Jump to content

Recommended Posts

"Popracujmy razem nad regulaminem."

 

h0yRiAx.png?2?3688

 

Siema wszystkim. Wpadłem na pomysł założenia tematu, w którym zamiast masowych "to jest złe" moglibyśmy się skupić na trochę bardziej realnym, konkretnym wsparciu regulaminu. Zamiast ogólnych porad, konkretnie zbudowane punkty i zdania, wręcz gotowanie do dopisania do regulaminu. Gdzie kończy się kontrowersja, a zaczyna kara?

 

Cały temat ma takie założenie, by spróbować stworzyć/wyjaśnić jakiś punkt regulaminu, gdy może powstać trudna/nowa sytuacja. No i obronić potem sens istnienia takiego podpunktu. Ja spróbuje przykładowo...

 

7vq5m.jpg

 

Promowanie, propagowanie to miejscami dość trudna sprawa... Jak rozróżnić propagowanie od dzielenia się wiedzą i np. zdjęciami? Weźmy na przykład nieszczęsną swastykę na forum...

 

Cokolwiek umieszczasz w swoim profilu (avatar, sygnatura, opis) reprezentuje Ciebie, a ty reprezentujesz to co masz na swoim profilu. Dlatego takie rzeczy w tym miejscu to nic innego jak propagowanie. To samo tyczy się kontekstu - jeśli na przywitanie na shoutboxie wysyła się zdjęcie przedstawiające pana z SS wykonującego słynne "Heil Hitler", to także jest to promowanie nazistowskiego zachowania. Jeśli ktoś chce mieć niemiecki samolot wojskowy z czasów wojny jako avatar i widnieje na nim swastyka - niech ją zakryje. Co innego gdy w środku rozmowy porównujemy ten gest do salutu rzymskiego, prezentując odpowiednie grafiki. To samo tyczy się wymiany zdjęciami z okresu wojny, warto jednak strzec się tych co drastyczniejszych (flaki itd.). Wrzucanie kucykowych artów z dodawaniem do nich swastyk też jest promowaniem - uosabia nowe postacie, domyślnie niezwiązane z tym ruchem, z III Rzeszą. Jak ktoś zwrócił uwagę -  Możesz wrzucić piosenkę marszową Wehrmachtu, nie możesz wrzucić hymnu III Rzeszy.

Podsumowanie: symbolika jest dozwolona w kontekstach historycznym i "patrzcie jakie fajne zdjęcie", a zabroniona do chwalenia ustroju i jako część profilu.

 

 

Myślę, że to dość zdroworozsądkowe podejście :rainderp: Jeśli ktoś widzi lukę, niech ją wskaże!

 

Inni przykład - Jeśli ktoś uważa, że w regulaminie coś jest nieuwzględnione, zamieszcza pomysł na odpowiedni podpunkt. Przykład: Uważam, że Wielki Avatar Luny jest bezkarny w swoich poczynaniach ( :rainderp: ). Proponuję wprowadzić:

"Zabrania się Wielkiego Avatarowi Celestii Luny nadużywania władzy" itd.

 

 

Można by też wskazywać wątpliwe fragmenty do zdefiniowania. Jeśli temat wypali, będzie cudnie...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Życzę powodzenia, przyda Ci się. Nie zapomnij zrobić jednak dwie wersje regulaminu (zaostrzone - żeby było po równo; luźne - żeby traktować sprawiedliwie) i zmieniać je kolejno co miesiąc, kiedy zacznie się coś nie podobać i wtedy będzie "Nie patrzcie ciągle na regulamin!!1" albo "On dostał mniej za to samo!11", w zależności jaki kierunek wybiorą sobie użytkownicy.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

OK, ja mam trochę pomysłów na ten temat. Najważniejszy jest taki, że powinniśmy mieć większą rozpiętość kar. Nie szukając długo przykładów - niesłusznym jest, że za obrazek z krwawiącą kulką można dostać tyle samo %, co za prawdziwe/bardzo realistyczne gore.

Dalej, na temat regulaminu. Przede wszystkim, regulamin jest poskakany, a rzeczy, które powinny podpadać pod jeden paragraf, są rozpisane w kilku różnych punktach. Trzeba się przekopywać...

