Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna - "Niepodległościowa"


Dolar84

Recommended Posts

Wezwanie Patriotów [Violence] [slice of Life] [Comedy] [Dramat]

 

Postanowiłem dla odmiany napisać o trochę dalszych kuzynach kolorowych kucyków. Kim oni są, wyjdzie już w lekturze. Chciałem też raz przedstawić wojnę z nieco innej perspektywy. Dużo pisać nie będę, bo samo przeczytanie fanfika na 22 strony powinno już być wystarczająco wyczerpujące :ju1Xa:

Jest dość spora naprzemienność tagów. Żaden z nich nie pasuje do całości lecz do wybranych fragmentów.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że po mnie wszyscy spodziewają się krwawej batalii na 11 tysięcy słów? :MJTQO:

 

Cóż, sami zobaczcie, co tym razem wymyśliłem:

 

We Were Ponies [Violence][sci-Fi][slice of Life]

 

Słowem wyjaśnienia:

- Miałem ogromny problem z tagami, mam nadzieję, że wybrałem odpowiednie

:)

 

- W ramach ciekawostki powiem, że teren na którym rozgrywa się część akcji istnieje w rzeczywistości. Po prostu zerżnąłem ze swoich "strzelanek".

 

- Czemu tylko 3000 słów? Pierwotnie miałem inny pomysł, ale w ostatniej chwili zdecydowałem się na zmianę i nie miałem już czasu na więcej. Mimo wszystko, liczy się jakość, nie ilość :hBB25:

 

- Zakładałem, że z historii Polski skorzysta wiele osób, więc w ramach "oryginalności" postanowiłem, że ja tak nie zrobię.

 

- Jeśli ktoś rozpoznał po tytule i pewnym aspekcie, jaki film tym razem był pomocny, to gratuluję :twilight4:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, niestety jestem zmuszony odwołać swój udział w konkursie. Miałem kilka dni temu zacząć prace, ale zachorowałem (może i ospa to nie jest aż tak poważna rzecz, ale samopoczucie ma się przez to fatalne) i nie miałem dostępu do komputera, o chęci do pracy nie wspominając i z bólem muszę przyznać, że nie zdążę z opowiadaniem, nawet jeśli miałbym od teraz pracować na pełnych obrotach. Takie życie.

Przepraszam za zawracanie głowy, gratuluję autorom prac konkursowych i pozdrawiam wszystkich,

Patryk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postaram się zdążyć, ale od razu mówię - może to odbić się na końcówce opowiadania gdzie tempo przyspieszy bo nie będzie czasu ani na opisy ani na korektę. Ale co poradzić skoro dopiero teraz wpadł mi do głowy konkretny pomysł. Będzie łomot za stronę techniczną.  :fluttercry2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie łomot za stronę techniczną. :fluttercry2:

Ta... Powiedz to mnie, skoro ani razu nie przeczytałem swojego opowiadania całego. Mogą być w nim całe stada literówek czy braki przecinków na każdej stronie. Liczę, że się nie pomyliłem przy pisaniu i tyle :twiblush2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinniście być więc zadowoleni z faktu, że każdą edycję specjalną oceniam sam :D Co prawda na stronę techniczną też patrzę i za nią karcę, ale nie jest to takie patroszenie, jakie zwykle funduje niezastąpione Decaded :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że mogę nie zdążyć z napisniem... dzisiaj nocka w pracy a jutro nadgodziny ( tak, tak w święto... :luna4: ).

 

Mam podobny problem, ale nie martw się. Rzeknij tylko jedną, prostą maksymę : SEN JEST DLA SŁABYCH i kontynuuj pisanie. Wygląda na to że zdążę to napisać, ale opublikuję w ostatniej chwili.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SEN JEST DLA SŁABYCH

 

Co racja to racja, ale ~3-4h snu dziennie przez ostanie kilka dni bywa dość męczące :crazy: .

Jak nie uda mi się do jutra to i tak dokończę i opublikuję po czasie.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się! Skończyłem pisać swe dzieło zaiste. Nie powiem, im dłużej na nie patrzę, tym gorszę mi się wydaję. Postawiłem sobie ambitny cel, zobaczymy czy coś z tego będzie (chociaż mimo wszystko, powątpiewam). 
 
