Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback

Cahan

Moderator
 • Content Count

  3,836
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  91

Status Updates posted by Cahan

 1. Czasami na tym forum czuję się jak w średniowieczu.

 2. Ma ktoś instrukcję obsługi kobiet?

  1. Show previous comments  40 more
  2. WilczeK

   WilczeK

   W sumie można stać i się śmiać.

  3. Flippyn

   Flippyn

   Można też stać, strzelać i śmiać się :P

 3. Czy tylko ja mam wrażenie, że w dzisiejszych czasach dzieci się sztucznie udelikaca i odejmuje im punkty inteligencji?

  1. Show previous comments  40 more
  2. Cahan

   Cahan

   Oglądają głównie w Internetach, obejrzą i biorą się za książki.

  3. Pan E

   Pan E

   Muszę już iść rozmowa była, interesująca ;)

   Może PW?

  4. Cahan

   Cahan

   Kiedyś można PW.

 4. Bo noc jest ciemna i pełna skryptów...

  1. Show previous comments  38 more
  2. Cahan

   Cahan

   Co jest pijane nie może oblać.

  3. Gandzia

   Gandzia

   Zaliczenie w sesji.

  4. Cahan

   Cahan

   Marichuaen. Kingu. Dolar. Majtas. Rex Crusader. Dayan. Spidi. Irwin. Poret.

 5. Moje pierwsze ostrzeżenie na forum. Yay.

  1. Show previous comments  38 more
  2. Zegarmistrz

   Zegarmistrz

   Dziękuję, dziękuję, będę się chwalił tym tytułem jak własnym, rodowym, jako dopomóż mnie Luna :D

  3. Linds

   Linds

   *tak dopomóż mi miłościwie nam nocą panująca, Przenajświętszą i Najpiękniejszą Księżniczko Luno!"

 6. Dark Souls 3 chyba mnie wciągnęło. Gra mi się o niebo lepiej niż w 2.

  1. Show previous comments  36 more
  2. Uszatka

   Uszatka

   Dotarłam najdalej do jakiegoś ognistego świata, nie pamiętam nazwy, ale po tym jak przeszłam przez most nad lawą wyskoczyła na mnie dwójka npc'ów. W tamtej chwili uznałam, że wolę molestować jedynkę niż się z tym męczyć. 

  3. Malvagio

   Malvagio

   A teraz mnie naszło... może cała sekwencja w Żelaznej Warowni nie miała miejsca, to były halucynacje po nawdychaniu się (i okazjonalnych kąpielach) tej całej trucizny w Dolinie i Strażnicy Żniw:D

  4. XANAXTHOUS

   XANAXTHOUS

   Dark sols dobra giera, zapraszam i polecam, Piotr Fronczewski

 7. Nienawidzę dzieci. Po prostu ich nienawidzę.

  1. Show previous comments  31 more
  2. Major

   Major

   I jeszcze na ziomków zwalasz.Ty ty ty ty......... SPRZEDAŁEŚ nas White:confused:

  3. DDD

   DDD

   Jak tak mogłeś? już nie jesteś jednym z nas. A szkoda, fajny był z ciebie ziomek.

  4. WhiteHood

   WhiteHood

   Cicho kłamliwe padalce. Za litra chcieliśta mnie sprzedać. Żebym ja takie rzeczy robił wicie ile to musiało by kosztować?

   Przynajmniej dwa razy tyle.

 8. 400 punktów reputacji, yay!

  1. Show previous comments  31 more
  2. WilczeK

   WilczeK

   Olać jedzenie, prawdziwi faceci wytwarzają fotosyntezę. :ming:

  3. WilczeK

   WilczeK

   A tak poza tym Cahan dość nietypowe stwierdzenie na forum kucykach...

   Jeżeli teraz będę widział je jako przysmak to będzie twoja wina.x_X

  4. Cahan

   Cahan

   Konina mi osobiście nie smakuje.

 9. Niech ktoś posprząta ten parówkowy spam, bo to aż żałosne.

 10. Muszę wybrać takie studia, by mnie w przyszłości było stać na zbroję i konia.

  1. Show previous comments  26 more
  2. Flippyn

   Flippyn

   Meh, czyli szukam dalej :P jak już napisałem zabieram się za srebrny miecz z Wiedźmina 1, ale trochę boję się o konstrukcję bo jest dziwna. Podesłać ci jutro tajne wzorce hełmów? Bo teraz na tablecie sziedzę :)

  3. Cahan

   Cahan

   Możesz podeslac,o ile to nie są jakieś skyrimy. Co do broni z gier - zazwyczaj niestety tylko wyglądają. Ale te z Wieska w sumie mogą nawet działać.

