Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Recommended Posts

Łyzki to niedobre ludzie są :c

 

Raz kiedy chciałem takową umyć nasłałem na komorę zupną wodę i mnie całe ochlapało, do dzisiaj boje się podejść do zlewu ;_ ;

 

Na dodatek bez łyżki ludzie przeżyliby, tym bardziej że wyjmowanie płodu nazywa się "łyżeczkowaniem" :ming:

Share this post


Link to post

najbardziej lubię łyżeczki, szczególnie te najmniejsze, bo jak jesz taką to jogurtu/płatków z mlekiem starcza na dłużej.

  • Upvote 2

Share this post


Link to post

[ Czyta treść pierwszego posta ]

 

428eb53f36a8f227b473d4770c10a02c.gif?132

 

Chyba wystarczy mi internetów na dzisiaj...

 

Ale fakt, nie wyobrażam sobie życia bez łyżek ( kiedyś byłem w terenie i próbowałem jeść gorącą zupę bez łyżki - nie da się  :oops: )

  • Upvote 1

Share this post


Link to post

What is SPOON?

Łyżka jest to urządzenie pozwalające jeść zupę. Składa się z trzonka i komory zupnej.

Historia łyżek sięga starożytnego Egiptu. Egipcjanie, nie mogąc jeść zup za pomocą widelca, po wielu latach eksperymentowania w końcu skonstruowali pierwszą na świecie łyżkę. Od tamtej pory łyżka nieprzerwanie towarzyszy ludzkości, niezależnie od szerokości i długości geograficznej, niezależnie od stanu majątkowego człowieka. W niektórych rejonach świata została nawet symbolem religijnym. Znani są artyści używający tego wynalazku jako instrumentu muzycznego.

Łyżki istnieją w najróżniejszych kolorach i kształtach, zupełnie jak ludzie! Proste, drewniane, srebrne, dziurawe, duże, małe, fikuśne, całkiem proste...

Uważam, że łyżka jest jednym z najdoskonalszych osiągnięć ludzkości (w końcu mechanizm jej działania nie zmienił się przez tysiące lat!), jednak zarazem chyba najbardziej niedocenianym (a spróbujcie wyobrazić sobie życie bez łyżek!).

 

I teraz pytanie do Was:

Mieliście kiedyś jakieś niezwykłe przygody z Waszymi łyżkami? Jakie łyżki lubicie najbardziej? Co sądzicie o sytuacji łyżek w dzisiejszych czasach? W jaki sposób dbacie o swoje łyżki? A może jesteście łyżkowymi hejterami?

 

Dessert_Spoon.jpg

 

6LDJWJq.jpg

Share this post


Link to post

Łyżki są nieodmienna częścią świata!

 

Nie chcę sobie wyobrażać jak ludzie jedliby zupę, albo jogurt gdyby nie one.

 

Po za tym łyżka jest nie odmienną częścią subkultury, na przykład słynny filmik z youtube z łyżeczkowym zabójcą, albo tytuł jednej z piosenek zespołu Soundgarden pd tytułem Spoonman. Gdyby nie ona to ludzie nie byli by tacy kulturalni, bo w końcu w średniowieczu poprawne wykorzystanie tego narzędzia było wyrazem szacunku dla drugiego człowieka i symbolem obycia danej osoby. dzisiaj po za tym też trzeba  wiedzieć która łyżka jest do zupy, która do deseru itp.

 

Ps: Ciekawy temat wymyśliłeś , chociaż niektórzy nie biorą go na poważnie. (nie, nie jestem łyżkowym hejterem)

Edited by sajback

Share this post


Link to post


Gościu dostał 4 punkty reputacji za łyżkę!

Za jaką łyżkę? Przecież już starożytni mówili, że:

THERE IS NO SPOON!

Share this post


Link to post

Teraz dostał już 6 punktów reputacji.

Wbrew powszechnej panującej opinii na tym forum, łyżki o dziwo nie są aż tak nieodłącznym elementem naszego życia. Zastanówmy się więc, do czego tak w ogóle używamy łyżek. Po pierwsze, do rzeczy takich jak lody i jogurty. Ale, czy na pewno nie moglibyśmy skorzystać z czegoś innego, jak na przykład patyczek? Wydaje mi się, że tak. A jogurt w zasadzie można spokojnie wypić. To co zatem z czymś takim jak zupa? Tutaj sprawa się trochę komplikuje, bo picie z talerza, czy patyczka raczej odpada. Ale zostaje jeszcze przecież słomka, czy lejek, z którego można spokojnie skorzystać. Mieszanie herbaty? Proszę Was, możesz ją wymieszać czym chcesz, ważne żeby było czyste. Jednak mimo tego, co tu napisałem łyżka to wielkie udogodnienie, jakie jest wprowadzone do naszego, wspaniałego życia. I świat bez niej na pewno nie byłby tak przyjaznym i kolorowym miejscem jakim jest teraz.

Share this post


Link to post

Q.Q Tyle Spoonzów Q.Q Czuję się teraz taki niewyjątkowy! Soli masz unlajka na fejsbuku! ;_;

Share this post


Link to post


Gościu dostał 4 punkty reputacji za łyżkę!

"A łyżka na to...."

"NIEMOŻLIWE"

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...