Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z gier


Wizio

Recommended Posts

Muzyczki z Wieśka 3 stoją na bardzo wysokim poziomie u tutaj nie jest inaczej. Choć wymieniłbym kilka lepszych soundtraców z tej gry, niż ten tutaj podany, to wciąż tworzy klimat i po prostu dobrze się go słucha. Pewnie w grze spisuje się jeszcze lepiej, choć nie wiem, w którym momencie gry mogliśmy go usłyszeć. Co do tego momentu w 01:14, to całkowicie rozumiem, dlaczego Ci się to tak spodobało, lecz u mnie nie wywarło to aż tak dużych emocji. Tak czy tak, 7,5/10 to chyba zasłużona ocena.

 

Mój brat ostatnio przechodził Dark Soulsa i przypomniał mi tym jeden z lepszych soundtraców z tego. Z Iron Golemem możemy walczyć w Fortecy Sena i jest on końcowym bossem tej lokacji. Mimo, iż boss nie jest największym wyzwaniem, to wygląda dosyć imponująco. Pamiętam walkę z nim z jedną z przyjemniejszych, natomaist sama muzyczka, pomimo iż są w Dark Soulsie o wiele lepsze, wciąż wydaję mi się godna uwagi.

 

 

słychać "git gud" w 00:19

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Większość nutek z Dark Souls jest epicka i powodująca ciarki na plecach ;) Akurat tej konkretnej nie pamiętam. Ale bardzo mi się podoba więc dam 8/10 :octavia:

Skoro już jesteśmy przy tych klimatach ja dam jeden z moich ulubionych utworów z Bloodborne. Jest dosyć spokojny i bardzo niepokojący. 

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Vezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloodborne to jedna z tych gier w które chcę zagrać, ale ze względu na bycie wyłącznie na PS4 nigdy w niego nie zagram. A szkoda, bo z tego co słyszę to muzyka tutaj prezentuje wysoki poziom. Mroczne klimaty pasują do tego typu gier (Jak również podobało mi się to co było w DS1). Sam utwór jest idealny jak na muzykę do zwiastuna gry dla "hardkorów". Jak dla mnie solidne 9/10.

 

Teraz też japońska muzyka, ale w nieco innym klimacie. Nieco kontekstu - Phoenix Wright: Ace Attorney jest serią visual novel opowiadającą o przygodach tytułowego adwokata. Jego zadaniem jest uzyskanie niewinnego werdyktu (zawsze w procesach o morderstwo) najpierw zbierając dowody na scenie i potem pokazując świadkom nieścisłości w zeznaniach. To wszystko jest połączone naprawdę dobrym kryminałem, barwnymi postaciami, japońską przesadą i bardzo dobrą muzyką (Niestety gra wymaga bardzo dobrej znajomości angielskiego). Oto utwór z najnowszej części:

 

Spoiler

 

 

Tylko może zignorujcie fakt, że jest tak długo zapętlony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jest w porządku, jako podkład na pewno tworzy klimat, zwłaszcza jak przyjdzie moment budowania napięcia... te dźwięki ładnie się przeciągają, hmm... i co by jeszcze? Gdzie to się on kończy? xD gdyż po krótkiej przerwie utwór zupełnie zmienia się na spokojny, umiarkowanie melancholijny niby walczyk? Ten moment staje się naprawdę fajny, gdy dochodzą chórki, szkoda, że wtedy się też kończy, dając początek wariacji na temat tego utworu... To już koniec, czy dalej to ten sam kawałek? On trwa do końca? xD Teraz miast chórków dochodzą śpiewy, nie są wiele gorsze... ok, ogólnie to... 6.8/10

 

Zaginione, dziesiąte miasto z HoMM3 - Niebiańska Kuźnia, temat przewodni ~ 

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Temat wydaje się dość ciekawy, jednak odbiega mocno od pozostałych theme do miast z HoMM III które swoją drogą siedzą mi w głowie już ponad 10 lat, coś wspaniałego jak i sama gra. Dodatkowo utwór wydaje mi się trochę niepokojący i monotonny, stąd moja ocena 6.5/10.

