Skocz do zawartości

EQUESTRIA WALCZY! - powieść z Waszymi OC


SPIDIvonMARDER

Recommended Posts

Are you kidding me? Niemiecki sprzęt wojskowy był jednym z najlepszych! :soawesome: Tylko dowodził nim austriacki kapral. Jeśli tutaj mamy Twilight, to szanse Equrstrii na zwycięstwo są zdecydowanie wysokie.

Ale się zapominasz, może Equestria wygra bitwe, ale przegra wojne taka kolej rzeczy Hitler kaput xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygra ten którego autor wybierze i to nie ważne że Rosja będzie miała miliony ludzi, czołgi i samoloty a Niemcy bandę gimbusów i wykałaczki, może wygrać każdy

HAHAHA! Doskonałe! :D

 

Chciałem zwrócić uwagę, że ja nie odtwarzam II wojny, a używam sprzętu II wojennego, o czym zresztą pisałem w pierwszym poście.

 

Equestria używającą Stugów, Flaków, Panzerfaustów czy U-Bootów to tylko Equestria z Celestią i Luną na czele, a nie III Rzesza. Kucyki bronią swego kraju przed obcą inwazją, więc nie za bardzo byłoby sensownie, aby "nazistowscy Equestriańczycy" dokonywali zbrodni na własnej ludności cywilnej albo brutalnie okupowali własne tereny :/

 

Miedzy innymi dlatego, że Luna i Celestia NIE SĄ NAZISTKAMI i nie będą. Nazizm to rzecz, którą się brzydzę i nie miałbym serca tak szanowanych przez siebie postaci czynić... kimś takim. Bo i po co? 

 

my_little_nazis__solution_is_final_by_moChoć powyższy obrazek jest genialny, ale jako prowokacja artystyczna. Nie można go wziąć na poważnie.

 

Dlatego nie radzę dokonywać bezpośrednich przeszczepów III Rzesza = Equestria. To zupełnie nie tak działa. Luna dokonując przesłuchania na sombryjskim jeńcu nie będzie stosowała metod rodem z Szucha. Ma swoje prywatne metody...

 

 

Flippyn: ciężka sprawa. Jednak mogę Ciebie zapewnić, że na brak przygód nie powinieneś narzekać. Jak czytam wspomnienia pilotów Stukasów, to oni też prowadzili sukcesywne walki myśliwskie z wrogimi maszynami.

Po prostu WSZYSCY się pchają do tych myśliwców i to byłoby trochę nudne pisać wyłącznie o jednym  :crazytwi:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Luna dokonując przesłuchania na sombryjskim jeńcu nie będzie stosowała metod rodem z Szucha. Ma swoje prywatne metody...

 

:rainbowcry:

 

A Rainbow Dash będzie kogoś przesłuchiwać? Bo tak genialnie ją wykreowałeś, że aż się o to prosi. Może by tak jakiegoś Sombryjczyka wrzucić do Fabryki Tęczy...? :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że każdy chciałby mieć OP bohatera, który w pojedynkę rozpirzy całą wroga armię, ale to jest tekst w miarę realistyczny i jedyne postacie OP, to albo postacie kanonicznie OP (np. Mane 6) albo ich stricto oponenci.

 

 

alles_zps8f6d47f0.jpg Wstępna (i na szybkiego zrobiona) wizja. Schemat organizacyjny 6. DPanc, w której służy większość z Was.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wiem, że każdy chciałby mieć OP bohatera, który w pojedynkę rozpirzy całą wroga armię, ale to jest tekst w miarę realistyczny i jedyne postacie OP, to albo postacie kanonicznie OP (np. Mane 6) albo ich stricto oponenci.

 

Spidi, nawet się nie waż robić z mojej OC jednoosobowej armii bo focha strzele :hmpf:

 

 

Wstępna (i na szybkiego zrobiona) wizja. Schemat organizacyjny 6. DPanc, w której służy większość z Was.

 

Super sprawa, robisz to z sercem, podoba mi się to.

Respekt.

