Skocz do zawartości

Sugestie v2.0


Skysplit

Recommended Posts

Również popieram, święte słowa, Arjen. Wszedłem na forum tylko na chwilę, spojrzałem na SB i... załamałem się. Jeśli za takie słowa przyznaje się warny, to może od razu zmieńmy czcionki na różowe zabrońmy wstępu osobom powyżej 12 lat. Ludzie... A już brak powiadomienia o czymś takim to totalna porażka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 618
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No dobra. Jestem za tą listą. W końcu moderzy mają nieograniczoną władzę i sądzę, że dobrze byłoby ich trochę ograniczyć (żeby nie czuli się zbyt "bosko").

Chciałbym również dać sugestię stworzenia emotki z kuflem cydu - skoro są muffinki, to czemu nie cydr?

Wznieśmy kufel za pomysł Slashera! :cydr:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Xyz... widzę, że są osoby, które potrafią sensownie ocenić sytuację. Chociaż całej sytuacji szkoda, bo niesmak na mojej liście pozostanie, jakbym był jakimś... ekhem. Może to doprowadzi do działań, które temu zapobiegną. Dzięki :cydr: , dobre te kufle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dodać, że imo taka lista jest po pierwsze: zbędna, a po drugie: niemożliwa do zrobienia. Nie ujmiemy w niej wszystkich kontrowersyjnych słów, i powiedzmy szczerze, komu będzie chciało się ją przeglądać, żeby sprawdzić, czy za dane słowo należy się warn? Ja zawsze rozumowałem tak - ciężkie przekleństwa (zwłaszcza w forumowych godzinach szczytu, bo jeśli ktoś przeklnie w nocy, to nikomu nie będzie przeszkadzało - wiem, że ja w takiej sytuacji w życiu nie dałbym warna - chyba że to wyzwiska) - warn, lżejsze + kontrowersyjne słowa (czyli np. 'zaje--fajnie) - ostrzeżenie słowne. Czy naprawdę, przyjmując takie założenia, potrzebny jest jakiś słownik słów zakazanych? No, ale do tego jest potrzebny zdrowy rozsądek. W sytuacji, w której ktoś po prostu wali warnami bo mu się nudzi albo chce się wyżyć, takie coś nie przejdzie. Ale od tego są odwołania. Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warny poleciały z MOJEGO polecenia. I nie z powodu przekleństwa, a z powodu wiecznego upominania o to samo. Ileż można słownych upomnień?

Nie dostalibyście w normalnym wypadku takich warnów, bo to wulgaryzmy, a nie stricte przekleństwa. Jednak, jak mówiłem - w nieskończoność upominać nie będę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarreth większość nie uważała tego (mówię o swoim słowie) za najmniejsze wykroczenie. Nie z powodu przekleństwa, bo w tym wypadku o którym mówię nie było tam ani wulgaryzmu, ani przekleństwa. Wypadałoby poinformować, że dla jednej osoby takie słowo jest ... nieprzyjemne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przyszedł ktoś komu się nie spodobało no i bez myślenia dostałem 3 bezpośrednie warny bez ostrzeżenia. Sytuacja dla mnie śmieszna bo:

- Brak ostrzeżenia, słownego upomnienia

- Różne zdania czy to słowo było brzydkie czy nie. Podobne było użyte w bajce

- Skoro stworzyłem tutaj to słowo, to nie było stosowane nigdzie wcześniej, czyli najpierw trzeba je jakoś zaklasyfikować, a potem karać

Dlatego chce tej LISTY. Żeby było gdzie się odwołać, do regulaminu, a nie, że ktoś uważa według własnego widzimisie. Z tych 3 warnów niby 2 cofnięte, ale jak to wygląda? Nie uważam, bym był warty takiego obchodzenia się ze mną. Mam jednego warna za to, ale jak Lemuur (autor zasłużonego zresztą warna) pamięta, to była wyjątkowa sytuacja. Pozdrawiam!

Mały Edit: Byłem chyba PIERWSZY który stał za tym, żeby osoba od której dostałem warna została avatarem postaci... no cóż, czas i funkcje zmieniają ludzi.

Po pierwsze, nie mam zamiaru występować Arjen jako "ktoś", więc proszę mnie wymieniać z nicku. Na PW napisałem Ci, że nic do Ciebie nie mam i przepraszam za triple warna, ale na komórce tak to już jest (każdemu się chyba to zdarzyło) i od razu cofnąłem dwa warny przepraszając Cię.

