Skocz do zawartości

Jak to powiedzieć?


Recommended Posts

Najważniejsze to ilość, nie argumentów a ludzi; uświadom rodziców, że Bronies to ogromny fandom, który składa się głównie z dorosłych. 

 

Ja miałem łatwo,bo moja starsza kuzynka oglądała kucyki przede mną, więc dzięki niej rodzice wiedzieli jak dużym fandomem są bronies (chodź nadal nie znają tego słowa)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej, jak masz jakieś kieszonkowe (tak koło 50 dych) zamów koszulkę z MLP (na cupie kosztuje 35zł średnio), a jak dojdzie podpisz i zapłać. Rodzice będą chcieli zobaczyć co to, a ty zwyczajnie pokażesz, opowiesz o MLP, fandomie. U mnie rodziców zamurowało, ale dzięki temu dodatkowo do urodzin/imienin/gwiazdki dostaje jakiś gadżet MLP (blindbag etc.) :D I nie zdziw się, jak na początkiu będą gadać "Nie wierze. Moje dziecko mające xx lat oglądam MLP!"

-=EDIT=-

U mnie jeszcze dodają "O gustach sie nie dyskutuje" :lunaderp:

Edytowano przez Camed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja staram się te tematy omijać, bo nie widzę sensu mówienia o tym.

Raz tylko się zdażyło, że mama złapała mnie na słuchaniu muzyki z serialu i powiedziała w uśmiechem "Metallica to to nie jest" i wyszła. Zaś ja jestem znany z nietypowych hobby. Autobusy jakoś znieśli, to i kucyki zniosą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na przykład jest tak,że matce nie mówiłem ale w 99% jestem pewien że wie bo  zdaje mi się aby widziała tapetę na telefonie ( pomijając fakt że kupiłem sobie stosunkowo nie dawno blind baga).Nie wiem czy to z siebie wypiera albo  myśli może "Ma już 20 lat może oglądać co chce  :fluttershy5: " ,a może to cisza przed burzą haha 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było czego się wstydzić. Tak właściwie to większości rodziców kompletnie nie obchodzi, co ich potomek robi w czasie wolnym, więc nawet jak ktoś pójdzie i się przyzna, że ogląda kucyki, to reakcją będzie krótkie: "Aha" albo "Zdziecinniałeś/aś". :derp2: I tyle. Bo niektórzy to się tak boją powiedzieć o tym rodzicom, jakby mieli się przyznać, że ćpają czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było czego się wstydzić. Tak właściwie to większości rodziców kompletnie nie obchodzi, co ich potomek robi w czasie wolnym, więc nawet jak ktoś pójdzie i się przyzna, że ogląda kucyki, to reakcją będzie krótkie: "Aha" albo "Zdziecinniałeś/aś". :derp2: I tyle. Bo niektórzy to się tak boją powiedzieć o tym rodzicom, jakby mieli się przyznać, że ćpają czy coś.

Tak to wygląda jakby coś za to groziło. Nie chcę tu nikogo osądzać, bo może ktoś czuć się pokrzywdzony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby było czego się wstydzić. Tak właściwie to większości rodziców kompletnie nie obchodzi, co ich potomek robi w czasie wolnym, więc nawet jak ktoś pójdzie i się przyzna, że ogląda kucyki, to reakcją będzie krótkie: "Aha" albo "Zdziecinniałeś/aś". :derp2: I tyle. Bo niektórzy to się tak boją powiedzieć o tym rodzicom, jakby mieli się przyznać, że ćpają czy coś.

Ludzie wstydzą się wielu rzeczy i to teoretycznie bardzo błahych. Boją się tego że zostaną odtrąceni i nie zaakceptowani, mimo tego że jak napisałeś jest to irracjonalny strach to i tak jest to dla nich bardzo trudne od tak przełamać się i wygarnąć prosto z mostu. Człowiek jest istotą społeczną i jakikolwiek czynnik który w JAKIKOLWIEK sposób mógł by mieć wpływ(nawet jeżeli to wyimaginowany czynnik) na "wykluczenie" nas z "grupy" to wolimy tak obrócić sprawę na naszą korzyść by jednak w tej grupie "zostać" W naszym przypadku to ukrywanie zamiłowania do pewnego serialu :rainderp:.

Edytowano przez Future Pony
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wstydzą się wielu rzeczy i to teoretycznie bardzo błahych. Boją się tego że zostaną odtrąceni i nie zaakceptowani, mimo tego że jak napisałeś jest to irracjonalny strach to i tak jest to dla nich bardzo trudne od tak przełamać się i wygarnąć prosto z mostu. Człowiek jest istotą społeczną i jakikolwiek czynnik który w JAKIKOLWIEK sposób mógł by mieć wpływ(nawet jeżeli to wyimaginowany czynnik) na "wykluczenie" nas z "grupy" to wolimy tak obrócić sprawę na naszą korzyść by jednak w tej grupie "zostać" W naszym przypadku to ukrywanie zamiłowania do pewnego serialu :rainderp:.