 

Przy okazji, znalazłem obrazek utrzymany w klimatach, smacznego :)

http://th03.deviantart.net/fs71/PRE/f/2013/335/a/1/operation_wintergewitter_by_raedin-d6wc46z.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna rozpiska jednak uwzględniłbym jeszcze kilka maszyn, których tu moim skromnym zdaniem brakuje:

panzerkampfwagen-v-panther-4.jpg

 

Duży plus za użycie Nashornów i Hummeli. Na wszelki wypadek nie pisz, że są na tym samym podwoziu, bo nie są ;) mile zaskoczyły mnie także Pumy.Zastanowiłbym się też nad uwzględnieniem Jagdpanther (po 44) Sturmpanzer IV Brummbar, Jagdpanzer IV (po 44), Jagdpanzer 38t Hetzer, Wespe oraz Grille, gdyż były wykorzystywane w większych ilościach i są idealnym przykładem jak z przestarzałego dziadostwa zrobić coś zajefajnego. Mam nadzieję, ze w późniejszej fazie pojawi się skrzaczone podwozie Tygrysa P wraz z nadbudówką i armatą FlaK 8.8 cm ;) Najbardziej jednak jestem ciekaw użycia wspaniałego tygrysa bengalskiego i ruchomego bunkra uzbrojonego w najpotężniejszą armatę okresu II WŚ. Wyobraźcie sobie, że 12.8 cm niepohamowanego żelastwa pędzi na was 935 m/s O.o Ale oczywiście lotnictwo nie maiłoby z nim problemu :laugh: Z pojazdów nieczołgowatych zalecam Nebelwerfer 42(!), Wirbelwind (Flakpanzer IV)...

 

Częśc niemiecka Equestrii skończona czyli rosjanie Sombryjczycy i alianci Gryffonia. Oczywiście jeśli liczymy że to rok 43 ;) Jest to jedynie spis ciekawszych konstrukcji :)

Sombria:

T34/76, T34/85, KV-1, KV-2(!), KV-1S, IS, SU-76, SU-100, SU-152(!) (dopiero po IS), wszelkiego rodzaju wyrzutnie rakietowe typu ZiS-6, ciężarówki przeciwlotnicze jak np.: GAZ- MM (Mo. 43), później oczywiście wspaniałe IS-2 oraz potężne IS-3 oraz ISU-152.

 

Gryffonia (czyli pomieszne UK i USA):

Matilda Mk II i wzywż, Valentine Mk V i wzwyż, M3 Lee/Grant. Grizzly(!), Ram II, AC3/4 Sentiel, Crusier (Mk V Covenanter, Mk VI Crusader, Mk VII Cavalier, Mk VIII Cromwell oraz Centaur), Churchill wraz z jego wariantami (Wszystkie te po 44 - Bullshorn, Bobbins, Crocodile(!)), M4 Sherman wraz z jego wariantami (Wszystkie te po 44 - M4A1/A2, HVSS, Firefly(!), Crab, Crocodile, Calliope(!)), M22 Locust, M3 Stuart, M24 Chaffee(!), Bishop, M7 Priset, Sexton, M12(!), M10 Wolverine, M18 Hellcat(!), Half-Truck M2A1/T19, M8 Greyhound(!), Humber Mk I. W późniejszym okresie działań nie powinno braknąć M36 Jackson, M40(!), M26 Pershing,

 

Znaczek (!) Oznacza, że radzę się przyglądnąć, bo może się przydać ;) Jeśli będziesz jeszcze miał jakieś pytania lub potrzebował pomocy w kwesti ziemnej to pisz śmiało ;) Za niedługo (mam nadzieję) skończę oc'ki dla ciebie :).

Edytowano przez Parabellum Edge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji, znalazłem obrazek utrzymany w klimatach, smacznego

http://th03.devianta...din-d6wc46z.png

Wow! Obrazek robi wrażenie! Naprawdę! Niby prosty, a całkowicie porusza!

 

 

 

których tu moim skromnym zdaniem brakuje:

 

 

Chcesz, aby Equestria tę wojnę wygrała, czy przegrała :P   :crazytwi3:  Hehe... Tak duże rozbicie produkcyjne na trylion różnych modeli było jedną z cegiełek w murze klęski III Rzeszy i Luna jako protektorka ministerstwa wojny świetnie zdaje sobie z tego sprawę, że kraj, który przez całe wieki produkował ze stali wyłącznie pługi i gwoździe... nie może sobie pozwolić na 10 różnych typów podwozi, w tym 5 dla czołgu tej samej klasy i o podobnym zastosowaniu taktycznym. Dlatego... przykro mi, ale na podwoziu Panzer Jedynek, Panzer Piątek i Trzydziestek Ósemek nie będzie niczego. Te podwozia nie istnieją i nigdy nie powstały. Tak samo Panzer VI B. Z czysto ekonomicznego punktu widzenia, podwozia od Panzer IV pokryłyby zapotrzebowania na wszystkie pojazdy bojowe, ale uznałem, że we wstępnej fazie wojny nie sposób było tego przewidzieć, dlatego wypuszczono jeszcze Pz II i III, które okazały swoją przydatność w pewnej wąskiej klasie pojazdów (Wespe, StuG), jednak ciężar prowadzenia wojny spoczywa na podwoziu Pz IV. Starcie z T-34 odsłoniło jednak rychłe zapotrzebowanie na potężny pojazd przełamania/silnej obrony, więc dodano jeszcze czołgi ciężkie w postaci Tygrysów. I tutaj Luna powiedziała "stop, nie stać na nas jeszcze większe czołgi. Tygrysy i koniec!".