 

Coś ode mnie, Ori and the blind forest.

Spoiler

 

 

Edytowano przez Maniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham tę grę jak i jej soundtrack. Chyba najlepsza platformówka w jaką przyszło mi zagrać. A muzyka już w samym menu przyprawia o pozytywne ciarki na plecach ^^. 

10/10 uwielbiam taką muzykę i wiele utworów z Ori gości na mojej symfonicznej playliście ;) 

 

Utwór chyba każdemu dobrze znany ale warty uwagi. Najprzyjemniejsza melodia z całej gry ! 

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Powiem szczerze że w Gothica nie grałem, ale takie utwory potrafią wielce uprzyjemnić rozgrywkę nie ważne gdzie się znajdujesz. Są bliskie mojemu sercu, zwłaszcza melodie sugerujące tajemniczość a zarazem podkreślające urok danej lokacji. Z wielką chęcią dam temu utworowi 9/10 przez sentymenty :)

 

Powiem szczerze że jestem fanem metal slug dość dużym i osobiście najbardziej podoba mi się muzyka z 5. Mimo że gameplay najlepiej zrobiony jest w 3 to w 5 z pewnością rządzi soundtrack. Żadna gra tego typu nie może się obyć bez epickiem muzyki podczas walki z bossem prawda? ;)

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Lubię ten temat, więc nie pozwolę mu umrzeć.

 

Mam wszystkie steamowe wersje Metal Sluga i jakoś nie pamiętam tego utworu. Był jakiś podobny, ale zdecydowanie gorszy niż ten tutaj zapodany. Wyobrażam sobie, jak dobrze musi się walczyć z kosmicznymi glutami, wielkimi robotami czy nawet zwykłymi żołdakami w akompaniamencie tego utworu. Choć powiem, że jest kilka lepszych w tej grze, to ten wciąż jest bardzo dobry. 8/10

 

Darkest Dungeon to gra bez litości. Bardzo mroczna, bardzo brutalna (w stosunku do gracza) i bardzo epicka. I na to również składa się nieziemski soundtrack, przy którym walka staję się nieziemsko emocjonującym. Zapodany przeze mnie utwór przygrywa podczas walki w dodatkowej misji, gdzie na miasto najeżdżają bandyci. Misja ta to istne piekło na Ziemi, gdzie przeciwnicy biją kryty po 40 obrażeń, wrzucają stres po 20 przy każdym ruchu, a my mamy jakieś 60% na spudłowanie celu. Dodajmy do tego mocnego, końcowego bossa tej misji. Jednak z tym soundtrackiem podczas walki, staje się to jedną z najlepszych poziomów, w jakie w życiu grałem.

Muzyka narasta wraz ze spadającym światłem pochodni.

 

 
Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dobry temat, mogę też go trochę pochwycić, ale idę o zakład że nie wszystkim moje zapisane utwory podejdą, niemniej spróbuję xD
Bardzo dobra intensywna muzyka, czuć tutaj taką motywację, pobudzenie, usiłowanie przetrwania. Aż ocieka klimatem, ode mnie 9/10, prawie idealna, bo niektóre fragmenty mi przeszkadzały. Muszę posłuchać sobie więcej tych tracków, nie wiedziałem że w DD jest taka dobra ścieżka dźwiękowa.


