Skocz do zawartości

Szatan przyjechał na Kucyku


Recommended Posts

Dlaczego kucyki są postrzegane jako zło wcielone?

 

http://www.youtube.com/watch?v=5MEk3baR4bc

 

Są ludzie i parapety. W tym parapety mają najwięcej do gadania, nawet nie wiedzą co mówią, ale i tak się wypowiedzą.

 

Religia chrześcijańska sama w sobie nie zakłada doszukiwania się zła na każdym kroku, czy w piwnicy sąsiadów czy w zupie, którą ci mama ugotuje. Głosi natomiast wartości miłości, braterstwa i tolerancji. I jest to bardziej, że tak to ujmę "luźna" z religii na świecie, porównaj sobie ją do islamu gdzie, wyznawcy proroka Mahometa, w imię Allaha są gotowi nawet za nią zginąć, istnieje stereotyp muzułmanina terrorysty, który walczy w Dżihadzie, torturuje kobiety w tym swoja żonę czy piętnuje wyznawców innych religii na przykład Żydów. O kamieniowaniu czy ucinaniu głów nie wspomnę.

 

Wyznawcy Chrystusa dzielą się na dwie grupy, a nawet trzy: 

- wierzący, ale niepraktykujący

- wierzący, a praktykujący

- wierzący i to tak mocno, że wszędzie doszukuje się zła.

 

Fanatycy jest to jedna ze skrajności poglądów religijnych, w drugiej naprzeciwległej stronie są ateiści. 

 

Jak ktoś jest fanatykiem religijnym, to lepiej nie podchodzić do niego z koszulką zespołu Behemot z pięciometrowym kijem. Gotowy jest taki człowiek pójść za Rydzykiem nawet w ogień czy przeznaczyć całą majętność na kościół (w celu zaskarbienia sobie zbawienia, nazywamy to symonią), a jak sam Piotr Natanek powie, że oddychanie jest złe, wstrzyma oddech, co spowoduje jego uduszeniem i zgon. 

 

Ani jedna skrajność, ani druga nie jest dobra. (Ateiści natomiast nie są lepsi, gdy pod danym artykułem czy Filmikiem piszą po sto razy "bóg nie istnieje", nie chodzi tutaj o obrazę uczuć religijnych, ale o jakąś przyzwoitość czy tolerancję dla wyznawców, a nawet tego nie potrafią).

 

Fanatyzm! Jak to ktoś kiedyś powiedział "Chrześcijaństwo to piękna religia, ale chrześcijanie tak bardzo są niepodobni do swojego Chrystusa" i w tym jest wiele racji. A jak ktoś ci powie, że kucyki pony to zło, oddalenie się od Boga, okultyzm i satanizm. Pozdrów go ode mnie słowami Jezusa "Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni" i to jest autentyczny cytat z Biblii. 

 

Ignorancja, nietolerancja, głupota, symonia, fanatyzm, pycha, lenistwo, kradzież, gwałt, mord, ksenofobia, rasizm, nienawiść to jest zło, a nie, że Twilight Sparkle używa magii aby ratować swoich przyjaciół.

 

Największym problemem naszych czasów jest brak wiary w miłość, a jak nie wierzysz w miłość nie jesteś zdolny do miłości, a to z kolei prowadzi do ruiny: narkomania, alkoholizm, liczne patologie. Szukasz miłości, ale jak ją szukasz w nawiedzonym księdzu, który równie dobrze mógłby być pacjentem oddziału psychiatrycznego to nie zdziw się jak założycie własną religie, jakiś odłam od chrześcijaństwa tworząc sektę, ślepo wierząc w boskość księdza sam zatracisz się i oddalisz od Boga, gdyż nie będziesz dawał świadectwa miłości. Nie widzisz w drugim człowieku bliźniego, a grzesznika. Nie widzisz w kucach bajki dla dzieci, a propagandę szatana. Albowiem napisane jest:

 

 

Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia albo z ostu figi? Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce. Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców. Każde drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone. A więc: poznacie ich po ich owocach. Nie każdy, który Mi mówi: Panie, Panie!, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.

