Skocz do zawartości

Vistulian - wielki ponymeet Warszawy i Tribrony


SPIDIvonMARDER

Recommended Posts

Piro właśnie potwierdził, że będzie brał statyw i swoją kamerę (smartfona Samsung Galaxy S2). Zatem ilość kamerzystów i sprzętu jest już chyba dostateczna bez mojego aparatu (jeśli trzeba to wezmę, ale jak mówiłem, statywu brak)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie Cię można znaleźć? Będziesz osobiście się witał z każdym gościem?

Prowadzę prelekcję dla nowych na początku, potem dołączam do spotkania z Mrozińską. Mam też spotkanie z Pawlakiem i Filipowiczem. Zajrzę też na pewno do Klimka. Resztę czasu będe pewnie biegał po meetcie i łatał dziury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przez przypadek zapisałem się na kamerowanie turnieju CCG. Wiec generalnie z nagrywaniem turnieju nie ma problemu, bo będę brał w nim udział. Tylko tutaj mam takie pytanie, czy jak nagram rozgrywki, w których będę brał udział, to czy będę mógł je wrzucić na mój kanał na YouTube, czy planujecie stworzyć jakiś specjalny kanał z filmikami z Vistuliana?

A przechodząc do sprzętu, to dysponuję statywem od softboxu i do niego przyczepiam za pomocą imadła monopod (tak, żeby stworzyć żuraw). Dzięki temu jestem w stanie nagrywać centralnie z góry. Przykład nagrania możecie zobaczyć tutaj: https://youtu.be/SdYij2L_oEw. Jak widać nagranie jest w 720p, więc szału nie ma, ale tylko takie możliwości daje mój smartfon. Generalnie ma możliwość nagrywania w 1080p, ale wówczas nagrywanie się samo wyłącza po 30 minutach, bo plik osiąga wielkość 4GB, a większych plików nie obsługują karty pamięci z systemem plików FAT32. Więc w grę wchodzi tylko nagrywanie w 720p (bo jedna rozgrywka często trwa więcej niż 30 minut).

Generalnie byłbym w stanie obsłużyć moim statywem dwa stoły, jeżeli byłyby odpowiednio poustawiane. Bo posiadam dwa imadła i dwa monopody, więc można by je przyczepić do jednego statywu. Stoły musiały by być ustawione bardzo blisko siebie, ale między nimi musiała by być przerwa, żeby pomiędzy nimi postawić statyw. Jeżeli takie ustawienie stołów nie będzie problemem, to myślę, że można to całkiem fajnie nagrać.

Mam tylko jeden smartfon, więc do drugiego monopodu trzeba by przyczepić kamerę/smartfon kogoś innego. Monopod ma gwint 1/4", a oprócz tego mam uchwyt na smartfon, więc nie powinno być problemów z zamocowaniem dowolnego sprzętu.

Pozostaje jeszcze kwestia zasilania. Bo mój smartfon zapewne nie wytrzyma całego turnieju, więc będę potrzebował gniazdka z prądem. Mam 15 metrowy przedłużacz USB, więc w zasadzie jest nieistotne jak daleko od stołu będzie to gniazdo, byleby było jedno wolne (Może niech ktoś weźmie jakiś rozgałęźnik, żeby się nie okazało, że jak się podłączy cały sprzęt, to zabraknie gniazdek).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(Może niech ktoś weźmie jakiś rozgałęźnik, żeby się nie okazało, że jak się podłączy cały sprzęt, to zabraknie gniazdek).

 

Ja biorę listwę komputerową na 5 gniazdek :) BTW. Moja sportowa kamerka ma od spodu gwint do statywu właśnie :) O zasilanie się nie martwię, bo mam zapas baterii :) A karta w niej starczy na półtorej godziny nagrań, bez potrzeby zrzucania na hdd w lapku :). Co do tego, gdzie Piro dawał byś swoje filmiki, mi to obojętne w sumie... Bo i tak pobiorę sobie potem te materiały, albo na meecie poproszę o skopiowanie :) Nagram sobie potem na dvd z meeta :)

 

BYW, ja na moim kanale, mam już Playlistę[Pustą], na Vistuliana... Wstawię tam filmiki, oczywiście będę kredytował twórców... I linkował do nich, jeśli nagranie nie będzie należało do mnie. Na YT można wstawić filmik innego autora do swojej playlisty.