 

Wiesz... Panthery, Tygrysy Królewskie, Jagdtigery są świetne jak się je skleja w skali 1:35. W pojedynkach 1vs1 nie miały sobie równych na żadnym froncie. :twiblush2:

Ale... były to pojazdy skrajnie nieudane, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie czynniki, jak stan gospodarki III Rzeszy w latach 43-45, przewagę lotniczą Aliantów na zachodzie, materiałową na wschodzie, koszta produkcji, szybkość szkolenia załóg, awaryjność/żywotność, nośność mostów, zapotrzebowanie na pojazdy średnie... Guderian jednoznacznie sprzeciwiał się produkcji Panther twierdząc, że zamiast nich można by zasypać Ruskich Pz IV. I miał rację.

 

 

Bardzo mi miło, że chcesz pomóc i tak bardzo się namęczyłeś z wypisaniem tej listy. Jednak troszkę nie takiej pomocy potrzebuję :crazytwi: . Jeśli chodzi o broń pancerną II wojny, to interesuję się nią od jakiś 17 lat i posiadam całkiem sporo źródeł informacji na półkach. Dlatego potrzebuję nie tyle pomocy z wypisaniem różnych modeli pojazdów, a raczej poszczególnymi detalami. Dla przykładu: jak wysoka była awaryjność pierwszego koła jezdnego w T-34/85, skoro na nim (i na drugim) spoczywał ciężar wieży, który wszak nie był rozkładany równomiernie na wszystkie koła (jak w czołgach niemieckich).

 

 

Dla lotników:

 

6geschwader_zps4fcb8104.jpg

 

 

 

 

 

WSZYSTKIEGO KUCOWEGO W NOWYM ROKU! Wrócę tutaj 2 stycznia!

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luna jako protektorka ministerstwa wojny świetnie zdaje sobie z tego sprawę, że kraj, który przez całe wieki produkował ze stali wyłącznie pługi i gwoździe... nie może sobie pozwolić na 10 różnych typów podwoz

No dobrze, ale pod koniec konfliktu, lub jako "eksperyment"... W końcu Jagdtiger i Sturmtiger były na podoziu Tiger'a. A poza tym to wizja twórcza jest najważniejsza w opowiadaniu i "Kto bogatemu zabroni?" :D

 

 

 

 

Guderian jednoznacznie sprzeciwiał się produkcji Panther twierdząc, że zamiast nich można by zasypać Ruskich Pz IV. I miał rację.

Zauważ jednak, ze mimo to Panthera do dziś jest uznawana za najlepszy pojazd III Rzeszy, a z T-34 rywalizuje o miano najlepszego czołgu II WŚ. A zadebiutowała niewiele później niż tygryski i miała najlepszy stosunek masy do mocy i 1KM musiał ciagnąć ok. 60kg, a tygrys miał już ok. 80kg. Ponadto długa 7.5cm dawała ogromną siłę ognia, a zmodyfikowanie pojazdu na Jagdpantherę pozwalało na zamontowanie najefektywniejszej niemieckiej armaty PaK 8,8 cm. Uważam, ze ten pojazd wyszedł na szkodę niemców mniej niż Tygrys, który zakopywał się na byle polu, a drugi, który przyjeżdżał go wyciągnac, też sie zakopywał. Podsumowując myślę, że Pantery wyszły by na zdrowie Equestrii.

 

 

 

Dlatego potrzebuję nie tyle pomocy z wypisaniem różnych modeli pojazdów, a raczej poszczególnymi detalami.

Miałem kiedyś kontakt z kolesiem, który sprzadawał małe książeczki będące niemal kompletnymi schematami technicznymi czołgów. Miał tego sporo, choć widziałem tylko SU-85. Spróbuję go znaleźć, ale to 50:50 niestety.

