Skocz do zawartości

Fanfikowe Oskary - Edycja Pierwsza


Dolar84

Recommended Posts

"Ylthinowanie" - Dobreee :D

 

Ja w każdym razie zarzucę po swojemu: Co tam mało nominacji moich FF?! Zawiodłem się na was drodzy nieczytlenicy! Jak pisać, jak żyć, kiedy nikt nie czyta... :rainderp:

Prawie dwadzieścia tekstów na karku a nominacja tylko kilku?! FOCH! :hmpf: Kończę z pisaniem do czasu aż mnie nie docenicie, jeszcze będziecie błagać o moje teksty :rainpriest:

Edytowano przez Draques
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w każdym razie zarzucę po swojemu: Co tam mało nominacji moich FF?! Zawiodłem się na was drodzy nieczytlenicy! Jak pisać, jak żyć, kiedy nikt nie czyta... :rainderp:

Prawie dwadzieścia tekstów na karku a nominacja tylko kilku?! FOCH! :hmpf: Kończę z pisaniem do czasu aż mnie nie docenicie, jeszcze będziecie błagać o moje teksty :rainpriest:

Głosowałbym na Save Me, ale to nie moja wina, że tak z nim zwlekałeś :P A co do pozostałych tekstów: były dobre, ale w każdej kategorii przychodziło mi do głowy coś jeszcze lepszego.

Kończysz? Trudno, dostaniesz moje zezwolenie, ale najpierw dokończ teksty, które rozpocząłeś, zapowiedziałeś, obiecałeś i te, które jeszcze nie zapowiedziałeś, ale przyszły ci do głowy. Po spełnieniu tych kilku drobnych punktów jesteś wolny :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończysz? Trudno, dostaniesz moje zezwolenie, ale najpierw dokończ teksty, które rozpocząłeś, zapowiedziałeś, obiecałeś i te, które jeszcze nie zapowiedziałeś, ale przyszły ci do głowy. Po spełnieniu tych kilku drobnych punktów jesteś wolny

 

:rainderp:

 

W każdym razie, moje podejście od teraz będzie stanowić przeciwwagę do "Ylthinwania" :D (Piękne okreslenie  :twilight2:  )

 

Hurr! Moje teksty takie dobre, takie zaje :yay: !

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmiało jak tekst z Dnia Świra (bez obrazy) xD

"Nie, no to nie do wiary. Nie, to być nie może. Godziny spędzone przy komputerze. Niezliczone błędy, nabieranie wprawy, wiele pochwał, tekstów prawie dwadzieścia, tyle weny przelanej na wirtualny papier i oto mi płacą, jak by ktoś dał mi w mordę! Ja terefere! O, bracia pisarze, siostry pisarki, niezliczone ilości jest nas w fandomie. Myśleliśmy, że nogi boga weny złapaliśmy, że oto nas przyjęto do fandomu poetów. Szkoła poetów, Dżizus, terefere, ja terefere! Stron tysiące, oczy monitorem wypalone. A potem bida, bida i rozczarowanie! A potem beznadzieja i starość pariasa i wszech porażająca nas wszystkich pogarda. Nikt nie czyta, nikt nie docenia... ja terefere!" :rainderp:

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rainderp:

 

Dobra, czas ogarnąć wątek, co przyjdzie Dolar i nas zakopie :rainpriest:

 

I tak, tekstów jury ma do przeczytania całkiem sporo :D Po cichu liczę, że każdy z obecnych w składzie sędziów po ogłoszeniu wyników podzieli się swoją opinią w temacie z danym FF. Wiem, że łatwiej jej opublikować docsa z podsumowaniem i niech każdy sobie szuka, ale sami przyznajcie, czy nie fajniej by było przeczytać w temacie swojego opowiadania opinię każdego z członków komisji?

 

Owszem, jest sporo tekstów już znanych i cenionych, które same się bronią i nickiem autora przegryzają na szczyt, zapewne to one wygrają - nie ma się co oszukiwać, który z mniej znanych FF ma szanse z takimi opowiadaniami jak "Trzy Strony Medalu", "Zegary", "W Poszukiwaniu Dawnej Chwały", "The Last of Us", "Pszczoły"? Czy innymi, równie wychwalanymi w dziale?

