Skocz do zawartości

Sugestie v2.0


Skysplit

Recommended Posts

Ale na prawdę sądzę, że dzieł Spike, chociażby na chwile pobudzi to forum... Piszę w pamiętniku Fluttershy i co? Po tygodniu ktoś dopiero odpisuje! Założyłem temat o dyskusji na temat polskiego dubbingu 2 serii i przez chwilę ktoś się odzywał, a potem umarło... W działach o grach komputerowych dopiszę od czasu do czasu że grałem, w filmowych i kreskówkowych to samo... Założyłem temat o Gwiezdnych wojnach i znowu chwila aktywności i dalej nic... Może w dziale Spike coś się wreszcie będzie działo co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 618
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

masz pewnosc ze nie bedzie tak jak piszesz? tydzien aktywnosci i potem zgon?

niestety mamy teraz trudny okres miedzy sezonowy i tak to bedzie wygladac .

uprzedzajac pytanie co do cmc i przypuszczalnego zgonu dzialu...

raczej on nie nastapi , mamy z bartisem i matjasem kilka ciekawych pomyslów które moze nie zapewnia wielkie ilosci postów ale powinny zachecic do zagladania do dzialu przynajmniej 2 czy 3 razy w tygodniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze niech będzie więcej jakiś pobocznych bohaterów z MLP... A nie tylko mane6, celestia, luna, spike i trochę rodziny apple... A jak ktoś chce się wykazać to niech zgłaszają się na nieoficjalne avatary i to może jest sedno i coś do rozkręcenia tego forum... PS. Tematy z nauką rysunków - przypadły mi do gustu :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się wypowiem: na piękne oczy mi nikt nie dał, ba! usłyszałem nawet, że nie mam co liczyć na dział Lyry i Bon Bon bo to postaci drugoplanowe. Ale nie przeszkadzał mi to i fanatycznie wręcz prawie 4 miesiące pracowałem na to, żeby dostać swój dział. W ramach forum można bez własnego działu zrobić coś fajnego, a nie przyjść, wyciągnąć rękę i mówić: "Dajcie."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streszczając poprzedników: Jeśli na prawdę masz jakieś pomysły, to przedstaw je od razu, a nie licz, że w mig dostaniesz moda, bo je masz. To tak nie działa. Jakbyśmy każdemu rozdawali tytuły na prawo i lewo, "bo ma pomysły", to po co w ogóle taka ranga jak brony? Wszystkim od razu na start moderatora! :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy już był taki pomysł, ale proponuję utworzenie nowego działu w stylu "Pytania do kucyków" (może jako poddział Ogólnej dyskusji na temat kucyków). Takie tematy stały się ostatnio dość popularne, a ich miejsce raczej nie leży w off-topie. Dodatkowo w dziale "Inne postaci" proponowałbym utworzenie poddziału "Galeria", do którego zostałyby przeniesione tematy z obrazkami danych kucyków. Wreszcie działu można by prowadzić normalne dyskusje, bez wpierniczania się między obrazki ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Solarisa. Jedynymi osobami, które widzę, że COŚ robią, żeby dostać osobny dział (mimo to wcale o nim nie mówią, przynajmniej nie głośno), są w tej chwili Dżem i Amolek - gdyby to ode mnie zależało, to już dostaliby dział dla Vinyl i Octavii. Sorry, ale kolejna kopia "Zapytaj X" nie liczy się jako 'staranie', według mnie. I nie chodzi tu o demotywowanie kogokolwiek - Solaris przykładem, że jeśli komuś zależy, to w końcu dostanie swój dział.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do nowych działów, to jestem na nie. Mamy już wystarczającą ilość moderatorów i działów, które aż proszę się o zakładanie nowych tematów. A stworzenie działu np. Big Maca czy Spitfire skończyłoby się pewnie jednym tematem z dyskusją, klonem jakiejś zabawy w dobieranie syfu do userów no i spamowiskiem obrazkami. A co do Solarisa, to akurat nie jest najlepszy przykład, ponieważ dział był aktywny przez parę pierwszych dni. Teraz chyba pomysły się pokończyły i dział zgnił ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko kopiując od ciebie formę postu Dżemie jeśli łaska : )

Kolorki, avatary itp.

