Jump to content

[Zabawa] [Dopasowywanka] Przydziel Stanowisko


Guest
 Share

Recommended Posts

mhmop.png
Witajcie.


Jak powszechnie nam wiadomo, Shining Armor zajmuje bardzo ważną posadę jaką jest sprawowanie pełnej władzy i dowodzenia w królewskiej straży - jest jej kapitanem. To on wydaje rozkazy i od niego w większości zależy to, jak potoczy się misja, i - co najważniejsze - czy jej cel zostanie osiągnięty.
Jednakże, oprócz jego osoby w składzie całej straży królewskiej figurują inne kuce, z mniejszymi przywilejami, lżejszym poziomem obowiązków od niego. Lecz także każdy z nich ma duże znaczenie. Czas wreszcie wyjaśnić sens i zasady tej zabawy.
W związku z powyższym, ważnych profesji jest dużo! I właśnie miejsca na niektóre z nich są wolne.
Tutaj ja podawał będę nazwę stanowiska, a poniżej będę opisywał to, czym musi wykazywać się osoba je zajmująca, głównie będą to pewne pozytywne cechy bądź po prostu coś, co ktoś odpowiedni posiadać musi. Na podstawie tych właśnie wymienionych czynników będziecie dopasowywać użytkownika, który będzie spełniał każdą wymogę otrzymania tego tytułu. Na pierwszy ogień idzie:


Dowódca Patrolu

Dowódca patrolu powinien dobrze kontaktować się z resztą swoich współpracowników, którym wydaje rozkazy. (ogólem, umie porozumiewać się z ludźmi) Dominująca osobowość, osoba potrafiąca konsekwentnie i obiektywnie oceniać sytuację, wszelkie działania i decyzje rozważać mądrze. Ktoś nie tylko potrafiący wydawać rozkazy, ale i posiadający zdolności organizacyjne różnych przedsięwzięć oraz ktoś posiadający rozległą wiedzę na temat zagrań taktycznych.

Tak więc, kto okaże się idealny?

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

Arjen :ming:

Chyba wieczną tajemnicą pozostanie dla mnie gdzie w definicji "(...) Dominująca osobowość, osoba potrafiąca konsekwentnie i obiektywnie oceniać sytuację, wszelkie działania i decyzje rozważać mądrze. Ktoś nie tylko potrafiący wydawać rozkazy, ale i posiadający zdolności organizacyjne różnych przedsięwzięć oraz ktoś posiadający rozległą wiedzę na temat zagrań taktycznych." znalazłeś coś co można ze mną powiązać, zdrowa paranoja podpowiada mi wiec kolejny podstęp Syren :megusta:

Niestety, kusi mnie żeby oddać głos na Arjena, bo z całej ekipy jakoś podejrzanie często na niego wpadam podczas różnorodnych afer i zazwyczaj zgadzam się z jego stanowiskiem. Podobnie ze Skysplitem... Oczywistym wyborem wydaje się co prawda Tarreth, ale on z kolei z racji tego, że jest jako pierwszy "hejcony" ze strony rozmaitych krnąbrnych użytkowników jako całe źródło pierwotnego zła, to wolałbym obsadzić go nie jako dowódcę patrolu, a jakiegoś sztabu czy innego podobnego organu...

Ostatecznie... Przypomniałem sobie właśnie, że Skysplit był kiedyś kryptosyrenką... Więc głos tak czy siak pójdzie na ogoniastych...

Arjen :v

Link to comment
Share on other sites

W porządku, zdaje się że najwyższy czas odsłonić karty. Najwięcej głosów otrzymał Tarreth, a zatem on zostaje Przywódcą Patrolu! Gratulujemy!

