Skocz do zawartości

[Konkurs] Konkurs Literacki Edycja Specjalna "Trixie musi umrzeć!"


Dolar84

Recommended Posts

Od ostatniej edycji specjalnej trochę czasu minęło, więc nadszedł czas na kolejną. Tym razem mamy temat, który został wymyślony przez Poulsena podczas pewnego meeta. Wydał mi się na tyle atrakcyjny, że po uzyskaniu zgody autora zaadaptowałem go do naszego małego konkursu. Tak więc... "Trixie musi umrzeć!"

 

1. Limit słów - 8000

2. Termin oddawania prac: 26.05.2016 23:59

3. Tagi: zakazane są [clop],[gore] oraz [romans] i [random]. Wszystkie pozostałe są dozwolone. Ilość - nie więcej niż 5 (oprócz obowiązkowych, które jednak nie muszą pojawiać się tutaj, a dodać je trzeba dopiero przy normalnej publikacji fanfika w temacie).

4. Opowiadanie musi być w klimacie MLP

5. Po oddaniu pracy nie można dokonywać w niej żadnych poprawek. W związku z tym proszę WYŁĄCZYĆ w google docs opcję komentowania/edycji na czas trwania konkursu. Jednocześnie prace mogą być publikowane w dziale po zakończeniu konkursu, zanim jeszcze pojawią się wyniki.

6. Przed przystąpieniem do konkursu proszę zapoznać się z Regulaminem. Wiem, że niektóre punkty się powtarzają, ale i tak do tego zachęcam.

7. Prace które przekroczą limit słów, zostaną nadesłane po terminie, będą błędnie otagowane (za dużo tagów lub niedozwolone), lub zostaną poddane korekcie przez osoby trzecie podlegają dyskwalifikacji.

8. Przystępując do konkursu uczestnicy akceptują powyższe warunki oraz regulamin.

 

Sędzia - Dolar84

 

Wszystko zostało powiedziane, reszta w Waszych rękach. Termin dosyć krótki, limit niemały więc mam nadzieję, że się sprężycie. Wszystkim życzę powodzenia!

 

Let the Chaos begin!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu Dolar84 napisał:

Tagi: Ilość - nie więcej niż 5 (oprócz obowiązkowych, które jednak nie muszą pojawiać się tutaj, a dodać je trzeba dopiero przy normalnej publikacji fanfika w temacie).

Jak rozumiem, tagi obowiązkowe nie istnieją w tym konkursie, gdyż nie zostały wymienione. No chyba, że za obowiązkowe potraktujemy Z/NZ/Oneshoot.

 

A wracając do samego konkursu, to nie wiem, co mnie boli bardziej. To, że robisz konkurs tuż przed sesją, z krótkim terminem, czy to, że mam zalążki pomysłu. Niemniej, ten konkurs chyba odpuszczam. Choć z drugiej strony, korci by powiesić Trixie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu Sun napisał:

No chyba, że za obowiązkowe potraktujemy Z/NZ/Oneshoot.

 

No właśnie to są tagi obowiązkowe i dlatego je trzeba dodać dopiero przy publikacji w osobnym temacie :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje mi się, że jeśli bym coś pisał popełniałbym (zupełnie przypadkiem) notorycznie literówkę. W zdaniach, dajmy na to "Trixie musi umrzeć" zupełnie przypadkowo w słowie Trixie występowałaby literówka "Dolar". Większość zdań wyglądałaby w konsekwencji tak "Dolar musi umrzeć".

 

 

Cytuj

No właśnie to są tagi obowiązkowe i dlatego je trzeba dodać dopiero przy publikacji w osobnym temacie :P 

Ho ho ho, czuję, że te regulaminy zaczynają się robić niczym wizyta w urzędzie. 

Edytowano przez White Hood
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu Sun napisał:

Jak rozumiem, tagi obowiązkowe nie istnieją w tym konkursie, gdyż nie zostały wymienione. No chyba, że za obowiązkowe potraktujemy Z/NZ/Oneshoot.

 

A wracając do samego konkursu, to nie wiem, co mnie boli bardziej. To, że robisz konkurs tuż przed sesją, z krótkim terminem, czy to, że mam zalążki pomysłu. Niemniej, ten konkurs chyba odpuszczam. Choć z drugiej strony, korci by powiesić Trixie.

 

 

Tagi obowiązkowe to te które wymienił już Niklas (Z/NZ/Oneshot). Po prostu czasami ludzie je wrzucali i liczyli jako jeden z możliwych, czego robić nie musieli - postanowiłem więc to doprecyzować (szczególnie po moich "popisach" z poprzedniej edycji)

 

8 godzin temu Foley napisał:

Chwila moment... dałeś temat "Trixie musi umrzeć" i zakazujesz tagu [random]?

How dare you?!

 

4 godziny temu White Hood napisał:

Zdaje mi się, że jeśli bym coś pisał popełniałbym (zupełnie przypadkiem) notorycznie literówkę. W zdaniach, dajmy na to "Trixie musi umrzeć" zupełnie przypadkowo w słowie Trixie występowałaby literówka "Dolar". Większość zdań wyglądałaby w konsekwencji tak "Dolar musi umrzeć".

 

Też Was kocham :crazytwi:

 

godzinę temu Seluna napisał:

Dolar chyba nie lubi randomów i romansów, bo coś za często je ostatnio zakazuje.

