Skocz do zawartości

A gdzie dział wcześniejszych generacji MLP?!


Turoń

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu (w sumie od początku) zauważam wielkie niedopatrzenie na tym forum. Forum bowiem zwie się "Mlppolska", nie "MlpFIMpolska". Tak więc forum dotyczyć powinno ogólnie wszystkich generacji "My Little Pony". G4 (FiM) ma poświęcone kilka działów, a serie takie jak My Little Pony G1 ,czy G3 nie ma DOSŁOWNIE NIC! 
Moim zdaniem kucyki z innych wcześniejszych generacji jak najbardziej zasługują na swój własny osobny dział!

Bo bez żadnego uwzględnienia poprzednich generacji forum jest po prostu niedokończone. A przecież mlppolska ma właśnie taką tematykę, a nie inną. Wiem, że wiele osób ma gdzieś poprzednie MLP, ale na pewno nie wszyscy. Bo nie wolno zapominać,że gdyby nie poprzednie generacje nie byłoby My Little Pony Friendship is Magic!!! :aj5: 

Edytowano przez Turoń
  • +1 3
Link do komentarza

Jezu, kobieto, nie bulwersuj się i zmniejsz czcionkę - może niektórzy z nas mają wady wzroku, ale jesteśmy wstanie przeczytać

Forum jest poświęcone serialowi, dobremu serialowi - My Little Pony Friendship is Magic.

G3.5 oraz wcześniejsze to przede wszystkim zabawki, dla których zostały stworzone serialowe adaptacje. Kiepskie serialowe adaptacje.

Zabawki poprzednich generacji rajcują już tylko kolekcjonerów, których w Polsce jest jak na lekarstwo. A serial? Serial nikogo.

Link do komentarza

Jezu, kobieto, nie bulwersuj się i zmniejsz czcionkę - może niektórzy z nas mają wady wzroku, ale jesteśmy wstanie przeczytać

Forum jest poświęcone serialowi, dobremu serialowi - My Little Pony Friendship is Magic.

G3.5 oraz wcześniejsze to przede wszystkim zabawki, dla których zostały stworzone serialowe adaptacje. Kiepskie serialowe adaptacje.

Zabawki poprzednich generacji rajcują już tylko kolekcjonerów, których w Polsce jest jak na lekarstwo. A serial? Serial nikogo.

Czcionka poprawiona :P

Ja nie jestem żadnym kolekcjonerem, a lubię całe MLP, łacznie z poprzednimi serialowymi adaptacjami. Acz znam też kilku kolekcjonerów i wiem, że trochę ich jest (chociażby i tu na forum). Moja historia z MLP zaczęła się bardzo dawno, długo przed FiM i moja pierwsza reakcja na FiM to to, że jest to parodia poprzednich generacji, dopiero po jakimś czasie dosżło do mnie, że to kolejna, nowa generacja i muszę przyznać, że na początku mnie to wręcz zawiodło, bo oznaczało to koniec kucyków "ręcznie' animowanych(co od zawszę było bardzo przeze mnie doceniane).

Link do komentarza

Ja jestem na tak! Ponieważ mam trochę wspomnień z poprzednich generacji (pod względem zabawek jak i serialu telewizyjnego) i jest to trochę nie fair ,bo serial MLP FiM jest odświeżoną i ulepszoną wersją starych gen.

 

To tak jakby np. całkowicie zapomnieć o pierwszej generacji pokemon 

Edytowano przez OttonandPooky
  • +1 2
Link do komentarza

Ja nie jestem żadnym kolekcjonerem

I również ja nie, choć przez kucyki mój portfel trochu zeszczuplał... :rainderp:

 

a lubię całe MLP, łacznie z poprzednimi serialowymi adaptacjami

To się chwali - srsly. Podziwiam takie osoby, bo osobiście przemawiają do mnie tylko zabawki G3 i całe uniwersum G4.

 

Acz znam też kilku kolekcjonerów i wiem, że trochę ich jest (chociażby i tu na forum).

Nie wiem ile tu ich jest, ale myślę, że niewystarczająco by zrobić specjalnie dla nich dział. Dodajmy do tego jeszcze opinie ludzi, którzy wyżej się wypowiedzieli i fakt, że forum jest poświęcone FiM.

 

Moja historia z MLP zaczęła się bardzo dawno, długo przed FiM i moja pierwsza reakcja na FiM to to, że jest to parodia poprzednich generacji, dopiero po jakimś czasie dosżło do mnie, że to kolejna, nowa generacja i muszę przyznać, że na początku mnie to wręcz zawiodło, bo oznaczało to koniec kucyków "ręcznie' animowanych(co od zawszę było bardzo przeze mnie doceniane).

Nie traktuj mnie z góry... nie należę do tych, dla których istnienie marki MLP zaczęło się dopiero przy FiM. Siedzę w tym od 2005, czyli od bycia małym Aglecikiem... może i to nie było ostre geekowanie, ale swoje widziałam i swoje przeżyłam, więc wiem z czym się je poprzednie generacje (przynajmniej G3 i G3.5).

 

"ręcznie' animowanych(co od zawszę było bardzo przeze mnie doceniane).

Też lubię ręczną animację :giggle:

Ale to tak btw

To tak jakby np. całkowicie zapomnieć o pierwszej generacji pokemon

Znajdź mi jakieś community, które jest poświęcone tylko i wyłącznie V generacji, a postawię Ci cydr :rdwild:

Porównywanie Pokemonów do MLP jest bezsensowne

Link do komentarza

Popularność pozostałych serii pozostawia wiele do życzenia, jednak OttonandPooky ma całkowitą rację. Czym byłoby Transformers, gdyby nie Generacja Pierwsza? Nie twierdzę, że należy stworzyć nowy dział. Dla kilku użytkowników nie warto. Jednakże powinno się stworzyć chociażby poddział.

