Skocz do zawartości

Recommended Posts

Miał być ładny post, kolorowy, który ćwierćmetaforycznie, niedosłownie, nidokładnie ale obrazowo przedstawia sytuację na forum. Ale ktoś musiał kurde wyjąć jedno zdanie i uznać że ma mieć dosłowny sens. Noż niech to ruscy najadą.

Usuń konto :kappa:

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dobra, teraz na poważnie. Jeżeli to była metafora to ok. Tylko, że Ty wziąłeś to za metaforę, a dla wielu, jak widać, to jest dosłowne i myślą, że ludzie, którzy chcą zaostrzyć albo poprawić regulamin w ogóle są poważni i nawet nie zaśmieją się na żarty o kupie. A tak nie jest. Chodzi tylko o to, że niektóre żarty są hermetyczne i ludzie, którzy nie są w temacie mogą być zszokowani albo nawet i urażeni. Ludzie różnie reagują. Nikt nie chce wam zabronić heheszków, bo sama to robię nie raz, po prostu chodzi o to (przynajmniej mi i wydaje mi się, że większości co chcą jak ja) żeby niepotrzebnie nie obrażać innych, kiedy ich się nie zna albo nie wiadomo jak zareagują. A to widać czy ktoś pisze coś dla jaj czy nie. A większość traktuje to jakbyśmy burzyli się o to, że ktoś sobie żartuje. Bynajmniej. Sami widzicie, że nie raz ja sama zachowuję się jak błazen, a mimo to chcę by trochę zmienić ten regulamin. Czaicie o co chodzi? Nie, nie chcemy odebrać radości z heheszkowania :c

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perv, cały ten cyrk jest związany [pośród oczywiście wielu rzeczy, nawet niektórych trochę ważnych] z pieprzonym żartem, już tłumaczyłem. Tak samo są żarty, które bawią, ale też mogą czasem urazić kogoś, niezamierzenie. Nawet "przychodzi baba do lekarza" jest w stanie wywołać u kogoś rumieńce gniewu. I o to mi chodzi. Nie zadowolisz wszystkich i nie ma co na siłę próbować, bo każdy ma inny pułap, dla każdego żartem jest coś innego. U niektórych ten pułap jest wyższy. Nawet za wysoki jak na warunki internetu.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Perv, cały ten cyrk jest związany [pośród oczywiście wielu rzeczy, nawet niektórych trochę ważnych] z pieprzonym żartem, już tłumaczyłem. Tak samo są żarty, które bawią, ale też mogą czasem urazić kogoś, niezamierzenie. Nawet "przychodzi baba do lekarza" jest w stanie wywołać u kogoś rumieńce gniewu. I o to mi chodzi. Nie zadowolisz wszystkich i nie ma co na siłę próbować, bo każdy ma inny pułap, dla każdego żartem jest coś innego. U niektórych ten pułap jest wyższy. Nawet za wysoki jak na warunki internetu.

Rozumiem o co Ci chodzi. Wiem, że głupio myślę, myśląc, że to ja bym mogła mieć rację, ale wydaje mi się po prostu, że najrozsądniej jest to brać po prostu tak, że żarty personalne (typu śmierdzisz, zdychaj, twoja stara bla bla bla) są nietaktowne, a żarty które mówią nawet o jakichś płodach, kupach, ale nie dotyczą konkretnej osoby, powinny być dopuszczalne... Żarty, które obrażają, a nie urażają. Może głupie rozumowanie, ale wydaje mi się rozsądne. A co do żartu usuń konto, którego wszyscy się czepili jak rzep psiego ogona to wiesz... Żart niewinny, ale bardzo hermetyczny jak pisałam wcześniej, więc jeżeli ktoś nie będzie wiedział, że na forum istnieje taki żarcik i napisze jakiegoś posta trochę "smutnawego", a ktoś mu tak napisze, by usunął konto to to miłe nie jest. Też czepiliście się tego samobójstwa. To skrajność, owszem, nie powinno się w takie popadać, mimo że takie przypadki istnieją :v Ale no. To tyle, jeżeli chodzi o moje zdanie.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Perv, cały ten cyrk jest związany [pośród oczywiście wielu rzeczy, nawet niektórych trochę ważnych] z pieprzonym żartem, już tłumaczyłem. Tak samo są żarty, które bawią, ale też mogą czasem urazić kogoś, niezamierzenie. Nawet "przychodzi baba do lekarza" jest w stanie wywołać u kogoś rumieńce gniewu. I o to mi chodzi. Nie zadowolisz wszystkich i nie ma co na siłę próbować, bo każdy ma inny pułap, dla każdego żartem jest coś innego. U niektórych ten pułap jest wyższy. Nawet za wysoki jak na warunki internetu.