 

Oczywiście możecie w to wierzyć lub nie. Mnie to natomiast nie interesuje jakie macie poglądy na świat, czy "boga nie ma tak jak nie ma dobra i zła". Taki komentarz na youtube wyczytałem. 

 

Tak więc panie Obrusie, nie przejmuj się nimi, tak było, jest i będzie.

 

Dziękuje.

 

PS: na obraźliwe komentarze nie odpowiadam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej nie dało się tego napisać. Całe szczęście są jeszcze rozsądni ludzie, a nie tylko wyżej opisane dwie strony barykady. Jak czytam wypowiedzi czy to ateistów czy fanatyków katolickich, tak samo jestem przerażony. Popadanie w tqkie skrajności nikomu nie wychodzi na dobre, a jedynie sieje nienawiść. Najłatwiej rzucać w drugą stronę obelgami z jednej strony na Kościół a z drugiej na wszystkich, którzy nie wpisują się w idee kościelne. Ale czy w tych ludziach nie ma dobra i innych ludzkich cech? Otóż są jak w każdym, ale do tego trzeba zerwać pewne etykietki, a to już jest jakimś wysiłkiem. Parafrazując pewną wypowiedź jednego księdza o Harrym Potterze, jak to chłopakiem szatan kręcił, swojego czasu idąc do kościoła zapomniałem, że mam w kieszeni kurtki malutką figurkę Rainbow Dash - tej tęczowej od zepsucia. Tak więc żadne zło ani dręczenie mnie nie spotkało. Bo niby jak taki mały kucyk ma być siewcą jakiegoś zła? To jest bajka o przyjaźni a nie jakieś pandamonium. To chyba tyle ode mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dayan, nie każdy ateista wszędzie wyskakuje z tekstem "bóg nie istnieje" czy coś. To jest stereotyp jak i to, że księża to pedofile, geje, łamią celibat czy mieszają się w politykę. Owszem są tacy, ale jest to patrzenie na całość przez pryzmat niewielu (poza tym dopiero co ktoś pisał, że nie wszyscy księża są takimi fanatykami). Nie wiem jak skategoryzować to jak ci ateiści się zachowują, więc nazwę to "fanatycznym ateizmem" i takie zachowanie jest identyczne jak w przypadku fanatycznych katoli, czy innych islamistów.

@topic

Są ludzie, którzy chcą się pokazać. Inteligencją raczej nie błysną, więc pozostaje im zachowywać się kontrowersyjnie, lecz jak ktoś robi duży szum, to ten szum dość szybko cichnie. Przykładem niech będzie Doda, która robiła różne rzeczy, by się pokazać, ale ostatnio jakoś o niej cicho.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolę sobie rozciągnąć temat na kilka punktów

 

1 Zmowa medialna

Ta, teorie spiskowe, najlepiej jest wszystko nazwać zmową/spiskiem etc.

Masz na to jakieś dowody jeśli można zapytać, na tą zmowę medialną która wszystko fałszuje i szykanuje KK?

 

2 Lobby gejowskie

Chodzi ci oczywiście o osławione Gejowskie lobby na najwyższych szczeblach Watykanu którego istnienie podobno potwierdził papież?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gejowskie-lobby-na-najwyzszych-szczeblach-watykanu-papiez-potwierdza/k62vh

Jeżeli tak to nie jest chyba błędem twierdzenie, że tak się dzieje w Kościele przecież sławni "gejowscy spiskowcy/konspiratorzy (whatever, nie wiem jak to nazwać)" działają w Watykanie nieprawdaż?

 

3 Genderyzm

Wytłumaczysz mi łaskawie czym jest ten genderyzm, przeglądałem wiele artykułów na ten temat i nie znalazłem żadnego klarownego wytłumaczenia tego czym ten "dżenderyzm" czy "ideologia gender" tak właściwie jest. Wydziałem tylko dużo rzucania kałem w stronę polityków i powtarzania jakiś bzdur o ubieraniu chłopców w sukienki i o "neomarksistowskiej masturbacji przedszkolaków".

 

 

 

 

 

 

Jasne, zapytać zawsze można. Szkoda tylko, że sam ich nie widzisz.

Do rzeczy.

 

1.