I. Słowo wstępu.

Do tego całego punktu zastrzeżeń nie mam, techniczny bełkot, w zasadzie nikomu niepotrzebny, ale znajdujący się w regulaminie każdego forum, żeby później nie było niedomówień. Można zostawić, jak jest.

II. Postanowienia ogólne.

Tutaj jest trochę rzeczy, które można zmienić.

 

Temat New Lunar Republic vs. Solar Empire, tylko w specjalnie przeznaczonych do tego działach. Dostęp do tych działów przyznaje administracja.

Chyba z perspektywy czasu okazało się, że NLR/SE nie jest tak shitstormogennym tematem, jak obawiano się, kiedy blokowano dostęp do tych działów i zakazywano rozmów o nim na SB. Martwe prawo, IMO do usunięcia.

 

.Zabronione jest urządzanie na shoutboxie forum, odgrywania scenek czy organizowania wszelkiego rodzaju przedsięwzięć, które mogą przeszkadzać w rozmowie innym użytkownikom. Wyjątek stanowi pokój przeznaczony do takich gier i zabaw - obecnie Offtop.

Znowu martwe prawo. Poza tym, mamy blocki i paragraf dotyczący spamu, a także inne, w razie gdyby ktoś zaczął robić rzeczy przeszkadzające innym userom w korzystaniu z SB. Znowu do usunięcia.

 

Zabronione jest rozsyłanie wiadomości zawierających linki referencyjne (np. do gier), których kliknięcie powoduje odniesienie dowolnych korzyści (nie dotyczy sygnatur, jeśli link jest opatrzony odpowiednim komentarzem).

Tu nie jest jasne, czy w takim przypadku delikwent podpada pod karę przewidzianą za reklamę, bo stricte reklamą to nie jest. Zdaje mi się, że tak, ale może warto byłoby to sprecyzować. Miałem jedną sytuację, w której ktoś wrzucał coś takiego, i nie byłem pewny, czy mogę coś z nim zrobić.

 

Zabronione jest dodawanie do Galerii zdjęć naruszających prawa autorskie, prawa i uczucia osób trzecich, zawierających treści uważane za obsceniczne lub wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej etc. Administratorzy zastrzegają sobie prawo usunięcia zdjęć w przypadku ich niezgodności z regulaminem, polskim prawem lub w innych, wyjątkowych sytuacjach.

Dobrze wiedzieć, że mogę wypłacać warny za wrzucanie karykaturalnych obrazków z Rarcią, które zdecydowanie ranią moje uczucia. :rainderp: (dla niekumatych, to był żart, którego nie musicie komentować :hmpf: )

III. Zakładanie tematu, pisanie postów

Tutaj znowu właściwie bez zastrzeżeń, punkt jaki jest, każdy widzi.

SB

Tutaj wszystko jasne, ale powinno się dopisać, że dopuszczalne jest zajęcie naraz 4 linijek, 5 linijek może skończyć się warnem, chyba że zostały napisane w odstępie np. 5 minut (od ostatniej do najnowszej), bo w nocy tak bywa, że mówi się do siebie. :rainderp:

V. Taryfikator ostrzeżeń:

Tutaj będzie trochę inaczej. Jak napisałem na początku, regulamin jest poskakany, a rozpiętość kar jest zbyt mała. Tutaj pytanie do adminów i grafików - czy możliwe byłoby zrobienie takiej małej aplikacji, w której po kliknięciu na dane przewinienie wyskakuje okienko/dymek, w którym opisane są rzeczy, za które można otrzymać warna, z przykładami itd? Powiedzmy, że wyglądałoby to tak, jak obecny taryfikator, ale byłby interaktywny. Dzięki temu wszystko byłoby w jednym miejscu, zamiast, jak jest teraz, porozrzucane po całym regulaminie. Ułatwiłoby to życie zarówno Inkwizycji, jak i zwykłym userom, którzy wiedzieliby, od czego się odwołują.

Przykład tego poskakania. W taryfikatorze mamy punkt "reklama", a o całą stronę wyżej 3 punkty dotyczące tego:

Zabronione jest wielokrotne wysyłanie wiadomości z namolną prośbą o wypowiedzenie się w jakimkolwiek temacie. Dotyczy to również działów, w których tematy wymagają akceptacji moderatora.