Tyle, że obrażenie o żart "przyszła baba o lekarza" to już jest przesada. Ale np obrażenie o to, bo ktoś Cię wprost nazwał debilem, albo podludziem, czy też subtelnie zasugerował Ci samobójstwo jest jak najbardziej zrozumiałe. I nie tłumaczcie tego nadwrażliwością, czy tym, że to internet. To nie argument. Jak ktoś zachowuje się jak bydło, to powinien być traktowany jak takie, a nie tłumaczony i broniony, bo "o Jezu, ta osoba taka wrażliwa, internet nie dla niej!". 

My tu wszyscy jesteśmy dla przyjemności, a nie by się użerać z kimś, kto akurat sobie musi zwyzywać innych. Moim zdaniem za takie ekscesy powinien być ban, gdyż jak patrzę na niektórych to jasne jest, że się nie uspokoją mimo bogatej historii na forum. 

 

Nie mówię broń boże, by karać za każde, nawet najmniejsze przewinienie typu "a, bo ty gupi jezdeś!". Ale jakaś granica musi być. Nie mogą być tolerowane jawne ataki personalne typu wspomniane wcześniej wyzywanie od podludzi, czy nakłanianie do samobójstwa. Jakiś poziom powinno się zachować, a jak ktoś chce się bawić w rynsztok to ma prywatne wiadomości albo komunikatory poza forum.

Edytowano przez Sir Hugoholic :3
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakłanianie do samobójstwa, jak już mówiłem ja, potem powiedziała Perv [z której ostatnim postem się nawet zgadzam, wreszcie się jako tako zrozumieliśmy. Zajebiście, nie?] jest skrajnością, jest złe, niedobre i w ogóle. Chyba, że robią to dobrzy przyjaciele dla beki, ale takie rzeczy faktycznie po prostu widać. Wiadomo kiedy to żart między kumplami, a kiedy faktyczne, rzucone nie w porę hasło. Hasło mogące zaowocować czymś niefajnym. I tu kończą się nasze punkty wspólne, Hugoholiku. No serio, ban za debila czy podludzia? Już żeby było polubownie, to niech leci normalnie, ostrzeżenie słowne, potem zwykłe, potem za recydywę i tak dalej. Ale na wniosek obrażanego, a nie tak o z dupy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakłanianie do samobójstwa, jak już mówiłem ja, potem powiedziała Perv [z której ostatnim postem się nawet zgadzam, wreszcie się jako tako zrozumieliśmy. Zajebiście, nie?] jest skrajnością, jest złe, niedobre i w ogóle. Chyba, że robią to dobrzy przyjaciele dla beki, ale takie rzeczy faktycznie po prostu widać. Wiadomo kiedy to żart między kumplami, a kiedy faktyczne, rzucone nie w porę hasło. Hasło mogące zaowocować czymś niefajnym. I tu kończą się nasze punkty wspólne, Hugoholiku. No serio, ban za debila czy podludzia? Już żeby było polubownie, to niech leci normalnie, ostrzeżenie słowne, potem zwykłe, potem za recydywę i tak dalej. Ale na wniosek obrażanego, a nie tak o z dupy.

Wyraziłem się nie do końca dokładnie, przepraszam, mój błąd, już tłumaczę.

 

Za pierwsze takie wybryki należy się tylko ostrzeżenie, dokładnie. Tutaj się zgadzamy mimo, iż przez mojego...miernie napisanego posta wynika coś innego.