Wywiad z panią wicemarszałek Wandą Nowicką. W TVP1, lub TVN24. Nie jestem do końca pewien.

Pierwsze pytanie(nie przytoczę tego dosłownie, zostanie jednak sens):

"Czy człowiek wierzący może jednocześnie wyznawać genderyzm?"

"Pewnie, żadna z tych rzeczy nie koliduje ze sobą..."

 

Katarzyna Bratkowska(nauczycielka publicznego liceum, feministka, która oświadczyła, że zrobi aborcję w Wigilię) dla wywiadu "Rzeczypospolitej" ujawniła, że "dziecko poczęte to potencjalny byt".  Ujawniła też, że jest komunistką, bo wierzy, że komunizm to "najbardziej proludzki i humanitarny ustrój". Ponadto, według Bratkowskiej "nie było żadnych zbrodni komunizmu jako idei".

Z kolei tygodnik Wprost oraz Gazeta Wyborcza tak zrelacjonowały wywiad,  jakby o komunizmie nic w nim nie było.

 

Przytoczę teraz kawałek wywiadu Marka Kochan dla Gościa Niedzielnego.

"Na tym polega paradoks dyskursu moralizatorskiego w tabloidach. Z jednej strony nazywają one zło złem, a zbrodnie zbrodniami, ale z drugiej – nie dość że z detalami te zbrodnie  pokazują, to jeszcze je uwznioślają. Pokazują bowiem socjopatów, dewiantów jako bohaterów, czyli ludzi godnych zainteresowania. Wysyłają sygnał, że są ważni, skoro się o nich pisze. To sygnał zarówno do tych socjopatów, jak i do czytelników. Twarz na okładce dowartościowuje. Jest wiele osób bardziej zasługujących na bycie w centrum uwagi, ale ich na okładkach nie ma. Jeśli ktoś prowadzi hospicjum dla dzieci, raczej tam nie trafi, chyba że zacząłby te dzieci mordować – wtedy dopiero zasłużyłby na uwagę mediów. Moralizowanie łączy się więc z jakąś formą aprobaty, afirmacji, oczywiście nie wyrażonej wprost. Jeśli zbrodniarz króluje na okładkach, to zło, które jest mimo wszystko zjawiskiem marginalnym, staje się czymś powszechnym, naturalnym, zajmuje nieproporcjonalnie dużo miejsca."

 

Morderstwa na okładkach. Dodam od siebie, że takie tematy nie są jakoś specjalnie ważne. Nie wzbogaci niczyjej wiedzy. Tematy zasługujące na uwagę są spychane na jakiś dalszy plan, w kąt, przykrywane przez sensacje. To duży problem.

 

Dalej, pewnie każdy zna wypowiedź abp. Michalika. Krzyczeli o tym. Jednak fakt, że abp. Michalik wydał specjalne sprostowanie jest niemalże nikomu nie znany! To zakrywanie prawdy.

 

Starczy?

 

2.

 

"Chodzi ci oczywiście o osławione Gejowskie lobby na najwyższych szczeblach Watykanu którego istnienie podobno potwierdził papież?

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/gejowskie-lobby-na-najwyzszych-szczeblach-watykanu-papiez-potwierdza/k62vh

Jeżeli tak to nie jest chyba błędem twierdzenie, że tak się dzieje w Kościele przecież sławni "gejowscy spiskowcy/konspiratorzy (whatever, nie wiem jak to nazwać)" działają w Watykanie nieprawdaż?

"

Nie, nie chodzi mi o lobby gejowskie w Watykanie. Do niego za chwilę.

Chodzi mi o lobby gejowskie, które wymusiło na WHO(Światowa Organizacja Zdrowia) usunięcie homoseksualizmu z chorób psychicznych! Przecież ta CHOROBA winna tam zostać! To tylko jedno z ich "osiągnięć". Istnieją w USA, Polsce i innych miejscach. Mają Brukselę.

Co do lobby w Watykanie, to takowe istnieje. Franciszek robi wszystko, by je zwalczyć.

 

"Jeżeli tak to nie jest chyba błędem twierdzenie, że tak się dzieje w Kościele przecież sławni "gejowscy spiskowcy/konspiratorzy (whatever, nie wiem jak to nazwać)" działają w Watykanie nieprawdaż?"

