Skocz do zawartości

Wojna - Sombra kontra my!


Lunaris

Recommended Posts

Dobra, to ja kieruję jednym z oddziałów specjalnych Sombry(nawet lepiej, bo nie wiedziałem, którą z wymyślonych postaci wybrać).

A co do sprzętu: może po prostu rodzaje broni, które istniały w jakimś czasie? 

Nie znam tematu, ale nie trzeba od razu robić rozpiski. Po prostu napisz, jakich realiów się trzymamy np. wysoce rozwinięta broń palna, lecz bez bomb.

Link do komentarza

No i właśnie tu jest pewien problem bo każdy trzymał się nieco (no dobra skrajnie) innych:

od średniowiecza: np Nightmare

Przez teraźniejszość z elementami fantastyki: np. ppTomek

do 100% fantastyki: np ja, Gandzia.

Dzięki temu każdy opisywał to co lubi, ale chociaż to wszystko było w najlepszym wypadku chaotyczne, to jeśli nie było OP i za dużej przesady (chyba każdy choć raz przesadził) to wszystkim się w miarę dobrze grało.

Jednak wolę rozpiskę żeby później uniknąć nieporozumień... Poza tym rozpiska nie boli i teraz mogę coś raz na zawsze wyjaśnić:

GDI (Global Defense Initiative)-organizacja wojskowa mająca na celu ochronę ziemi przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami

bractwo NOD to terrorystyczna organizacja kierowana przez nijakiego Kane'a...

(ja pracowałem dla GDI !!!)

no skoro tak to ten kto grał w C&C powinien wiedzieć czego się spodziewać, dla tych co nie grali:

strażnik: lekki pojazd przeciwpiechotny.

drapieżca: lekki czołg skuteczny przeciw pojazdom.

ognisty jastrząb (albo jastrząb bo krócej) szybki myśliwiec niszczący budynki

Kodiak: duży statek powietrzny mający szerokie zastosowanie (a jednak na budynki)

mamut: ciężki czołg na pojazdy (ale wole pokierować swoim mini oddziałem i mam nadzieje tego na niebiesko używać musiał nie będę)

zespół snajperski/komandosi: eee... to ja i moja świta.

Chociaż pracowałem w GDI byłem sojusznikiem Changei.

Edytowano przez arceus
Link do komentarza

Ja dla odmiany nie poprowadzę żadnej armii, ale oddział Kozaków-rewolucjonistów (30 dusz) pod wodzą niejakiego Kupały. Bez OP i dziwacznych broni, mam to, co było dostępne w 1917 roku. Kiedy zaczynamy i czy ktoś jeszcze się pisze?

 

Czym Kozacy gonić wroga będą:

Karabiny Mosin wz. 1891, standardowe z bagnetem

Szaszki (coś w deseń szabli)

Rewolwery Nagant wz. 1895

 

Ponadto konie, namioty, prowiant, noże oraz inny przydatny sprzęt. Załóżmy, że na razie są bezstronni.

Edytowano przez Po prostu Tomek
Link do komentarza

No to ja może opiszę swoich (wolę mały oddział).

ja jak i moich czterech kompanów jesteśmy w GDI (w skład armij GDI wchodzą połączone armie świata więc...), zrekrutowano nas z armij changei, więc jesteśmy podmieńcami.

czym dysponujemy:

każdy ma karabin (S1 snajperski)

kilka granatów (szt. 3)

nadajnik

broń dodatkowa (co kto lubi od 9' do granatnika)

i nóż bojowy.

Jako że AC nie ma to ja poprowadzę swoją piątkę.

Link do komentarza

A jednak nie ma ludzi? :(

Dobra, i tak się nada.

Moja postać, kuc ziemny, dowodzi trójką swoich przyjaciół, pegazem i dwójką kuców, którzy w taki bądź inny sposób poznali magię inną od tej, którą mają jednorożce.

Ale jaką, to niech zostanie moją tajemnicą.

Ach, i popiera Sombrę, więc są po stronie schodów i kryształów.

