Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Wizio

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z gier

Recommended Posts

Guest Skurwysyn

WoT ma wspaniały soundtrack.

Z komentarzy wynika, że jest to "remix" sowieckiego utworu 'Poljushka Pole'.

Fajnie, że twórcy dali muzyce ten feeling kradnąc utwór  :kappa: 

Wiele nie mogę na ten temat powiedzieć, jedyne co mogę to: BŁII BADA DUUU BADA BŁIDA-BADA-BU-BŁI-DU-DA-DU!

10/10

Wrzucę drugi kawałek z Megaman X, bo i tak na nic innego nie mogę wpaść.

Storm Eagle - Stage Music przed walką z Bossem.

Co mi się podoba w pracy tego kompozytora to jak zawsze ALL DEM MELODIES! K*RWA!

Oceniaj...

https://www.youtube.com/watch?v=CRWf7WVY6as

Czasy SNES. Więc chyba nie będzie hejtu  :kappa: 

I'm więcej siedzę na 4Chanie tym wiekszą mam odwagę hejcić to forum  :kappa: 

Tak... To jest loop...

Edited by VGM Auto Update
  • Upvote 1

Fajne, fajne, lubię tego typu muzykę. Aż się dawne czasy przypominają, gdy spotykano się z kumplami aby pograć na Gamecube lub PSX. 9/10

Coś spokojnego, niezbyt starego. Jeden z ciekawszych RPG, Mount & Blade.

https://youtube.com/watch?v=MyybMyCi1sk

Kurczę, ten kawałek jest naprawdę dobry! Niby spokojny i harmonijny ale jednak czuć taką... nutkę niepokoju. Która jest zresztą bardzo umiejętnie rozwijana, tworząc cudny klimat. Jednak brakuje mam wrażenie, że odrobinę brakuje tła. Z tyłu przydałby się jakiś ledwo słyszalny niższy dźwięk lub szum. Chociaż z drugiej strony, może minimalizm jest rzeczywiście mocną stroną tego utworu, bo buduje klimat? Poza tym w grze wszystko brzmi inaczej... W każdym razie, jak dla mnie miodzio. 9,5/10

PS. Bardzo mi się też podoba art. Klimat.... :soawesome:

Ja dam coś równie spokojnego, ale tym razem z gry Mass Effect 3:

10/10. Ten utwór jest taki melancholijny... Szkoda, że w samej grze nie było takich fragmentów. Tak czy siak, utwór genialny.

To teraz może coś nieco mniej spokojnego. Według mnie najlepszy utwór z Cod, oto Enemy of My Enemy is my Friend z MW2.

https://youtube.com/watch?v=95obkJqXj2c

Powyższy remix  <  Zima Vivaldiego ~  :kappa:

Ale jak już się brali za remiksowanie, to nie mogli zrobić go bardziej w metalowym stylu? Bo dubstep jest taki se~ 6.0/10 :pinkiep:

A teraz czas na soundtrack! Był już z Warcrafta III, to teraz będzie z jego mniej lub bardziej udanej kontynuacji. Piękna, łamiąca się melodia, która składa się właściwie z trzech krótkich kawałków (Night Barrens Dry, odpowiednio 01,02 i 03) robiących za podkład muzyczny dla niektórych lokacji świata w nocy. Zaprawdę potrafi być klimatyczna, zwłaszcza gdy przemierza się puste niebiosa w jej rytmach, ach... przez chwilkę można nawet odnieść wrażenie, że WoW to dobra gra, więc naprawdę OST niczego sobie ;]

https://www.youtube.com/watch?v=p9vHQ7yu-9A 

Kawałek bardzo spokojny, zapewne również i pasujący do Wow-wowej nocy. Zapewne poczdas przechadzania się pod osłoną księżyca ten kawałek może coś znaczyć, jednak tak do słuchania... to do mnie to nie przemawia. 5/10, bo kawałek sam w sobie w żadnym stopniu nie był zły, lecz tak samego słuchać go nie mogę.

Zajarałem się Dark Soulsem na tyle bardzo, że dam tutaj kolejny kawałek z tej gry. Tym razem soundtrack z baaaaaardzo ciekawego (a zarazem i łatwego) bossa Pinheel'a. Już sam wygląd robi swoje a dodajmy do tego arenę, czyli ciemne pomieszczenie pełne poprzewracanych hałd książek, styl walki przeciwnika (tworzy własne klony) oraz tą właśnie muzykę, a otrzymamy coś strasznie klimatycznego, lecz za razem krótkotrwałego (3-4 ciosy i po gościu).

Moment od 1: 30 jest szczególnie... ciekawy.

