Skocz do zawartości

Dawniej czy teraz?  

147 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które forum lepsze?

    • Stare (MyBB)
      78
    • Nowe (IPB)
      69


Recommended Posts

W sumie rzadko tu zaglądam, ale przyznać muszę, że... wygląda świetnie! :D Schludnie, nowocześnie, elegancko. Sporo fajnych, nowych funkcji, których co prawda jeszcze za cholerę nie ogarniam, ale jakoś da radę xd

 

Noo, kawał dobrej roboty, chłopaki ^^ 

 

Brakuje mi tylko mojego ukochanego przycisku "Oznacz wszystkie posty jako przeczytane". R.I.P. [*] :<

Link do komentarza

Nowy styl jest dla mnie o tyle fajny, że znam go już z paru innych for i nie narzekałem na niego nigdy. Jedyną rzecza jaka mnie boli, to brak buttonu do ostatniego nieprzeczytanego postu. Owszem, jest do ostatniego napisanego postu, ale jeżeli nie czytałem dajmy na sześciu postów od końca, to musze przewijać i szukać, co mnie irytuje. W sumie, może taka funkcja jest, ino ja jestem za ślepy (czas kupić mocniejsze okulary) by to znaleźć :D

Link do komentarza
Gość Littlebart

Moje oczy już się radują. Przyzwyczaiłem się do funkcjonalości oraz graficznej strony IpB i moge powiedzieć że jest nieźle. Wypadałoby jeszcze napewno poprawić/usparwnić niektóre opcje, ale napewno jest to silnik który ma większy potencjał od darmowego myBB :)

Link do komentarza

Moje oczy już się radują. Przyzwyczaiłem się do funkcjonalości oraz graficznej strony IpB i moge powiedzieć że jest nieźle. Wypadałoby jeszcze napewno poprawić/usparwnić niektóre opcje, ale napewno jest to silnik który ma większy potencjał od darmowego myBB :)

 

Tak tylko chcę powiedzieć, że nadal Open Source > Komercyjny Soft.

Link do komentarza

Zawsze ciężko przyzwyczajać się do zmian, ale mi osobiście bardziej odpowiada nowy wygląd. Może to dlatego, że nie zdążyłam przywiązać do tamtego starego. xD Zostały dodane nowe, przydatne opcje (samodzielna zmiana tytułu, pełna edycja posta w szybkiej odpowiedzi), powstała wersja mobilna, dodano statusy (jak dla mnie ciekawa opcja :D), zmiana tła profilu... IMO te zmiany polepszą i urozmaicą nasze forum. ^^ W tej sytuacji minusami są błędy i torturujące moje wrażliwe gałki oczne tło (na szczęście, da się je zmienić)... No i brak emotikonek w wersji mobilnej (tak, dlatego wstawiam w postach "tradycyjne" buźki), co mnie troszkę denerwuje... Ale myślę, że z biegiem czasu wszyscy zdążą się przyzwyczaić. Po tej długiej analizie, mój głos wędruje do nowego forum.
PS IMO chyba powinniście zrobić taką ankietę ciut później i dać innym szansę na przywyknięcie do zmian. :)

Link do komentarza

Cóż...2 dzień z nowym forum...

Plusy:

+ Dużo nowych możliwości

+Niezgorszy wygląd

+Nawet fajnie to zrobione

 

Minusy:

- Tyle wszystkiego, że nie wiem jak to nazwać

-Nie ogarniam gdzie co jest, ale to minie

-Aż za dużo nowych możliwości. Znajomi i status? To jest forum czy facebook?

-Wolałem "mhroczną" szatę graficzną. Cały czas było ciemne tło a teraz całkiem białe...trza się znowu przyzwyczajać ^^

 

 

Btw. Czy tylko mi się wydaje, że forum jakby....zdechło? Mam takie dziwne przeczucie.