Po drugie nie zdecydowałem o tym ja tylko skonsultowałem się z Tarrethem i Tisoskiem, którzy siedzieli obok. Ostatnie słowo należało do Tarra i ja wykonałem jego polecenie.

Po trzecie proszę tu bez wycieczek osobistych, bo takich zagrywek się po Tobie nie spodziewałem i bardzo mnie tym rozczarowałeś...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, cofnąłeś dwa warny, ale do czasu ich usunięcia nic to nie znaczyło, bo w praktyce miałem je na liście przez co czułem się jak jakiś dupek z taką listą, bo nie należę do osób które świadomie łamią regulamin dla hecy. I tak najbardziej mnie zdenerwował fakt braku ostrzeżenia (zwykłe ostrzeżenie na SB, wiedziałbym, ze coś się dzieje!) wobec dopiero co wymyślonego słowa, które w opinii wielu nie należało do wulgaryzmów. I właśnie dlatego chce tej listy - nie będziemy się kłócić, odwołamy się do naszej wspaniałej listy i koniec dyskusji.

A tak na marginesie... skoro zdecydowały o tym osoby trzecie, to gdybyś mi chociaż dał malutki sygnał, że to nie jest tylko Twoje widzimisie, Twoja autonomiczna decyzja, to nie pisałbym tam o tobie i zachowałbym się całkowicie inaczej. Trochę wyszedłeś na tym jak narzędzie w rękach innych, bo z tego co widzę oberwało się Tobie, chociaż jak to mówili weterani Wehrmachtu "Wykonywaliśmy tylko rozkazy" :rainderp: (porównanie losowe, bez podtekstów).

1# Ty też mnie rozczarowałeś Solaris, jak tylko wspominam jak zachowywałeś się/rozmawiałeś ze mną przed przed pewnym ważnym wydarzeniem w Twojej forumowej karierze.

2# Nie wymieniałem Cię z nicku, żeby większość osób postronnych nie domyśliła się sama od siebie o kogo chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast listy może by się przydało, żeby parę osób w administracji się ogarnęło. Osty powinny być na normalnej zasadzie - jeśli widać, że specjalnie ktoś przeklina/obraża - ost. Jeśli komuś się wymsknęło, jest to słowo, co do którego niektórzy mogą mieć zastrzeżenie - prośba o staranie powstrzymywania się. Nawet nie zakazanie, tylko prośba o pilnowanie się, bo niektórym może przeszkadzać. Forum w końcu ma mieć miłą, rodzinną atmosferę, czyż nie? L&T i te sprawy... A teraz zaczynacie się kłócić. -.- Czasem słowo potrafi zdziałać więcej, niż osty, radzę o tym pamiętać. Bo chyba nie chcemy mieć tu tyranii na forum, co nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem sytuację na forum, że mi się wymsknęło (chodziło o zagraniczny dubbing poniaczów, więc proszę się nie dziwić) i bobule walnął mi osta, bez jakiegokolwiek upomnienia. No nie obraziłbym się za niwelację tego osta bo był to tylko jednorazowy przypadek. Chociaż lista i tak jest dobrym pomysłem. W końcu to tylko, no nie wiem... jeden dodatkowy akapit w regulaminie forum, z wymienionymi wszystkimi przekleństwami niedopuszczalnymi na forum, aby było do czego się odwołać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keola, to się uzupełni listę o to słowo, i problem zażegnany na zawsze. Albo najprostsza opcja... rozsądek. Kuoth gratuluję 1000 postów! :)

druga osoba gratuluje mi 1000 postów... Dzięki, ale szczerze po co? Rzućcie okiem na poprzednie rankingi użytkowników Kuoth

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Clouds Slasher, Arjen: Ciekawi mnie jedna rzecz - dlaczego zwyczajnie nie odwołaliście się od decyzji danego moderatora/avatara, jeśli była według Was krzywdząca? Jest przecież Tarreth, Lukiner, Lemuur, Warmen...