Kompletnie nie rozumiem tego zdania.

 

 

3.

Polecam wykład ks. Dariusza Oko pt. "Gender: od "tolerancji" to totalitaryzmu".

Wszystko jest wyjaśnione.

 

 

 

Taa, dopiszcie jeszcze że to wina Tuska, oczywiście w zmowie z Putinem. Bo przecież za całe zło tego świata odpowiadają Rosjanie i ich ,,agenci''...

 

A wracając do tematu zgadzam się z niektórymi że nie można jednego księdza stawiać za cały głos kościoła.

To że jeden ksiądz szuka na siłę szatana gdziekolwiek, zapewne by zdobyć 5 minut sławy, nie znaczy że reszta księży podziela jego opinie.

Tylko problem polega na tym że kosciół uwielbia takie sprawy zamiatać pod dywan, albo wręcz popierać.

Tak jak było z pedofilami w kościele. Jeśli jeden ksiądz jest pedofilem, to powinien być przez resztę od razu potepiony i jak najszybciej usuniety z szeregów kościoła. A tu wychodzi taki arcybiskup i mówi że to nie wina księdza, tylko ,,rodziców, bo w tym domu nie było miłości''. No to na te słowa się nóż w kieszeni otwiera....

 

I tutaj jest to samo. Zamiast powiedzieć przez pozostałych księży ,,ten ksiądz jest chory psychicznie i nie powinien wypowiadać się w mediach'' , nie robi się z tym nic, bo ,,może się zatuszuje''.

 

A co do gender o którym wspomniałeś powinieneś się z tym wywiadem zapoznać

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,15280600,Ksiadz_z_KUL_o_gender__Nieprecyzyjni_biskupi__niedouczeni.html

I jeśli ten ksiądz tego nie krytykuje, to znaczy że jest gorszy? Mi się tak nie wydaje...

 

Wina Tuska i Putina, a zło całego świata pochodzi z Rosji? Muszę przyznać, że taką teorię widzę po raz pierwszy.

Co do reszty posta:

Skąd taka agresja? Skąd takie niedoinformowanie?

Jesteś kolejną osobą, która spotyka się z Kościołem (a tak naprawdę jego karykaturą) w mediach.

 

"Tylko problem polega na tym że kosciół uwielbia takie sprawy zamiatać pod dywan, albo wręcz popierać."

Zaraz, co? Podaj mi inne "takie sprawy". Pisałeś o "[...]ksiądz szuka na siłę szatana gdziekolwiek, zapewne by zdobyć 5 minut sławy[...]", więc pewnie chodzi o m.in. Natanka. Został przecież stosownie ukarany, wierni zostali poinformowani na temat jego szkodliwej działalności. Gdzie tu zamiatanie na dywan? Gdzie tu poparcie?

 

"A tu wychodzi taki arcybiskup i mówi że to nie wina księdza, tylko ,,rodziców, bo w tym domu nie było miłości''. No to na te słowa się nóż w kieszeni otwiera...."

Że abp. Michalik wygłosił tak fatalne "wystąpienie" to wiesz. A nie wiesz pewnie, że jego wypowiedź została szybko sprostowana!

I znów - zanim coś napiszesz, wydasz o czymś opinię, zapoznaj się z tym.

 

"I tutaj jest to samo. Zamiast powiedzieć przez pozostałych księży ,,ten ksiądz jest chory psychicznie i nie powinien wypowiadać się w mediach'' , nie robi się z tym nic, bo ,,może się zatuszuje"."

A skąd wiesz, że ktoś nic nie zrobił, bo "może się zatuszuje"? Skąd pewność, że kimś właśnie to kierowało? Możesz co najwyżej przypuszczać.

 

PUNKT1: Religia chrześcijańska sama w sobie nie zakłada doszukiwania się zła na każdym kroku, czy w piwnicy sąsiadów czy w zupie, którą ci mama ugotuje. Głosi natomiast wartości miłości, braterstwa i tolerancji. I jest to bardziej, że tak to ujmę "luźna" z religii na świecie, porównaj sobie ją do islamu gdzie, wyznawcy proroka Mahometa, w imię Allaha są gotowi nawet za nią zginąć, istnieje stereotyp muzułmanina terrorysty, który walczy w Dżihadzie, torturuje kobiety w tym swoja żonę czy piętnuje wyznawców innych religii na przykład Żydów. O kamieniowaniu czy ucinaniu głów nie wspomnę.