ALE gdy ktoś mimo ostrzeżeń nadal robi takie akcje i nawet tymczasowe wyprawy na księżyc nie pomagają, to mam pytanie... po co taki użytkownik? By odstraszał nowych user'ów swoim zachowaniem? I wkurzał tych obecnych? Wtedy właśnie powinno się dawać delikwentowi bana na amen. Jeśli tyle kar nie pomaga, to jego miejsce moim zdaniem jest na śmietniku, a nie wśród innych użytkowników.

 

Jeszcze raz przepraszam :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 
Powiedz mi na głos że jestem sku*wysynem, a nie lejesz wodę i gadasz jakby chodziło o coś innego niż mój komentarz. W tym wywodzie, proszę ludu, chodzi o cholerny żart bez adresata, który pan powyżej uznał za osobisty atak i niezwłocznie zgłosił.
 
Nie wiem też po co to piszesz jeszcze raz, bo modzi się nie opierdalają kiedy trzeba komuś przywalić za obrazę albo prowokację, szczególnie innego zielonego. Sam oberwałem za tego swojego komenta powyżej, bo pisze coś o podludziach i zabijaniu, to musi komuś cisnąć, nie? Pewnie jeszcze rasista.

 

Może Cię zdziwię, ale nie pisze tylko o Tobie, a do wycieczek osobistych proponuję prywatne wiadomości, a nie ten wątek. Tu piszemy o tym, co należy usprawnić i czemu, a nie o tym, kto kogo zgłosił. 

 

I tak, Twój komentarz był atakiem. Tak dokładnie wyglądał, inaczej by Ci się nie oberwało. Jeśli nie to miałeś na myśli, to naucz się pisać, tyle ode mnie na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo:

Wciąż jestem zdania, że permaban za hasełka o debilu jest absolutną przesadą.

Plus sam wpierw przeprosiłeś za niezrozumiałe pisanie [?] a teraz o to samo ciśniesz Spromultisa. Konsekwencji trochę, ale racją jest, że dalej możecie bawić się w tajnej piaskownicy, aka PW.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hugo:

Wciąż jestem zdania, że permaban za hasełka o debilu jest absolutną przesadą.

Plus sam wpierw przeprosiłeś za niezrozumiałe pisanie [?] a teraz o to samo ciśniesz Spromultisa. Konsekwencji trochę, ale racją jest, że dalej możecie bawić się w tajnej piaskownicy, aka PW.

Różnica polega na tym, ze ja swoim postem nikogo nawet nie próbowałem urazić. Jego komentarz zaś... tak naprawdę nie wiem w jaki sposób pisanie w czyimś statusie w ten sposób nie ma na celu obrażania. 

 

I uważam, że nie jest, gdy ktoś takimi tekstami sypie nawet po bardzo wielu warnach. Jeśli ktoś nagle otrzymał za to bana "znikąd" to wtedy rzeczywiście jest przesada. Ale to już pisałem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosh, ludzie. To jest temat do dawania KONKRETNYCH pomysłów na usprawnienie regulaminu, nie prywatne dyskusje.

Od gadania macie sb/pw. Nie zaśmiecajcie tematu, bo zaraz przyjdzie Wielki Zły Globalny Moderator i będzie puacz, bo procemty i fszystkom be i mnie nie lubiom i bijom a ja nic nie zrobiłom.

  • +1 6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaglądam na różne fora i nigdzie nie spotykałem się z takimi problemami, jak tutaj :v

Być może ma to związek z tym, że na żadnym innym forum nie spotkałem Arłuka. A tu Arłuk jest. Proponuję zatem dodać w regulaminie punkt zakazujący bycia Arłukiem. Mam nadzieję, że moja analiza okaże się pomocna.

 

Pozdrawiam.

Ja

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego należy karać wszystkich po równo. Bez wyjątku.

Chciałem sprawdzić, kto dał Cygnusowi repa i przez przypadek sam dałem.Lel. Chyba się tego nie da usunąć, to wyjaśniam, żeby nie było niedomówień. I jest to najpewniej ostatni mój post związany z tą sprawą w temacie.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My tu tylko chcieliśmy nadmienić z tymi głupimi żartami (może nie tyle "usuń konto", a "zabij się").

