Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation on 06/14/2013 in all areas

 1. 2 points
  W ramach krótkiego odpoczynku od tłumaczenia Winningverse (mózg musiał odsapnąć) i Progressio ex machina (blokada twórcza), postanowiłem dokonać tłumaczenia kilku one-shotów. Oto pierwszy z nich: Krótki opis: AJ musi wypożyczyć książkę z biblioteki. Co złego może się stać? "That Awkward Moment When..." Życzę miłej lektury i zachęcam do komentowania, oraz przedstawiania konstruktywnej krytyki. Link do wersji angielskiej: Oryginał
 2. 1 point
  Witam wszystkich serdecznie! Pozwolę sobie zamieścić tutaj moje opowiadanie, a przynajmniej te jego części, które już się ukazały. Jest ono być może już niektórym znane z FGE. Opowiadanie stara się być z jednej strony wierne serialowi, skupia się jednak na pominiętych przezeń aspektach, to jest polityce zewnętrznej i wewnętrznej naszego ulubionego królestwa. Tytułowy bohater, jako "najważniejszy kucyk w Canterlocie", musi stawić czoła splotowi pewnych zagrożeń - inwazji, rewolucji, spiskom, wojnie domowej, które jednocześnie zagroziły Equestrii. W tle pojawia się wiele postaci zarówno kanonicznych jak i własnych, reprezentujących różne postawy i idee. Czas jest mniej więcej kompatybilny do początku (od ok. 3 odcinka) trzeciego sezonu. Póki co, ukazały się: Prolog: https://docs.google.com/document/d/1stOY9ku-c9GwmwPoV8dipawI7aQm4tSmP_3qZeiO8x8/edit Rozdział I - "O zgubnych skutkach demokracji": https://docs.google.com/document/d/148Xi5i-_ejcVAep6Y_BOXqm1ubmkXDNPsBoyVILzhOY/edit Antrakt (I): https://docs.google.com/document/d/1pBdnQdjxMezGTCssEIyk6__1aVj_WxX8hPhv9BjG5SY/edit Dokończenie: https://docs.google.com/document/d/1AWYK5Msha9K3LCRoiIkzwHiAm27Bj2n6vF-lz_VUYxg/edit Rozdział II - "Dymy nad królestwem" preludium: https://docs.google.com/document/d/1I5CKBOuxi9NKiWaxYZf-Z5p6TGhdPnlvHCEx5YK2JP0/edit Concerto Grosso: https://docs.google.com/document/d/14wfUyWVjAVjZExiIjiuEcY8nh1fSZUVL5WfZ54TRdj8/edit Rozdiał III - "Pęknięte serce" Minuetto: https://docs.google.com/document/d/1umkWzSqpTLezNOI3QJubR4XF26A7gJat4gjUTavLLAI/edit Carmagnola: https://docs.google.com/document/d/1fo7Kmft28YM5tX_Ah9yPwTZz8-yaG7KL3hRom_-1ITw/edit Rozdział IV - "Na drogach i bezdrożach Equestrii" Fantasia del mare: https://docs.google.com/document/d/1m4qK56nZkfEVzzs5X8lyc05b3n1ua4jzvW8cUn2nX_k/edit Fantasia del terra https://docs.google.com/document/d/1TPL2uZ0QOrdRdvXczBZLL19NgW-VxubhcRHGa-9Rp2U/edit Fantasia di ghiaccio https://docs.google.com/document/d/1A7cGEEk4vYRUU-UdqxpW1X6Bb0LOvz2U0XIUZP9zzV0/edit Rozdział V - "Dyplomacja, dywersja, działa" Shanties and marches (I) https://docs.google.com/document/d/1vEFMbwz9YdQwpl0k1dM43M1X3TRd4Baa6Zm4ftMdcf0/edit Czekam na wszelkie komentarze, krytykę, pytania, sugestie i tym podobne. KU CHWALE EQUESTRII! (link do MLPFiction: http://fiction.mlppolska.pl/story/90/Kanclerz") Zdobywca oskara w kategorii "Najlepsze Opisy (styl i jakość)
 3. 1 point
  Um... cześć jestem Matjas. Jestem nowy na forum :3 Jestem czapką Warmena i macie mnie wielbić bo inaczej stos :3 Lubię Anime i gry. Data w profilu dotycząca rejestracji to jakiś bug :c
 4. 1 point
  1. Postaciami innych NIE KIERUJECIE w ogóle. Nie wolno napisać, że ktoś spojrzał się w twoją stronę - ten ktoś mógł cię np. zignorować. Możesz kogoś trącić w ramię i o coś zapytać, nie wiesz jak zareaguje. 2. Łups, błąd. Karty oddajemy do tej niedzieli. Dzięki za zwrócenie uwagi : UWAGA! Zmiana w punkcie 8b! ^ ^
 5. 1 point
  Miałem lepiej Podrkadłem się do okna budynku, wychylam się z pistoletem. Gościu ~2metry ode mnie, idzie w stronę drzwi. -Strzał! -Nie trafiłeś! - i pobiegł dalej. Następnym razem dostanie kulkę