Zgadzam się z tym w zupełności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już tak stary, że problem mnie nie dotyczy, ale gdybym był w gimnazjum/liceum, to... pewnie w ogóle bym rodzicom nie mówił. Niekoniecznie ze wstydu - po prostu nigdy nie opowiadałem im o wszystkich serialach/filmach, które oglądam, o wszystkich książkach, które czytam. 

 

Inna sprawa, gdybym kolekcjonował figurki albo chciał jeździć na ponymeety. Jednak dziś nie odczuwam takiej potrzeby, więc pewnie w wieku szkolnym też bym nie odczuwał.

 

Na pocieszenie wszystkich dążących do coming outu - pomyślcie co muszą czuć ludzie, którzy przyznają się do popełnienia przestępstwa albo odmiennej orientacji (to drugie rzecz jasna niczym złym nie jest, ale często spotyka się z niezrozumieniem). A my tylko oglądamy kreskówkę! Swoją drogą, ten cały wstyd wynika z wciąż popularnego w naszym kraju przeświadczenia, że wszystko co animowane, adresowane jest do dzieci. Tyle lat "South Parka" niczego ich nie nauczyło...? Jasne, akurat MLP faktycznie JEST adresowane do dzieci, ale to też nie zawsze musi oznaczać, że  starsi nie będą się dobrze bawić.

Jak dla mnie MLP to animowany, komediowy serial familijny.

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję byś usiadł w kuchni. Zrobił kreskę z mąki. Trochę ubrudź nią nozdrza i jak usłyszysz że ktoś idzie do kuchni oprzyj się o ścianę, zrób zjaraną minę i spokojno-wesołym głosem powiedz "Jest dobrze stary" Potem szybko wstań i powiedz, że mogłeś naprawdę zacząć brać narkotyki a tak to oglądasz MLP dla dziewczynek w wieku 4 lat xD. A tak na serio powiedz im to normalnie. Jest to dziwne, ale nic w tym złego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Hejj. Ja też nie powiedziałam jeszcze rodzicom o kucach. Chociaż jestem dziewczynką to i tak oni nie lubią jak zachowujesz się dziecinnie, ale mnie już rozumieją. Kilka dni temu powiedziałam mamie coś w stylu:

`Ej, mama, a czaisz jakie te Monster High lalki są fajne? Kupuje sobie je.`

a ona na to:

`Ok, ale żeby nie były zbyt drogie.`

Czyli pewnie jak powiem jej żeby na święta kupiła coś z MLP to się zgodzi. :D

 

Dokładnie ale w Twoim przypadku to i tak masz z górki aby się ujawnić. Nie to co ja czy wielu innych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tym łatwo, bo z jednej strony jestem już- można powiedzieć- dorosłą osobą, a z drugiej nigdy nie ukrywałam mojej miłości do dobrej animacji, anime, a nawet kreskówek + rodzina wie, że nawet będąc w fandomie nie popadnę w żadne niezdrowe skrajności. Dlatego po prostu mówię np. "ok, kończe rozmawiać, bo zaraz się poniacze zaczynają. Te nowe takie, fajne, a nie jak te stare, pamiętasz je?" i nie ma afery. Jest to dziecinne, ale to z założenia ma takie być i jeśli poza oglądaniem kucy wywiązuję się z życiowych obowiązków, to nie widzę co można by mi zarzucić.

Gorzej jak ktoś ma rodziców czytających "Egzorcyste" i biorących na poważnie to co tam piszą. Wtedy przechlapane i lepiej, żeby milczeli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do rodziców i powiedz -Mamo, tato jestem satanistą!-

-Jak to?!-

-No bo w gazecie było że szatan przyjedzie na kucyku pony a ja je oglądam.-

 

Jeżeli masz normalnych rodziców to nic ci nie zrobią. Moja mama powiedziała tylko -Ciekawe co powie na to Zupa (mój najlepszy kumpel)-

odpowiedziałem -A myślisz  że co on? Ma mini mini a kucyków nie ogląda?-

parsknęła śmiechem i powiedziała żebym tylko nie chodził do sklepów bez kamuflażu po figurki. (i tak nie kupuję) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet nie miałam zamiaru im mówić, ale z czegoś trza kupować figurki XD

- Daj mi kaseeeee~.

- Tak to sie prosi o pieniądze? Po co ci one?

- Żeby kupić figurki z my little pony~.

- ....

W ten oto sposób o wszystkim sie dowiedziała XD

powiedziała żebym tylko nie chodził do sklepów bez kamuflażu po figurki. (i tak nie kupuję) 

best mama forever XD

 

Czyli w ten subtelny sposób chcesz mi powiedzieć ze jesteś  gejem?

....Best tata forever XD

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...