 

Pozostaje mi mieć nadzieję, że właśnie te opinie, umieszczone w tematach z naszymi mniej znanymi FF pomogą cośkolwiek ruszyć do przodu i zmotywują do dalszego pisania. Każdy kto zagląda do tego działu trochę dłużej, jest w stanie przewidzieć wyniki tej edycji. Swoim przewidywaniom daję jakieś 90% poprawności :D

 

  1. Najlepszy Fanfik: Zegary
  2. Najlepszy Wielorozdziałowiec: Zegary
  3. Najlepszy Oneshot: Pszczoły
  4. Najlepsze tłumaczenie: Past Sins/Crisis Equestria
  5. Najlepsze opowiadanie komediowe:
  6. Najlepsze opowiadanie z Tagiem [slice of life]: Pszczoły
  7. Najlepsza fabuła: Trzy Strony Medalu
  8. Najlepsze opisy: Progressio ex Machina
  9. Najlepiej stworzona postać niekanoniczna: John Dreyfus: The Last of Us
  10. Najlepiej oddana postać kanoniczna: Pinkie Pie: Pinkie poznaje słowo na J
  11. Najlepsze tłumaczenie nieukończone: The life and Times
  12. Najlepsze opowiadanie nieukończone: W poszukiwaniu Dawnej Chwały

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Po cichu liczę, że każdy z obecnych w składzie sędziów po ogłoszeniu wyników podzieli się swoją opinią w temacie z danym FF.

Z tego, co wiem, Alberich ma ambitny zamiar "zasypywania autorów komentarzami" w trakcie przebijania się przez niekończącą się listę nominowanych fików :D.

 


Najlepsze opowiadanie z Tagiem [slice of life]: Pszczoły

Eee.

Eeeeeee.

Eeeeeeeeeeeeeeeee.

CZO?!

Tobie się, bester, chyba owady pomyliły.

 

Aż żałuję, że jak jeszcze można było nominować, nie podrzuciłam Wam "Światła pośród mroku". Fanfik świetny, ale przeklinalibyście mnie do końca świata  :crazytwi:  (Alberich wie, o czym mówię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


E tam Ythiowanie zaraz. Jako użytkownik odwróconej psychologii oraz wieczny malkontent wszystko przepuszczam przez ponure barwy, ażeby tylko nie czuć rozczarowania. To znacznie upraszcza egzystencję. Porażkę z kolei widzę w tym, że zdołałem napisać coś tak dobrego, że pojawiło się w liście nominacji. Problem teraz polega na tym, że będę żyć w faktycznym przeświadczeniu, że komuś jednak zależy na słowie pisanym powstałym spod moich palców... Czuję się zobowiązany i zobligowany do kontynuowania pracy nad kolejnymi opowiadaniami. W końcu "The ride never ends".
 
Pozdrawiam

Skoro się czujesz zobligowany do dalszego pisania to ja cofam wszelkie zastrzeżenia :D Więcej! :D


Dwie nominacje, które z białego zmieniły kolor na zielony. Bałem się, że białe = "panie, daj pan spokój".  Niech mnie piorun strzeli... albo lepiej nie, bo jeszcze przeniosę się do Equestrii

ARGH. Nawet mi nie mów. Przez kopiowanie miałem takie cyrki z kolorami, że gdyby nie Skaj, to do teraz bym wszystko poprawiał. W każdym razie - wszystkie zamieszczone powyżej nominacje są ważne, niezależnie od chwilowej kolorystyki :D

 