Zgodzę się tutaj: nic na siłę. O kolorek nie warto prosić bo administracja prawdopodobnie nie da ot tak. Mam pomysł na dział danej postaci? O ile samo stworzenie działu jest dla mnie średnim pomysłem to dawanie kolorku jest zbędne.

Tak wiem, że solaris ma ale jak sam powiedział nikogo nie prosił a w pewnym sensie prowadzenie go - jeśli dobrze pamiętam to w temacie z obrazkami - potrafił co nieco zorganizować trochę w nim.

Poza tym kolorek = lepszy na forum? Nope. Ja sam byłem szarakiem przez długi czas - 6-7 miesięcy i nie narzekałem. Ba potrafiłem dobrze się bawić na forum i bez niego. (Np robić mini-recenzje odcinków 2 sezonu :D)

Tak więc imo na kolorek można poczekać aż będzie ogłoszenie naboru Avatara/Regenta danego działu - zdarza się. Lub iść przykładem solarisa - nic na siłę.

Nauka rysunku

Hmm.. not bad idea at all. Ale faktem też jest, że takowe poradniki można znaleźć w internecie ;p

Ignorowanie/subskrypcja

Tutaj nie jestem pewien ale silnik forum na to nie pozwala podobno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprostowania - nie chodziło mi o poradniki i tutoriale, bo sam takich pełno znalazłem i już nawet zacząłem wykorzystywać :3 Bardziej o formę trochę zorganizowanej akcji/zabawy, jakiegoś zebrania paru noobów do kupy. Z tym, że jak już mówiłem, ktoś musiałby się tym zająć :3 Cieszę się, że pomysł się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Co do nauki rysunku, to doprawdy dobry pomysł, sam jako wielki n00b chętnie nauczyłbym się jak porządnie narysować kucyka. - Co do działu Spike'a, było to raczej luźna sugestia związana z tym, że CMC dostały swój własny dział. Nie mówiłem, że chcę go koniecznie prowadzić (choć czułbym się zaszczycony mogąc to zrobić.). Zdaję sobie sprawę z tego, że dość nagle wyskoczyłem z takim pomysłem, nie wykazując wcześniej jak solaris swego uwielbienia dla postaci. Co do kolorków i dostawania moda. Absolutnie nie! Czemu prowadzenie działu danej postaci ma się równać zostaniem moderatorem i zmienieniem sobie koloru nicka? Ma to chyba niewiele wspólnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadaj z Solarisem. Nie dopraszał się, ale sumiennie rozwijał to o czym mówił, i swoim zachowaniem zyskał aprobatę wielu. Sam widząc jego starania często zaznaczałem, że powinien dostać ten dział. Testar - jak mówiłem pogadaj z Solarisem, może skopiuj jego przykład. Posiedź na forum dłuuuużej. Poza tym - postać. Spike pojawia się często ale niezbyt... intensywnie. Robi prawie zawsze to samo, nie licząc paru małych wyjątków. CMC miało niejeden swój własny odcinek, i jest ich trójka. Co do kolorów ... może rzeczywiście za dużo ich jest. Ale nie chodzi o kolor. Chodzi o to, żeby dobrze się bawiąc, rozwijać to forum, dawać coś od siebie tak naprawdę wiele nie oczekując. A więc ktoś chyba wspomniał... dlaczego bez przypisywania kolorów nie oddawać pod opiekę postaci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przebiciu się przez 2 strony pora zabrać głos...

1. Nikt nie odbiera nikomu pola działania, ktoś zarzucał moderatorom, że celowo czepiają się, blokują użytkownikom pole manewru.

Zdecydowanie nie! Każdy na tym forum dobrze zapatruje się na zaangażowanie i pomysły, a zwłaszcza ekipa. Jednak no sorry, jeśli każdy dostawałby dział, od tak, bo chce to mielibyśmy tutaj totalny syf.

Zadaniem moderacji i ogólnie ekipy forum w takich dyskusjach jest moim zdaniem ocenić sensowność pomysłu, udzielić swoich uwag, jeśli pomysł jest dobry pomóc w organizacji. Nikt na siłę nie przeszkadza w rozwoju forum, po prostu porządku jakiegoś trzeba pilnować.

