Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki edycja XVI


Dolar84

Recommended Posts

 I tym akcentem zamykam kolejną edycję konkursu literackiego. Tekstu nadesłaliście sporo, mam więc nadzieję (niebezpodstawną), że jakość co najmniej dorówna ilości.

 

Wyniki ogłosimy najszybciej jak to możliwe (ale liczcie standardowo te dwa tygodnie co najmniej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe podliczenie wykazało iż tym razem dostało nam się 12 prac liczących w sumie 17 391 słów - całkiem dobry wynik jak na edycję standardową.

 

Jednocześnie z przykrością muszę powiadomić, iż dwie prace z tego tuzina zostały zdyskwalifikowane - obie za błędne tagi. Świeży Rekrut dał o jeden za dużo, natomiast Foley nie uwzględnił dowolnego. A mówiłem, żeby dokładnie czytać regulamin... Naturalnie, chociaż oba fanfiki wypadły z konkursu, to również dostaną oceny i recenzje - tak jak zwykle.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu White Hood napisał:

Zaraz, chwila. W regulaminie nic nie ma o przekroczeni ilości dozwolonych tagów. Nie jest ustalona takowa ilość. Są ustalone tylko, tagi obowiązkowe, jeden dodatkowy (nie jest ustalone minimalnie jeden, czy też maksymalnie) i tagi zakazane.

 

2. Wyznaczone tagi: [Adventure] i [Violence]. Obydwa. A do tego jeden dowolny. 

 

Zatem maksymalnie trzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

2. Wyznaczone tagi: [Adventure] i [Violence]. Obydwa. A do tego jeden dowolny. 

 

Zatem maksymalnie trzy.

 

To jest regulamin, i nie widzę w nim słowa określającego maksymalną liczbę. Tu nie mam miejsca na domysły, musi być jasno napisane.

 

Cytuj

7. Prace które przekroczą limit słów, będą korzystały z zakazanych tagów, zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie lub nadesłane po terminie podlegają dyskwalifikacji.

Tagi zakazane, nie ich ilość. Dokładnie są wypisane, tagi zakazane.

 

Cytuj

Natomiast nie ratuje to Świeżego Rekruta - od pierwszej edycji tego konkursu za gmeranie w liczbie tagów była dyskwalifikacja i to się nie zmieni. Jeżeli można by było wybrać więcej niż jeden tag dowolny, to byłoby to wyraźnie napisane - coś w stylu [Adventure][Violence] + [Dowolny][Dowolny]. Tym razem tak nie było, więc dyskwalifikacja pozostaje w mocy.

Czyli w myśl Prawa polskiego "Co nie jest dozwolone jest zakazane"

Edytowano przez White Hood
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny muszę przyznać rację - w takim wypadku Foley wraca do konkursu, gdyż nie doprecyzowałem, iż ten tag dowolny musi występować.

 

Natomiast nie ratuje to Świeżego Rekruta - od pierwszej edycji tego konkursu za gmeranie w liczbie tagów była dyskwalifikacja i to się nie zmieni. Jeżeli można by było wybrać więcej niż jeden tag dowolny, to byłoby to wyraźnie napisane - coś w stylu [Adventure][Violence] + [Dowolny][Dowolny]. Tym razem tak nie było, więc dyskwalifikacja pozostaje w mocy.

 

Ale dziękuję za czujne śledzenie tych decyzji - wyraźnie nie jestem w najlepszej formie podczas tego konkursu. Na pewno poprawię się przy kolejnych edycjach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja to bym rozwiązał inaczej. Jest równe 12 prac, w tym jedna zdyskwalifikowana, nadać im numery wedle publikowania (wyjątek: nr. 1 zdyskwalifikowanej) i rzucać dwiema kośćmi. W jakiej kolejności wypadną, w takiej na podium.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minuty temu Sakitta napisał:

Ja to bym rozwiązał inaczej. Jest równe 12 prac, w tym jedna zdyskwalifikowana, nadać im numery wedle publikowania (wyjątek: nr. 1 zdyskwalifikowanej) i rzucać dwiema kośćmi. W jakiej kolejności wypadną, w takiej na podium.

Wtedy mam matematyczne szanse...tylko wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu Sakitta napisał:

Ja to bym rozwiązał inaczej. Jest równe 12 prac, w tym jedna zdyskwalifikowana, nadać im numery wedle publikowania (wyjątek: nr. 1 zdyskwalifikowanej) i rzucać dwiema kośćmi. W jakiej kolejności wypadną, w takiej na podium.

 

Pomysł niezły, ale musiałbym iść kupić kostki. Sorry, skąpstwo wygrało, wolę czytać :D

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Sakitta napisał:

Ja to bym rozwiązał inaczej. Jest równe 12 prac, w tym jedna zdyskwalifikowana, nadać im numery wedle publikowania (wyjątek: nr. 1 zdyskwalifikowanej) i rzucać dwiema kośćmi. W jakiej kolejności wypadną, w takiej na podium

U nas na uczelni krążyły historie, jakoby jeden z wykładowców w podobny sposób oceniał egzaminy. Brzmi dość nierealnie, ale szczerze mówiąc, wyjaśniałoby to dziwne oceny z tychże niekiedy :)

Edytowano przez Arkane Whisper
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...