  4. Flippyn

   Flippyn

   Nie to są wykrojki prawdziwych hełmów, pancerzy, rękawic, butów naramienników itp. W sumie był chyba nawet napierśnik, który by ci się mógł spodobać. Propo miecza wiedźmińskiego największy problem to jelec i część idąca po głowni miecza, prawdopodobnie będę musiał zgrzewać te elementy ze sobą na stałe. Reszta to błachostka w porównaniu do tego.

 11. Nuda dzisiaj jakby ludzie sobie życie znaleźli.

  1. Show previous comments  25 more
  2. WhiteHood

   WhiteHood

   Tak, mój nick też jest rasistowski, bo mam w nazwie "White"

  3. WhiteHood

   WhiteHood

   I rozmawiaj z kobietą. Ot, focha strzeli. A tego obejść się nie da. To tak jakby mówiła "Koniec rozmowy, wygrałam", a ty nic nie możesz zrobić, bo foch...

  4. WilczeK

   WilczeK

   Człowieka niema chwilę, a tu już kłótnie, wojny i groźby na PW.

 12. Po obczajeniu 5 odcinków "Korony Królów" doszłam do wniosku, że będę oglądać dalej. Nie jest to może wybitne dzieło, ale daleko temu do żenady na poziomie "Wiedźmina". No i się wciągnęłam.

  Intro budzi mieszane uczucia - ładna muzyka i badziewna animacja, badziewnej korony, którą chyba robił student pierwszego roku grafiki komputerowej.

  Stroje ujdą. Poza paroma ewidentnymi "firankami" i współczesnymi czaprakami, to naprawdę nie jest źle. Może nie jest to koszerne reko i koło reko to co najwyżej stało, ale nie jest źle. Bo to serial kostiumowy z niskim budżetem. I przeciętny widz nic nie zauważy. Najgorzej wypadają rzeczy "ze złota", bo to jakiś plastik chyba jest.

  Scenografia... Nie jest to rozmach "Gry o Tron" i czasami bywa biednie, ale kiedy porównam ucztę z KK i tę z "Wiedźmina" (Cintra i zaręczyny Pavetty)... KK jednak wypada dużo lepiej. Jest jakoś tak radośnie, gra muzyka i wszystko nie jest czarne i ponure. To na plus. Znudziło mi się mroczne, filmowe średniowiecze, w którym wszystko jest szare, brudne i obdrapane, nawet jeśli to nie ma w danym przypadku uzasadnienia.

  Turniej był słaby. Wygląda jak wsadzony na doczepkę, a kręcenie tego jedną kamerą z dachu to pomysł 2/10. Szkoda, może lepiej by było jakby wynajęli konnych rekoludków i zrobili jedną rzecz z rozmachem. Coby ludzi przyciągnąć.

  Gra aktorska jest masakryczna. Dawno nie widziałam tak sztucznej, drewnianej i nieprzekonującej gry. Aktorzy brzmią jakby byli przypadkowymi ludźmi zgarniętymi z ulicy. Dzieciaki brzmią i zachowują się jakby grały w reklamie proszku do prania czy innego Monte. A chyba nie powinny, skoro to ma być XIV wiek.To dodatkowo podkreślają dialogi, które są idiotyczne. I co jakiś czas zdarzają się takie kwiatki jak "nie wolno siodłać koni, bo jest post" czy "nie wiem gdzie jest moja żona, bo nie śpimy ze sobą, bo post". Czy temu kto to pisał nie wpadło do łba, że to jest po prostu durne? Do tego co jakiś czas dochodzą nieudane stylizacje na średniowiecze.

  Fabuła momentami wydaje się dziwna i naciągana, ale póki co nie jest zła. Nawet jest to stosunkowo interesujące. No i jest komu kibicować, bo Aldona może i nie jest zagrana idealnie, ale jest postacią, którą da się darzyć sympatią.

  W ogóle z postaciami nie jest tak źle, choć większość to jakieś randomy, które mają jakieś tam imiona i coś tam niby robią, ale nie są zbyt ważne.