 6. 1 point
  Do jakiego kuca jestem podobny... dobre pytanie. Trochę do Twilight ponieważ uwielbiam czytać ale za to nie koniecznie się uczyć. Trochę do Rainbow ponieważ uwielbiam testować swoje możliwości ale tylko gdy dotyczą one spraw militarnych, poza tym jestem totalny nygus. Coś co jeszcze wiąże mnie z Rainbow to lojalność; jeżeli uważam kogoś za mojego przyjaciela to ta osoba może być pewna że będę stać u jego boku za wszelką cenę. Trochę do Rarity; nie żałuje moich środków jeżeli jestem w stanie komuś pomóc. Niestety nie jestem tak uzdolniony jak ona. Trochę do Applejack; staram się być za wszelką cenę szczery oraz kocham klimaty Amerykańskiego country; jestem raczej miernym kłamcą. Niestety jak już pisałem jestem nygusem robię co do mnie należy w pracy i raczej nic poza tym. Trochę do Pinkie; ale tylko trochę. Głównie tyczy się to momentów gdy mam styczność z militariami; cały czas jestem uśmiechnięty, radosny i pełen energii. Trochę do Fluttershy; kocham przyrodę, lubię pomagać innym, oraz miewam sytuacje gdy "zabraknie mi języka w gębie". Trochę do luny ponieważ kocham noc. Kocham noc bardziej niż dzień ( nie, nie jestem wampirem czy coś w tym stylu oraz nie, nie śpię w dzień a nocą "żyje"; po prostu czasem lubię przejść się nocą na spacer ) Jednak najbardziej utożsamiam się z Ditzy Doo aka Derpy Hooves. Dlaczego ? Podam jeden z naprawdę wielu przykładów: Wybiłem sobie ząb własną kolbą... JAK ?! ano tak : Zlot asg, jestem w trakcie szturmu na umocnienia wroga, wbiegam pod dość stromą górkę a że górka była z piachu a piach mokry po deszczu to bez problemu owy się osunął. W efekcie czego lufa karabinu wbiła się w piach a ja straciłem równowagę i przewróciłem się do przodu. Z tą małą uwagą że przewracając się uderzyłem twarzą w kolbę wybijając sobie ząb... ALE walczyłem dalej ( hehe ). Poza tym kocham wizerunek Ditzy wykreowany przez ten fandom. ( Głównie fan fikcje na www.fimfiction.net - sprawdźcie moje konto "MrDrzevs" mam tam w ulubionych naprawdę wiele opowieści powiązanych z Ditzy; zapewniam was że po przeczytaniu ich pokochacie ją tak jak ja ją pokochałem. Naprawdę nie uwierzycie jaką postać wykreował ten fandom ze zwykłej "ślamazarnej" pegazicy; coś pięknego. ). Pozdrawiam.
 7. 1 point
  Świetny jednostrzałowiec. Dzięki za tłumaczenie, coraz mniej tych fików z Applejack, a ten bardzo mi przypadł do gustu.
 8. 1 point
  Zorganizowałbym akcję odbijania Beziego, tak jak to z Rudym w "Kamieniach na szaniec" było. Co byś zrobił gdyby Discord nie lubiał dubstepu?
 9. 1 point
  FF w sam raz na poprawę humoru. Reakcja Applejack i jej ostatnia wypowiedź - bezcenne. Niklas ma rację, zastosowanie tego samego chwytu, co w "Atucie" sprawdza się świetnie!
 10. 1 point
  Co do fanfic'a: Uśmiałem się, był super Co do tłumaczenia: Dolar, Twoją pracę dobrze oddaje fragment pewnej piosenki: "Nice work you did, you're gonna go far, kid". I takie jest też moje zdanie tylko "kid"na końcu nie pasuje.
 11. 1 point
 12. 1 point
  Bardzo podobny twist fabularny do tego z Atutu Spike'a autorstwa Gravisa xd Też tam polecam - lekki i przyjemny fic na kilka minut.
 13. 1 point