Zabronione jest reklamowanie stron konkurencyjnych wobec MLPPolska lub witryn partnerskich poza wyznaczonymi do tego miejscami.

Zabronione jest rozsyłanie wiadomości zawierających linki referencyjne (np. do gier), których kliknięcie powoduje odniesienie dowolnych korzyści (nie dotyczy sygnatur, jeśli link jest opatrzony odpowiednim komentarzem).

Czyli zamiast mieć wszystko w jednym miejscu i punkcie, musimy skakać po całym regulaminie, żeby znaleźć interesującą nas część. Nawet jeśli zrobienie takiego interaktywnego taryfikatora byłoby zbyt czasochłonne, to regulamin koniecznie trzeba uporządkować.

Na razie nie będę pisać o rozpiętości kar, oprócz jednego przykładu. Weźmy r34/gore. W tej chwili mamy za to przewidziane 40%. I tak jak mówiłem, za krwawiącą kulkę dostaje się tyle samo, co za realistyczne gore. Za kucyka w ledwo prześwitującej koszulce, którego trzeba mocno przybliżyć, żeby dostrzec to, co trzeba, dostanie się tyle samo, co za jakąś realistyczną scenę czy ludzkie porno - jeśli tylko jakiś mod uzna, że "r34 to r34, tyle jest w taryfikatorze i tyle się należy :derp:

". I to jest chore, bo można się zwyczajnie pomylić. Więc, dla przykładu, r34/gore powinno mieć rozpiętość, na przykład - 30-60% - gdzie realistyczne sceny = do 60%, bardzo lekkie to najwyżej 30%. I to samo tyczy się kilku innych punktów, o których napiszę więcej, jeśli uznacie, że to dobry pomysł.

Co dalej... Dalej na razie nie będę się rozpisywać, poczekam na reakcję.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites


I tak jak mówiłem, za krwawiącą kulkę dostaje się tyle samo, co za realistyczne gore.

Ja bym osobiście uznał, że za takie coś w ogóle nie powinno być warna, nie popadajmy w skrajności skrajność...

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym dorzucić swoje 3 grosze nt. dialogu moderator-użytkownik i w związku z tym, zwracam się z prośbą do administracji forum o dyspensę na użycie słów powszechnie uznanych za obraźliwe, oczywiście z umiarem i tylko w jednym miejscu, w celu wzmocnienia przekazu swojej wypowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Spoko :v

Link to comment
Share on other sites


Chyba z perspektywy czasu okazało się, że NLR/SE nie jest tak shitstormogennym tematem, jak obawiano się, kiedy blokowano dostęp do tych działów i zakazywano rozmów o nim na SB. Martwe prawo, IMO do usunięcia.

 

A nie przyszło Ci do głowy, że po prostu bardzo o to zadbałem? Odmawiam : p

 


Tutaj wszystko jasne, ale powinno się dopisać, że dopuszczalne jest zajęcie naraz 4 linijek, 5 linijek może skończyć się warnem, chyba że zostały napisane w odstępie np. 5 minut (od ostatniej do najnowszej), bo w nocy tak bywa, że mówi się do siebie.

 

Jeśli jeszcze tego nie ma, dopisze się. Zatwierdzam wstępnie #1.

 


Tu nie jest jasne, czy w takim przypadku delikwent podpada pod karę przewidzianą za reklamę, bo stricte reklamą to nie jest. Zdaje mi się, że tak, ale może warto byłoby to sprecyzować. Miałem jedną sytuację, w której ktoś wrzucał coś takiego, i nie byłem pewny, czy mogę coś z nim zrobić.

 

0-20%? Chyba styknie.

 


Przykład tego poskakania. W taryfikatorze mamy punkt "reklama", a o całą stronę wyżej 3 punkty dotyczące tego:

Cytat

Zabronione jest wielokrotne wysyłanie wiadomości z namolną prośbą o wypowiedzenie się w jakimkolwiek temacie. Dotyczy to również działów, w których tematy wymagają akceptacji moderatora.
Zabronione jest reklamowanie stron konkurencyjnych wobec MLPPolska lub witryn partnerskich poza wyznaczonymi do tego miejscami.
Zabronione jest rozsyłanie wiadomości zawierających linki referencyjne (np. do gier), których kliknięcie powoduje odniesienie dowolnych korzyści (nie dotyczy sygnatur, jeśli link jest opatrzony odpowiednim komentarzem).