  Muszę pochwalić twórców za kreację Jadwigi, żony Łokietka. To moherowy beret ze średniowiecza. Koszmarna teściowa, zapatrzona we władzę i w synusia. Do tego religijna fanatyczka. Powiedziałabym, że dawno nie chciałam tak czyjejś śmierci, ale niedawno robiłam maratony złych filmów. Jadźka nienawidzi synowej, bo ta jest Litwinką, byłą (yhy, jasne) poganką i może kiedyś zastąpić samą Jadwigę. No i jest żonką jego synusia, za mało się modli i jeździ konno.

  Kazio żonkę zdradza, płodzi bękarty i znajduje się pod pantoflem mamusi. Czepia się żony, że ta spotyka się z własnym bratem (w celach innych niż Lannisterowie), a sam płodzi dzieciaki na boku. I dziwi się, że Aldonka może być zła, nieszczęśliwa i przestraszona. A w dodatku oskarża ją, że jest solą w oku jego matki. Kazik mógłby w końcu ogarnąć, że ta stara raszpla powinna się zamknąć w klasztorze, a nie pomiatać synową i robić za najwierniejszego sługę papieża na dworze.

  W ogóle serial zawiera mnóstwo religii. W wydaniu nie reko, za to w tak niesympatycznym, że zastanawiam się, czy to aby było celowe. Za to litewska pogańska wiedźma ma moc.

  "Korona Królów" jak na polski serial jest całkiem przyzwoita. Broni się ładną ścieżką dźwiękową i fabułą lepszą niż arcydzieła pokroju "Na wspólnej". Ma swój klimat, bieda budżet i mnóstwo wad. Ale da się to oglądać i dobrze się bawić.

  4/10, polecam

  1. Show previous comments  24 more
  2. WilczeK

   WilczeK

   No to było pisać, od razu, że nie płacisz i nie chcesz płacić, bo to jedyna rzecz, jaką można nazwać argumentem z powyżej przez ciebie przytoczonych.  Po co trzymać go na koniec i marnować ludziom czas, głupimi tekstami. 

    

   Co nie zmienia faktu, że zachęcasz innych do... no nie chce tego nazywać przestępstwem, bo to trochę za dużo, no ale myślę, że ktoś kto ma trochę większe IQ od glona zrozumie o co chodzi. 

    

   Generalnie, to że ty nie chcesz tego oglądać to mi lata, choć twój pierwszy argument był słaby. Ale proszę nie zachęcaj innych do bycia ,,nie w porządku'' wobec ludzi, którzy robią ten serial (jak pisałem) jaki by o nie był.  Bo sam Prezeszyna  ma raczej mało z nim wspólnego . 

  3. 666_toczownik_666

   666_toczownik_666

   To przestępstwo absolutnie nie jest. Przestępstwo popełnili ci, którzy wrzucili serial do sieci. Po prostu słyszałem o nim dużo złego i chciałbym się przekonać sam. Jeśli mi się nie spodoba (z opisów wynika, że jest to całkiem prawdopodobne), to nie zamierzam wydawać pięciu florenów. A TVP staram się w razie możliwości nie wspierać. Swoją drogą, podoba mi się opcja z oglądaniem za darmo po opłaceniu abonamentu. Nie napisałem też nigdzie, że nie chcę oglądać. Jestem sceptycznie nastawiony, ale chciałbym obejrzeć. Pewnie ostatecznie poczekam na zakończenie sezonu i kupię dostęp na 24 godziny.

  4. WilczeK

   WilczeK

   Dziś miałem okazję obejrzeć dwa odcinki, chyba pierwsze, tak myślę. 

   No i zgodzę się, że sukcesem na miarę wiedźmina to to nie jest, jakby chcieli zapewne niektórzy.  Do popularnego porównania, które jest trochę z dupy, tzn do ,,Gry o Tron'' się nie odniosę, bo po prostu te serial mnie nie wciągną, no ale , też się jakoś specjalnie za niego nie zabierałem. Jednak poruszę jedną kwestę co do tego wątku, później. 

