Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Rock & Metal


Delfinek Keola

Recommended Posts

Rzadko się zdarza, żeby cover piosenki podobał mi się bardziej niż oryginał. Tutaj się kolesiom prawie udało, bo, wiadomo. Cięższe brzmienia. Tylko ten wokal trochę mi do piosenki nie pasuje.

7,5/10.

Dobra teraz coś ode mnie.

Dat riff!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie - jak ich zobaczyłem, to mi się nóż w kieszeni otwierał...

Ale uznałem - nie oceniamy aparycji członków zespołu, tylko ich muzykę, co nie?

Zatem przesłuchałem, i stwierdzam... kurde, to nie brzmi źle! Nawet powiedziałbym, to jest całkiem ciekawe! Instrumenty bez zarzutu, wokal też niczego sobie. Jak znajdę czas, to przesłucham ich inne kawałki.

8/10

Teraz tak z innej beczki.

Spokojniutko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Est dzięki za The Gazette gdyż nie znałem ich wcześniej o_O. A jeśli chodzi o NIN to nigdy nie przekonałem się do tego zespołu i chyba tak zostanie.Piosenka mi się nie podoba zbytnio,dla mnie jest po prostu za spokojna.No końcowa ocena to 4/10 jedynie. Jakoś tak dzisiaj ich polubiłem i spodobał mi się ten zespół,chyba zapoznam się z nimi bardziej :P.Tak wiem utwór nie jest jakiś mega ciężki ale mi się podoba,ciekawy czy ktoś ich jeszcze słucha z tego forum swą drogą :

;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Rasmus jest zespołem do którego nie udało mi się całkowicie przekonać. W tym utworze bardzo mi się podoba intro, acz narzekam na słabą muzykę przy zwrotkach. Nie jestem wielkim fanem głosu Lauri'ego,ale ten kawałek ma w sobie coś co pozwala mi dać 7/10. Hmm, ja rzucę System Of A Down - B.Y.O.B

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Jak mam byś szczery to jest to jedna z nielicznych piosenek Systemu które lubię.Mam z nią całkiem fajne wspomnienia,ogólnie utwór mi się podoba fajnie chodzi gitara,ładna perkusja,teledysk itp.No ale tak czy inaczej wielkim fanem tegoż zespołu nie jestem,jednak za ten utwór dam 6,5/10. Jak mowa o czymś znanym,ode mnie power metal i Hammerfall.Miłego słuchania życzę ^^ :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Łooo jaki scream na początku,fajne wejście za to też plus i to duży.Całkiem dobry riff,ogólnie instrumenty bardzo przyjemne dla ucha w tym utworze.Teledysk też nawet miły,a wokal fantastyczny o_o.Nie wiedziałem że jakaś dziewczyna po za Angelą Gossow umie tak genialnie śpiewać w metalu.Muszę się zapoznać z tą kapelą bo jest ciekawa,końcowa ocena wynosi mocne 9,1/10. Jak już mowa o dziewczynach w muzyce metalowej,ode mnie zespół który nazywa się Leśne Licho i też nie jest to jakiś mega znany zespół.Ja muszę przyznać że ich muzyka mi się podoba,a Wam? Łapcie i oceńcie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wokal średnio mi pasuję, niewyraźna dykcja wokalistki, ciekawi mnie jej akcent (to ukrainka? rosjanka? zasadniczo coś wschodnia europa, przynajmniej zgaduje). Klimat muzyki ciekawy, ale mało metalowych elementów. No cóż. (No i nie wiem dlaczego strasznie mi się to kojarzy z wiedźminem :D ) Daję 5/10. Jak folk metal i las to rzucam Korpiklaani - Vodka. O to utwór o genialnym przekazie merytorycznym :omnom: :

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co tu dużo mówić? Utwór żywiołowy, kapitalny wokal i te skrzypce. Może trochę za dużo razy Vodka jest powtarzane :D Swoją drogą kojarzy się z improwizowanymi wyjściami na wino z bursy. Te życie, to tempo - bardzo dobrze odzwierciedla tą sytuacje. No to może zostanę przy folku, który ostatni ciągle męczę- Falconer - The Lord Of The Blackmith

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się stało że wcześniej nawet nie słyszałem o tym zespole... Wokal za cicho, chociaż facet ma naprawdę genialny głos, zwłaszcza w wyższych partiach. Gitara za głośno, na dodatek za bardzo przesterowana i gdy gra powerchordami ciężko rozróżnić dźwięki. Basu nie słyszałem, ale słuchałem tylko raz. Mogli by w nim podbić wysokie. Perkusja może odrobinę za głośno. Utwór sprawia wrażenie jakby wszystkie instrumenty chciały być na pierwszym planie, według mnie tak być nie powinno i wokal powinien był panować nad resztą. Ale jako że większość roboty schrzanił im akustyk studyjny (współczuję), to za sam pomysł 8/10 i na dodatek do ulubionych. :rd10: Teraz ode mnie coś, co, jeżeli ktokolwiek będzie znał, przysięgam, dam mu repkę! Amerykański zespół alternatywno-rockowy i pop punkowy, mnie się wydaje że z deczka podobny stylistycznie do Offspringa.

