Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki - edycja specjalna "Wiosna, ach to ty..."


Dolar84

Recommended Posts

Witam Was serdecznie po wyjątkowo długiej przerwie. Co prawda zajęło to dłużej niż początkowo planowałem, ale w końcu udało się wrócić z ideą konkursów literackich. Zamysł był taki, żeby wydać edycję specjalną na Wielkanoc, ale skoro ona już za nami, to tym razem sięgniemy po coś... innego. Zainspirowany przewalającą mi się za oknem burzą ogłaszam edycję "Wiosna, ach to ty..."

 

 

 

1. Limit słów - Tym razem nie będzie wysoki -  3000 słów.

2. Tagi i Temat - Tagi są dowolne zarówno w rodzaju jak i liczbie (naturalnie z wyjątkiem gore i clop). Jedynym zastrzeżeniem jest trzymanie się tematu ogólniej pojętej wiosny (choćby jako pory roku w czasie której dzieje się akcja fanfika). A teraz niespodzianka - za użycie w opowiadaniu nawiązania do jakiejkolwiek piosenki związanej z tą porą roku można otrzymać jeden dodatkowy punkt (jeżeli zostanie to zrobione zręcznie i ze smakiem).

3. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

4. Limit oddawania prac: 23:59:59 11.05.2014

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

6. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Dla uniknięcia takich sytuacji, każda z nich jest kopiowana na moją prywatną listę i jest to jedyna wersja jaka będzie poddawana ocenie.

7. Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z Regulaminem.

8. Dla uściślenia - prace, które przekroczą limit słów, nie będą prawidłowo otagowane, lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie ulegają natychmiastowej i nieodwołalnej dyskwalifikacji.

9. Przystępując do konkursu autor/autorka zgłoszonego opowiadania akceptuje w całości powyższe postanowienia oraz załączony regulamin.

 

 

Mam nadzieję, że po tak długiej przerwie czujecie się na siłach, by wysłać tu całą masę doskonałych tekstów. Let the Chaos begin!

 

PS: Standardowe edycje też wrócą, jak uda mi się skompletować skład sędziowski :crazytwi:

  • +1 5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy wiosenne utwory mogą być zmienione na potrzeby utworu lub / i być kompletnie nieznane (w poście z linkiem do opowiadania znalazło by się źródło)? Znalazłem kilka fajnych, ale po angielsku. W dosłownym tłumaczeniu to papka. 

 

2. Czy mogę połączyć np dwa utwory w jeden (oczywiście zamieszczając źródła) używając słów z obu utworów. Taki mashup  :fluttershy5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Oczywiście że mogą być zmienione na potrzeby utworu lub zupełnie nieznane (źródło mile widziane). Nawet nie muszą znajdować się bezpośrednio w tekście, wystarczy, że będzie do nich jakieś nawiązanie.

 

2. Naturalnie, że tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli chodzi o postaci, to nie ma obowiązku by główny bohater był kucem. Jeżeli będą same gryfy/smoki/etc, to też zostanie uznane - ważne by występowały takie, które są kanoniczne w świetle serialu. A oprócz nich mogą być inne - na przykład ludzie.

 

2. Absolutnie nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dolarze, czy bardzo się zdenerwujesz, jeżeli zapytam o kwestię, którą przy okazji poprzednich edycji tłumaczyłeś prawdopodobnie osiem milionów razy, a ja jestem zbyt leniwa, by przejrzeć stare tematy?
 
Które z poniższych elementów wliczają się do limitu słów?
a) Tytuł
b) Nick autora
c) Tagi
d) Odautorskie pierdoły napisane przed opowiadaniem właściwym nie wiadomo po co
e) Odautorskie pierdoły napisane po opowiadaniu właściwym nie wiadomo po co
e) Dedykacja
f) Przypisy
g) Więcej grzechów nie pamiętam
 
 
 
PS. Nikt nie zauważył, że podpunkt e jest dwa razy ^^.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Postanowiłem zaryzykować. Oryginalnie opowiadanie miało pójść znacznie później na rocznicę, ale postanowiłem, że dobrze też podpasuję pod ten konkurs. Mam pewne wątpliwości czy to wygra, ale no cóż, warto próbować :

 

 

Szkło 

 

Tagi : [Dark] [Tragedy] [sad] [Romance] [symbolizm] 

 

Przy okazji, ciekawi mnie jak szybko czytelnicy się domyślą o jaki konkretnie utwór tu chodzi. Podpowiadać nie będę, zdaję się i tak, że symbole dałem nieco zbyt oczywiste.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zdecydowałem się na literacki debiut.