Czyli zamiast mieć wszystko w jednym miejscu i punkcie, musimy skakać po całym regulaminie, żeby znaleźć interesującą nas część. Nawet jeśli zrobienie takiego interaktywnego taryfikatora byłoby zbyt czasochłonne, to regulamin koniecznie trzeba uporządkować.

 

Owszem, przeniosę. Zmiana #2

 


Więc, dla przykładu, r34/gore powinno mieć rozpiętość, na przykład - 30-60% - gdzie realistyczne sceny = do 60%, bardzo lekkie to najwyżej 30%.

 

Racja, gore powinno mieć rozpiętość. #3.

 


Ja bym osobiście uznał, że za takie coś w ogóle nie powinno być warna, nie popadajmy w skrajności skrajność...

 

Też popieram, chyba mam pomysł na definicje gore... o tym później.

 


Chciałbym dorzucić swoje 3 grosze nt. dialogu moderator-użytkownik i w związku z tym, zwracam się z prośbą do administracji forum o dyspensę na użycie słów powszechnie uznanych za obraźliwe, oczywiście z umiarem i tylko w jednym miejscu, w celu wzmocnienia przekazu swojej wypowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Wolałbym przeczytać jakiś zaawansowany liryczny popis językowy mający na celu tak soczyste oddanie emocji, że przekleństwa nie będą potrzebne... spoko.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką propozycję: określić górny limit wagi obrazków wrzucanych do sygnatury niezależnie od ukrycia ich w spoilerze. Chodzi o to, że na IP.Board ładują się również obrazki w spoilerach - w sytuacji, gdy user wstawi tam 20-megowy GIF i zakryje go spoilerem, ten GIF w dalszym ciągu będzie ładowany przez forum, co osobom o wolnym/limitowanym łączu może przysporzyć problemów.

Rule 34 w jakiejkolwiek formie (nawet sugestywnych obrazków) zakazać poza odpowiednimi tematami (My Little Seduction). Żeby się nie rozdrabniać na wystawianie ostów w stylu "10%, bo widać fragment aureoli sutka, a tu 5%, bo tylko nazbyt obcisła bielizna", bo generuje to pole do manewru i migania się "a panie modzie, a tu za mało odkryte na R34".

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taką propozycję: określić górny limit wagi obrazków wrzucanych do sygnatury niezależnie od ukrycia ich w spoilerze. Chodzi o to, że na IP.Board ładują się również obrazki w spoilerach - w sytuacji, gdy user wstawi tam 20-megowy GIF i zakryje go spoilerem, ten GIF w dalszym ciągu będzie ładowany przez forum, co osobom o wolnym/limitowanym łączu może przysporzyć problemów.

Wobec tego dlaczego ich nie zablokuje? Jest taka opcja w ustawieniach...

 

Rule 34 w jakiejkolwiek formie (nawet sugestywnych obrazków) zakazać poza odpowiednimi tematami (My Little Seduction). Żeby się nie rozdrabniać na wystawianie ostów w stylu "10%, bo widać fragment aureoli sutka, a tu 5%, bo tylko nazbyt obcisła bielizna", bo generuje to pole do manewru i migania się "a panie modzie, a tu za mało odkryte na R34".

Zakazać ok, ale ujednolicić wymiar kary, zdecydowanie nie. Ja rozumiem, że clop z udziałem dzieci i połączony z ludźmi i do tego jeszcze pojawiająca się krew, to najwyższy i możliwie surowy wymiar kary, nawet w dziale z clopami, ale za klacz z lekko widoczną piersią, to powinien być minimalny warn, bo oba arty sobie równe nie są...

Edited by BRONIESiPEGASIS
Link to comment
Share on other sites

Skoro Arjel pochwala zwiększenie rozpiętości kar, to szarżuję.

Moja wizja taryfikatora:

Nadmierne wulgaryzmy - 20%

Trochę ciężko sformułować ten punkt w sposób niepozostawiający wątpliwości. Nie wymierzymy linijką, ile bluzgów to już jest nadmierna ilość, a ile jest akceptowalnych. Raczej nie ma co tego opisywać, zostawić tak, jak jest.