Link do komentarza

dobre pytanie... ciężko MG-ować w tym wątku co najmniej jeden MG skapitulował (co najmniej bo jestem od połowy) można żyć bez MG ale

1 OGRANICZENIE (A NAJLEPIEJ SKASOWANIE) OP.

2 USTALAMY CZAS GRY TU SIĘ CHYBA ŚPIESZYĆ NIE TRZEBA WIĘC GÓRA 1 POST = 1 DZIEŃ.

Jeśli ktoś protestuje proszę głośniej.

Link do komentarza

To co można zaczynać? A i jeszcze jedno żeby uniknąć nieporozumień trzeba ustalić kolejność postów która może się jako tako zmienić tylko w czasie rozmowy (no, ale w czasie rozmowy nie wolno podejmować działań wojennych, trzeba poczekać z tym na swoją kolej). Sugeruje kolejność alfabetyczną tj:

1 arceus 

2 Gandzia

3 komputer

4 PiekielneCiastko

5 PoProstuTomek

6 Salar Visari

7 LocaLoba

8 Thomas Cale

(jeśli o kimś zapomniałem przepraszam, poprawie)

Edytowano przez arceus
Link do komentarza

Ok no to skoro według kolejności jestem pierwszy zaczynam

*Changea*

Na terenie Changei wylądował jakiś średnich rozmiarów pojazd latający po chwili wysiadł z niego pewien człowiek w wojskowym mundurze

-Jeszcze raz mi kogoś takiego przydzielisz to cię chyba zastrzelę!

-co?!!! kim ty w ogóle jesteś?!-zapytał kapitan oddziału podmieńców.

-Pięć lat temu dałeś mi Arceusa i resztę.

-Aha i co z nimi?

-Zakończyli szkolenie i mogą wracać.-z pojazdu wysiadła piątka innych ludzi.

-Kapitanie jak dawno pana nie widziałem-powiedziałem do dawnego przełożonego.-coś mnie ominęło?

-nieeeeee!!!-("piątka najbardziej nie subordynowanych wojaków wróciła!")

-spokojnie rozumiem, nie trzeba krzyczeć. Maciek urządź kwaterę.-maciek poszedł.-A my tym czasem trochę pozwiedzamy.

chórem-ok.-poszliśmy pozwiedzać Changeę nie było nas tam od pięciu lat więc coś niecoś się pozmieniało.

Szeptem-nareszcie w domu.

Link do komentarza

Siedziałem sobie akurat w małej karczmie, gdzieś w Imperium Gryfów, i czytałem gazetę. Nic ciekawego w niej nie znalazłem - ot, trochę ogłoszeń, informacje o skandalach obyczajowych, trochę ogłoszeń, kaczka dziennikarska, goła baba - no, gryfica - na przedostatniej stronie... Czego miałem się spodziewać po piśmie, które było rozdawane za darmo? Nagle mój wzrok spoczął na małej, zapisanej drobnym druczkiem wiadomości o narastającym konflikcie między Sombrą a Chrysalis.

- No, nareszcie coś ciekawego - powiedziałem, zapłaciłem i wyszedłem, chcąc zobaczyć, co też ciekawego ów konflikt przyniesie.

Link do komentarza

(Czas na najdziwniejszy post w całym temacie :/)

 

-Zobacz sobie na to-pokazałem stronę grobowi

-Co mówisz? Aaaa chcesz zobaczyć najnowsze newsy-powiedziałem do grobu

-Tu prawie nic nie ma..... o a co to-właśnie znalazłem newsa o temacie "Narastające napięcie między Chrysalis a Sombrą", po chwili pokazałem to grobowi

-Świetny pomysł zobaczymy sobie co to jest-powiedziałem uradowny gniotąc gazetę i wyrzucając do śmietnika

-Zex już idziemy!-powiedziałem do siedzącej w czernej szacie postaci, szybko się podniosła i podeszła do mnie, po czym ruszyliśmy ku wyjściu z cmentarza

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...