Skocz do zawartości

[Konkurs] IX edycja Konkursu Literackiego


Dolar84

Recommended Posts

Witamy w IX edycji Konkursu Literackiego.

Ostatnio mieliśmy nietypowe tagi, a mimo to przesłaliście nam masę tekstów. Dlatego tym razem, wybrałem dla Was nieco bardziej klasyczny zestaw sponsorowany przez literki C, S i D. Mam nadzieję, że po raz kolejny uraczycie nas dużą ilością wybornych opowiadań.

1. Limit słów - 700 (maksymalnie - każde opowiadanie sprawdzam w wordzie, więc nie ufajcie żadnym licznikom słów i tym podobnym bzdetom). 

2. Obowiązujące Tagi to: Comedy, Slice of Life i jednej dowolnie wybrany. Jednak w tej edycji wprowadzam pewne utrudnienie - w opowiadaniu nie może znaleźć się ani odrobina przemocy fizycznej - zero, null, nada. Naturalnie gore i clop są zakazane.

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 17.11.2013

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z
Regulaminem.

 

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji. W tej edycji również pojawienie się jakiejkolwiek przemocy fizycznej będzie podstawą do dyskwalifikacji.

Nagrodą jak zwykle będą piękne odznaczenia i zamieszczenie zwycięskiego opowiadania w magazynie "Brohoof". Po raz kolejny mamy nagrodę dodatkową - Decaded oferuje dokonać pełnej korekty jednego opowiadania zwycięzcy konkursu.

Życzymy powodzenia i liczymy, że po raz kolejny przyślecie nam mnóstwo prac.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jednak kto jak kto, ale Foley może mieć małe utrudnienia.

 

Ta, jasne... Małe... :twilight6:  Rozniósł bym najchętniej wszystko w pył, a tu Slice of Life(który notabene nauczyłem się trochę pisać dzięki konkursom) i Comedy, które jest dla mnie po prostu czymś... trudnym i niecodziennym :D

 

Ale może coś uda się sklecić :twilight4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kwestii formalnej: kto wchodzi w skład grona oceniającego prace i czy o zwycięstwie decyduje jakiś system punktowy?

 

Skład sędziowski jest taki sam jak zawsze. To znaczy Gamer Luna, Decaded i ja. O zwycięstwie decyduje wiele aspektów, takich jak strona techniczna, ogólny poziom opowiadania i tak dalej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po co tak szybko...? Jak jest czas, to lepiej poświęcić go na ewentualną korektę czy poprawki, bo często jak się spojrzy za parę dni to jest "a mogłem zrobić jeszcze to czy tamto" ;)

Współczuję komisji, że musi czytać te opowiadania :lol:

I mam pytanko, czy dozwolone byłoby zupełne zrezygnowanie z dodatkowego tagu i napisanie samego Comedy&Slice of Life? Obawiam się, że nie, ale zawsze warto spróbować zapytać :rd11: Przecież mnie za to nie zabiją :lie:

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. I po co tak szybko...? Jak jest czas, to lepiej poświęcić go na ewentualną korektę czy poprawki, bo często jak się spojrzy za parę dni to jest "a mogłem zrobić jeszcze to czy tamto" ;)

2. Współczuję komisji, że musi czytać te opowiadania :lol:

 

1. Poprawki wykonuję automatycznie i poświęcam im wystarczającą ilość czasu, by potem być spokojną ;p Poza tym i tak niczego lepszego bym nie wymyśliła ani też nie dodała czegoś ekstrawaganckiego.

2. Słuchaj no cwaniaczkó

733822_636071046413795_290550875_n.jpg

 

Bez takich komentarzy, bo się pogniewamy :P

Edytowano przez Applejuice
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie była aluzja :D Współczuję komisji, bo mi by się nie chciało czytać tylu opowiadań, co dają na konkurs, gdy trafiają się takie, że po pięciu linijkach ma się ochotę zrobić facepalma. Broń Boże nie mam tu na myśli Twojego tekstu i przepraszam, jeśli tak to odebrałaś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę moje opowiadania, są aż tak kiepskie?

Powtarzam po raz kolejny, to nie są aluzje do konkretnych FF! Chodzi mi o to, że przez tyle edycji trafiały się... nie najlepsze teksty... Poza tym, jury (jak każdy) ma swój gust i to, co autorowi się podoba, im może już... przeszkadzać.

 

A jeśli chcesz osobistej recenzji, to zdołałem Twój tekst przeczytać bez facepalmów :D Nie należy do tych dobrych, mówiąc brutalnie. Nie chodzi mi jednak o same umiejętności, ale o treść (no i Dec będzie szczęśliwy przy sprawdzaniu strony technicznej :lol: )

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:portalface:


- naturalnie, że NIE można zrezygnować z dodatkowego tagu
:portalflank:

 

Dziwne  :twilight8:  nam wczoraj nauczyciel od jednego z przedmiotów zawodowych tłumaczył, że znak pusty też jest znakiem (przynajmniej w niektórych systemach). A tak na ,,poważnie" weź sobie clopa :twiblush: . Kiedyś coś mówiłeś o jego pisaniu, więc masz niepowtarzalną okazję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jeśli chcesz osobistej recenzji, to zdołałem Twój tekst przeczytać bez facepalmów Nie należy do tych dobrych, mówiąc brutalnie. Nie chodzi mi jednak o same umiejętności, ale o treść (no i Dec będzie szczęśliwy przy sprawdzaniu strony technicznej )

No, jjednak trzeba przyznac, że mistrzem komedii, to ja nie jestem :) ale, jak już wcześniej napisałem, praktyka czyni mistrza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tak na ,,poważnie" weź sobie clopa :twiblush: . Kiedyś coś mówiłeś o jego pisaniu, więc masz niepowtarzalną okazję.

 

Po primo jest zabroniony.

Po secondo, tak, mówiłem... Że prędzej napiszę clopa, niż TCB, co jest równoznaczne ze słowem "nigdy".

 

Ale koniec off-topu, ok? :squee:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...