Rażące błędy językowe - 20%

"Nagminnie pojawiające się błędy ortograficzne, literówki itp.; celowe kaleczenie języka polskiego. Karane po uprzednim upomnieniu słownym. Dysleksja czy inne wyimaginowane choroby nie są żadnym wytłumaczeniem w dobie autokorekty. Polecamy także słownik." - oczywiście, ostatnie zdanie można pisać w PW do delikwentów, ale lepiej jest to mieć w regulaminie, żeby potem nie było, że się czepiamy.

Złamanie wewnętrznego regulaminu działu - 20%

Osobiście zmniejszyłbym tu karę, zresztą ten podpunkt ogólnie jest głupi. Chyba każdemu wystarczy zwrócić uwagę, żeby więcej nie popełniał danego wykroczenia. Ale wątpię, żeby reszta zgodziła się, żeby to usunąć, ale 30% za takie pierdoły, jakie pod to podpadają, to za dużo.

Spam - 20-40%

Moim zdaniem, spam w postach jest o wiele gorszym zjawiskiem niż na SB, dlatego tutaj też wprowadziłbym rozpiętość kary.

"Pod ten punkt podpadają następujące przewinienia:

- umieszczanie tematu w niewłaściwym dziale, bądź tworzenie tego samego wątku w kilku podforach jednocześnie

- zakładanie tematów z pytaniami, na które odpowiedzi można już znaleźć w FAQ oraz dziale Feedback

- pisanie postów niewiele wnoszących do tematu, składających się z jednego lub kilku słów, samych emotikon etc.

- pisanie postów niezwiązanych z tematem (tworzenie off-topiców)

- dublowanie postów (pisanie nowego posta bezpośrednio pod swoją ostatnią wypowiedzią). Jeśli chcesz coś dodać - użyj opcji „edytuj”. Dublowanie postów jest dozwolone w przypadku, gdy od daty ostatniej odpowiedzi minęło więcej niż 24 godziny i post(y) zawiera nową merytoryczną treść. Innymi słowy: popularne "bumpy" są zabronione

- spam na SB - zajęcie 5 linijek pod rząd, chyba że od pierwszej do ostatniej wiadomości minęły co najmniej 3 minuty"

Duży problem, więc i duży punkt. Ale w sumie wszystko tutaj jest oczywiste.

Prowokujące zachowanie - 40%

No, temat rzeka.

"Próby wywołania kłótni, bezcelowe dyskusje z administracją bądź inkwizycją, publiczne podważanie kompetencji tychże grup. Poruszanie tematów godzących w uczucia innych użytkowników - karane po uprzednim ostrzeżeniu słownym."

Najczęściej shitstormy są wywoływane przez ludzi, którzy właśnie dostali warna, albo znajomych "skrzywdzonego" delikwenta. Wtedy zaczyna się "moderacja jest zła, warnuje za nic i wyżywa się na userach, hurr durr". Trzeba z tym skończyć. Mamy Cygnusa Skarg i Zażaleń, mamy administrację, i mamy PW. Wywlekanie rzekomo złych decyzji moderacji na publiczny kanał nie służy niczemu dobremu i nie powinno być tolerowane, stąd taka moja propozycja.

Obrażanie innych userów - 30-50%

Po pierwsze, zwiększyłbym karę za to. Nikt nie lubi być obrażanym, a mamy tutaj ludzi, dla których obrażanie innych jest sportem.

"Obrażanie innych userów w jakiejkolwiek formie będzie surowo karane, niezależnie od tego, czy obraza została zgłoszona przez zainteresowaną osobę. Wyjątkiem jest sytuacja, w której obrażana osoba wstawia się za winowajcą."

Treści R34 i gore - 30-60%

Po pierwsze, zmieniłbym nazwę na "Treści pornograficzne i gore". W tej chwili nazwa sugeruje, że karane jest tylko kucykowe porno. Po drugie, rozpiętość kar, o której mówiliśmy powyżej.

"Treści niedozwolone dla osób poniżej 18 roku życia - pornograficzne, przedstawiające wyjątkowo brutalne lub krwawe sceny."