 

 

 

PUNKT2: Jak ktoś jest fanatykiem religijnym, to lepiej nie podchodzić do niego z koszulką zespołu Behemot z pięciometrowym kijem. Gotowy jest taki człowiek pójść za Rydzykiem nawet w ogień czy przeznaczyć całą majętność na kościół (w celu zaskarbienia sobie zbawienia, nazywamy to symonią), a jak sam Piotr Natanek powie, że oddychanie jest złe, wstrzyma oddech, co spowoduje jego uduszeniem i zgon. 

 

 

PUNKT3: Największym problemem naszych czasów jest brak wiary w miłość, a jak nie wierzysz w miłość nie jesteś zdolny do miłości, a to z kolei prowadzi do ruiny: narkomania, alkoholizm, liczne patologie. Szukasz miłości, ale jak ją szukasz w nawiedzonym księdzu, który równie dobrze mógłby być pacjentem oddziału psychiatrycznego to nie zdziw się jak założycie własną religie, jakiś odłam od chrześcijaństwa tworząc sektę, ślepo wierząc w boskość księdza sam zatracisz się i oddalisz od Boga, gdyż nie będziesz dawał świadectwa miłości. Nie widzisz w drugim człowieku bliźniego, a grzesznika. Nie widzisz w kucach bajki dla dzieci, a propagandę szatana. Albowiem napisane jest:

Tak więc panie Obrusie, nie przejmuj się nimi, tak było, jest i będzie.

 

Dziękuje.

 

PS: na obraźliwe komentarze nie odpowiadam.

Dobra, pozwolę sobie Twoją wypowiedź podzielić na trzy punkty.

@Punkt1:

"[...]porównaj sobie ją do islamu gdzie, wyznawcy proroka Mahometa, w imię Allaha są gotowi nawet za nią zginąć[...]"

A chrześcijanie nie giną za swą religię? Wciąż KK jest prześladowany.

Wielu jest męczenników nawet dzisiaj.

 

Dobrym przykładem jest na przykład Asia Bibi. 11 listopada 2010 została skazana na śmierć przez powieszenie przez rzekome bluźnierstwa przeciw Mahometowi. Zarzuty postawiła jej sąsiadka, żona miejscowego imama, która nie potrafiła podać jednak konkretnych dowodów w tej sprawie. To jest kropla w oceanie.

 

@Punkt2:

Sam nie popieram za bardzo Rydzyka. Dobrze znam nawet księdza, który twierdzi, że Rydzyk jest "nie ten tego". Znacząca większość "darczyńców" dla "Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych" to staruszki.

 

@Punkt3:

Bóg jest miłością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja jestem za całkowitym odcięciu kościoła od państwa. Trójmiejskie meety plansówkowe działy się w jednym z gdańskich gimnazjów. Teraz nie ma tam fandom wstępu, bo kościół taki kontrolujący ośrodki edukacji. Derektorka poprostu słucha się kościoła. Taka fajna lokacja była. I tak ten cały kościół się rozsypie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd taka agresja? Skąd takie niedoinformowanie?

Jesteś kolejną osobą, która spotyka się z Kościołem (a tak naprawdę jego karykaturą) w mediach.

"Tylko problem polega na tym że kosciół uwielbia takie sprawy zamiatać pod dywan, albo wręcz popierać."

Zaraz, co? Podaj mi inne "takie sprawy". Pisałeś o "[...]ksiądz szuka na siłę szatana gdziekolwiek, zapewne by zdobyć 5 minut sławy[...]", więc pewnie chodzi o m.in. Natanka. Został przecież stosownie ukarany, wierni zostali poinformowani na temat jego szkodliwej działalności. Gdzie tu zamiatanie na dywan? Gdzie tu poparcie?