Ja wrzucę natomiast specyficzny track z XCOM'a 2, z pewnego niespodziewanego momentu. A mianowicie takiego, kiedy dostajemy misję fabularną, ale tak dobrą że po grze taktycznej to był duży zaskok. Pniemy się naszą drużyną po wieżowcu opanowanym przez nieprzyjazne AI, i jego nieskończone hordy robotów. Na samym szczycie, już zmęczeni po walkach, ranni, z brakami w apteczkach, granatach, wyczerpanymi umiejętnościami specjalnymi, nagle nadziewamy się na bossa, który na tak wczesnym etapie gry naprawdę jest dość dużym wyzwaniem. Muzyka niesamowicie buduje do działania, chęci przetrwania, aby jednak nasi żołnierze, z którymi w XCOM'ie nabieramy dużej więzi podczas całej rozgrywki - przetrwali. Ktoś zginął? Nie czas teraz na zamartwianie, czas działać i go pomścić. Wywiera na mnie dość duże wrażenie, szczególnie dlatego że czegoś takiego się po prostu nie można było spodziewać. I warto wspomnieć że mówię tu przez pryzmat swojego pierwszego doświadczenia, chyba najlepszy moment w grze dla mnie. Następne potyczki nie były już tak szczególne bo wiedziałem co się tam czai. Polecam. Aha, i dopowiem jeszcze że segment główny trwa około 2:15, dalej jest w kółko.

Spoiler

 

 

Edytowano przez Oitsimel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku nie robi na mnie wrażenia, jednak po pierwszej minucie zaczyna się rozkręcać, czuć przyśpieszające tępo i lekką... wewnętrzną presję? Zaczyna, też mieć wyczuwalny rytm, który wpada w ucho. Nadawałby się do sceny ucieczki, albo pogoni. ;)   Później niestety jest ciągle podobna, i zmienia się  raczej mało. Przez co staje się nieco monotonna. I tak do końca, co oznacza, że mamy tu 2 minutowy kawałek, który się zapętla. 

Czy oznacza to, że mi się nie podoba? Pod żadnym warunkiem - nie. Muzyczka jest dynamiczna, mimo że z czasem staje się nudna. Ma to też plusy, np: gdybyśmy chcieli mieć jakąś stałą muzyczkę w tle, w czasie rozgrywki, która nas zagrzeje do walki.  

 

Czyli, fajna muzyczka tylko trochę monotonna. 7/10

 

To, ja rzucę coś takiego:

 

 

Edytowano przez WilkU
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwny misz-masz wyszedł, nie spodziewałbym się tego po Battlefieldzie (w 4 nie miałem okazji grać) ale chyba dobrze mu to zrobiło. Słyszalny stary udany motyw, ale dla mnie bez większego szału, przesłuchałem raz, drugi, i zapomniałem, mimo że track w miarę mi się spodobał. Na Battlefielda przeciętny, ale przede wszystkim bardzo wpasowany w mapkę, więc przez pryzmat tego wszystkiego dam 6,5/10

Daję coś z innej beczki

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ooo temat trochę ruszył, fajno!

Wspomnienia.. Seria C&C ma bardzo specyficzną ścieżkę dźwiękową którą nawet lubię, temu konkretnemu utworkowi daję 8,5/10

A ja rzucę takim czymś, utworkiem przez którego ukochałem podaną gierkę jeszcze bardziej. Tak, to ten sam kompozytor od Wiedźmina 3. Może być :P ?

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten już mniej, chyba zbyt dynamiczny na moje uszy. Niektóre części fajnie wchodzą, dlatego dam 6/10

Na dobranoc dam taki track, czerpiący ze staroci (skoro już tak jedziemy) ale nowy :P

Spoiler

 

 

Edytowano przez Lemi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Earth 2150... Bardzo miło wspominam, kiedyś dużo się zagrywałem :), ale muzyka niestety nie przypadła mi do gustu :P tak z 5/10, na zachętę :squee:

 

To może teraz coś takiego. Biada jak nie będzie 10/10 :D

Spoiler

 

 

Mnie urzeka od 1:28. Ogólne podsumowanie:

Spoiler

beautifull.jpg.02ccb0f772fef8985bc775b7491765a9.jpg

 

Edytowano przez PainChillerPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...