Pytanie, czy dopuszczamy akty? Nie jest to w czystym sensie porno, ale z drugiej strony, może dochodzić do nadużyć, jeśli je dopuścimy.

Reklama - 70%

Tu chyba bez zmian?

"Zamieszczanie linków do stron konkurencyjnych wobec MLPPolska w miejscach do tego nieprzeznaczonych."

Brak reakcji na upomnienia - 50%

Kolejny kontrowersyjny temat. W tej chwili dajemy za to tylko w sytuacji, w której ktoś zrobi coś mimo wyraźnych ostrzeżeń, albo jeśli dostaje za coś warna, a po chwili zaczyna robić to samo.

Ja podpiąłbym tutaj jeszcze teksty typu "mam w dupie tego warna", za które w tej chwili nie możemy nic robić, a w pewien sposób pokazują naszą bezsilność. Dla przykładu: ktoś wchodzi raz na miesiąc na forum, wrzuca clopa, dostaje warna, a potem mówi "mam w dupie tego warna", albo "i nic mi nie możesz zrobić, u mad?". W tej chwili dostaje ode mnie blocka na SB, ale może też trollować w postach, a wtedy trzeba czekać, aż się wkopie, zamiast się go pozbyć, zanim narobi szkód.

Treści pirackie - 70%

To mówi samo za siebie.

Treści rasistowskie, nawołujące do nienawiści, promujące totalitaryzm i inne zakazane przez prawo RP - 50%

"Treści w jawny sposób nawołujące do nienawiści na tle rasowym, religijnym, orientacji seksualnej, czy promujące totalitaryzm i inne zakazane przez prawo RP. Karze podlegają, dla przykładu: piosenki, obrazki czy filmiki wychwalające system nazistowski czy komunistyczny. Także głoszenie zakazanych poglądów będzie karane.

Dopuszczalne jest umieszczanie zdjęć czy dokumentów archiwalnych w postach albo na SB.

Zakazane jest umieszczanie jakichkolwiek z w/w treści w avatarze, sygnaturze czy na profilu użytkownika."

To są najważniejsze rzeczy. Trzeba to jeszcze trochę uporządkować, ale to napisałem tak na początek, żeby zobaczyć, co powiecie.

Link to comment
Share on other sites


Złamanie wewnętrznego regulaminu działu - 20%Osobiście zmniejszyłbym tu karę, zresztą ten podpunkt ogólnie jest głupi. Chyba każdemu wystarczy zwrócić uwagę, żeby więcej nie popełniał danego wykroczenia. Ale wątpię, żeby reszta zgodziła się, żeby to usunąć, ale 30% za takie pierdoły, jakie pod to podpadają, to za dużo.

 

Mylisz się. Jako przykład podam iż wielokrotnie się zdarzało, iż w moim dziale pomimo jasnego regulaminu wewnętrznego popełniano stale te same wykroczenia. Ot choćby nieprawidłowe tagowanie opowiadań czy umieszczanie obrazków w spoilerze (punkt wprowadzony po prośbach użytkowników). Innym przykładem jest wpisywanie postów zawierających jedno słowo. Zwracałem na to uwagę wielokrotnie, a kiedy to nie skutkowało sięgnąłem po kary. I co się stało? Większość tych, którzy wcześniej rzeczone wykroczenia popełniali nawróciło się na drogę cnoty i zaobserwowałem znaczną spadek konieczności wymierzania takich kar. A "zwracać uwagę" mogłem sobie do utraty tchu - takich którzy słuchali nie było zbyt wielu, natomiast sankcje zdecydowanie pomogły.

 

 


Treści R34 i gore - 30-60%Po pierwsze, zmieniłbym nazwę na "Treści pornograficzne i gore". W tej chwili nazwa sugeruje, że karane jest tylko kucykowe porno. Po drugie, rozpiętość kar, o której mówiliśmy powyżej."Treści niedozwolone dla osób poniżej 18 roku życia - pornograficzne, przedstawiające wyjątkowo brutalne lub krwawe sceny."Pytanie, czy dopuszczamy akty? Nie jest to w czystym sensie porno, ale z drugiej strony, może dochodzić do nadużyć, jeśli je dopuścimy.