"A tu wychodzi taki arcybiskup i mówi że to nie wina księdza, tylko ,,rodziców, bo w tym domu nie było miłości''. No to na te słowa się nóż w kieszeni otwiera...."

Że abp. Michalik wygłosił tak fatalne "wystąpienie" to wiesz. A nie wiesz pewnie, że jego wypowiedź została szybko sprostowana!

I znów - zanim coś napiszesz, wydasz o czymś opinię, zapoznaj się z tym.

"I tutaj jest to samo. Zamiast powiedzieć przez pozostałych księży ,,ten ksiądz jest chory psychicznie i nie powinien wypowiadać się w mediach'' , nie robi się z tym nic, bo ,,może się zatuszuje"."

A skąd wiesz, że ktoś nic nie zrobił, bo "może się zatuszuje"? Skąd pewność, że kimś właśnie to kierowało? Możesz co najwyżej przypuszczać.

 

To ja tu próbuję bronić księży, że 95% z nich to normalni ludzie, tylko że media wolą pokazywać te 5% ,,frustratów'' a tu się robi ze mnie AGRESORA.

 

Podaj mi inne "takie sprawy"

Proszę bardzo, mój drogi, żaden problem.

Chyba nikt do tej pory nie pokazał jeszcze też ,,ciekawego'' człowieka czyli księdza Sławomira Kostrzewę. A oto jego wykład z 5 czerwca 2013r.

 

http://youtu.be/Ep0CybRL3Gg?t=1h18m21s

 

Jako że wykład ten trwa prawie 3 godziny, a by to wytrzymać trzeba mieć mocne nerwy :P , przenieśmy się od razu do godziny, 18 minut. Tam nasz słodki ,,księciunio'' porusza temat właśnie naszego serialu. Czyli wyciąga parę fanowskich artów + kawałek jednego odcinka i oczywiście stwierdza jaki to obrzydliwy serial, stworzony tylko po to by mieszać dzieciom w głowach. I tak jak Natanek faktycznie został ,,ocenzurowany'' , to jakoś nie słyszałem by tego księdza w jakikolwiek sposób ukarano. Czyli jak powiedziałem zamieciono sprawę pod dywan.

 

Że abp. Michalik wygłosił tak fatalne "wystąpienie" to wiesz. A nie wiesz pewnie, że jego wypowiedź została szybko sprostowana!

I CO Z TEGO!! To nie była sytuacja że został złapany przez jakiegoś dziennikarza z ,,zaskoczki'' i nagadał głupot, których po 5 minutach żałował. Tylko normalny wywiad, gdzie mógł się zastanowić nad tym co mówi. I dlatego jestem PRZEKONANY że ten człowiek naprawdę tak myśli. A jeśli KTOKOLWIEK broni pedofila, nie będąc adwokatem (bo adwokat, zwłaszcza z urzędu nie ma wyjścia), jest po prostu ZEREM, i jeśli ty bronisz księdza który broni pedofila też nie jesteś warty mojej dalszej konwersacji.

 

Polecam wykład ks. Dariusza Oko pt. "Gender: od "tolerancji" to totalitaryzmu".

Wszystko jest wyjaśnione.

 

Czyli co? Ksiądz Dariusz Oko który krytykuje gender to jest AUTORYTET, ale Ksiądz Alfred Wierzbicki który mówi że gender jest zwykłą ściemą i nadinterpretacją biskupów już tym autorytetem nie jest? Przecież to jest TEN SAM kościół i nie rozumiem czemu wybierasz jedną wersję od drugiej...

Edytowano przez mariusz391
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Teorie spiskowe MODE ON