Były też oskarżenia o to, że pomysły są odrzucane, bo moderacja się leni... Powiem szczerze... Żaden pomysł nie zostanie odrzucony z powodu lenistwa. Faktem jest jednak, że niektórzy członkowie ekipy po prostu się opierdzielają. Oczywiście, każdy ma swoje sprawy i może nie mieć czasu na forum, jednak bądźmy szczerzy, nie zawsze jest to spowodowane nadmiarem pracy?

2. Dział Spike'a

Jak już pisałem, wydaje mi się, że jeśli ktoś pokaże, że ma pomysł na rozwój takiego działu i znajdzie osoby chętne do udzielania się w takowym nie widzę problemu, choć ostateczna decyzja wciąż należy do Tarra. Ale w razie czego z nim pogadam :P

3. Porady rysunkowe

Gdy zacząłem czytać o pomyśle przypomniało mi się, że było już coś takiego i nie przeszło. Chwilę później jednak zauważyłem bardzo dobry pomysł na prowadzenie czegoś takiego - mamy instruktora obeznanego w rysunku, zleca coś narysować i później na podstawie prac udziela rad. to jest moim zdaniem super! Jestem jak najbardziej na tak.

4. Dział na pytania dla kucyków i galeria

Pomysły dobre, wydaje mi się, że pytania wręcz konieczne do realizacji, jeśli w offtopie pojawi się więcej podobnych tematów. Zrobiło by się jednak niewygodnie jeśli chodzi o mane6, bo wszyscy już przyzwyczajeni są, że mają to w dziale kucyka.

Galeria też jest fajna, ale jeszcze bym się wstrzymał...

To chyba na tyle, jeśli na jakiś temat się nie wypowiedziałem dajcie znać :3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujecie aby najpierw udowodnić w temacie Spike'a że naprawdę chcę tego działu. Też się nad tym zastanawiałem, tylko czy avatar Twilight może mieć coś przeciwko temu? Gdyż ktoś tam pobąkiwał że Kiara nie zgadza się na wychodzenia Spike'a z działu Twilight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dużo osób chce być avatarami, regentami wpadłem na pomysł aby stworzyć tak zwanych „pomocników”. Byli by to zwykli użytkownicy (bez kolorków) tylko z podpisem pod nickiem np. „pomocnik AJ”. Taka osoba mogła by pomagać avatarom i regentom np. w wymyślaniu pytań, szukaniu błędów, odpisywaniu na posty, dyskusji jak ma się dalej dział rozwijać. Taka osoba by się cieszyła, że jest wyróżniona, jednocześnie nie psuło by to struktury forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry pomysł, Guziku. Jeśli ktoś chce pomagać w dziale, to nie potrzebuje do tego zachęty w postaci rangi (i mam na to twierdzenie przykład - Cartoon Tiger jest, że tak powiem, szarą eminencją w "Zaprojektuj Suknię" u Rarci, i wcale nie krzyczy o wyróżnienia - robi to, bo mu się to podoba). Jak już zostało powiedziane - na kolorek trzeba zapracować. Albo mieć szczęście, ale ta opcja w tej chwili jest raczej niedostępna. Ten temat chyba naprawdę jest już wyczerpany. O dziale Spike'a ostatecznie zadecyduje Tarreth, można tylko czekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje odnośnie regulaminu (nwm czy się nie pojawiła bo wszystkich kart nie przeczytałem - siedzę na telefonie który aktualnie tnie się jak emo *badum tszzz!*) Pisze w nim że po dłuższej nieobecności możecie wywalić komuś konto - a nie można zprecywować np. że po upływie miesiąca od ostatniego logowania dostaje się e-mail iż trzebabyło by wejść bo konto pójdzie do kasacji a jeśli po kolejnych 2 tygodniach nic się nie zmieni groźba zostaje spełniona (w przypadku tych którzy coś pisali a ci którzy nie naskrobali nic mogą pożegnać się z kontem po 2 tygodniach) No bo jak się tak zastanawiam to z zalogowanego 1k pisze może 1/3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...