 

Tutaj też nie rozumiem części zastrzeżeń. R34 nie ogranicza się wyłącznie do kucyków. Z tego co wiem rzeczona "zasada" powstała długo zanim powstał nasz fandom. Karamy za każde R34 i za każde gore (z wyjątkiem miejsc gdzie wrzucanie takich rzeczy jest dozwolone). Akty bym dopuścił a ewentualne nadużycia karał z cała surowością.

Link to comment
Share on other sites


Nie wymierzymy linijką, ile bluzgów to już jest nadmierna ilość, a ile jest akceptowalnych.

 

Bo tutaj wiele zależy od danego moda - dla jednego cała litania może nie być jeszcze nadmierną ilością, a inni mógłby karać za jedną krzywę.

 


Osobiście zmniejszyłbym tu karę, zresztą ten podpunkt ogólnie jest głupi.

 

Nie jest, co już wyartykułował Dolar. Jako że też sporo siedziałem w ficach, mogę zaświadczyć, że wprowadzenie tam bata pomogło ustabilizować sytuację.

 


i mamy PW.

 

W znaczeniu, PW do moda/modów? No akurat tacy zwykle są zbyt wkurzeni na świat i też uważają, że pisanie do modów nie ma sensu, bo i tak jednogłośnie wesprzą i będą bronić tego, co wystawił warna.

 


wychwalające system nazistowski czy komunistyczny

 

Z tym też może być fajna zabawa, bo dla jednego dzieło będzie wyszydzające dany system, a dla innego - wychwalający.

 


Akty bym dopuścił a ewentualne nadużycia karał z cała surowością.

 

Pewno od razu zechcą znowu przypieczętować saucy/suggestive na kanale.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Rule 34 oznacza: "jeśli coś trafiło do Internetu, to powstanie z tego pornografia". Warto jednak uściślić, że chodzi o pornografię - nie każdy zna język i zwyczaje czanów i imageboardów.

Link to comment
Share on other sites

Tutaj też nie rozumiem części zastrzeżeń. R34 nie ogranicza się wyłącznie do kucyków. Z tego co wiem rzeczona "zasada" powstała długo zanim powstał nasz fandom. Karamy za każde R34 i za każde gore (z wyjątkiem miejsc gdzie wrzucanie takich rzeczy jest dozwolone). Akty bym dopuścił a ewentualne nadużycia karał z cała surowością.

To, co napisała Ylthin. Po pierwsze, nie każdy musi znać internetowy slang. Po drugie, R34 to są, ściśle mówiąc, pornograficzne przeróbki... no, wszystkiego, co pojawiło się w internecie. W żadnym wypadku nie oznacza porno "zwykłego", które w tej chwili ten punkt dopuszcza. Na szczęście w regulaminie jest też inny podpunkt o pornografii, ale "Treści R34/gore" NIE zabraniają zwykłego porno. Dlatego napisałem o zmianie.

Z tym też może być fajna zabawa, bo dla jednego dzieło będzie wyszydzające dany system, a dla innego - wychwalający.

Słowo-klucz: jawnie wychwalający. Jeśli masz wątpliwości, ostrzegasz słownie albo dyskutujesz z innymi modami, proste.

W znaczeniu, PW do moda/modów? No akurat tacy zwykle są zbyt wkurzeni na świat i też uważają, że pisanie do modów nie ma sensu, bo i tak jednogłośnie wesprzą i będą bronić tego, co wystawił warna.

To jest ich problem. Mogą nie ufać moderacji ani administracji, ale jest jeszcze Cygnus. Jeśli nie ufają nikomu, to trudno - nie daje im to prawa do wywoływania shitstormów na SB.

Link to comment
Share on other sites


To, co napisała Ylthin. Po pierwsze, nie każdy musi znać internetowy slang. Po drugie, R34 to są, ściśle mówiąc, pornograficzne przeróbki... no, wszystkiego, co pojawiło się w internecie. W żadnym wypadku nie oznacza porno "zwykłego", które w tej chwili ten punkt dopuszcza. Na szczęście w regulaminie jest też inny podpunkt o pornografii, ale "Treści R34/gore" NIE zabraniają zwykłego porno. Dlatego napisałem o zmianie.