 

"Leviroth"

 

Tagi: [Adventure][Crossover]

 

Co do jednego miałem wątpliwości - czy dać opowiadaniu tag "humans". Co prawda nie występują tam ludzie, ale... mam nadzieje, że to nie będzie stanowiło problemu.

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy wystarczy opublikować link do opowiadania tutaj, czy może trzeba przesłać to również Dolarowi? 

 

tumblr_mq7qpb7tEe1sae1ylo1_500.gif

 

 

 

Obrazki w tym dziale ukrywamy w spoilerach.~Dolar84

Edytowano przez Dolar84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimś cudem coś mnie natchnęło, żeby zajrzeć do wątku... byłem pewien, że termin to 15 maja. To bym napisał  :burned:  Na szczęście mam 99% tekstu. Na nieszczęście muszę go dziś skończyć bo jutro nie będę miał czasu, co odbije się na jakości... Ech. 

 

Wyedytuję ten post gdy wrzucę tekst. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Ten” styl jest jak najbardziej zamierzony czy konkretniej – wymuszony barbarzyńsko niskim limitem słów.
 
Opowiadanie bidne, bo poprawiane tylko jeden raz… Ależ to do mnie niepodobne.
 
Opis: Student najbardziej kreatywny jest podczas sesji, a najbardziej zdesperowany – gdy ma problem z zaliczeniem przedmiotu. Kiedy taka sytuacja przytrafia się Willowowi, ten nie cofnie się przed niczym, by mimo wszystko móc przystąpić do egzaminu.
 
Liczba słów: 3000 (tak, mam wbudowany miernik). Jak mnie Word okłamał choćby o jedno słowo, to go ukatrupię.
 
PS. Koszmar - świetne opowiadanie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja kolej. Opowiadanie zainspirowane tym utworem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Tt6_65LDZ60

 

http://www.tekstowo.pl/piosenka,arkona,yarilo.html

Tekst piosenki i tłumaczenie

 

OPOWIADANIE:

https://drive.google.com/file/d/0Byh5JvDpwTWdLVpTT2RFVXhuTFU/edit?usp=sharing

 

W sensie dość dosłownym. Mamy tutaj inspirację w zakresie klimatu i fabuły, a nawet coś lirycznego.

 

W spoilerze kilka ważnych informacji dla jury. Nie chcę zostać tym tekstem źle zrozumiany :P

 

Spoiler nr 1, z dedykacją dla Dolara:

Ze względu na klimat tekstu musiałem dokonać pewnej, specyficznej, autorskiej translacji imion bohaterek. Wiem, że "Drżypłoszka" to kretyńsko, więc długo myślałem co tutaj wykombinować. Liczę, że efekt okaże się przyjemnym zaskoczeniem.

 

Dla wszystkich, wytłumaczenie czemu ten tekst jest taki... specyficzny.

 

Skoro piszemy o klimatach pseudo prasłowiańskich, to na całego. Tekst jest nafaszerowany folklorem, mitologiami słowiańskimi, nordyckimi, celtyckimi i nawet z Egiptu coś wziąłem. Do tego jeszcze raz mówię, folklor. Co więcej, archaiczne i wiejskie etnograficzne słownictwo. Nie zawsze fachowe, ale chodziło o stworzenie klimatu. Jak konkurs się skończy, to może dam listę co pochodzi z czego i dlaczego takiego użyłem.

W końcu mi się przydały do czegoś moje studia ;)

 

 

Życzę miłej lektury!

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój drugi w życiu FF... Nie wierzę, że to robię. Do tego jestem całkiem nowa na forum i już idę na konkurs, ale niech będzie.

https://docs.google.com/document/d/1WRvGxz3i9_THx4nuBM8QtY7td6fnOCokTCi-6j6w8Fs/edit?usp=sharing

Tagi: [random]  [comedy]

Nawiązanie do piosenki Skaldowie "Wiosna". Przegram. :fluttershy5:   No, ale zastanawia mnie jak robią to inni, że jak zamieszczają linki to miejscu linku pokazuje się duży tytuł ich utworu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...