Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "Niepodległościowa II"


Dolar84

Recommended Posts

Wypadałoby by wreszcie inicjator całego tego biznesu również dał swoją cegiełkę :


Rozkaz

Tagi : [slice of Life][Alternate Universe]

 

Liczba Słów : 14.406 (36 stron)


Postanowiłem napisać coś w formie Wiecznej Krucjaty, tym razem jednak postanowiłem rozwinąć całą tą ideę o kilka dodatkowych elementów. Oczywiście tona nawiązań do wielu rzeczy, życzę powodzenia przy próbie ich znalezienia oraz miłego czytania.

 

Swoją drogą, życzę powodzenia całej reszcie pisarzy, która jeszcze pracuję nad swoimi dziełami. Został już tylko tydzień w końcu (uśmiech).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja praca:

Ostateczna obrona [Violence][sci-Fi][Crossover]

https://docs.google.com/document/d/1Rn_V4RE8WP75neQ1T9KaV4hHqf8lrwzXde1HLKKtfvY/edit?usp=sharing

Dodatkowe informacje:

https://docs.google.com/document/d/1rddbreA5ZQevJoXY6TVqQnOCx_Kgn08ILH9xRIBbMdg/edit?usp=sharing

Wszystkie wymienione statki są własnością Gameforge 4D GmbH. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Liczba słów( liczone przez google): 1984

Mam nadzieję, że teraz będzie jeszcze lepsza ocena niż w Opowieści.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem ostatni xD to opowiadanie o wojnie, zdradzie i ideałach które nie zawsze są słuszne. Czy mi wyszło ? Nie wiem. Czy jest na temat ? Nie wiem zgubiłem wątek, ale mam nadzieje że, wam się spodoba :) Miłego czytania ;) a i uprzedzam są tam kilka mocnych tekstów więc wrażliwym odradzam czytanie chodzi w sumie o jeden fragment ale...na wszelki wielki:-)


"Dom na pograniczu" [Alternate Universe]

Edytowano przez Amaranth
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i skończyłem. Zajęło mi to zdecydowanie więcej czasu niż planowałem, jednak w końcu jestem gotów ogłosić kto jakie miejsce zajął na podium. A nie było to takie oczywiste... Jednak kończę gderanie i przechodzę do samego sedna.

 

I miejsce zajmuje The Lord High Protector z opowiadaniem "Eagle White"

II miejsce zajmuje THEKOSZMAR77 z opowiadaniem "Ryk Burzy"

III miejsce zajmuje Foley z opowiadaniem "Nazwij porażkę zwycięstwem"

 

Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. Standardowo popełniłem mini-recenzje, które możecie przeczytać tutaj.

 

Myślę, iż kwestią niedługiego czasu jest, gdy ogłoszę kolejną edycję konkursu. Muszę tylko wymyślić jakiś stosowny temat, żebyście po raz kolejny mogli mnie z czystym sumieniem przeklinać :D

 

Pozdrawiam!

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Here we go! Od razu uprzedzam, że w języku angielskim, poza tym violence i history.

 

https://drive.google.com/file/d/0B90rBH8J5p2ic0hQemphcWtVYk0/view

Mam nadzieję, że link działa  :giggle:

Nie żebym się czepiał, ale radziłbym ci zapoznać się z koncepcją przedimków w języku angielskim, bo ta część u ciebie leży i cicho pojękuje o dobicie. Jak na twój wiek, to nie jest u ciebie źle z pisaniem po angielsku, ale te przedimki. No i czasy Perfect są przydatne, a nawet niezbędne, a u ciebie ich nie widać. Takie dwie uwagi ode mnie.

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ocenę, ze wszystkim się zgadzam, ale zapomniałeś o najważniejszym: mowie Rex'a o patriotyźmie! To było zrobione poprządnie, a reszta była tylko jakby opisem wydarzenia poprzedzającego tą przemowę.

Trudny temat? Opowiadanie z tagiem [romans], limit słów: 1500. Temat ogólny: Miłość pomiędzy żołnierzem a zwykłą klaczą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rex - czytałam Twoje opowiadanie i bez urazy, ale było beznadziejne. Konstrukcje fabuły, opisów, postaci, a nawet samych zdań wołały o dobicie. Błąd na błędzie, absurd na absurdzie. Brak sensu, logiki, powtórzenia. Po prostu nie.

 

Polecam zapoznać się z "Cahan Uczy i Bawi" w ostatnim numerze Equestria Times oraz czytać całą serię. Powstaje ona właśnie z myślą o ludziach, którzy dopiero zaczynają i nie ogarniają najbardziej podstawowych kwestii.

 

Sądzę też, że przydałby Ci się ktoś, kto by Ci pomógł z tym wszystkim. Sama niestety nie dam rady, ale myślę, że na forum znalazłaby się jakaś dobra dusza :rdblink:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cahan- Dzięki za rady, przeczytam sobie Equestria Times. Co do mojego opowiadania, napisałem, że tylko dobrze napisałem przemówienie Rex'a.

A tak z innej beczki: W szkole pani od polskiego twierdzi, że mam logiczne, sensowne i fajne prace( opowiadania), ale twierdzi, że strona techniczna opowiadań jest bardzo słaba. I gdzie tu logika? No właśnie brak logiki, wszędzie powinienem pisać takie same opowiadania.

Edytowano przez RexCrusader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rex, przecież w szkole nauczyciele oczekują od ciebie tego, czego oczekują od twojej kategorii wiekowej. Rywalizujesz tutaj z pełnoletnimi, bądź po prostu starszymi ludźmi. Kiedy byłam w drugiej klasie podstawówki, napisałam opowiadanie i posypały się gratulacje. Niedawno znalazłam je w szufladzie i kwiczałam ze śmiechu przez cały dzień. Może bardzo dobre jak na drugoklasistę, ale teraz? Masakra. Tak więc, gdybym nadal żyła w przekonaniu, że świetnie, składnie i wyjątkowo piszę, bo tak stwierdzili wtedy nauczyciele, to zostałabym przy tamtym stylu i nie osiągnęłabym nawet tego 4/10, które w sumie nie jest takie złe.

Tak więc powodzenia w kształceniu, a ja czekam cierpliwie ma kolejną edycję.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... kolejna edycja? Andrzejki? :lol: Tradycje Equestrii, jak wyglądały by nasze w świecie kucyków etc... Ej, po co ja o tym piszę. Mógłbym dać taki konkurs u siebie  :fluttershy5:

 

A tak z innej beczki: W szkole pani od polskiego twierdzi, że mam logiczne, sensowne i fajne prace( opowiadania), ale twierdzi, że strona techniczna opowiadań jest bardzo słaba. I gdzie tu logika? No właśnie brak logiki, wszędzie powinienem pisać takie same opowiadania.

Logika jest taka: strona techniczna, a "fajność" opowiadania, to dwa różne światy. Fabuła, postaci, opisy mogą być świetne, ale błędy to właśnie ta magiczna "strona techniczna". To samo mogę powiedzieć, o moich opowiadaniach konkursowych. Gdy zaczynałem, podsumowania Dolara wyglądały mniej więcej tak: "dobry pomysł na fabułę, niezłe opisy, ale czytanie tego, było katorgą". Co z tego, że napisałem ciekawe opowiadanie, skoro było nadziane błędami, "jak dobra kasza skwarkami".

Pomijam kolory - tragedia. "Oczyma wyobraźni" widzisz kuca, ale jak to przelać na papier? Jako facet widzę: jasny niebieski, niebieski oraz ciemny niebieski. Zapytaj kobiety. Walnie ci bazilion odcieni.

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...