Według mnie pisanie postów o wydźwięku "proszę o listę niedozwolonych słów, bo NIEKTÓRZY (tu następuje wytknięcie paluchem, ale wiecie, takie ukradkowe, żeby postronni nie widzieli) z administracji są chyba za głupi/zbyt wredni, żeby radzić sobie samemu z moderacją..." jest niefajne. Bardzo. I nieprzystające do miana brony'ego. Takie tematy powinny oczywiście być poruszane, lepiej jednak poczekać, aż negatywne emocje opadną. Bo można napisać coś, czego będzie się potem żałować.

Jestem przekonany, że gdyby Arjen na widok tych trzech warnów napisał do Solarisa wiadomość w stylu "WTF, bro? Tripple warn? Za co?", ten natychmiast anulowałby nadprogramowe ostrzeżenia, a z dalszej wymiany zdań samo wynikłoby to, kto rzeczywistym "sprawcą" ostrzeżeń. I teraz, zamiast rwać szaty i płakać z powodu potwornego zawodu, jakiego obaj doświadczyli, razem sączyliby cydr u Big Maca :cydr:

Co do tej listy... Proszę, tu jest: klik!

Troszkę poważniej: według mnie zwyczajnie NIE DA SIĘ. Po prostu nikt z administracji nie jest w stanie domyślić się tego, co użytkownikom danego dnia przyjdzie do głowy*. Do tego dochodzą rozmaite pretensje z tytułu "bo mojego słowa nie ma na liście"...

Co do kwestii, czy dane słowo jest wulgaryzmem czy nie - nie zawsze sprawa jest oczywista. Dochodzi jeszcze kwestia częstotliwości jego użycia. Jednak pragnę zauważyć, że rozmaite "dziwne" zabawy słowotwórcze spokojnie można podciągnąć pod punkt regulaminu mówiący o poprawności językowej. Decyzja jak zawsze należy do moderatora. Może mieć rację, może jej nie mieć. Zawsze można przecież się odwołać, prawda?

Na forach zabrania się używania przekleństw i wulgaryzmów nie dlatego, że administracja absolutnie i bezwarunkowo potępia ich używanie. Każdy mądry kucyk wie, że przekleństwa, oczywiście używane z rozwagą (coby nikogo nie urazić) i nie w nadmiarze, są integralną częścią każdego języka i zwyczajnie podbijają dynamikę wypowiedzi. Problemem jest tylko interpretacja zwrotów: "nie w nadmiarze" i "z rozwagą". Dlatego zwyczajnie zabrania się używania wszysktich przekleństw i wulgaryzmów w dowolnej ilości, bezwarunkowo. Bo tak jest wygodniej. Jednak nie da się uniknąć pewnych nieścisłości. Coś co jednemu nie będzie przeszkadzało, ktoś inny będzie odbierał jako irytujące i obraźliwe.

Dla kogoś zdanie:

Ty, ty... Kucasie jeden ty!

będzie zabawną grą słowną, dla kogoś innego nieudolną próbą pseudocenzury i zwyczajnym chamstwem. I dlatego, zamiast dwóch "kolorowych", mamy kilkudziesięciu, by taką sprawę można było (względnie) racjonalnie rozpatrzyć. Do tego jednak potrzeba, by chociaż jedna strona sporu zachowała względny spokój, co nie zawsze się udaje.

Podsumowując, apeluję o trochę wyrozumiałości - przecież każdemu może się zdarzyć gorszy dzień i błędna decyzja. Nie znaczy to chyba, że taki ktoś automatycznie nie nadaje się na moderatora, nieprawdaż? Nie wydaje mi się też, by posiadanie na koncie niesłusznego warna było sprawą na tyle poważną, by nie można było się z nim jakoś pogodzić. Nie dajmy się zwariować, moi mili.

Pozdrawiam!

PS: Czemu te ostrzeżenia tak Was "bolą"? Wychodzi takie ekranem monitora i rzęsiście kopie sprawcę zamieszania, czy co? To by w sumie wyjaśniało, dlaczego osobie zainteresowanej tak bardzo zależy na natychmiastowym cofnięciu błędnej w jego mniemaniu decyzji :rainderp:

PPS: Słowo, o którym tak żywo dyskutujecie, musi być zaiste straszliwe, skoro ani razu nie zostało wymienione. Proponuję od tej chwili zapisywać je z dużej litery, jako Słowo, dla podkreślenia powagi sytuacji :trollface:

*No, jest jeszcze obdarzony omniscencją Spromultis, ale on nie należy do administracji... W sumie, możnaby go prosić o regularne przesyłanie wykazu słów, które będą w danym okresie czasu w użyciu. Wtedy sporządzanie takiej listy byłoby banalne. :discord2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę swoje trzy grosze, bo o sprawie się dowiedziałam i się we mnie zagotowało.

