sposób. Albo piszesz cały czas krótkimi zdaniami pojedynczymi, albo(o zgrozo) wrzucasz pozbawione przecinków zdania złożone.

 

Względem postaci, to widzę ciemność. Jakoś nie mogę znaleźć w nich żadnych emocji. Szczególnie, gdy mówimy o ojcu naszego gł. bohatera.

Przy okazji, to główny bohater przypomina cegłę kłócącą się z samą sobą na tematy egzystencjonalne, zamawiając pieczoną deskę, na styropianowym talerzu, w barze u Russela Crowe'a. (Ale to już czysta złośliwość ode mnie  :pbft: )

 

Przebrnąłem przez prolog w bólu. Powtórzenia, interpunkcja, to są rzeczy na które troszeczkę mogę przymknąć oko.

Ale, mamy wciąż BRAK OPISÓW. To jest wręcz grzech. Jeżeli dalej będzie tak, jak jest, to zamiast czytać kolejne rozdziały, pójdę rąbać drewno na stos. :nmm:

 

A przy okazji, takie mieszanie uniwersów jest... szczerze mówiąc... jakoś psujące klimat. Ale to już chyba zależy od osoby.

 

 

~~~DWA ROZDZIAŁY PÓŹNIEJ~~~

 

Człowieku... interpunkcja... interpunkcja...

Naprawdę, zasady dot. pisania przecinków nie gryzą...

 

Mam nadzieję, że na przyszłość weźmiesz moje uwagi do serca i postarasz się zacząć opisywać miejsce i sytuacje w których znajdują się postaci.

Edytowano przez Skrivarr
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...