Guest

Jak gra mroczna to i muzyka nie będzie inna. Myślę że chaotyzm wynika z charakteru antagonisty ,który z uwagi na denerwujące szepty chce nas obdarować schizofrenią. W skrócie mrok, mrok, mrok, zakładam ,że pasuje do scenerii i to chyba twórcom wystarczyło. 7/10

Muzyka ze starego, pierwszego Strongholda objawiająca się kiedy to nasze królestwo jest u szczytu pod każdym możliwym względem. Największą uwagę zwracają dobrze dobrane nuty instrumentów dętych, przez które to mogłem słuchać tego utworu w nieskończoność. Waćpanowie raczą wysłuchać:

Spoiler

Edited by Revard

Muszę przyznać, że przez ten utwór zainteresowałem się samą grą :) Bardzo miła dla ucha kompozycja ze spokojnym pianinem w roli głównej - uwielbiam takie! 9/10

Troszkę muzyki z Wieśka 3: Percival - Lazare

https://www.youtube.com/watch?v=Mez7zaB6PoY

• Upvote 1

Szukałem tego utworu, dzięki :D Muzyka jest naprawdę w porządku, chociaż sam początek utworu nie pasuje zbytnio do Wiedźmina... Ale co ja się na tym znam :P 9/10

Coś polskiego. Muzyka do polskiej przygodówki z równie polskim bohaterem w roli głównej, w wykonaniu Bartłomieja Brosza.

https://www.youtube.com/watch?v=_8SLJEWSoW0

Fajna gitarka, ogólnie lepsze, jak się spodziewałem, da się słuchać :) 6,5/10

A teraz czas na muzykę z nowego Deus Exa, fuck yeah!

https://www.youtube.com/watch?v=Z_eD3YN65fY

No. Tak... Fajne, ale dupy nie urywa, ot tyle mogę o tym powiedzieć. Fajne wstawki chóralne i mocniejsza końcówka, ale za długo musiałem czekać na ten moment. 7/10.

Ode mnie coś z wokalem, Soul can't be cut. Dla mnie każdy utwór z tej gry niesie ze sobą pewną historię, ale rozumiem, że ktoś kto nie miał styczności z postaciami może go tak osobiście nie traktować ;)

https://www.youtube.com/watch?v=0mbyqG9Etn8

Edited by Sarenka

Guest

Z grą styczności nie miałem ale słuchając ten soundtrack dochodzę do wniosku że jednak szczęście jeszcze mnie nie opuściło. Musiał on być dopasowany do jakiejś ostrej naparzanki, gdyż bez odpowiedniego ściszenia i kompletnego braku absorbowania  byłby on nie do wysłuchania. Dochodzi do tego niezły chaos i za chwile ma się wrażenie jakby mózg miał eksplodować. 5/10 

Zaczynając grać w WarThunder nie spodziewałem się tak dobrego soundtracku. Brzmi znacznie lepiej od nurtującej ciszy w World of Tanks co m.in. zadecydowało iż WoT-a zacząłem mieć w głębokim poważaniu. Oto druga część siódmej symfonii Beethovena:

Spoiler

Edited by Revard

Masz absolutną rację. W końcu to slasher od twórców Bayonetty, więc tam wszystko jest wielkie i głośne :D

I mamy zwycięzcę! 10/10. Raz, że to Beethoven, dwa, że świetnie dopasowany do rozgrywki. Miałem okazję pobawić się w WT i choć na długo mnie nie wciągnął to opinię z lekka zdążyłem sobie wyrobić, a jest ona taka, iż to jedyna gra typu MMO gdzie nie miałem wyciszonej muzyki i puszczonej własnej.

To może teraz podrzucimy pewnego klasyka ze świetnej, choć strasznie niedocenionej gry z uniwersum SW: Republic Commando. Świetnie wykonany, lekko zmodyfikowany na potrzeby Republiki hymn wojenny Mandalorian. Z tych Mando musieli być prawdziwi twardziele, bo można połamać sobie język próbując to zaśpiewać.

https://www.youtube.com/watch?v=9FXrbNlX0KU&feature=youtu.be

Podoba mi się. Bardzo klimatyczny utwór. Bębny, perkusja, mroczny chór. Wszystko ładnie sklejone. No i nie przesadnie długie. 9/10

Każdy kto grał w "Hitmana: Rozgrzeszenie" w sklepie z fajerwerkami zapewne nie mógł się powstrzymać przed zastrzeleniem kilku policjantów. Pierwszy strzał i zaczyna się fragment z 1:30

W Hitmana grałem każdą część i preferuje raczej soundtracki z 3 i 4 części, niż z rozgrzeszenia. Jednak trza przyznać, że muzyki z jakieś tam odtwarzaczy twórcy dobierali zawsze z perfekcją. Jednak przyznam się, że na ten kawałek zbytnio uwagi nie zwróciłem. W sumie, słuchało się dosyć przyjemnie, ale raczej nic poza tym + nie lubię języka chińskiego czy jaki to tam jest. Nie mogę w sumie powiedzieć nic złego o tym, lecz o wiele bardziej podoba mi się ambient z pączkarni w "Ogolić Leniego", który również pojawia się w autorach, niż to. 6/10

Dota 2

Mógłbym pisać tutaj same och i ach, lecz obejdę się bez pierdzielenia. Muzyczka, którą wstawiam, pochodzi z meni głównego oraz pojawiła się w trailerze, który polecam obejrzeć (albo jego "inną" wersje). Sam sountrack podoba mi się tak na 8/10, lecz końcówka, a właściwie moment od 1:00 do 1:18 z uwzględnieniem od 1:05.