Jest jeszcze sporo stanowisk do obsadzenia, więc nie traćmy czasu. Kto Waszym zdaniem nadawałby się na... Strażnika granicznego? Ktoś na takim stanowisku powinien wykazywać się przede wszystkim czujnością, precyzją i spostrzegawczością. Strażnik Graniczny dba o bezpieczeństwo granic państwa, pilnuje aby nie przekroczył ich nikt niebezpieczny, kontroluje towary jakie są importowane zza granicy do Equestrii, a także poprzez regularne obserwacje uzyskuje informacje na temat tego co się dzieje na obszarach przygranicznych co w razie nagłym wypadku może pomóc w organizacji obrony kraju gdyby ktoś planował napaść. Strażnik graniczny nie może więc uginać się pod nawałem obowiązków, musi wiedzieć jak organizować czas, wykazywać się znajomością krain geograficznych leżących w pobliżu Equestrii, a także wiedzieć jak właściwie wydawać polecenia swoim podwładnym, gdyż Strażnik graniczny nie jest sam na swej służbie. Musi też przestrzegać prawa w oparciu o które ma wypełniać swoje obowiązki, reagować na jakiekolwiek podejrzane działania na obszarach przygranicznych.

Zatem czekamy na propozycje. Kto Waszym zdaniem jest wystarczająco odpowiedzialny aby sprawować pieczę nad granicami Equestrii? Pod czyim okiem na granicach państwa nie będzie miało miejsca nic nielegalnego?

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sprawdźmy jak rozłożyły się głosy. Wygląda na to, że Strażnikiem Granicznym został Kuoth! Gratulujemy posady!

Kolejnym stanowiskiem na jakie poszukamy odpowiedniego kandydata jest stanowisko... Młodszego Gwardzisty! Kim jest Młodszy Gwardzista? Jest to ktoś, kto niedawno ukończył podstawowe szkolenie. Młodsi gwardziści mogą awansować wyżej poprzez wykazanie chęci do dalszego szkolenia (choć muszą się najpierw sprawdzić się w swoich obowiązkach) bądź też zdobycie doświadczenia w walce (to wbrew pozorom nieco trudniejsza metoda). Ci początkujący żołnierze regularnie pełnią straż (choć nie są upoważnieni do strzeżenia wszystkich zamkowych komnat), często udają się na patrole, stanowią przede wszystkim wsparcie dla wyżej postawionych żołnierzy choć czasami mówi się, że... w większych bataliach stanowią jedynie "mięso armatnie". Na ogół Młodsi Gwardziści są wystarczająco ambitni i wytrzymali aby awansować na wyższe stanowiska, choć zdarzają się tacy, którym patrolowanie stolicy i udział w drobnych starciach z grupami (większymi lub mniejszymi) przestępców wystarczy. Ci którzy mają to czego trzeba by przeżyć i są wystarczająco odważni i nieustępliwi biorą udział w większych walkach i wysławiają się wolą walki i oddaniem sprawie co daje im gwarancję awansu, prędzej czy później.

A zatem jaki w skrócie ma być Młodszy Gwardzista? Musi zdawać sobie sprawę, że aby piąć się po drabinie kariery trzeba zacząć od dołu. Poza tym musi być wytrwały, musi mieć to, co trzeba by przeżyć na polu walki no i oczywiście, musi mieć ambicje i dość siły by starać się o wyższe stanowisko w przyszłości. Musi mieć też wysokie poczucie własnej wartości - nie może myśleć o sobie jak o "mięsie armatnim" ale jak o kimś kto mimo ograniczonych umiejętności dotyczących walki bronią może pewnego dnia stać się kimś dużo ważniejszym. Determinacja także się przyda, a także posłuszeństwo wobec przełożonych, rozumienie rozkazów i umiejętność ich wykonywania. Oczywiście, Młodszy Gwardzista jako początkujący żołnierz musi też znać swoje możliwości i granice, nie może nim rządzić bezsensowna brawura i lekkomyślność.

PS: Jednocześnie zapraszam do nowej zabawy w której dobierzecie ekwipunek dla osób którym zostało przedzielone stanowisko.

 

Edited by Hoffman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
 Share

×
×
  • Create New...