Link do komentarza

Jak dla mnie pierwsza generacja wcale nie była taka zła... Parę lat temu chyba jeszcze na MiniMini leciała i parę odcinków z siostrą oglądałem... było sporo gorszych bajek. G2 i G3 znam tylko z filmiku przedstawiające poprzednie generację i muszę powiedzieć, że G2 jest dziwne, a G3 to przykład jak nie należy bajek robić. 

A porównywać generacji MLP do serii pokemonów nie można - żadna Generacja MLP nie jest powiązana z poprzednią, poza nieuchronnymi powiązaniami. 

Co do stworzenia działu, to jeśli znajdzie się sporo zainteresowanych jestem za, mnie to w ogóle nie interesuje, do G1 wracać nie zamierzam i jestem fanem FiM, a nie całego MLP.

Link do komentarza

Dobre by było cokolwiek..gdzie dałoby się swobodnie porozmawiać tutaj o tych początkowych generacjach.

 

Może nawet dzięki temu udałoby mi się od kogoś odkupić ...moją figurkę którą uwielbiałam za dziecka i straciłam?

Była to z drugiej generacji i nazywała się Sun Sparkle ...Była ona w zestawie "Mappy meal toys" z 1999 roku 

345px-G2-uk-mcd-sundance1.jpg

Praktycznie znalazłam wczoraj Sweet Berry z tej edycji "Happy meal" ,ale jest w okropnym stanie i mnie nie satysfakcjonuje aż tak bardzo :(

Link do komentarza

A po co od razu robić jakieś avatary :P Mi chodzi o zwykły nie duży dział (poddział?). Już nie raz korciło mnie by założyć jakiś zahaczający o inne generacje temat ale patrzę i nie mam gdzie go wsadzić by pasował. A jest mnóstwo rzeczy, nawet te podwiązujące wcześniejsze generacje z FiM. Np znaczek Sweetie Belle  Czy zwykłe przedstawienie kucyków z starszej generacji w stylu tej nowszej g3__toola_roola_by_pinkanon-d52h95i.png

Link do komentarza

Panowie i Panie, spokojnie.

 

Przede wszystkim - na tym forum na pewno SĄ entuzjaści starych generacji, więc niech nikt nie argumentuje dezaprobaty pomysłu tylko dlatego, że nie przepada za poprzednimi generacjami. Niech nikt nie prowadzi tu wojenek typu ''mów za siebie, ja lubię, musi być, nienawidzę tego, niech to zniknie!'' bo nie wnosi to nic, i przez tego typu wypowiedzi wątek może wylądować w koszu.

 

Co do samego pomysłu - IMO, zamiast działu można stworzyć więcej zagadnień o starszych generacjach w dziale Ogólnej Dyskusji Na Temat Kucyków, co zrekompensowałoby potencjalną zawartość sugerowanego działu. Sam nie mam nic przeciwko, mimo, że nie lubię wcześniejszych generacji serialu, fani tychże generacji na pewno się znajdą, i na to nic się nie poradzi. Niech więc zakładają tematy, rozmawiają. Tylko nasuwa się pytanie - czy rzeczywiście osobny dział jest potrzebny, skoro można założyć więcej tematów o starszych generacjach, wykorzystując dział Dyskusji Ogólnej? Osobiście sugerowałbym przemyślenie mojej propozycji.

 

Nic tylko szukać avatarów dla tych dwóch setek charaktersów. http://mylittlewiki.org/wiki/G1_Ponies

 

Informuję z góry - o avatarach tamtejszych postaci nie ma mowy.

 

Więc, Turoniu, przemyśl opcję, którą zasugerowałem, albo skontaktuj się z jednym z Administratorów za pomocą systemu wiadomości prywatnych, w celu omówienia sprawy :).

 

Do pozostałych użytkowników kieruję prośbę o zaprzestanie spamu i offtopu na temat tego, jak to bardzo nienawidzicie tych pierwszych generacji.

Edytowano przez Tric
  • +1 2
Link do komentarza

Może nawet dzięki temu udałoby mi się od kogoś odkupić ...moją figurkę którą uwielbiałam za dziecka i straciłam?

Była to z drugiej generacji i nazywała się Sun Sparkle ...Była ona w zestawie "Mappy meal toys" z 1999 roku

A to kucykiem w balonie nie była Morning Glory? Bo ja akurat tę klaczkę mam i na pewno miałam balon do kucyka. Wszystkie źródła zgodnie twierdzą, że Sun Sparkle była z balonem, a do Morning Glory był domek, co by pasowało, bo domek kojarzę, ale balon miałam na pewno.

 

Do rzeczy:

Nie widzę przeszkód by taki dział mógł być, niewielki oczywiście, ewentualnie poddział w dziale tam gdzie są generacje i wtedy nazwę działu zmienić. Bo wbrew pozorom ludzie by pogadać by się znaleźli, chociaż o tej pierwszej generacji, bo pozostałe były delikatnie mówiąc nie udane. A jeden temat na takie coś by nie wystarczył, bo całkiem sporo jest do powiedzenia o tym, a jeden temat równałby się syfowi na dużą skalę.

Edytowano przez Cuddly doggy
  • +1 3
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...