 

Co do [Random] to za nimi wręcz przepadam, ale on się pojawiał bardzo, ale to bardzo często - pomyślałem, że odrobina odmiany nie zaszkodzi. [Romans] mi też nie przeszkadza, ale tu chciałem uniknąć MLPowskich wersji Romea i Julii co by się wręcz narzucało, a jednak ten konkursy przynajmniej czasem mają stanowić pewne wyzwanie dla piszących :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam... W regulaminie nie ma nic o EQG. Dawno chciałem napisać coś w tym "mini-uniwersum". W sumie to też MLP ;) Czy opowiadanie EQG z elementami jakiegoś "crossovera", "alternate universe" i innej "adventure" wchodzi w grę? Mam pomysł, który pewnie zmieni się o 360 stopni lub w ogóle zostanie zmieniony, ale pytam z ciekawości...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

 

Tak się zastanawiam... W regulaminie nie ma nic o EQG. Dawno chciałem napisać coś w tym "mini-uniwersum". W sumie to też MLP ;) Czy opowiadanie EQG z elementami jakiegoś "crossovera", "alternate universe" i innej "adventure" wchodzi w grę? Mam pomysł, który pewnie zmieni się o 360 stopni lub w ogóle zostanie zmieniony, ale pytam z ciekawości...

 

Ty się nie pytaj, bo w regulaminie nic o tym nie ma. 

Nic też nie ma o plagiatach. To ja idę kopiować tekst.

 

Spoiler

c21a40b228bbc91bmed.gif

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu Triste Cordis napisał:

Tak się zastanawiam... W regulaminie nie ma nic o EQG. Dawno chciałem napisać coś w tym "mini-uniwersum". W sumie to też MLP ;) Czy opowiadanie EQG z elementami jakiegoś "crossovera", "alternate universe" i innej "adventure" wchodzi w grę? Mam pomysł, który pewnie zmieni się o 360 stopni lub w ogóle zostanie zmieniony, ale pytam z ciekawości...

 

Skoro nie ma nic o EQG w regulaminie to znaczy że jest oczywiście dozwolone. Baw się dobrze :D

 

godzinę temu White Hood napisał:

Nic też nie ma o plagiatach. To ja idę kopiować tekst

 

Pozwolę sobie w odpowiedzi na to zacytować pewnego aktora którego Arnold wołają: "You're funny guy, I will kill you last".

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dobra. To opowiadanie to czysta improwizacja, ale tak to już jest, kiedy wpadnie się na jakiś pomysł pod koniec terminu, więc pisane właściwie było w większości ostatniego dnia, tj. dzisiejszego. Nie jestem zadowolony, ale chciałem napisać na konkurs, więc jest. Za wszelkie błędy i wszechobecną fuszerkę, biorę pełnię odpowiedzialności.

 

Emanacja[Adventure][Mystery][Dark][Sad]

 

Tak przy okazji.

Jestem pierwszy? Mam nadzieję, że nie ostatni, ponieważ głupio by wyszło.

Przy okazji tej okazji.

Temat okazał się cięższy, niż początkowo sądziłem, a gdybym miał jeszcze kilka dni, to opowiadanie to byłoby dużo lepsze (tak sądzę), ale cóż. Jest jak jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu Arkane Whisper napisał:

Przy okazji tej okazji.

Temat okazał się cięższy, niż początkowo sądziłem, a gdybym miał jeszcze kilka dni, to opowiadanie to byłoby dużo lepsze (tak sądzę), ale cóż. Jest jak jest.

Mnie przerósł. Wszelkie pomysły jakie przyszły mi do głowy nie wypaliły. Szkoda... Pozostaje czekać na kolejną edycję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arkane Whisper Miałem taką małą nadzieję, że nikt na ostatnią chwilę nic nie da... No, ale skoro popsułeś mi plany, to jestem zmuszony wrzucić tę swoją chorą abominację. Początkowo myślałem, że jak nikt nic nie da na konkurs, to nie będę się sam wychylał, ale cóż... Najwyżej Dolar dostanie zawału przy czytaniu. :dunno:

 

Trixie musi umrzeć [Human][WTF][Comedy???]

 

Foley napisał [Humana], strzeżcie się... A tego [Comedy] to nie jestem pewien, ale musiałem dać jakiś jeszcze tag, bo dziwnie wyglądało.

 

PS:

Spoiler

Wyczuwam 1/10 albo dysa. :crazytwi:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż można powiedzieć. Ciężki temat i mało czasu zrobiły swoje. A także, zapewne, niezliczona liczba wszelakich możliwych spraw, odciągających od pisania.

 

Ale mnie także zaskoczyła ta liczba. Wczoraj byłem pewien, że choć jestem pierwszy, będzie jeszcze wysyp, a dziś... :sparkler3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koniec. Cóż - w końcu pojawił się konkurs na którym frekwencja była słabsza niż na specjalnej edycji gore (tam były 3 opowiadania). Patrząc teraz, powinienem był dać nieco więcej czasu - tak o dwa tygodnie. No, ale nic - przeczytamy, ocenimy i za jakiś czas wrzuci się kolejną edycję :D Może tym razem frekwencja dopisze nieco bardziej :D

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...