Wychodzę z założenia, że KAŻDY WIE jak należy się zachować w towarzystwie i jakich słów wśród innych ludzi NIE WYPADA UŻYWAĆ. Lista jest pomysłem idiotycznym, Nasze forum nie ma tych z niewyparzonymi gębami uczyć, jak należy się zachowywać wśród innych.

Jeśli się komuś wypsnie przysłowiowa "cholera", czy "kurde", to można przymknąć oko i nie napominać - ale jeśli jest to sytuacja nagminna i mamy do czynienia z ewidentnymi recydywistami, na których osty słowne nie działają - należy zadziałać bardziej dotkliwie.

WULGARNYM PRZERYWNIKOM MÓWIMY STANOWCZE NIE!

Poza tym, z tego co mi wiadomo, to nie tylko "koty" latały po shoucie, lecz także "syny" i tym, którzy owych "synów" używali nie należy dawać dyspensy na warny, lecz wlepić im je ponownie - bo to ewidentny wulgaryzm i na to przymykać oka nie należy.

Tyrada zakończona. Dziękuję za uwagę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You're all wright. My argument is invalid. Wygraliście. Przyznaję się do błędu. Ładnie wytłumaczone argumenty i ... no po prostu nie da się do czego przyczepić. A jeśli chodzi o usunięcie warna... To szczerze taki niesłuszny warn boli bardziej niż tysiąc słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I shall give my grosze too!

Wulgaryzmy nie podlegają stricte karom procentowym. Wymsknie się, są u\pomnienia - ale jak powtarzamy to samo od niepamiętnych czasów, to dajcie spokój...

Solaris nadał 3 warny - wspominał, że był na telefonie i mu się po prostu coś myliło i je anulował? I jeżeli o to jeszcze marudzisz i płaczesz, bo solaris NAPRAWIAŁ SWÓJ BŁĄD - to wiedz, ze coś jest z Tobą nie tak.

Ostatnie - Moderatorzy pilnują porządku. Z policją tez nie dyskutujesz o poprawności mandatu, nie? Bo może być tylko gorzej. Tu POWINNO być tak samo. Moderator daje warn, to koniec tematu! A jak masz zastrzeżenia, to idziesz do Administracji (Ja, Lukiner i czerwoni), a nie kłócisz się z moderatorem, który nie ma wpływu na to, co jest w regulaminie napisane - on to ma i tego ma pilnować.

Więc skończcie czepiać się Tisoska, solarisa, bobula i wszystkich innych moderatorów, Avatarów i Regentów, bo to moderacja i po prostu pilnują porządku i ładu. To z administracją należy dyskutować na takie tematy!

Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tarreth: Wszystko, o czym piszesz jest prawdą, nigdy też nie radziłbym dyskutowania z moderatorem tzw. "no-name'owi". W tym wypadku jednak sprawa dotyczy użytkowników, którzy się znają i, mniej lub bardziej, lubią. Do tego przez większość swojej forumowej "kariery" byli na równi.

Wyobraź sobie taką sytuację: jest sobie na forum pewna osoba, którą znasz i przez kawał czasu miała taki sam status, jak Ty. Z czasem ta osoba dostaje większe uprawnienia z uwagi na zasługi tego czy innego rodzaju. Nie widzisz w tym żadnego problemu. Ba, uważasz nawet, że w jakimś stopniu przyczyniłeś się do tego (a że Internet to takie dziwne miejsce, w którym wydaje się nam, że możemy wiecej niż w rzeczywistości, prawdopodobnie uważasz, że byłeś ważną częścią tej decyzji. Przecież "user has spoken", a decyzja, która zapadła jest zgodna z Twoimi oczekiwaniami). Mijają tygodnie, nie masz z tą osobą żadnych problemów. Dogadujecie się lepiej bądź gorzej, wciąż jednak na stopie "towarzyskiej", w sumie nie traktujesz tej osoby jako kogoś, kto ma nad Tobą władzę. Któregoś dnia wygłupiasz się na shoutboxie, (co ważne!) nie widząc w swoich działaniach niczego niewłaściwego. Po czym sprawdzasz profil, a tam trzy warny nadane przez tę właśnie osobę. Jeden po drugim. Moim zdaniem w takiej sytuacji próba wyjaśnienia sprawy między znajomymi wydaje się zasadna. Choćby po to, by nie zostać posądzonym o skarżenie się "górze" i w konsekwencji nie popsuć sobie z tą osobą relacji. Do tego jednak potrzeba umiejętności zachowania spokoju. Oczywistym jest, że zachowanie w stylu "mój płonący greckim ogniem dom szturmują hejterzy na słoniach, właśnie ćwiartują mi rodzoną matkę a sezon 3 został przed chwilą oficjalnie anulowany" prawdopodobnie spotka się z adekwatną reakcją i jeśli ktoś nie potrafi odpowiednio się zachować, "shitstorm" gotowy. Jeśli więc nie jest się pewnym swojej reakcji, wtedy oczywiście powinno się zgłosić domniemane nadużycie stricte do administracji. Na pewno nie powinno się też wypisywać swoich żali w temacie z sugestiami pod pretekstem chęci stworzenia "listy wyrazów niedozwolonych".

