Skocz do zawartości

Twój rodzaj kucyka


Lorie

Recommended Posts

Wiem że to trochę argument z du...szy wzięty oraz offtop tak trochę,ale te słowa kieruje do tych co chcą zostać Alicornami(do mnie też :P): "Wielka moc to wielka odpowiedzialność" Taki potężny Alicorn może sporo namieszać.A tym bardziej,gdyby wcześniej był człowiekiem. Jest ich bardzo mało i niech tak pozostanie.

Link do komentarza

niemalże wszyscy chcą być pegazami i być tak fajni jak Rainbow Dash ... so obvious

jeżeli do wyboru są tylko 3 typy: ziemny, jednorożec, pegaz to mimo że latanie wydaje się przyjemne, wygodne i 20% cooler to wolałbym zostać jednorożcem.

Móc twardo stąpać po ziemi tak jak ziemne nawet jeśli jednorożce są zapewne fizycznie słabsze, ale za to umiejętność korzystania z magi w mniejszym (Rari) lub większym stopniu (Twi) jest czymś interesującym. Możliwość używania telekinezy do przenoszenia rzeczy lub wykonywania innych skomplikowanych prac ułatwia życie. Do tego jeżeli masz spory talent magiczny to możesz sobie pozwolić na wiele więcej (Trixie dla skromnego przykładu?), a potem tylko rozwijać go poprzez naukę i treningi.

alicorn... gdyby można nim zostać to populacja kuców = 100% alicorny. Latanie, magia i zapewne długowieczność.... no chyba że są dwa typy alicornów tak jak to kiedyś fanbase stwierdził: bardzo żadkie alicorny których jest bardzo mało typu Luna i Celestia = długowieczne i posiadające cechy 3 ras oraz alicorny typu Cadence = żyją tyle co inne kuce, bo są tylko połączeniem pegazów i jednorożców oraz mają jakiś normalny talent (ta wiem dziwna teoria, ale to by wyjaśniało dlaczego Cadence nie rządzi Equestrią i jakimś ciałem niebieskim/porą dnia/zjawiskiem atmosferycznym/etc tak jak królewskie rodzeństwo ;p ehhh te teorie fanów )

Link do komentarza

"Shu bi du, Shu shu bi du" Czyli sea pony from the deep -> master of trolling A tak na serio bym chciał być pegazem, znaczy night guardem Luny :-D Uwielbiam nietoperzowe skrzydełka :P Swoją drogą ciekawe pytanie, ale dosyć oczywiste są odpowiedzi: - Pegaz - latanie oznacza wolność. (I nie trzeba być przy tym tak nieznośnym jak RD) - Jednorożec - bo magia, chociaż ograniczona (zauważmy, że poza telekinezą i może światłem to jednorożce rzadko znają więcej niż jeden typ zaklęcia -> nawet Trixie nie uznałbym za jakoś mocno specjalną -> ot telekineza, iluzja/gra świateł, animacja liny, słabej jakości piorun). Właśnie to ograniczenie powoduje, że jednak ludzie nie legną do tego jakoś spektakularnie. - Ziemny - nic spektakularnego w porównaniu do innych. I właśnie to boli najbardziej. Są najbardziej podobne do nas (ludzi). A co do Pinkie Pie, to jest ona świetna nie przez to, że jest kucykiem ziemnym, ale przez swój charakter, dużo by jej nie ujęło gdyby była pegazem, lub jednorożcem (ot może by nie była, aż tak spektakularna w burzeniu 4-tej ściany). - Alicorny - tutaj jednak mamy swego rodzaju blokadę. Alicorn jest specjalny na miarę świata właściwie są "jedyne w swoim rodzaju". Może po prostu nie wypada być aż tak przepakowanym ;-P

Link do komentarza

Nie chcę być ani pegazem, ani jednorożcem. W końcu im się znudzi to, co oni potrafią.

Chcę być ziemnym kucem. ALE...

Postaram się dokonać czegoś przełomowego.

Dowiem się ostatecznie, w jaki sposób pegazy latają, a jednorożce kontrolują magię. Będę liczył, badał, konstruował, a gdy w końcu mi się uda...

Wzbić się wysoko w powietrze...

Zmusić zdalnie przedmiot do przesunięcia się...

... za pomocą swoich własnych konstrukcji...

To dopiero będzie uczucie.

@Lukiner, co do 2 typów alikornów (ich zdolności magicznych) :

Mam swoją własną teorię odnośnie tej sprawy. Postaram się ją przedstawić wraz z kontynuacją swojego fanfika.

Link do komentarza

Hmmm kim ja miał bym być ? Pegazem jak najbardziej ... A jeszcze jedno kilka osób powiedziało że mój OC w Avku "cierpi na Gigantyzm" już tłumaczę o co chodzi :D Kiedyś tłumaczyłem że OC robiłem na podobieństwo samego siebie czyli kucykowe alter ego :D tego wzrostu a raczej rozmiaru były alicorny takie jak np Princess Celestia lub postacie takie jak Princess Cadence, czyli wywnioskowałem że alicorny dotyczą raczej osobistości z rodzin królewskich lub tamtejszej szlachty :D .Jakiś czas temu dowiedziałem się że od strony matki jak i ojca mam pochodzenie polskiej szlachty, a dokładniej ponoć byli to magnaci :D lecz wszystkie dokumenty oraz tamtejszy majątek zostały zniszczone albo przez tamtejsze niemieckie albo rosyjskie wojska więc prawda oraz wiedza na temat drzewa genealogicznego została przekazywana z pokolenia na pokolenie w końcu gdy się ja o tym dowiedziałem postanowiłem że mój OC będzie pozostałością z krwi Alicorna (szlachty) czyli pozostanie mu tylko wzrost i tzw. ja na to mówię - Elitarne skrzydła co posiadają alicorny . Więc był bym wpół krwi Alicornem wpół zwykłym pegazem :D

Link do komentarza

Alicorn... Kuszące, ale jakieś takie zbyt OP... Nie chciałbym być alicornem, daje największe możliwości, ale jakoś siebie w takiej postaci nie widzę xD. Kucyk ziemny... Żadnych ciekawych specjalizacji, mnóstwo ograniczeń. Jedyne co może w nim przyciągać, to swego rodzaju naturalność, zwyczajność, niekoniecznie będąca wadą. Pegaz... Latanie, szybkość, wolność... No i piękne skrzydła :3. Bardzo, bardzo kuszące, a jednak nie. Jednorożec... Yup! Chciałbym być jednorożcem! Dlaczego? Pegaz może latać i szaleć, ale pff... Jednorożec ma magię! Może używać telekinezy, teleportować się, a przy odpowiednim uzdolnieniu nawet latać dzięki swej magii! A to mały zalążek jego możliwości. Oczywiście jest to też kwestia talentu... Ale talent przecież można wyrobić. CM wyraża zamiłowanie do czegoś, obrazuje drogę, którą wybrał kucyk, coś co kocha. Sam w sobie nie daje żadnych mocy. Tak więc nie jest tak, że bez magicznego CM znałbym tylko najbardziej podstawowe czary. Wszystko jest kwestią treningu, Twi ma taki talent do magii, bo ją kocha i cały czas ćwiczy, nie dlatego, że posiada taki CM. Ja uczniem najlepszym nie jestem... Ale magia?! Oczywiście że bym się jej poświęcił! Tak więc zakładam, że moje możliwości jako jednorożca były by nieco bardziej rozwinięte, niż telekineza i światło.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...