Mroczna Wieża - [Tragedy] [Dark] [Alegory]

 

A teraz troszkę wyjaśniając :

 

- Najważniejszym tagiem jest Alegoria, albowiem co tu dużo mówić, jest to dzieło dość niezwykłe pod tym względem.


- Największą inspiracją do napisania tego wszystkiego było pewne dzieło jednego z polskich romantyków ( szybko się domyślicie kogo )
- O dziwo, opowiadanie w bardzo dużym stopniu nawiązuje również do historii "innego" kraju.
- 8000 słów jak coś, nie jest więc tak źle. Mimo wszystko, opowiadanie dość mocno skróciłem, bo nie wyrabiałem się w czasie.
- W oryginale, miało być napisane w formie dramatu romantycznego. Ale znowu, problemy z czasem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro nie będę miał czasu więc wrzucam dziś. 
 
A było nas 600  [Adventure] [Multi Crossover] [Fantasy] [Alternate Universe]

 

Multi Crossover - wykorzystałem dwa światy. 

Praca rzucona na szybkiego więc poziom jest... jaki jest.

Pisana również w zabójczym tempie

Bez korekty

Nie wiem czy nie powinienem dodać tagu [Violence] ale teraz to musztarda po obiedzie

 

Także jeśli ktoś będzie chciał przeczytać tych naście stron - pamiętajcie o tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dziś skończyć nie zdążę. Moje ambitne plany pokrzyżowało kolokwium z automatyki połączone z wizytą brata i koniecznością zastępowania ojca przy składzie i łamaniu pewnej ostrzeszowskiej gazety.

Wiem, brzmi to jak jakieś tandetne wytłumaczenie, jakie się wstawia nauczycielowi...

ic00.jpg

Szkoda, bo pomysł na Zdarzenie Niepodległościowe (Kurrrrdwanów, jak ja nie lubię słowa "event") bardzo mi się podoba i niezmiernie żałuję, że nie byłem w stanie dołożyć swojej cegiełki do tego niewątpliwie bardzo sympatycznego wydarzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to Dolar ma rację. Jak się nie wyrobicie w terminie, to zróbcie normalnie. Przecież nikt przez to nie zginie. Zawsze możecie je zatrzymać na następną edycję konkursu (o ile tagi oraz limit będzie się zgadzał, ale prędzej czy później na pewno się trafi.).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, abym i ja coś dorzucił. Bez przydługawego wstępu, przedstawiam opowiadanie na trzecią już edycję specjalną - Per Aspera Ad Astra. Trochę długie, cztery rozdziały, ale w limicie się zmieściłem. Bodajże 10 98x słów, nie pamiętam ile tego wyszło po poprawkach.

 

Poniżej kilka wyjaśnień, odnośnie fabuły i realiów:

- Akcja fika rozgrywa się w przyszłości, po akcji opowiadania na V edycję konkursu literackiego. W pewnym sensie fabuła obu opowiadań jest powiązana. Jednakże, fik nie jest bezpośrednią kontynuacją "Projektu Otchłań", więc powstrzymałem się od tagu [seria].
- Changea jest tu dużą wyspą, położoną na zachód od Equestrii. To nie tylko powierzchnia (góry, mokradła, pustkowia i gołoborza), ale też i podziemia z licznymi lochami, labiryntami i systemem tuneli. Mocna inspiracja Nighonem z Heroes of Might and Magic III.
- Wspomniana tradycyjna alchemia, to "staromodne" warzenie mikstur przy asyście magii i transmutowanie w ten sposób przedmiotów. Można w ten sposób wytworzyć na przykład miny. To, czym posługują się Podmieńcy to coś na kształt alchemii z Fullmetal Alchemist.
- Część nazw i imion wyciągnąłem z różnych gier i filmów.
- Powodem, dlaczego korporacja nie stosowała machin powietrznych jest fakt, że były drogie w produkcji i utrzymaniu, a poza tym nie działały poprawnie (jak łodzie podwodne w "Projekcie Otchłań").

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym samym zamykam edycję "Niepodległościową". Jak zwykle mamy opowiadania dostarczone rzutem na taśmę, no i konkursowy dominator czyli Hoffman nie zawiódł - czy ktoś zdoła zdetronizować mistrza? Przekonacie się już niedługo :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...