Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - VI Edycja


Dolar84

Recommended Posts

Witamy w szóstej edycji konkursu literackiego.

 

Jako że dwie ostatnie posiadały zbiór tagów od dosyć wysokim... stopniu skomplikowania, tym razem zdecydowałem się dać Wam prawdziwe pole do popisu.

 

 

1. Limit słów - 1500 (maksymalnie - każde opowiadanie sprawdzam w wordzie, więc nie ufajcie żadnym licznikom słów i tym podobnym bzdetom)

2. Obowiązujące Tagi to: Do czterech dowolnych tagów (oprócz gore i clop). Dokładnie - sami wybieracie o czym ma być Wasze opowiadanie. Zaskoczcie nas Waszą pomysłowością!

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 18.08.2013

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem


Nagrodą po raz kolejny będzie publikacja najlepszego opowiadania w Brohoofie. Liczę, że jak zwykle przyślecie do nas mnóstwo prac.

Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim potencjalnym uczestnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie dostałam odpowiedzi, więc w razie czego dodałam tag [+16].

Mam nadzieję, że ktoś doceni moje miszczowskie umiejętności w paincie :x TA DAAAA!

 

R2wGzQm.png

 

Kliknijcie w to arcydzieło, aby przeczytać.

 

Hehe, wreszcie udało mi się coś stworzyć na konkurs literacki MLPTrollska. Nie wiem, czy zabrałam się do tego w odpowiedni sposób i czy wzięłam sobie dobry temat, no ale chrzanić, i tak mi na tym nie zależy :x

Edytowano przez Applejuice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jestem prawie jedyną osobą która nie ma żadnej nagrody :ajsleepy: .

No i nigdy nie pisałam żadnego ficka...

Pomysł jakiś mam,ale nie wiem czy uda mi się go atrakcyjnie zaprezentować.

 

Warto jednak spróbować...a bynajmniej mam taką nadzieję.

Ja również, lecz to zmierza ku zamianie, córko Dobrej Przyszłości. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jestem prawie jedyną osobą która nie ma żadnej nagrody :ajsleepy: .

No i nigdy nie pisałam żadnego ficka...

Pomysł jakiś mam,ale nie wiem czy uda mi się go atrakcyjnie zaprezentować.

 

Warto jednak spróbować...a bynajmniej mam taką nadzieję.

 

 

Ja również, lecz to zmierza ku zamianie, córko Dobrej Przyszłości. 

 

Bardzo istotny jest doby pomysł i natchnienie. Jeśli masz obraz tego jak to ma wyglądać, to treść ficka bardzo szybko sama zacznie pojawiać się na kartce.

 

Najważniejsze jest żeby pisanie i wymyślanie fabuły sprawiało ci przyjemność. :pinkie4:

Każdego kto chce spróbować swoich sił serdecznie zapraszam! :pinkie:

Ja też na początku zastanawiałem się czy przelać swój pomysł na kartkę, ale się zdecydowałem i udało mi się.

 

Trzymam za was kciuki i na prawdę uwierzcie że warto spróbować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo istotny jest doby pomysł i natchnienie. Jeśli masz obraz tego jak to ma wyglądać, to treść ficka bardzo szybko sama zacznie pojawiać się na kartce.

 

Najważniejsze jest żeby pisanie i wymyślanie fabuły sprawiało ci przyjemność. :pinkie4:

Każdego kto chce spróbować swoich sił serdecznie zapraszam! :pinkie:

Ja też na początku zastanawiałem się czy przelać swój pomysł na kartkę, ale się zdecydowałem i udało mi się.

 

Trzymam za was kciuki i na prawdę uwierzcie że warto spróbować.