Ależ przecież tak jest, osobiście dopilnowałem by ostatnio osoba za napisanie wpisu w stylu "zabij się" oberwała za to.

 

 

 

Was to może bawi, ale te słowa skierowane do wrażliwej osoby może ją urazić, a co jeśli to będzie dziecko? Albo ktoś z poważną chorobą, nie wiem psychiczną, choć sama o tym nie wie?

To forum nie jest skierowane dla dzieci. A argument o poważnej chorobie jest po prostu z dupy. Jeśli ktoś ma aż taki problem, że bierze dosłownie każdą rzecz śmiertelnie poważnie - to przede wszystkim powinien skontaktować się ze specjalistą, bo to może być poważne zaburzenie. A to, że nie wie... no cóż, widocznie nie widziałeś nigdy człowieka z taką chorobą, bo ja widziałem nawet osoby po próbach samobójczych. To tak nie działa.

 

I mówi to osoba z objawami średniej depresji.

 

 

To wy uchodzicie za nietykalnych z "poczuciem humoru", ja nie mam nic przeciwko żartowaniu, ale wydaje mi się, że wam brakuje choćby krzty wyrozumiałości czy pokory

Widzisz, przynajmniej ja staram się swój czarny humor dostosowywać do drugiej osoby. I tak mając świadomość, że osoba z którą aktualnie piszę ma duży dystans do siebie i wie, że to koleżeńskie pierdoły, nie mam problemu z powiedzeniem czegoś mocniejszego :v

 

 

Za nic macie zdanie czy uczucia innych ludzi, ponieważ "my sobie tylko żartowaliśmy". 

 

Widać, że cholernie gówno wiesz o mnie i strzeliłeś tak chujowo jak Kordian u Mickiewicza xD Osoby znające mnie trochę bliżej wiedzą, że jestem cholernie empatycznym i altruistycznym człowiekiem.

 

 

 

 

psst. Lepiej skręcić trzy razy w prawo niż raz w lewo :kappa:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego na tym forum są dzieci? Ja na tym forum widziała posty dzieci, które w tym fandomie po raz pierwszy zetknęły się np. z gore i były tym zjawiskiem przerażone. Tak, na tym forum były 8latki (po sposobie pisania wiek się raczej potwierdzał), a jedna 9latka swego czasu nawet napisała clopa. Może zrobić jakieś ograniczenie wiekowe na mlp polska - jasne, zawsze mogą sfałszować wiek, ale to byłby jakiś znak, że to nie miejsce dla nich. Bo ja uważam, że fandom nie jest dla dzieci.

 

Widzę też różnicę pomiędzy tekstami typu "Kucozjeby to pedały i mają małe pały", bo to widać że troll niż tekstami z serii "Homoseksualiści to wynaturzenie i błąd natury." pisanego w sposób, który wskazuje na to, że to jednak na serio. 

  • +1 7
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To dlaczego na tym forum są dzieci?

 

Bo żyjemy w tak pojebanych czasach gdzie obok feminizmu, antynatalizmu, multi-kulti i wielu innych raków mamy też rodziców mających w dupie swoje pociechy, którzy uważają, że najlepiej jest dać dziecku dostęp do internetu by się za przeproszeniem odpierdoliło i by rodzic miał spokój na pół dnia.

 


Może zrobić jakieś ograniczenie wiekowe na mlp polska

Można to przemyśleć.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam jeszcze dodać, że pomysł z karami w postaci bloka na /sb/ mi się podoba. Mało tam siedzę co prawda, ale nie sądzę by procenty wywierały wrażenie na każdym niegrzecznym użytkowniku, który się tam udziela. 

 

Pomysł z ostrzeżeniem ograniczenia wieku na tym forum też mi się podoba. Jednak za wiele tu "dorosłych" treści. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


I w tym momencie powinna pani wyjść.

