Skocz do zawartości

EQUESTRIA WALCZY! - powieść z Waszymi OC


SPIDIvonMARDER

Recommended Posts

Pauzy i półpauzy nie powinno się stosować wewnątrz wyrazów, we złożeniach wielowyrazowych lub jako oznaczenia końcówek wyrazów. Natomiast są stworzone do dialogów. Spełniają rolę myślnika i nie mówię, że nie jest to niepoprawne - jednak pauza w dialogach wygląda o niebo lepiej. Ich zastosowanie jest jedną z zasad polskiej pisowni.

Stosujesz system edycyjny z wielu swoich książek, powiadasz? Cóż... wydawnictwa mają własne normy dotyczące typografii i jej zastosowania. U mnie większość dialogów rozpoczyna się pauzą, często półpauzą, a najrzadziej myślnikiem. Wiem, czepiam się, ale ja nigdy nie używam myślnika, choć może to i poprawne, to pauza poprawniejsza bardziej się wydaje. :P

Co do nowych akapitów - to o czym napisałeś, to to miałam na myśli. Jak dodasz to się bardzo cieszę, bo będzie świetnie wyglądać. ; )

I pytania - masz korektora? To istotna osoba. Chyba, że sam robisz sobie za korektora. Masz jakichś "pomocników", osoby, którze mają aktywny wgląd na całe opowiadanie, pomagają?

Będą występować jakiekolwiek elementy +18, a na myśli mam konkretniej Gore? I ostatnie - czy dzieło po zakończeniu zostanie udostępnione na forum w dziale z opowiadaniami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ach! Typowo aryjski kuc

Nie jestem aryjski.

 


Biorąc pod uwagę, że umieszczenie czyjejś postaci w moich tekstach traktuję jako ukłon w stronę danej osoby, to byłoby to trochę niekonsekwentne w Twoim przypadku. Wciąż mnie nie przeprosiłeś za zachowanie na fejsie i potem na chacie. Dlatego jeśli chcesz, abym Ciebie umieścił, to ostrzegam. Ta postać zostanie w powieści poddana ostrej krytyce otoczenia. Nie będę złośliwy i nie zrobię z niej postaci stricto negatywnej, ale dokonam przeszczepu naszych relacji.

Na początek gratuluję dorosłego wyciągania spraw prywatnych w miejsca publiczne. A teraz wyjaśnij mi, proszę, co się kryje pod tym w sumie wszystkoznaczącym zamiarem.

 


Trochę tego nie rozumiem. Z opisu nie wynika, aby posiadał jakieś naprawdę OP cechy, więc czym szokuje otoczenie? Wyjaśnij proszę.

Lubi zaskakiwać. Gdy wszyscy go skreślą i skażą na porażkę, on jakimś cudem pokaże wszystkim swoją wartość. Typowy przykład kuca, którego otoczenie ocenia po okładce, i przychodzi to mu łatwo, a jego cechy i zalety są odkrywane stopniowo. Za każdym jednak razem po trochu obalają jego dotychczasowy wizerunek, co spotyka się z szokiem i niedowierzaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero weszłam na komputer i zobaczyłam jeszcze raz te fragmenty. O Luno. Wcześniej tego nie widziałam — błagam, w dialogach po myślniku (który powinien być tutaj pauzą? D:) stawiaj spację, dopiero potem tekst. Te znaki nie mogą dotykać sąsiadujących z nimi liter, bo jest to błąd. To nie dywiz, żeby pisać razem. Jeżeli jest tak w tekście, proszę, popraw, jeżeli mam rację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektorów mam, ale każda para rak będzie potrzebna. Geralt, wspominałem, że takiej pomocy będę potrzebował jak skończę pisać :D Póki co tekst jest w formie warsztatowej i pracuję nad nim sam.  :crazytwi:

 

Stąd też ogólne błędy w prezentowanych fragmentach. Na razie nie oceniajcie tego, jak finalnego produktu ;)

 

 

Cygnus: sorry, ale Twoje teksty były publiczne w grupach fejsbukowych i połowa fandomu może je zobaczyć. A jeśli mnie obrażałeś na privie, to nie czuję się zobowiązany tajemnica korespondencji. Człowiek kulturalny i inteligentny (+dojrzały, co zapunktowałeś)  dyskutuje na innym poziomie ;)

 

KreeoLe - to wszystko będzie edytowane na końcu, niejako w "drukarni" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cygnus: sorry, ale Twoje teksty były publiczne w grupach fejsbukowych i połowa fandomu może je zobaczyć. A jeśli mnie obrażałeś na privie, to nie czuję się zobowiązany tajemnica korespondencji. Człowiek kulturalny i inteligentny (+dojrzały, co zapunktowałeś) dyskutuje na innym poziomie

Jajco prawda, Spidi. Jedna grupa, kilkoro ludzi je widzących, a to co na privie jest na privie. Niezła konstrukcja, też mogę zarzucić że mi wymyślałeś na priv, z tym że to już nie będzie tak widziane jak twoje. I nie, nie było tam nic z obrazy. Chyba że jesteś czołgiem. I oczywiście dziękuję za informację, że wiadomości prywatne dla Ciebie prywatne nie są. Daje to do myślenia.