 

 

 

Ale... były to pojazdy skrajnie nieudane

Pamiętaj, że otrzymały taką opinię ze względu na awaryjność spowodowaną brakiem czasu. Osobiście projekt Tygrysa P uważam za nowatorski (coby nie powiedzieć genialny), jednak na tamte czasy był on do kitu tylko dlatego, że nie było odpowiednich materiałów na wykonanie wszystkich instalacji hydraulicnzych i elektrycznych i po prostu szlag go trafiał. Niestety podobny los spotykał też na tym samym odwoziu Elefanty :dunno: Gdyby jednak te pojazdy powstały w odpowiednim dla siebie czasie i z użycie odpoiednich narzędzi jestem pewien, ze narobiłby alianto niezłego bigosu.

 

A jak planujesz ustawić Gryffonię? Chcesz by mieli sprzętu "do wyboru do koloru i masz za co zapłacisz" czy ograniczasz ich jakoś (nie licząc roku)?

 

I pytanie bardziej osobiste: Gryffonia z pewnością dostanie na początku B-17 Flyingfortress. Myślisz o B-29 ( :soawesome: )?

Edytowano przez Parabellum Edge
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tutaj Luna powiedziała "stop, nie stać na nas jeszcze większe czołgi. Tygrysy i koniec!".

Gdyby Hitler potrafił to powiedzieć, kto wie, czy wojna nie skończyłaby się inaczej (choć moim zdaniem pewnie nie, najwyżej potrwałaby dłużej). Ogólnie wszystkie Tigery II, Jagdtigery i inne gigantomańskie pomysły niemieckich projektantów (że już o wytworach w stylu Mausa nie wspomnę) to wręcz cofanie się w rozwoju broni pancernej do etapu "lądowych okrętów" z I wojny światowej. Aczkolwiek trochę szkoda, że nie uświadczymy Pantery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A poza tym to wizja twórcza jest najważniejsza w opowiadaniu i "Kto bogatemu zabroni?" :D

 

Zabroni nikt, ale to już jest bajkopisarstwo :rarityawesome:

Jest to jedna z nielicznych perełek która ma ręce i nogi, nie kaleczmy jej chęcią uświadczenia personalnych fetyszy :pinkiehappy:

 

Przy okazji znalazłem nieco obrazków utrzymanych w klimacie, miłego oglądania :)

http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/288/d/a/applejack_military_uniforms__part_1_by_buckweiser-d5hya4m.png
http://th05.deviantart.net/fs70/PRE/i/2013/351/5/4/who_dares___does__by_buckweiser-d6ya7om.png
http://fc08.deviantart.net/fs71/i/2013/107/9/d/apple_bloombar_by_patoriotto-d620m0w.jpg
http://fc09.deviantart.net/fs71/i/2012/266/d/9/party_cannon_40_by_patoriotto-d5fpl9b.jpg
http://fc06.deviantart.net/fs70/i/2013/023/0/3/not_today_trolls_by_patoriotto-d5sfkee.jpg
http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/253/8/f/cutie_mark_crusader_cruiser_tank_by_patoriotto-d5e7lt8.jpg
http://th09.deviantart.net/fs70/PRE/f/2012/349/0/2/where_griffons_dare_by_gordonfreeguy-d5o3v3x.png


Tutaj co prawda raczej okres zimnej wojny ( wzorowanie się na "Polowanie na Czerwony Październik :lunaderp: "), ale nie łatwo znaleźć pucyki i okręt podwodny na jednym obrazku :D

http://th03.deviantart.net/fs71/PRE/i/2012/338/1/7/captain_fluttershy_by_swissleo-d5n1dax.png

To z kolei mnie rozbawiło CMC - Cutie Mark Comrades :D

http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2012/303/a/f/cutie_mark_comrades_by_ulyanovetz-d5jiazr.jpg

Tutaj z kolei w tle zaciekawiły mnie haubice.... Skojarzyły mi się z le.F.H.18 :)

http://th01.deviantart.net/fs71/PRE/i/2012/345/3/2/we_are_the_thunder_by_ulyanovetz-d5nqy6k.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazki zobaczę po wojnie... to jest po Nowym Roku :) Teraz jeszcze szybko ustosunkuję się do tego, co pisał Parabellum Edge.

 


W końcu Jagdtiger i (...) były na podoziu Tiger'a
Na podwoziu Tigera B, a więc była to osobna konstrukcja.