 

Rzeczywiście nie spojrzałem na problem z tej strony. W takim razie dodajmy forumową odmianę zwrotu "lub czasopisma" zgodnie z Twoją sugestią. Cofam wszelkie zastrzeżenia.

Link to comment
Share on other sites

Bo Wódz Wspaniały jest perfekcyjny a jego kompetencja niepodważalna i każdy kto twierdzi inaczej to zdrajca.

Zgadzam się z tym. Myślę, że w tym wypadku ostrzeżenia powinny otrzymywać osoby, które nagminnie kierują dyskusję w stronę kompetencji Inkwizycji. Jednakże to powinno być uznawane za zwyczajny spam.

Od kiedy to komunizm jest zakazany przez prawo polskie?

Edited by Generalek
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites


Od kiedy to komunizm jest zakazany przez prawo polskie?
Od kiedy ,,Solidarnościowco-Katolicko-Prawicowcy'' doszli do władzy :facehoof:


Z tym też może być fajna zabawa, bo dla jednego dzieło będzie wyszydzające dany system, a dla innego - wychwalający.


Słowo-klucz: jawnie wychwalający. Jeśli masz wątpliwości, ostrzegasz słownie albo dyskutujesz z innymi modami, proste.
I mam nadzieję że wszelkie parodie nie będą dyskryminowane ani warnowane tylko za to że dotyczą ,,pewnych ustrojów'' :aj5:
Link to comment
Share on other sites


Zgadzam się z tym. Myślę, że w tym wypadku ostrzeżenia powinny otrzymywać osoby, które nagminnie kierują dyskusję w stronę kompetencji Inkwizycji. Jednakże to powinno być uznawane za zwyczajny spam.

 

Może dlatego w regulaminie jest PODWAŻANIE a nie PODWAŻENIE, hmm? :P

Link to comment
Share on other sites

"Nikt nie lubi być obrażanym"

Mów za siebie, wielu to zwisa. Jak dla mnie samo przejmowanie się pustymi słowami jest bugiem w ludzkości.

Nikt ci nie każe się przejmować, ale to jest twoje prywatne zdanie. Niektórzy przejmują się nawet wyimaginowaną obrazą, a niektórzy... uwaga, to będzie dla ciebie nowość - mogą nie chcieć patrzyć, jak inni ludzie są obrażani. :pinkieo: Ten punkt był, jest i będzie w regulaminie.

Bo Wódz Wspaniały jest perfekcyjny a jego kompetencja niepodważalna i każdy kto twierdzi inaczej to zdrajca.

Ja wiem, że jesteś profesjonalistą, jeśli chodzi o wyciąganie słów z kontekstu... Ale shitstormy na SB nie są żadną formą rozwiązywania problemów i nie powinny być dopuszczane. Więc tak, narzekać na zuą moderację może sobie "skrzywdzony" user na PW, a nie na publicznym kanale, gdzie sieje w ten sposób ferment.

Link to comment
Share on other sites

Prawo Rzeczpospolitej Polskiej zabrania promowania/gloryfikowania ustrojów totalitarnych. Za takie uznaje się np. nazizm, faszyzm czy komunizm.

Nie jestem prawniczką, więc nie podejmę się interpretacji prawnej, ale na mój skromny rozumek oznacza to tyle, że możesz wykorzystywać symbolikę czy omawiać idee totalitarnych reżimów tylko w kontekście dyskusji historycznej lub czegoś w ten deseń. Jeśli chcesz wkleić gdzieś hymn ZSRR, musisz zastrzec, że nie promujesz panującego w tym kraju reżimu, a jedynie doceniasz np. walory artystyczne utworu. Na takiej samej zasadzie nie możesz ustawić na awatar kojarzonej z nazizmem swastyki.

Być może zakrawa to na paranoję. Przydałaby się opinia osoby obeznanej z prawem.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ja tylko zaproponuję dodanie punku o wrzucaniu materiałów mogących wywołać atak epilepsji u przeglądających forum. Dzisiaj miało miejsce kolejne takie zachowanie. Proponuję jakąś srogą karę za coś takiego, 4 punkty, które wystawiłem, według mnie to zdecydowanie za mało, jak na coś, co może zagrażać zdrowiu innych. Proponuję z 50%/miesiąc i kolejkę moderacyjną na 2 tygodnie.

Edited by Draques
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...