 

Właśnie niekoniecznie. /sb/ to nie jest coś na czym trzeba się znać. Powiedziałam: nie sądzę by procenty robiły wrażenie dla części tam przesiadujących. Blok na kilka godzin chociażby wydaje się sensowniejszy. A dlaczego ja o tym mówię? Cóż, nie sądzę by takie ludki, które lubią sobie poobgadywać i to nie zawsze grzecznie same na siebie ściągnęły ograniczenie jakim jest ten pomysł. Wiadomo, że jak odezwie się kwiat /sb/ to będą robić wszystko żeby mieć jak największą swobodę. Z resztą na /sb/ już jest luźno. Dopóki się kogoś jawnie nie obraża to chyba nikt się nie czepia, mylę się? A, że siedzą tam głównie osoby znające się dobrze, które chwytają żarty o benisach i biednym Arłuku to...nie widzę powodu by tak się przed tym wzbraniać. 

 


A gdzie na forum są ogólnodostępne gore i clopy? FF i dział z artami nie mają ograniczeń wiekowych?

 

Jeżeli chodzi o ograniczenie to sądzę, że Cahan miała na myśli nie tylko Clopy i Gore. Z resztą nawet gdyby jednak chodziło jej tylko o to, to moim zdaniem posty samych użytkowników nie zawsze są odpowiednie dla dzieci. Chociażby na przykładzie zabawy "Co teraz robisz?" założonej przez użytkownika mającego 10 lat około pojawiły się teksty o chędożeniu i waleniu konia. Nie widzę w tym nic złego, ale jednak średnio to dobre dla takich dzieci :v 

 

I zauważyłam, że część z was ma mnie za jakiegoś smutasa, no dajcie spokój! To, że chcę by część z was poszanowała użytkowników, których nie śmieszą żarciki o podludziach, benisach, zabijaniu się itp. nie znaczy, że zaraz będę żądać by wam w ogóle nie było wolno takich rzeczy pisać. Z resztą wy nawet nie potraficie przeczytać ze zrozumieniem. 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co mówi Uszatka - 10latki to nie są kompani dla bandy 15 i 20latków. Właśnie przez żarty o penisach, "zabij się", "usuń konto" i całej specyfice forumowej społeczności. Dziewczynka, która nie rozumiała Smile HD również pisała o tym w dziale ogólnym. Nie zbawimy Internetów, ale możemy nieco poprawićsytuację na mlppolska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dopóki się kogoś jawnie nie obraża to chyba nikt się nie czepia, mylę się? A, że siedzą tam głównie osoby znające się dobrze, które chwytają żarty o benisach i biednym Arłuku to...nie widzę powodu by tak się przed tym wzbraniać.

Jawnie obraża? Albo ktoś był nadgorliwy. Nikt się nie czepia, jeśli nie jest przewrażliwiony na swoim punkcie, głupi, nie przeszedł internetowej szkoły życia, bądź ma inne problemy ze sobą. Ale jego problemy nie są naszymi problemami. Na shitboxach zawsze siedzą osoby które zdążyły się już jakoś poznać.

 


Chociażby na przykładzie zabawy "Co teraz robisz?" założonej przez użytkownika mającego 10 lat około pojawiły się teksty o chędożeniu i waleniu konia. Nie widzę w tym nic złego, ale jednak średnio to dobre dla takich dzieci

Myślę, że to krok w kierunku zwiększenia świadomości seksualnej u młodych obywateli państwa polskiego.

 


chcę by część z was poszanowała użytkowników, których nie śmieszą żarciki o podludziach, benisach, zabijaniu się itp.

Ale żeby to nie wyglądało jak z mniejszościami w prawdziwości. Grupka pedałów krzyczy = miliardy muszą słuchać.

Najważniejsze to wiedzieć kto jest podludziem i powinien usunąć konto, że niektórzy sobie śmieszkują, inni nie rozumieją tego humoru i mieć to gdzieś.

Na tym polega wzajemna tolerancja, czyż nie?

Możnaby jeszcze zmienić nazwę shitboxa z obecnej na "esencja internetów, proszę uważać na nisko latające benisy i wzbierające fale odchodów podczas przypływów".

Idąc dalej, nazwa forum powinna zostać zmieniona na My Adult Pony Polska, żeby nie było wątpliwości do kogo skierowane są treści znajdujące się tutaj.

W ogóle nie żeby coś, ale cała ta afera niymo żodnego sensu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...