Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - IV Edycja


Dolar84

Recommended Posts

Ja tam chciałem napisać coś o wyprawie Spike'a i Rarity w poszukiwaniu diamentów. W pewnym momencie sufit(?) jaskini miałby się zawalić. Spike miałby opiekować się ranną Rarity do końca. Sam ranny miałby poświęcić się i spróbować wejść na szczyt niemal pionowego osuwiska do prześwitu w "suficie" skąd wpadały promienie Słońca. Znajdując pierwszego lepszego kucyka dowiedziałby się, że poszukiwania trwają od tygodnia, a Rarity odskoczyła w ostatniej chwili. Poobijany, wygłodzony, spragniony wody etc Spike po prostu miał omamy. Tulił się do kamienia, rozmawiał sam ze sobą... Ale nie szło tego zmieścić w takim limicie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testar:

 

Nie ma się co martwić, z pewnością zdrowo mnie pociągną za tagi. Swoją drogą sam uważam, że tym razem konkurencja się postarała i poziom konkursu jest dość wysoki. A sam jestem wybitnie bez formy.

 

Pozdrawiam tak czy siak i życzę powodzenia wszystkim innym uczestnikom!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaliście, czekaliście i się doczekaliście. Tym razem opowiadań nie było wiele, ale ich poziom jak zwykle był wysoki. Zaznaczam również, że do komisji powrócił Decaded, jak zwykle patrosząc je z punktu widzenia zapisu technicznego. Tutaj jego lista i uwagi - https://docs.google.com/document/d/1zghG4VC0n9qT8vFxiM0wR45CI2gZ8NG9TUlH_SqiCC8/edit

 

Ogłośmy więc wyniki:

 

I miejsce - Testar z opowiadaniem "Na pograniczu dwóch rzeczywistości"

II miejsce - Alberich z opowiadaniem "Ostateczny Koniec"

III miejsce - Foley z opowiadaniem "Cena Kilometra"

 

Niestety opowiadania użytkownika Kruczek zostało zdyskwalifikowane za przekroczenie limitu słów. (805 w wordzie - sprawdzane trzy razy)

 

Wyróżnionym i reszcie uczestników serdecznie gratuluję, a kolejna edycja konkursu zostanie założona na dniach.  Tagi będą... interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meh, gratuluję zwycięzcom, ale nie tylko za dobre opowiadanie, ale i za umiejętność zmieszczenia się w limicie słów, co w moim mniemaniu jest niewykonalne, bo gdy już zamierzam coś napisać, albo nie mam weny, albo przekraczam limit i wychodzi kiszka :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napierw się pisze, a potem usuwa co drugie zdanie, żeby zmieścić się w limicie :D

@Sześcian, możesz mieć najlepsze opowiadanie jakie widział fandom, a kilka literówek, błędy ort. czy zły zapis dialogów i lądujesz na końcu ;) Life is brutal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] I jak wygląda wydzielony dialog?

Już tłumaczę.

 

Wydzielony dialog, oznacza wyodrębnienie "sekcji rozmowy" od pozostałej części tekstu.

Oto przykład:

3b78797cf6.png

 

Jak widać powyżej, zaczyna się od akapitów i pauz, oraz jest nieco odsunięty od części narratorskiej.

Przykład owy pokazuje, jak powinny wyglądać dialogi, żeby przyjemnie się je czytało a tekst był estetyczny.

Zapis ten pochodzi z jednej ze scen mojego opowiadania, które powolutku sobie powstaje.

 

Dla chętnych podaję link do pełnej wersji tej sceny:

Wszelakie nawiązania do Zegarów mają pełne prawo bytu i są zatwierdzone przez ich Autora.

 

https://docs.google.com/document/d/176OjQw7PCRd8cbnZnCNLAIOnjoqetaF0Tl65aZiofGw/edit

 

Mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości dotyczące dialogów w tekstach :giggle:

 

 

Nadmienię jeszcze, że na dniach mam zamiar wydać (to dobre słowo?) mini poradnik dotyczący poprawności tekstu od strony technicznej, jak i gramatycznej. Mam nadzieję, że niektórym się przyda :giggle:

Edytowano przez Decaded
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię jeszcze, że na dniach mam zamiar wydać (to dobre słowo?) mini poradnik dotyczący poprawności tekstu od strony technicznej, jak i gramatycznej. Mam nadzieję, że niektórym się przyda

 

Nareszcie :yay:

 

Może jak się do niego zastosuję, to przestaną mnie ganiać za pisownię a skupią się na fabule? :twilight3:

 

Decaded - będziesz moim mistrzem za ten poradnik :fluttershy5:

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż... mnie pozostaje tylko pogratulować pozostałym uczestnikom, podziękować za odznaczenie... i tyle. Co więcej mogę powiedzieć? Wszystkiego dobrego wszystkim i jeszcze raz dziękuję, za stojące na wysokim poziomie opowiadania. Przyjemnie się je czytało.

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia w przyszłości!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deca właśnie należy gromko za rzeczony pomysł chwalić -  nie dość, że ułatwi to robotą Jury, to ludzie będą pisać poprawniej. Sam chętnie przyjrzę się rzeczonym zasadom i zastosuje w starciu z moim prywatnym interpunkcyjnym demonem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...