   Tak czy siak,  okiem zwykłego nornika pod względem kinematografii, serial wygląda normalnie, całkiem przeciętnie. Może po prostu jestem upośledzony, ale nie było momentów, które by zrobiły na mnie efekt ''WOW''  no ale nie było, też takich, które by mnie zażenowały.  Czyli, coś w stylu...  ''fajne do pooglądania'' 

   Jednak patrzeć jednak jak upośledzona jest Polska scena kinematograficzna i po obejrzeniu kilu odcinków Miecia, stwierdzam, że jest to jakiś sukces sam w sobie.  To że nie zapycha się czasu antenowego tymi bezwartościowymi ''trudnymi sprawami''  i nie wpycha się budżetu publicznego, na ''polskie komedie'' 

   Czyli przeciętny serial pod względem całego świata, ale fajna inicjatywa i nadzieja w perspektywie własnego podwórka. 

    

   Co do zgodności historycznej, to nie ma sensu poruszać tego tematu, tu każdy jest super mądry, każdy wie lepiej i taka prawda, że jak tworzy się takie produkcje, to trzeba się liczyć, że jakieś Janusze historii się dopieprzą. Dlatego nie dziwie się zachodowi, że woli tworzyć bezpieczniejsze produkcje jak ,,Gra o Tron''.  

    

   No i na koniec, jeżeli traktuje ktoś ten serial politycznie, to ma chyba  większy problem ze sobą niż z nim. 

 13. Zatrudnię jakąś złośliwą osobę na osobistego hejtera. Wymagania: ma czytać moje fanfiki i je hejtować.

  1. Show previous comments  24 more
  2. Trahall

   Trahall

   Nie mogę być leniwy? Dobra...

  3. Trahall

   Trahall

   Już masz minusa

  4. WilczeK

   WilczeK

   ,,Gdzie są hajsy za fanfiki!;

 14. Ten moment, gdy słuchasz wyników z biochemii, dostajesz 4 i zastanawiasz się co tak mało... Co się ze mną do cholery dzieje?!

  1. Show previous comments  23 more
  2. WilczeK

   WilczeK

   Testy i pochopne nie są dobrym sprawdzeniem wiedzy ''na sucho'', ale najlepszym znanym. A najlepiej wszystko wychodzi w życiu. Przynajmniej tak myślę, bo co ja tam mogę wiedzieć. 

  3. Sun

   Sun

   Najlepszym sposobem na sprawdzenie wiedzy i jakichkolwiek umiejętności jest praktyka. 

   Niestety nie można dawać studentom pacjentów do krojenia, w ramach egzaminu, bo za dużo by poumierało.

  4. Cahan

   Cahan

   Egzaminy są po to by je zdać, zdobyć zawód i wykonywać go lepiej niż inni. 

 15. Ciekawe czy będą pacjenci i jutro sobie powiercę :crazytwi:

  1. Show previous comments  23 more
  2. Rainbow Guitar
  3. Rainbow Guitar

   Rainbow Guitar

   I wiesz co? 

   Spoiler

    

    

   Nie no, żartuję. Jestem całkiem miły, do bólu wręcz miły.

  4. Major

   Major

   @Rainbow Guitar Ja też miły,no chyba że ktoś podskakuje.

    

    

 16. Polski dubbing kucykowych piosenek z 3 sezonu- brrr. Brzmienie niezłe, ale tłumaczenie...

  1. Show previous comments  22 more
  2. nyaa

   nyaa

   @Rainbow Dash ;) Jestem wzrokowcem. Wystarczy że są napisy po angielsku dla słabosłyszących, 95% kwestii zrozumiem. W innym wypadku muszę przesłuchać kilka razy.

  3. bubblesymphony

   bubblesymphony

   Najlepsze, ten gmach. XD

  4. Cahan

   Cahan

   I tak dobrze, że nie pałac ;)

 17. Jestem taką ofiarą, że udało mi się zgubić mózg. Dosłownie.

  1. Show previous comments  21 more
  2. Cahan

   Cahan

   Powiem, że mięso człowieka wygląda całkiem apetycznie.

  3. Burning Question

   Burning Question

   Podobno smakuje podobnie jak świnia XD

  4. Cahan

   Cahan

   Podobno jest słodkawe i żylaste. Więc pewnie jak stara konina.

  1. Show previous comments  19 more
  2. Poulsen

   Poulsen

   No przeca, że pierniczy, nawet taki matoł bez wykształcenia jak ja wie, że to stek bzdur xD

  3. już nie wchodzę

   już nie wchodzę

   "- Jedziesz do nas na ciasto?

   - Seluna, ja miałam dzisiaj siedem godzin w szkole, ja nie mam siły, jadę do domu i idę spać."