Nie wiem, czy argumenty podane w książce są sensowne, ale autorzy powinni dostać jakąś nagrodę za genialny marketing. Wystarczyło napisać dowolne bzdury i poczekać, aż zainteresują się tym sprzedawanym za dychę dziełem. Fama pójdzie w świat, każdy będzie wiedział, że takie coś istnieje, sprzedaż im skoczy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wystarczyło napisać dowolne bzdury i poczekać, aż zainteresują się tym sprzedawanym za dychę dziełem. Fama pójdzie w świat, każdy będzie wiedział, że takie coś istnieje, sprzedaż im skoczy...
Bo dokładnie o to chodzi. Napiszemy coś kontrowersyjnego to zainteresują się tym media. Zainteresują się tym media, to wiele ludzi będzie się chciało dowiedzieć na własne oczy o co z tym chodzi. A żeby się dowiedzieć będą musieli to kupić. I tak biznes się kręci (a że przy okazji kolejni ,,oświeceni'' robią z siebie kretynów, to już przecież szczegół :P )
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę, znowu? :ming:  Jak im się kończą pieniądze to wymyślają głupoty o grach, klockach Lego albo My Little Pony itd. Sens tego jest taki: "Wszystko jest złe, nic nie robić, siedzieć w domu i walić głową w ścianę." Widzę, że choroba weneryczna Natanek Złośliwy ciągle się rozprzestrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"My Little Pony powiązane rogiem z samym Antychrystem."

Nosz ja Pier**le (przepraszam) rogi są szatańskie :v

Czyli wszystko co ma rogi to jest stworzone przez szatana?

Czyli pijemy mleko od szatańskich pomiotów...

hue hue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczcie był rozgłos, była afera. Teraz coś się nie słychuje o niczym. Jak pamiętam ksiądz który stworzył prezentacje pt "Odebrać dzieciom niewinność", użył prac fanowskich a nie tych co są w bajce MLP:FiM. Więc kierowanie się tak płytkimi dowodami jest o kant du.y warte. Gdzieś wyczytałem, to już jakiś czas temu było że gitara typu SG jest satanistycznym przedmiotem bo posiada dość specyficzny korpus, z dwiema jak by rogami. Jak bym miał wszędzie się doszukiwać diabła to było by nim nawet ZOO,  bo mają w hodowli węża a w Bibli diabeł zmienił się pod postać węża. Jeśli człowiek potrafi odróżniać dobro od zła to o co te durne afery.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś powtórzyłem, ale prawda jest taka że ludzie boją się nieznanego; patrząc z perspektywy księdza, który tylko czasami słyszy od was zniekształcony obraz uniwersum mlp, kuce to najgorsze zło ( :crazytwi:). Cóż, katecheta, którego w szkole najpewniej w szkole uczniowie lekceważą uważa ich za wcielone szatany ( :crazy: ) a wszystkie ich zainteresowania muszą być ZŁEEEEM!

Ps. sam jestem wiernym katolikiem C: :angelscoot:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Użycie prac fanowskich... Niech zgadnę skorzystał z prac z tagami gore i clop?

 

Nie ma to jak stosowanie wybiórczych argumentów. "Pokażę tylko to co mroczne i złe, a pominę znaczną część tego co mi nie podpasowało do tematu" To nic innego jak podła manipulacja, ukierunkowana na udowodnienie jakie to kucyki są złe. Druga sprawa, przykład odcinka. Pokazał jedynie fragmenty nocy koszmarów, która odbywa się w "wyjątkowo mrocznej" scenerii. Dlaczego nie pokazał dla kucyków znaczy przyjaźń? Bo to zbyt pozytywne? I obali jego wizję demonizmu? Albo na tyle zna temat albo robi to celowo. chyba nie ma innej możliwości.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do księdza Natanka i jemu podobnych czy młodej gwiazdy Sławomira Kostrzewy to zastanawia mnie co motywuje ich do odgrywania podobnych szopek. Powody mogą być dwa, oczywiście poza chęcią zbłaźnienia nie jest to ich cel ale osiągnęli to z pewnością.

Po pierwsze, chęć zdobycia pięcominutowej sławy, sławę można zdobyć na dwa sposoby, robiąc coś ważnego, wartego zapamiętania lub wręcz przeciwnie, robiąc z siebie błazna na oczach całego narodu, zgadnijcie jaką drogę wybrali nasi panowie.

Po drugie, całkiem możliwe, że święcie wierzą w wygadywane przez siebie wierutne bzdury, zastanawiam się jak wygląda świat dla takiego człowieka, świat w którym szatan czai się nawet w płatkach śniadaniowych.

 

Tak czy inaczej ich "niezbite dowody" i "jedyne najprawdziwsze prawdy" można sobie o kant dupy potłuc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczeże nie wiem poco ten temat istnieje, i dlaczego istnieją księża typu "szatan! Szatan! Szatan to drzwi!" I czemu ludzie ich słuchają...