 

 

 

za najlepszy pojazd III Rzeszy,

To wszystko dane adekwatne przy starciu 1 Panthera vs 1 T-34/Sherman/IS. Jednak w starciu 5 Panther vs 40 T-34 wygrywali "ci gorsi". Czy nam to się podoba czy nie ;) 

Albo w starciu 1 Panthera vs 1 Typhoon.

 

Wybrałem Tygrysa jako pojazd ciężki, a nie Pantherę z dwóch powodów. Po pierwsze, Tygrysy były (i miały być) pierwsze, to rozwinięcie idee z końca lat '30. Panthera natomiast powstała jako środek zaradczy po '41 roku, na szybkiego i ze wszystkimi konsekwencjami pośpiechu. 

 

Drugi powód to odrobina propagandy. Chciałbym, aby ludzie czytali tę powieść, a wszystkie statystyki jasno wskazują, że Pinkie Pie w Tygrysie jest chętniej widziana niż w Pantherze.

 

Ale skoro tak bardzo tęsknicie za tą kocicą, mogę ją wstawić jako smaczek: niezrealizowany projekt Dr. Whoovesa :) Luna ogląda, chwali, Dr. się rumieni... i nagle "neigh!".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Drugi powód to odrobina propagandy. Chciałbym, aby ludzie czytali tę powieść, a wszystkie statystyki jasno wskazują, że Pinkie Pie w Tygrysie jest chętniej widziana niż w Pantherze.

 

A jeszcze chętniej by ją widziano w Imperatorze Sobrze 2 :rainderp:

Niestety nie ta strona konfliktu :lol:

http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2013/086/4/9/__one_way_to_berlin___by_gamermac-d5zgs5w.jpg

 

Wszyscy mają parcie na tego tygryska, choć co prawda na żywo go nie widziałem ( i raczej się nie uda :octcry: ) jednak IS-2 na chodzie zaliczony.

Dźwięk silnika jest po prostu boski :rarityawesome:

Aby nie było że jestem gołosłowny, zdjęcia mojego autorstwa ( tak, wiem fotografem to ja nie zostanę :ming: ):

http://fc00.deviantart.net/fs70/i/2013/152/1/b/children_s_day_cswl_by_mrdrzevs-d67eb19.jpg

http://th08.deviantart.net/fs70/PRE/i/2013/152/5/d/untitled_by_mrdrzevs-d67eavv.jpg

http://fc08.deviantart.net/fs70/f/2013/152/a/1/children_s_day_cswl_by_mrdrzevs-d67eaqe.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jednak w starciu 5 Panther vs 40 T-34 wygrywali "ci gorsi"

Ale wiesz: I Herkules dupa kiedy ludu kupa :shrug:

 

"Odrobina" propagandy? 56 ton, wieża jak sowi łeb i armata zdolna powstrzymać każdy aliancki czołg... Odrobina... :derp2: Pół biedy, ze to wolne chociaz xD Ale ciekaw jestem co zrobi Equestria jak wyjadą SU-152 :3 Skoro są już IS'y,  to i KV już były, a SU-152 zdaje się na podwoziu KV-1 jest i do tego z potężną armatohaubicą ML-20. Z tego co wiem te działa samoboeżne były specjalnie zaprojektowane na Tygrysy.

 

Eternal: To i ja się pochwalę swoją wizytacją i pewnymi zdjęciami

 

IS-3 - Naprawdę robi wrażenie :soawesome:

2pIBFoc.jpg

 

ISU-152 i mniejszybraciszek SU-85

dP7t2Rx.jpg

 

M110 - Amerykańskie SPG z Wietnamu kal. 203 mm

2NHJhn1.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby nie robić za dużo offtopu to napiszę w jednym poście.

Tutaj jest kilka fotek z dni otwartych CSWL w Poznaniu.

http://mrdrzevs.deviantart.com/gallery/43689198

( tych zdjęć jest bardzo mało w porównaniu z tym co tam jest, poza tym co roku jest wystawiane co innego )

Tutaj jest pełen asortyment muzeum w CSWL : http://wirtualne.muzeumbronipancernej.pl/

Zazwyczaj odbywają się one w okolicach czerwca/lipca, naprawdę zachęcam aby przyjechać ( i się spotkać przy okazji :truestory:  ). Nieruchome potwory to jedno a zobaczyć coś takiego w ruchu to drugie. Nie ma nic piękniejszego jak odgłos stalowej bestii która po ponad 70 latach wróciła do życia...  tego dnia słucha dźwięków historii :lunaderp:

O ile się nie mylę to teraz próbują odrestaurować Centuriona... było by bosko go usłyszeć w 2014...

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...