@Bester - spojrzałem na Twoją listę przewidywanych zwycięzców. Ubawiłem się. Serio :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bester, gdyby choć w sześćdziesięciu procentach lista wyglądała tak jak podałeś, byłbym bardzo zawiedziony. I nie chodzi nawet o to, że z połową twoich typów zupełnie się nie zgadzam, a co do drugiej widzę mocną konkurencję. Założeniem było chyba wyłowienie także tych opowiadań, które są mniej znane i są równie dobre, a kto wie, może nawet lepsze. Naprawdę, do każdej kategorii zostało nominowanych średnio piętnaście i pół opowiadania i nie wierzę, że wśród stu trzynastu pozycji nie znajdzie się coś nowego. Nie chcę sugerować, że wytypowane przez ciebie opowiadania są słabe, bo w większości zasługują na nagrodę, ale bez przesady. To, że są ogólnie cenione za całokształt (jest to pewne uproszczenie z mojej strony), nie znaczy, że w danej kategorii nie ma czegoś lepszego. Nie przesądzałbym wyników na starcie i nie ograniczał się do dziesięciu dobrych, ciekawych lub znanych tytułów.

Edytowano przez Fistach8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprosz, to jednak ta inicjatywa nadal żyje, sędziowie nie popełnili zbiorowego samobójstwa jeszcze w każdym razie :ajawesome:

 

Ciekawe ile zajmie czekanie na wyniki... Chociaż mnie to ryba, skoro FoE i tak przegra w swojej kategorii z CRYSIS-em, a moich dwóch opublikowanych po polskiemu przecudownych fików nikt w fandomie nie zauważył :burned:

 

So now, if you'll excuse me, I'm gonna cry myself to sleep.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sędziowie nie popełnili zbiorowego samobójstwa jeszcze w każdym razie

 

A nawet gdyby, to niech streamem zarzucą  :yay: A co do "wojny tłumaczeń" - nigdy nie mów nigdy, Poulsen. Najpewniej i tak oba fiki przegrają z "Life and Times", bo bzykanie i piórwy :P

 

Powodzenia wszystkim nominowanym, a przede wszystkim sędziom, którzy muszą przeczytać to wszystko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do "wojny tłumaczeń" - nigdy nie mów nigdy, Poulsen. Najpewniej i tak oba fiki przegrają z "Life and Times", bo bzykanie i piórwy :P

 

No tak, zapomniałem, lud zawsze leci na seks (wystarczy popatrzeć na sekcję "featured" na FimFiction chociażby :ajawesome: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypraszam sobie! Żadnego seksu, same dwuznaczności! :D Poza tym nie wiem jak CRISIS, ale Fallout pod tym względem też nie jest (wybaczcie płaski kalambur) dziewiczy. :D

 

To jedno i to samo, i tak lud na to leci (wiem po sobie :ajawesome: ). A w oryginalnym FoE swobodnie traktowanego seksu jest tyle co kot napłakał, zazwyczaj towarzyszy mu cierpienie, uczucia, rozterki i takie tam głupoty :lie:

 

Anyhow, powodzenia w czytaniu/ocenianiu, będziecie go potrzebowali :burned:

Edytowano przez Poulsen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszcie się, że nie jestem w jury, bo dla mnie tłumaczenie bez deklinacji nazw miejscowości to nie tłumaczenie

:P

W IV sezonie PL... po trzech sezonach odmieniania "Canterlot" przez przypadki nagle o tym zapomnieli.

 

 

 

Obrazki w tym dziale chowamy w spoiler.~Dolar84

Edytowano przez Dolar84
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarwin pouczający innych, aby czytali ze zrozumieniem :D Spróbuję się nie śmiać zbyt głośno. Ktoś tutaj twierdził, że Pony of Shadows miał inne oczy niż Tirek i na tym oparł swoją piękną teorię, że to inne osoby :P

 

Zwaliłem tamten termin, bo źle zapamiętałem datę. Życzę, abyś na maturze nie miał podobnego błędu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Z przykrością musze poinformować, iż jesteśmy zmuszeni przełożyć termin ogłoszenia wyników oskarów na koniec sierpnia. Spowodowane jest to faktem, iż nominowano wiele fanfików, często bardzo długich, więc zwyczajnie zabrakło nam czasu, żeby wyrobić się w terminie.

 

 

Raz jeszcze przepraszamy za opóźnienie i wracamy do przebijania się przez potężne ilości nominowanych lektur.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...