Skocz do zawartości

15 Konkurs Literacki [Oneshot][Comedy][Forum][Slice of Life]


Recommended Posts

Cóż mogę rzec, XV konkurs literacki był niezwykle dla mnie twórczy.

Skoro Dolar dał już nam temat związany z tworzeniem opowiadań,

pomyślałem sobie, że to odpowiedni moment, by stworzyć taką

małą laurkę dla wszystkich piszących. Tak zatem powstał krótki

tekst na wspomniany konkurs, a fic zyskał aprobatę jury w postaci

pierwszego miejsca i słów Dolara, bym rozbudował fica.

 

No i cóż, tak zatem się stało. Prezentuję wam z dumą wersję rozszerzoną

fica, dzięki czemu mogłem dodać jeszcze więcej mniejszych lub większych

odniesień do naszego wspaniałego dzialu fikowego na tym jakże skromnym

forum o pastelowych osiołkach.

 

Zachęcam do przeczytania i zgadywania prawdziwych nicków ukrytych tutaj osób.

Niektóre są oczywiste, inne... nie tak bardzo. Najlepsi zgadujący nie dostaną wspaniałego,

niepowtarzalnego prezentu od Dolara - herbatnika :crazytwi:

 

15 Konkurs Literacki

 

 

 

Póki co, będzie to oneshot, ale kto wie - może powstanie kolejna część?

Czas pokaże!

  • +1 8
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja rozszerzona bije konkursową na głowę - ach te złe limity!

 

W każdym razie gratuluję Niklasowi sporej inwencji w ponifikowaniu piszących, oraz jego specyficznego humoru, który pozwolił każdemu w wyjątkowo zabawny sposób dopiec - lektura tego opowiadanie to sama radość, a sporą jej część stanowi odgadywanie kogo akurat autor miał na myśli. Ja się musiałem w kilku wypadkach dowiadywać u źródła kto jest kim - a Wy? Potraficie zidentyfikować wszystkich bohaterów?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 months later...

Proszę, proszę, co ja tu odkopałem... Z tego, co pamiętam, to czytałem tego fica przy okazji konkursu, a tu się okazuje, że jest wersja rozszerzona. Dlaczego znajduję ją dopiero teraz?!?! Hm... Co prawda mam dosyć literek na dzisiaj, ale co poradzić - przeczytałem od razu. :D

 

No i trzeba przyznać, że wersja rozszerzona jest jeszcze lepsza od konkursowej. Powód banalnie prosty - więcej tekstu, co oznacza więcej śmiechu. Lekkie, zabawne i przyjemne. Tak można najkrócej określić tego fika. Pomysł, żeby ukryć w nim skucykowane postacie związane z naszym fanfikowym światkiem jest wręcz genialny w swej prostocie. Jedni bohaterowie są aż nazbyt łatwi do odgadnięcia, inni z kolei nieco bardziej zakamuflowani. Jedno jest pewne - jestem słaby w tego typu zagadkach, więc nie analizowałem tekstu pod kątem "kto jest kim", a jedynie "z marszu" rozpoznawałem bardziej charakterystyczne osoby. Mimo to bawiłem się przednio :brohoof:. W zasadzie to już po raz drugi, bo przecież pierwszy był przy okazji konkursu.

 

Podsumowując: bardzo dobra komedyja, polecam bezwzględnie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawych życia, poniżej macie krótką ściągawkę who is who w kolejności pojawienia się/wzmianki w opowiadaniu:

 

SPOILERZ MOCNO

 

Spoiler

Herb Potion - Amolek

Big Bits - Dolar

Small Crab - Niklas

Clock Master - Zegarmistrz

Złoty Hoofmane - Hoffman

Crayon - Kredke

Sundew - Cahan

Correct Grass - Gandzia

Gaggle Swan - Cygnus

Molecule Translate - aTOM

Poor Sleep - Poulsen

Best Read - bester

Zodiac - Zodiak

Ladder High - psoras

Ternary Pace - Spidi

Running Silver - GoForGold

Mad Lane - Madeleine

Thin Evil - Ylthin

Dark Grey - Bury

 

No, to chyba wszystko. Dzięki za nowe komentarze i cieszę się, że się podobało :D A kolejny, który wspomni mi tutaj o circle jerkingu, dostanie od Dolara pociskiem herbatnikowym :rariderp: 

Edytowano przez Niklas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Witam!

 

Cóż, fandomówki mają to do siebie, że bez znajomości fandomowej społeczności z danego okresu są całkowicie bezsensu i nie śmieszne. Tu w sumie są dość podobne problemy, z tym, że w sumie sam przedstawiony skład i nawiązania są w miarę aktualne, o dziwo.

 

Technicznie doczepie się jedynie do tego, że nie ma dolnych cudzysłowów. Poza tym nie zauważyłem większych błędów.

 

Fabuła jest dość prosta, ale skomplikowana nadmiarem nawiązań i postaci w swej prostocie. Ot, pewien kucyk-pisarz bierze udział w konkursie literackim. Jest to jedynie pretekst do dodawania coraz to kolejnych postaci.

 

Same postacie to, mniej lub bardziej, czytelne nawiązania do prawdziwych osób. Niestety, nie są zbyt szczegółowo przedstawione, bazują na ogólnych skojarzeniach. Jeśli ktoś nie jest dłużej w tym fandomie, to wyciągnie z tego totalny chaos, a nie postacie.

 

Prawdę mówiąc, nie czytało mi się źle. Jednak ja już troszeczkę w tym fandomie jestem. I szczerze – gdyby nie to, znacznie mniej zrozumiałbym z tego fanfika. To ogromny minus ale i cecha tego typu opowiadań. Cóż, to czy opowiadanie jakkolwiek was zainteresuje jest jedynie kwestią tej jednej rzeczy. Co mocno mnie dziwi, zważając na wspomniane pierwsze miejsce opowiadania. Osoby w jury na pewno znały fandom, ale powinny uwzględnić taką rzecz w ocenie, jak to, że ktoś może go nie znać. No i jedno pytanie… czemu to nie ma tagu random?

 

Pozdrawiam!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...