 

Człowiek kulturalny i inteligentny powie to samo co ja Tobie. Za dorosłego nigdy się nie uważałem, nie uważam i uważać nie będę, od tego się umiera. Jednakowoż od Ciebie już pewnej dojrzałości oczekiwałem, miałem prawo jej oczekiwać.

 

To wszystko, czy nadal chcesz ciągnąć tą dyskusję?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ciebie w kuluarach obrażę, to nie byłbym zdziwiony, jakbyś o tym powiedział innym ;) Wręcz byłbym zdziwiony, że trzymasz to dla siebie w imię...w s umie nie wiem czego. Tak, nie jestem osobą, która zachowuje dla siebie to, że inni ją traktują jak szmatę. Może jestem dziwny, może nie... nie wiem. Interpretuj to sobie jak chcesz.

 

Wracając do dyskusji (bo pominę wątek dojrzałości. Skoro nie jesteś dojrzały, to nie rozumiem, jak możesz oceniać dojrzałość innych). Mogę umieścić Twoją postać pod warunkiem, że nie będzie to postać pozytywna. Nie znaczy to, że opiszę ją w sposób złośliwy. Będzie to po prostu ktoś w rodzaju umiarkowanego szwarccharakteru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Twoja postać jest leniwa, to z powodu zaniedbań wynikających z lenistwa doprowadzi do mniejszej lub większej tragedii w szpitalu, co skończy się śmiercią paru osób. Postać zostanie za to ukarana. Tyle mam koncepcji na teraz, detale będę wymyślał, jak dojdę do motywu Fluttershy, co trochę potrwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja postać nigdy takiego czegoś by nie zrobiła. W realiach wojny jest zadowolona, wręcz wdzięczna, że nie jest na froncie i że nie musi ginąć niepotrzebnie za ojczyznę, jak robi to większość społeczeństwa wówczas. Dlatego stosując pokrętną logikę "odwdzięcza się" państwu sumienną pracą i dbaniem o dosłownie każdy aspekt pracy w szpitalu. Lenistwo schodzi na drugi, jak nie dalszy plan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje OC, mam nadzieję że się nada :)

 

Imię: True Courage

Nacja: Sombria

Wygląd: (nie mam zdjęcia) kucyk ziemny o brązowej maści z szarymi oczami. Ma prawie 30 lat. Jego zielone włosy zaczynają przenikać siwizną. Zawsze ma przy sobie pistolet oraz chodzi tylko w mundurze, a do spania zdejmuje odznaczenia, których jest tak wiele, że ciążą mu na jego piersi.

 

Charakter: narwaniec, patriota, szczęściarz. Te trzy słowa wystarczą aby go opisać. Zwykle widać go na czele pochodu, jak prowadzi wojaków prosto na linie nieprzyjaciela. Często też jego pistolet kieruje się nie na przeciwnika, tylko na sojusznika który stchórzył. Jest fanatycznie zapatrzony w Sombrę i odwaga jest dla niego najważniejszą cechą u żołnierza. Jest lojalny, nie poddaje się nigdy. Krążą plotki że sam przeszedł włamał się do bazy wroga aby odzyskać swoich ludzi. I kiedy wracali do swoich i jeden z ocalonych wolał przejść na stronę Equestrii zastrzelił go na miejscu. A czemu szczęściarz? Bo jeszcze nikt nie zastrzelił go. Ani wrogowie, ani swoi.

 

Historia: True urodził się w małej wiosce w głębi Sombrii. Jego ojciec kiedyś walczył w "Wojnie Odzyskania" kiedy Sombra odbudowywał swoją potęgę. Słuchając jego opowieści, chłopak podrósł na wielkiego fanatyka Sombry. Kiedy osiągnął odpowiedni wiek, samodzielnie zapisał się do lokalnej grupy poparcia Imperatora (czyt. agitatorów). A gdy wybuchła wiadomość o wojnie był jednym z pierwszych jacy udali się do punktu poborowego. Jednak oficerowie, widząc tak młodego, narwanego patriotę postanowili że taki kucyk nie może się zmarnować. Ustanowili go jako "wspieracza morale". I to była bardzo dobra decyzja. Stał się małą legendą frontu. Zawsze był na przodzie oddziału... I nigdy nie popuszczał tchórzom.

 

<jest 4 w nocy... Nie wiem czy to będzie dobre OC. W każdym razie próbuję>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz więc mnie o niedoskonałość mojego OC? Czemu nie zrobić z niego wiecznego popychadła, niewierzącą w siebie istotę, która z powodzeniem mogłaby w tym momencie być Kryształowym Cesarzem Kryształowo-Equestriańskim, władającym imperium godnym uwiecznienia w kronikach największych wrogów władcy jak i ustroju, gdyby nie wielki mur stojący na drodze do awansu społecznego - jest praktycznie nikim i w sumie "nie chce mu się"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodzi tylko jednym U-Bootem U-44. Nigdzie nie napisałem, że ma pieczę nad całą Maremarine. Żadna z Mane 6 nie ma tak wysokiej funkcji, to są młode, 25 letnie dziewczyny :) Twilight dowodzi dywizją pancerną i to jest wielka fucha. Całą marynarką dowodzi Wielka Admirał Lighthouse, będąca pod protekcją księżniczki Luny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...