Link do komentarza

Właściwie mój głos idzie na MyBB.. Pewnie to przez przyzwyczajenie. Nowy silnik.. Jesteśmy zgubieni i niebardzo wiemy jak zrobić niektóre rzeczy, które robiliśmy prosto na starym, nieznamy większości nowych opcji. Zgaduję, że za miesiąc, dwa, już nawet nie będę myśleć o wróceniu do starego silnika. Wygląd forum jest lepsze, ale niektórym trudno się tu znaleźć. To tak samo było jak pierwszy raz dołączyliśmy do forum(nie wliczam administracji).. Też byliśmy nieco zgubieni, i powoli, powoli poznawaliśmy forum i jego cel. Tak to jest. Kwestia czasu, każdy się przyzwyczaji. Gdyby ta ankieta powstała dwa miesiące później, albo nawet wcześniej, to zapewniam, że większość wybrało by nowy silnik.

Link do komentarza
  • 3 weeks later...

Wolę stare forum. Choć nowe ma lepszą grafikę to jednak nie umiem go ogarnąć, no dobra teraz umiem ale nie ma opcji, które były na starym forum. Wymienię rzeczy które były na starym forum a nie ma ich teraz:

1. Możliwość wyjustowania tekstu (dla niekumatych: wyrównanie obustronne). Użyłem tej opcji podczas pisania historii mojego OC.

2. Możliwość usuwania swoich postów/tematów dzięki czemu mogłem "zniszczyć" swój nieudany rysunek i temat o nim. Teraz bym nie mógł tego zrobić bo nie wiem jak.

3. Brak niektórych emotikonek dostępnych na starym forum, np jak się pisało :fluttercry: to była emotka z płaczącą Fluttershy.

4. Na starym zawsze była ciemna skórka a teraz jest jasna, która oślepia (można zmienić co prawda na ciemną ale ta jasna jest "domyślną").

5. Łatwiejsza obserwacja aktywności na forum, dzięki czemu można było wychwytywać nowe tematy a co za tym szło - łatwiejsze udzielanie się na forum i nabijanie sobie postów. Teraz to jeśli nikt się nie udzielał na forum gdy był stary silnik, albo założył konto po "modernizacji" silnika to musi szperać we wszystkich działach/tematach by się udzielić.

6. Możliwość pisania komentarzy na profilu :) Tak można było łatwiej składać życzenia (np. urodzinowe) użytkownikom na forum.

7. Reputacja. Na starym forum można było przyznać repa za sam profil jak i za posty na forum. Teraz tylko za to drugie a ponadto co do punktów reputacji przyznanych jeszcze na starym forum, to nie ma napisane za co się otrzymało repa.

8. Było radio. Teraz jest co prawda w planach ale nie wiadomo co to będzie i jak będzie wyglądało.

9. Nie było takiego zbędnego dodatku jak "Status"... Tak jak wcześniej ktoś napisał to opcja "Status" i "Znajomi" upodabnia nasze forum do Facebooka.

10. Łatwiej można było obserwować na starym forum aktywność danego użytkownika i czy wgl jest online, na starym forum było nawet dokładnie opisywane, na której części forum się znajduje.

 

Jednakże zaleta tego forum jest taka, że teraz sami możemy sobie tytuł ustawić na forum.

Edytowano przez MasterBezi
  • +1 1
Link do komentarza

2 - http://i.imgur.com/MBw6OW8.png tutaj masz.

3 - to daj znać adminom, jakich emot nie ma.

4 - ale łatwo można to zmienić, to taki argument na wyrost ;p

5 - może i brakuje tych "5 najnowszych postów", ale teraz za to lepiej działa obserwowanie nowych postów w temacie. Wszystko ładnie wyświetla się na górnym pasku.

7 - taa, to nie jest takie fajne jak było, bo teraz wystarczy jeden klik, by nominować posta.

8 - a co to ma do wyglądu forum? :P Zwłaszcza, że będzie niedługo znowu dostępne na forume.

9 - też chyba kwestia gustu.

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...