No i trzeba zacząć przyzwyczajać się do myśli, że ta osoba w stoi w hierarchii forum wyżej od nas i ma nad nami władzę. I przestać dzielić członków ekipy na "lepszych" i "gorszych". Wciąż moim zdaniem podziały na moderatorów bardziej (np. Warmen, Lemuur, Kirara) i mniej respektowanych (nie oczekujecie chyba, że kogoś tu wymienię, prawda? :P) są bardzo widoczne.

Dlatego pozwolę sobie napisać list do Księżniczki Celestii:

Droga Księżniczko Celestio!

Dzisiaj nauczyłem się istotnej lekcji na temat pokojowego współistnienia na forum internetowym. Zarówno ludziom wchodzącym w skład moderacji, jak i administracji należy się szacunek z racji wykonywanej funkcji, niezależny od naszej indywidualnej opinii na temat poszczególnych jej członków. Jeśli w naszej opinii dany administrator bądź moderator nie zasługuje na swoją funkcję, powinniśmy zachować nasze zdanie dla siebie i nie okazywać go w żaden sposób pamiętając, że to nie do nas należała decyzja o jej nadaniu. Jeśli tylko dany członek ekipy nie nadużywa swojej władzy (własna interpretacja ogólnie przecież ujętego regulaminu tym nie jest) powinniśmy się tej osoby zwracać z szacunkiem i wykonywać jej polecenia.

A jeśli nie zgadzamy się z jej decyzjami, powinniśmy przedstawiać nasze wątpliwości osobom wyżej postawionym w forumowej hierarchii w sposób kulturalny, i zgodny z ogólnie przyjętymi ustaleniami.

Twój oddany student, Galanthel

Na koniec takie moje małe "posłowie" odnośnie naginania regulaminu podczas dyskusji Shout Boxie:

Tarreth wielokrotnie swoimi czynami dawał do zrozumienia, że chce, by to forum aspirowało do miana miejsca spotkań ludzi kulturalnych. Jest tu wodzem i należy to uszanować. Szczególnie, że nie jest w tych dążeniach odosobniony. Jeśli więc kilku znajomych najdzie chęć na "potrollowanie się" wzajemnie, p()|<3PiS|\/|(), rozmaite kontrowersyjne gierki słowne, dealing clop artów etc., to może niezłym pomysłem byłoby, przynajmniej dopóki (o ile w ogóle) na forum nie zostanie zaimplementowany SB z funkcją tworzenia prywatnych pokojów, założenie chat roomu w jakimś darmowym serwisie i "wyszalenie się" tam, gdzie nikomu nie będzie to przeszkadzało? A następnie powrót na forumowy Shout Box, i tam poprowadzenie rozmowy z innymi użytkownikami w sposób kulturalny, zgodny z ustaleniami administracji.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem... Pomysł z listą - Pragnąłem uniknąć takich sytuacji w przyszłości... rozpisze się w najbliższym czasie, aczkolwiek rzeczywiście moja reakcja na początku chyba była trochę za gwałtowna, ale starałem się bronić swojego... odwołać się odwołałem, kwestię poruszyłem w sumie PO zamknięciu sprawy... za utarczkę osobistą akurat mogę przeprosić, ale nie postem, bo post jest ogólny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...