Enjoy!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

No utwór zdecydowanie w moje gusta,jarz posłuchałem 2 razy go.Powiem tak,bardzo fajnie łączą się instrumenty i wokal,zapoznam się z tym albumem i zespołem jak będę miał trochę czasu.Muszę przyznać że tej kapeli nie znałem,a ciekawa się wydaje ^^.Końcowa ocena 10/10. Jeśli ktoś ogląda/interesuje się WWE to na pewno zna ten utwór.Polecam też inne piosenki od tegoż zespołu:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickelback, jak miło że przypomniałeś mi o tym zespole. Szczerze powiedziawszy, ja uwielbiam tą piosenkę, a jeśli coś uwielbiam, to raczej nie znajduję w tym wad, co za tym idzie, nie jestem wstanie określić co bym poprawił. Genialnie brzmią chórki w refrenie, dodają tej piosence rzadko spotykanego poweru. Mało skomplikowany riff, ale ładnie dorobili do niego perkę. Zastanawia mnie, co mieli pierwsze, melodię czy tekst... um, poprzednimi ocenami sam siebie zapędziłem w kozi róg, chyba muszę tutaj dać 9/10, biorąc pod uwagę, że moje ulubione utwory miały by po 11. Coś z niesamowitym klimatem. Amerykański zespół heavy speed power progressive metalowy.

Może tylko nie najszczęśliwiej wybrałem piosenkę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Ahh miód dla moich uszu.Ogólnie zespół legenda jak dla mnie,bardzo dużo wniósł do thrashu moim zdaniem,szkoda trochę że pozerzy ich słuchają bo to znany zespół.Cóż wolę inne albumu od Slayera,za ten utwór dam 8,5/10.

coś lżejszego z mojej strony,epicki zespół.. Szkoda że nie jest jakoś mocno znany w naszym kraju ._.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Dragonforce,kurde nie lubię tego zespołu i dla mnie są lepsze kapele z power metalu.Jednak nie powiem ostatni ich album wywiódł u mnie pozytywne emocje i miło się go słuchało.Tak sobie słucham,słucham i o dziwo przy tej piosence noga mi chodzi.Ładna perkusja to trzeba przyznać,ogólnie gra instrumentów jest jeszcze w miarę,wokal ciekawy,tekst nawet też.Jednak najbardziej podoba mi się moment od 3:30 jakoś,muszę dać te 7/10 bo innej opcji nie widzę :P.

Hihihi będą no Woodstocku 2013 już widzę tą zabawę pod sceną :3 :wrWgR: Tak czy siak,zespół dobry,znany i fajnie grają więc warto zapoznać ^^.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla mnie nie jest bombą i do tej bomby tym panom brakuje. Cóż może i kawałek dobry do śpiewania na stadionie/na imprezie po paru głębszych/do ćwiczeń... ale tak do słuchania i dzielenia się tymi dźwiękami z sąsiadami to niezbyt. Ani tekst nie powala (w ogóle daleko mu to powalania), ani wokal, ani oprawa muzyczna. Ogólnie nie słucham muzyki tego typu, w sensie, że rock bardzo rzadko z moich głośników/słuchawek się wydobywa i do tego TAKI rock, który puszcza się w najbardziej znanych stacjach radiowych. Bo to brzmiało jak taki rock. Nie zachwyciło, nie porwało 2/10

Ode mnie Dio, którego chyba nie trzeba nikomu kto kojarzy Black Sabbath przedstawiać i Rainbow In The Dark... jeden z moich ulubionych kawałków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Heh Acid Drinkers,legenda polskiej sceny metalowej i co tu dużo gadać.Naprawdę mają genialne pomysły odnośnie coverów,może i wielkim fanem tego zespołu nie jestem ale szacunek za to co robią im się należy.Zaje:yay:sty ten cover jest i co to dużo gadać.Dam 10/10 bo nieźle się uśmiałem :D.Ahh no i okładka płytki genialna.

dla mnie jeden z lepszych albumów grupy Rammstein.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...