  4. Flippyn

   Flippyn

   A próbowałaś metody, że tak powiem przypraw? Gotujesz np. Kurczaka z ryżem i warzywami i dodajesz duże ilości przypraw, tak, że mięso nie jest wyczuwalne w smaku. Gorzej jak na sam widok mięsa jest nie, ale na to też idzie coś zaradzić.

 18. Co się stało z tematem o homoseksualiźmie?

  1. Show previous comments  19 more
  2. Cahan

   Cahan

   No cóż- temat powrócił i te posty o pedofili usunięte nie są.

  3. Talar

   Talar

   Powrócił? Ok, byle by nie panował na nim kompletny roz*ierdol.

  4. Mon

   Mon

   Powrócił zamknięty i kilka ostatnich postów usunięto.

 19. 4 osoby obiłam, jedna obiła mnie. Cakiem niezły wynik.

  1. Show previous comments  19 more
  2. Bester
  3. Mephisto The Undying

   Mephisto The Undying

   *Otwiera parasolkę.* Guten tag mein liebes Fräulein. Draques wollte sagen, Sie lieben... Ich gehe. Eins, zwei, drei. *znika w dymie z którego tworzy się napis ,,co ty wiesz o niemieckim Winter Wrap-Up?*

  4. Cahan

   Cahan

   -Jak to co? Słucham go...

 20. Wróć do domu po miesiącu i odkryj, ze stała się najgorsza możliwa rzecz. Po prostu pięknie. Moje życie nie ma sensu

  1. Show previous comments  18 more
  2. Flippyn

   Flippyn

   Łączę się w bólu z tobą i twoimi rosiczkami :(

  3. Cahan
  4. Cahan
 21. Wiem już jak przy pomocy jednego garnka zupy rozwiązać problem głodu na świecie :]

  1. Show previous comments  18 more
  2. WhiteHood

   WhiteHood

   E tam bombowe. Najlepsze są proste metody. Nakarmić głodujących bezrobotnymi.

  3. Cahan

   Cahan

   Ale kto nie pracuje, ten nie je.

  4. WhiteHood

   WhiteHood

   Nie w tych czasach.

 22. Przeszłam Dark Souls :D

  1. Show previous comments  17 more
  2. Cahan

   Cahan

   Udało. Onion padł w Izalith, a Solaire... No, nie przeżył. Golem był banalny, gargulce w jolly cooperation też.


   Triste, to nie jest wcale takie strasznie trudne. Ja jestem ostatnim casualem, naprawdę.

  3. PervKapitan

   PervKapitan

   Dark Soulsy nie są trudne. Po prostu uwielbiają trollować. Mechanika jest przyjemna, po prostu gra nie mówi Ci co chwila co masz robić, nie ciągnie Cię za rączkę. Jak się przyzwyczaisz do mechaniki to nie ma nic bardziej przyjemnego.

  4. The Silver Cheese

   The Silver Cheese

   Soulsy to w pewnego rodzaju powrót do starszych gier i ich mechanik - nie wiesz dokąd iść, co się stanie gdy podejmiesz taką, a taką decyzję, jest sporo różnych sekretnych lokacji, przedmiotów, NPCów, dialogów. Za to kocham Soulsy bo są zupełnie inne, różnią się diametralnie od typowych gier AAA. Oczywiście są inne gry, które też te elementy wykorzystują, ale to właśnie From Software najlepiej to zaprezentował. DS1 moim zdaniem najlepsza część, za nim DS3 a potem DS2.

 23. Na egzamin praktyczny musimy przyjść ubrani na galowo. W fartuchach. I rękawiczkach. A obowiązują próby wysiłkowe. Ciekawi mnie co oni tam biorą na tej katedrze...

  1. Show previous comments  16 more
  2. Cahan

   Cahan

   Nie no, galowo zazwyczaj chadzałam na ustne. Ale praktyczny? 

  3. Korund

   Korund

   O co chodzi z próbami wysiłkowymi. To jakiś test kondycji fizycznej?

  4. Cahan

   Cahan

   Tak, mniej więcej.

 24. Odkryłam w sobie kolejny talent: straszenie dzieci.

  1. Show previous comments  16 more
  2. DDD

   DDD

   O chryste panie! jednak trzeba się bać :octcry:

  3. Major

   Major

   Powiedziała z dorosłymi a nie z dużymi dziećmi:ming:

  4. DDD

   DDD

   Ej to prawda.:ming:

×
×
 • Create New...