Edited by Talar

Dobry utwór, ale czegoś w nim brakuje. Koło 38 sekundy wchodzi w tło jakiś miły instrument, ale niestety ledwo go słychać.Zdecydowanie lepiej sprawdza się to w trailerze, jak "na sucho", choć i tak daje radę - 6/10

Muzyka z menu Wiedźmiarza 3:

https://www.youtube.com/watch?v=mKFdYmG7cw0

W tę część Wiedźmina nie grałem (gdybym tylko spróbował, to na procesorze mógłbym smażyć jajecznicę :D ), ale soundtrack jest niezły. Jedyne co mi nie pasuje, to początek głównego motywu grany na jakichś pseudo-dudach.Od 0:44 następuje taka wręcz kunsztowna, spokojna wariacja w/w motywu aż do 1:38, gdzie akcja nabiera tempa, przez co utwór jest ciekawie urozmaicony.
Podsumowując: mocne 8/10

Nie tak dawno temu, gdyż 30 dnia maja pamiętnego roku 2015, została wydana samodzielna wersja modyfikacji do gry Battlefield 2, o nazwie Project Reality. W założeniu ma urealistyczniać grę, lecz w mniejszym stopniu za pomocą grafiki, a bardziej przez grę zespołową, lepszą balistykę, itd. itp. (dla ciekawych). Osobiście grałem w nią, i stwierdzam że rzeczywiście, gdy próbuję strzelać do celu LKM-em serią z biodra z odległości 100 metrów, to nie trafiam! Niewiarygodne!

A tak na poważnie, to co najbardziej mnie urzekło, to ścieżki dźwiękowe.
Oto jedna z nich pt. We Fight Together:

https://www.youtube.com/watch?v=hKpVG94lJu4

Edited by Deszczu

Piękna pieśń, bardzo smutna, czuć nostalgią na kilometr. Fajnie brzmiała by wykonana z akompaniamentem orkiestry. Nic więcej rzec się nie da. 8/10

"Endless Legend" - to strategia turowa 4x wydana w zeszłym roku przez studio Amplitude, znane już wcześniej z "Endless Space". Polecam każdemu fanowi gier strategicznych/fantasy, gdyż ekipa się przyłożyła. Muzyka, tak samo jak we wcześniejszym "Endless Space" ma duży udział przy współtworzeniu klimatu, przesłuchajcie Soundtrack, bo warto. 
A oto Main Theme frakcji Spaczeni Lordowie:

https://www.youtube.com/watch?v=_T3Du6_34l8

Guest

Do gry fantastycznej nie spodziewałem się innej melodii jak właśnie takiej cichej, spokojnej no i odpowiednio tajemniczej. Soundtracki gier tego typu są banalne do rozpoznania i niekiedy bardzo podobne. Spokojny chór, dominujące smyczki, kotły (?) nic więcej nie potrzeba by skomponować ciekawą ścieżkę pod fantasty. 7/10

Również strategia, ale w czasach II Wojny Światowej. Kompania Braci i jeden z 26 utworów soundtracku tej gry:  O My Brother, Be Strong. W moim przypadku najczęściej spotykany przy ekranach ładowania :) 

Spoiler

Edited by Revard

Podczas słuchania czułem się jakbym oglądał napisy końcowe jakiegoś filmu, nie znaczy źle. Muzyka z takich gier wojennych rzadko mi się nie podoba. 9/10

Piosenka z ostatniego bossa, a jej tekst doskonale pasuje do tej walki.

W grę nie grałem.

Kawałek, moim zdaniem, brzmi momentami zbyt "bohatersko" i pozytywnie, lecz na ogół jest dobrze. Walkę wyobrażam sobie jako ultra-epicką, dynamiczną i pełną akcji. Na początku średnio byłem przekonany, lecz im dalej, tym lepiej. Było trochę chaotycznie, ale słuchało się przyjemnie. Tylko gęba tego kolesia jest dla mnie dziwna. Mogła by zastąpić :kappa:

Na promocji Steam kupiłem Papiers Please, czyli symulator kontrolera dokumentów na przejściu granicznym w komunistycznym kraju. Gra niesamowita, a motyw główny, który pojawia się w trailerze i na meni głównym, choć krótki, jest świetny i dodaje "czerwonego klimatu" i surowości całej grze.

Racja, czerwony klimat jest tutaj zdecydowanie obecny :) Co prawda może tutaj brakować nieco różnorodności, ale to też na swój sposób dodaje nieco... czerwoności. Jestem na tak - 7,5!

A teraz Cara Mia Addio, czyli słynny Turret Song z Portala 2 ;)

https://www.youtube.com/watch?v=GOZArXfx1IY

Dobrze dobrana muzyka na koniec gry, tylko ten wokal mi coś nie odpowiada. Takie naciągnięte 6/10.

Gdy Piranha Bytes była chamsko poganiana, i gra w efekcie była troszkę zabugowana, Kai Rosenkranz widać miał trochę czasu.
Ta piekna muzyczka przygrywa sobie gdy eksplorujemy spokonie lasy/łąki/pola Myrthany. GJ Kai