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale, to jest dobry pomysł, by to tak zrobić, popieram :) ja swoje materiały chętnie udostępnię :)

 

 

No to ja czekam do 2.07, bo wtedy ma wrócić mój laptop z serwisu, i dokładniej tą sprawę się obmówi. Jeśli nie wróci, biorę starego MacBook'a i dysk zewnętrzny (1TB).

Accu, czyli nie fatygować się z tymi kartami i adapterami? Czy może ktoś inny będzie chciał pożyczyć do swojego sprzętu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Accu, czyli nie fatygować się z tymi kartami i adapterami?

 

Raczej nie... Mam już swoją, znaczy od kolegi pożyczyłem. Dobrze, że nie jeden ma kamerkę :D

 

BTW, ja już 1.07, będę w Wawie... Bo trzeba Kopernika jeszcze zwiedzić :D

Edytowano przez Accurate Accu Memory
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Wawie będę 3go wieczorem/po południu.

 

//EDIT: Laptopa odzyskam jutro bądź pojutrze więc będę miał duuużo miejsca na dysku i na miejscu zacznę zabawę z After Effects :D

 

Do organizatorów: Będzie chociaż kawusia? :D

Edytowano przez SuperStarPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to sobie wyobrażałem różowy balon ze Spidim, balon zapada w chmury, leci przed nosem Rainbow Dash, a wychodząc z chmur widzimy panoramę Warszawy, ekstra zbliżenie na szkołę, Spidi wyskakuje z balonu, wokół kręcą się inni, patrzy, a tam setki ludzi przed wejściem, potem sekwencja prezentująca wszystkie sale, ktoś puści oczko z powiększająca się gwiazdką, ktoś nadmucha balon, ktoś inny kopnie w drzewo i z nieba spadają blindbagi, ktoś jeszcze inny podsunie pizze, a ten drugi to pożre niechlujnie, a potem przed wejściem do budynku w blasku dymu i fleszy wyskakuje Spidi, a wokół niego zbierają się ludzie, ktoś inny robi zdjęcie, Spike wysyła list, który zamienia się w dym i leci do królowej Polski na Zamku Królewskim, widok na rozwijający się papier i zdjęcie z meeta. Wielkie napisy w stylu serialowym "Vistulian 2015", a pod spodem napis "przyjaźń to czarna magia". 

 

Myślałem jeszcze nad czymś w stylu tych paradokumentów fabularyzowanych. Ktoś nagrywa kamerą, w montażu narrator opowiada co się dzieje, a wybrani uczestnicy między przerwami mają osobną scenę z własną kwestią, w której mówią co myślą, bez emocji i bez żadnego odgrywania ról, tak żeby przecinki było słyszeć, a pod spodem napis nick i fragment wypowiedzi. Cały czas jak leci film, gdzieś w rogu dać logo imprezy. Odcinek musi się skończyć happy endem, myślałbym jeszcze nad jakąś fabułą. Nie wiem. To takie luźne pomysły.

 

Ło panie, ależ się uśmiałem ;D, czemu nie? Zrobi się coś podobnego albo jak Spidi powiedział - użyje się tej animacji.

 

 

 

Byle nie z automatu.

Ajtam ajtam, z automatu to ja w szkole piję i żyję, może być nawet taka :D

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle nie z automatu. :twilight8:

Jak to mówią: ,,Wszystko jedno byle czarna" 

 

,,A wiesz czemu oficerowie piją czarną kawę? -spytałem

-I co on na to?

-Nie wiedział, więc mu powiedziałem. - Żeby g***o Glanc miało"

 

A tak poza tym, to pomysł na intro dobry, tylko trzeba Spidiemu skrzydła dokleić. Co prawda je się raczej do tego nie nadam (chyba, że by drzewo rozstrzelać), ale zawsze mogę robić za tłum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram. Darujcie też sobie słodzone napoje (chyba, że macie problemy z cukrem), bo wcale nie gaszą pragnienia. Można też zastosować gorącą herbatę (czarną, miętową, albo zieloną z cytryną), lecz z tym trzeba uważać. No i oczywiście dużo pic czegokolwiek, niekoniecznie zimnego.

Co do pogody, to na pewno będzie ciepło (ponad 300K), ale różne portale rożnie podają, w zależności od tego z jakiej stacji pobieraja dane. Niemniej szykuje się przyjemnie ciepły dzień. (gorąco to jest przy 313K i wzwyż)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla kogo... dla mnie 77 °F to już gorąco... podziwiam Cię człowieku.

Dzięki, ale to ma swoje minusy przy temperaturach ujemnych. Przy około 260K i mniej jest już ostry mróz. (choć wódka jeszcze nie zamarza)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...