Może i nie wydałem jeszcze żadnej książki, lecz wiem, że samo natchnienie i pomysł to o wiele za mało. Pisanie automatyczne na dłuższą metę zawodzi. Najważniejsze aspekty to takie, żeby narrator miał swój własny, wyrobiony głos gawędziarza i przedstawiał świat z niespotykanej perspektywy, pełnokrwiści bohaterowie, w których tłumy zakochają się, logiczna i spójna fabuła, nielinowa, z morałem,... i tak dalej i tak dalej..., lecz to co mówisz jest prawdą, synu Motywacji. Najważniejszą bitwę, jaką musi stoczyć każdy pisarz, jest odnalezienie swojego stylu i głosu w literaturze. Trzeba się też liczyć z tym, że jak już zacznie się pisać, to stanie się to nierozłączną częścią Twojego życia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej edycji napisałem prawie trzy opowiadania. Jedno ukończone (zmodyfikowana wersja fanfica nad którym rozpocząłem prace, ale nigdzie nie publikowałem), drugie prawie - 1100 słów i trzecie zarys - jakieś 500 słów. Także zachęcam. Ta edycja z jednej strony jest bardzo elastyczna i prosta w napisaniu, ale z drugiej trudna bo poziom będzie wysoki (można wykorzystać ulubione tagi).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, było ciężko. Niby tylko 1,5h pisania w piątek w nocy, ale okazało się, że przekroczyłem limit. Po wycięciu tego i owego udało się zmieścić.

 

Nie mając pomysłu na lepsze opowiadanie połączyłem mój ulubiony serial (MLP, of course!) z ulubionym serialem brata :rainderp:

 

Kapitan Rainbow [Crossover][Violence]

Liczba słów: 1498

 

PS: Po konkursie opublikuję pełną wersję, czyli tą przed wycinaniem, żeby zmieścić się w limicie :derp3:

PS2: Powodzenia całej reszcie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem wziąć udział w tym konkursie, ale przekroczyłem limit zanim wyruszyli...

Podziel na części ten ff, mi też się cholernie dużo nie zmieściło. Wystaw pierwszą cześć Twojego opowiadania, tak, aby objęła 1500 słów, potem zamieść linki tutaj, lub gdzie chcesz, aby można było doczytać. Jeszcze nic straconego, tylko lepiej się pospiesz! Ach i dlaczego ja pomagam moim rywalom... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel na części ten ff, mi też się cholernie dużo nie zmieściło. Wystaw pierwszą cześć Twojego opowiadania, tak, aby objęła 1500 słów, potem zamieść linki tutaj, lub gdzie chcesz, aby można było doczytać. Jeszcze nic straconego, tylko lepiej się pospiesz! Ach i dlaczego ja pomagam moim rywalom... 

Na razie mam 12 stron (zaraz dotrę do środka) i do 18 sierpnia jest jeszcze dużo czasu (o ile w ogóle będę brał udział w konkursie). Na pewno nie wystawię fragmentu zanim skończę historię. Wiem to po napisaniu popszedniego opowiadania (w innym klimacie, MLP wtedy było mi jeszcze obce), że można pod koniec opowiadania wpaść na nowy pomysł, który wymaga dosłownie edycji pierwszego zdania na pierwszej stronie :) W 10 dni może zdążę, a jak nie to końcówkę zrobię na odwal, początek dam na konkurs i będę redagował zanim upublicznię całość. Zresztą z tym redagowaniem i korektą raczej będzie problem, chociażby ze względu, że po napisaniu opowieści czeka się tydzień przed rozpoczęciem prac by nabrać dystansu (a na to na pewno nie będzie czasu), a w dodatku redagować też powinno się przynajmniej w teorii kilkukrotnie co zamnie tydzień. Tak czy siak mogę niedopracować. Wracając do samego konkursu: Z pierwszych 1500 słów niewiele wynika. Jest to właściwie wprowadzenie a wyruszają po 2000-3000 słowach (teraz nie pamiętam). Coś takiego raczej nie ma wielkich szans w konkursie, bo zwyczajnie nie posiada zakończenia, ani nawet rozwinięcia. Postacie rozmawiają o tym, że zamierzają coś zrobić (przeważnie dialogi) a historia nie posiada wtedy jeszcze żadnych bardziej rozbudowanych wątków. Na początku naprawdę chciałem zmieścić się w limicie :) Specjalnie nawet wymyśliłem mniej ambitną fabułę. Niestety zapomniałem o tym, jak poprzednio też taką opracowałem (mniej ambitną) i wyszło 57 stron... Teraz według wstępnych szacunków będzie jakieś 28, ale w popszednim wychodziło mi od 40 do nawet 65 zależnie od momentu. Mniejsza z tym, konkurs konkursem, ale na prawdę nie ma to większego znaczenia czy historyjka tam w ogóle trafi czy po prostu wsadzę ją osobno. Ostatnie zdanko: Dzięki za pomysł z publikacją fragmentu, może dam ten początek, a może jakiś inny odcinek, chociaż to chyba jeszcze gorszy pomysł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...