Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja specjalna "Niepodległościowa II"


Dolar84

Recommended Posts

Witajcie.

 

Rok temu Verlax ogłosił event niepodległościowy, który miał swoją cześć również w dziale z opowiadaniami. Jak wtedy, tak i teraz z wielką przyjemnością mam zaszczyt ogłosić kolejną edycję specjalną Konkursu Literackiego, tym razem podporządkowaną pod event "Pamięci Pułaskiego" o którym więcej możecie dowiedzieć się tutaj.

 

Tymczasem przejdźmy do szczegółów naszego konkursu:

 

1. Limit słów - 15 000. 

 

2. Tagi - dowolne, za wyjątkiem gore i clop.

 

3. Temat - Tym razem, zgodnie z życzeniem Verlaxa macie do wyboru dwa tematy - "Patriotyzm" oraz "Polskość". Możecie pisać na jeden, drugi, lub nawet (w przeciwieństwie od głównego eventu) je połączyć.

 

4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP.

 

5. Każdy uczestnik może zamieścić tylko jedno opowiadanie.

 

6. Limit oddawania prac: 11.11.2014 23:59

 

7. Po zamieszczeniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. Proszę o wyłączenie na czas konkursu możliwości komentowania w przesyłanych opowiadaniach (Format obowiązujący przesyłania opowiadań to zamieszczenie w tym temacie linku do opowiadania w google docs)

 

8. Prace, które przekroczą limit słów, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub znajdzie się w nich gore/clop zostaną natychmiastowo zdyskwalifikowane.

 

9, Przed przystąpieniem do pisania proszę zapoznać się z Regulaminem. (Punkt 3a jest nieważny i zostanie w najbliższym czasie wykreślony)

 

Mamy nadzieję, że i tym razem frekwencja dopisze i zasypiecie nas wielką ilością zacnych tekstów.

 

Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Kolejna inspiracja Eternal Sonata. Bezsensowna...

 

Pytanie. Chopin i Pułaski żyli w nieco innych czasach. A gdyby "pobawić się w czasie"? Dać im syna i córkę, którzy spotkają się na froncie (Emilia + syn Pułaskiego), a po "jakimś czasie" spotkają ponownie dopiero we Francji? Żaden Shipping, Romance, Love etc. Do tego wrzucić nieudolną strategię, ucieczkę syna Pułaskiego, które wkurzają go do tego etc... dobra. Porąbany pomysł, ale może uda się coś z tego sklecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy opowiadanie musi być w tradycyjnej formie tzn. pisane prozą?

 

Podczas jakieś edycji było mówione, że można napisać nawet sztukę teatralną. Ogólnie nie powinno być z tym problemów, o ile nie przesadzisz, bo napisanie utworu runami celtyckimi uznałbym za zbytni ekscentryzm.

 

Propo samej edycji. Eh... w tym miesiącu nie będę mieć za dużo czasu. Mój udział leży pod WIELKIM znakiem ,,?" Zobaczę, zobaczę, ale tak na 70% prędko się nie zobaczymy. Więc wymyślajcie scenariusze, Polska czeka na was.

 

PS: znając życie, zaraz zmienię zdanie i zacznę tworzyć jeszcze dziś - oby nie bo się nie wyrobię z czym innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie - Czy opowiadanie musi być w tradycyjnej formie tzn. pisane prozą? Bo od dawna mam ochotę napisać coś w innej formie, a taki podniosły temat świetnie by się do tego nadał.

 

Forma jest jak zwykle dowolna. Możesz prozą, możesz wierszem, możesz wierszem białym (-10/10 z automatu niezależnie od treści :D), możesz stenografować - pisz jak tylko zechcesz. Ba! Jeżeli najdzie ochota możecie pisać i po angielsku - problemu nie widzę.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


taka długa długa sygnatura i jeszcze ci się DogytheFog nie doczepił?

 

DOCZEPIŁA, to raz xd A dwa, jego sygna nawet nie ma 240 pikseli wysokości, co jest limitem, więc czemu miałby się bać? xd

 

Also, fic po dwóch dniach od ogłoszenia konkursu? Poulsen, szalejesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś napisałem fanfika bez czytania

Mi to się zdarza zbyt często :lol:

 

No dobra, moja kolej!

 

Ostatnio prześladowały mnie jakieś głosy w stylu:

Ps: Pisz SoLe

I jeszcze jedno. Pisz SoLe :P

 

opowiadania z tagiem [slice of Life] wychodzą Ci (...) lepiej niż te Twoje ukochane tematy gdzie pociski latają a krew się leje.


 

 

Wobec tego postanowiłem...

Takiego kuca! :pinkie4thwall: Znaczy się... Postanowiłem po raz ostatni spróbować "po mojemu", to taka swoista batalia o samego siebie, swoje pomysły tudzież honor :P Takie "Last Stand", mówiąc językiem Call of Duty.

 

A więc, przedstawiam tekst, który jest kolejną "militarną rozwałką", gdyż temat świetnie mi pasował. Na celownik wziąłem patriotyzm, of course.

 

Bez przedłużania:

Nazwij porażkę zwycięstwem [Violence][NLR vs. SE]

 

PS: W ramach ciekawostki, sam pomysł pochodzi z czerwca br., ale dopiero teraz zebrałem się, żeby go napisać, gdyż sami przyznacie - edycja niepodległościowa aż się prosi o coś takiego.

W ramach ciekawostki numer zwei, tekst ma drugie dno. W zasadzie to tylko pewna "wtajemniczona" grupa jest w stanie je odnaleźć + osoby dobrze orientujące się w pewnym temacie. Czy nie odnajdzie tego nikt, czy też wszyscy - to już dla mnie mniej ważne, ja to miałem tylko napisać i pozostawić :rd7:

 

Enjoy or not! :suspicious:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czyli inny język niż Polski (mam na myśli Angielski) też jest dozwolony? Bo mi jakoś tak wygodniej po angielskiu. Oczywiście jeśli to problem napiszę po Polsku

 

Zgadza się, angielski jest dozwolony - nie wiem jak na to zareagują czytelnicy, ale pisać w nim możesz :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...