W opentanie to jeszcze uwieże ale w to że kucyki są stwożone przez szatana!? Kucyki które uczą że przyjaźń i miłość to największa magia i to że zło trzeba zwalczać, mialy by być sługami szatana?!?! Litości...

Z ciekawości zapytalem jednego księdza o kucyki:

- Czemu uważa pan że kucyki pony (wiem masło maślane, ale w śród wron trzeba krakać tak jak one[czy jakoś tak]) są stwożone przez szatana? Przecież one uczą miłości do blizniego, że trzeba pomagać innym i że zło jest złe.

- Szatan przybieże każdą formę aby zwabić do siebie ludzi, nawet tą najniewinniejszą. Jakby musiał udawał by boga.

To było na prawde, gdy powiedziałem mu że jestem bronym dostałem zakaz wstępu do kościoła poczym ochlapał mnie wodą święconą...

To pokazuje... emmm... nie wiem co :drurrp: ale chciałem sie podzielić moimi wrażeniami z rozmowy :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Pozwólcie, że Frodo się wypowie, a Frodo ma niezłe pojęcie o tym.

Gdy byłam młodsza matka ciągle oglądała różnych egzorcystów itp. Każdy seans kończył się opróżnieniem mojego pokoju ze wszystkiego co "złe". Rok temu była afera o moje książki. Mam cały regał fantasy, który matka chciała zutylizować. Nawet Tolkiena oszczeędzić nie chciała, ale wywalczyłam i koniec sprawy. Przejdźmy do sprawy kuców. Co złego w kolorowych konikach, które pokazują nam, że przyjaźń jest potrzebna i działa jak magia. I tu się zaczynają schody. No właśnie: magia. Rzecz, której kościół się wystrzega. No, ale przepraszam bardzo. Rozumiem prawdziwą magię, no, ale tu to tylko sformułowanie. Tak. Są tam jednorożce (o które z resztą też się kościół czepia) ale to dzięki Twili, widzimy jak przyjaźń może odmienić. Oczywiście, są też tam antagoniści. W prawdziwym życiu też są, ale nie! Tam jest zła królowa, która maltretuje "koniki”. Ostatnio, jak przyszłam do kościoła w bluzce z MLP (ta mina księdza), to ksiądz mi o to suszył głowę. U mnie mama zrozumiała, że nie ma to sensu i nawet te Monster High mogą być.

Jednym słowem: KATASTROFA!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przeszkadza tylko że są tacy którzy w to uwierzą,serio jak można komuś bezgranicznie wierzyć?

Ps.Tacy ludzie to powinni się właśnie od kucyków uczyć, np o nie ocenianiu książki po okładce.  :rdblink:

Poza tym w oczy zawsze rzucą się najgłupsi. Przykładowo stereotypy pijanego rosjanina,kradnącego polaka itp,powstały bo ludzie nie potrafią szukać zalet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze są fragmenty "Stwrzony (serial) przez feministkę" i ten jebutny wykrzyknik  :lol: , TAK BO KAŻDA FEMINISTKA JEST ZŁA (szufladkowanie ludzi) albo "w pozytywnym świetle magię i rytuały magiczne". Proszę mi pokazać bajkę gdzie nie ma magii, ani przemocy, czekam i nie, Teletubisie się nie liczą bo jest tam MAGICZNA głowa dziecka-słońca. A teraz tak na serio, jestem chrześcijaninem i uważam, że jeśli nie praktykuje się magii to jest ok. Przecież, żaden z nas nie zacznie potem czarować i szukać swego jednorożca. Magia jest teraz wszędzie i nie da się przed nią uchronić, podobnie jak przed przemocą. Ważne, żeby nie przenosić tego do prawdziwego życia.

"a tymczasem czas pochłania im malowanie obrazeczków o konikach, dyskutowanie na temat kreskówki dla dziewczynek" Racja, przecież powinni mordować oglądać porno i przeklinać, jak na prawdziwego mężczyznę przystało :P

Tekst beznadziejnie głupi, nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...