  Już jest nowy rozdział - https://docs.google.com/document/d/14wfUyWVjAVjZExiIjiuEcY8nh1fSZUVL5WfZ54TRdj8/edit ! A w nim: poznajemy włodarzy Manehattanu i Cloudsale, oraz dowiadujemy się jak wysoka rada postanawia ostatecznie rozwiązać problem zbuntowanej ( a właściwie "nych") prowincji! Mała ściąga: Proponowany (obowiązujący w tym ff) podział administracyjny Equestrii: 1 królewskie hrabstwo stołeczne: Canterlot 1 księstwo: Kryształowe Królestwo (Miasto Kryształowe) 3 hrabstwa: Trottingham, Hoofington, Fillydelphia, 1 hrabstwo o uprawnieniach marchii: Andalusa (Equino) 1 hrabstwo powietrzne o uprawnieniach marchii: Cloudsdale, 1 samorządne hrabstwo (województwo) o uprawnieniach marchii: Marchia Wschodnia (Stallionfort), 1 ziemia samorządna o uprawnieniach hrabstwa: Ponyville, 2 ziemie i miasta samorządne: Manehattan, Vanhoofer, 1 wydzielone miasto samorządne: Baltimare, 1 ziemia samorządna o uprawnieniach marchii: Pogranicze (Appleloosa), 1 wydzielona marchia nadmorska: Baltimare (Port Królewski w Zatoce Podków), 1 wydzielona marchia i marchia powietrzna: Las Pegasus, Wspólnoty autonomiczne: Autonomiczna Fedracja Wolnych Istot Lasu Everfree, Kondominialne Autonomiczne Księstwo Gryfów we Wschodnich Górach Kryształowych, Bezterytorialna Autonomiczna Fedracja Mułów i Osłów Equestrii Państwa stowarzyszone: Emirat Siodlanej Arabii Już wkrótce nowy rozdział, a w nim: zajrzymy do pewnej hrabiny, oblężonej w swym własnym domu w Ponyville oraz poznamy bliżej środowisko canterlockiej elity.
 14. 1 point
  Heheh to mnie się przypomina też podobna akcja mojego autorstwa na zielonej szkole xD Zawsze jakoś tak dziwnie jest,że dużo ludzi się mnie boi. Podeszli do mnie kolesie ze starszej klasy, mówiąc ze dadzą mi 10zł jak w ostatnią noc przestraszę ich koleżanki. Moje zastanowienie nie trwało długo. Tak więc tejże nocy, po odpowiedniej charakteryzacji (domalowana jakaś krew, czarne cienie do powiek, wielki tapir na łbie,jakiś drut od wieszaka xd) Idę pod pokój owych dziewczyn i skrobię w drzwi. Odczekuję chwilę... Wolno otwieram drzwi.. dziewczyną ukazuje się taki Turoń z niby zakrwawioną twarzą, pomalowanymi oczyma, potarganymi kłakami itd, w całym ośrodku wielki ich wrzask, wszystkie zebrały się na jedno łóżko piszcząc, a ja mówię takim monotonnym tonem "miałam wziąć nóż....ale że był ubabrany w cieście i was nie pobrudzić wziąłem ten o to hak..tzn wieszak... macie może mleczko do demakijażu?". Następnego dnia wszyscy mieli z tych dziewczyn i ze mnie wielką bekę i w sumie było zabawnie xD (ale nie pożyczyły mi mleczka do demakijażu :<
 15. 1 point
  Witaj doktorze znowu. Mam pytanie dotyczące pytania o Rose i Derpy. Skoro powiedziałeś że Derpy jest lepsza to znaczy że się w niej kochasz. Bo wiem że kiedyś przecież kochałeś się w Rose, a skoro Derpy jest twym zdaniem lepsza to rozumiesz? Chyba że kłamiesz, i tak naprawdę masz urażę do tego że jest z twoją ludzką wersją. Tylko teraz powiedź prawdę, bo wiem że często kłamiesz. Kochasz Derpy czy chowasz urazę do Rose? Wiem że masz żonę ,ale powiedź proszę.
 16. 1 point
 17. 1 point
 18. 1 point
  Kochany Daniu! Mimo wszelkich trudności jakie napotkałeś nie poddawaj się! wszyscy cię wspieramy i trzymamy za ciebie kciuki mimo że nie możemy być tam z tobą i wspierać cię osobiście, ale wiec że wspieramy cię duchowo. Mimo że czasem zdarzają się wypadki... rodziny, nasze lub kolegów czy koleżanki, my nie poddajemy się i staramy się jak najbardziej pomóc sobie czy też innym. Wieże że ci się uda. Powtarzam, pamiętaj że wszyscy cię wspieramy... Never Surrender Imka2000/Maki0002
 19. 1 point
This leaderboard is set to Warsaw/GMT+01:00


 • Regulamin Forum
 • Ogłoszenia
 • Ekipa Forum
 • Złóż Podanie


 • For Glorious Equestria
 • Przyjaźń to Magia WIki
 • Bronies Polska
 • Bronies na DeviantArcie
 • Ponymemes
 • 6pony
 • Klub Konesera Polskiego Fanfika
 • Sparkle Subs
 • Kącik lektorski Bronies Corner
 • Lailyren Arts


 • Newsletter

  Want to keep up to date with all our latest news and information?
  Sign Up
×
×
 • Create New...