Jump to content

Niklas
 Share

Przyszłość działu  

7 members have voted

 1. 1. Co chciałbyś/ chciałabyś zobaczyć w dziale?

  • Zaległe odpowiedzi na pytania, eventy z zapytajkami
   2
  • III Turniej Magicznych Pojedynków, nowe typy pojedynków
   5
  • Rekonstrukcję działu z przygodami, więcej elementów RPG
   1
  • Więcej gier, więcej wątków do dyskusji
   1
  • Pamiętniki postaci
   1
  • Zróbże wreszcie jakieś konkursy!
   3
  • Więcej postaci
   0
  • Coś innego (powiedz co)
   0
 2. 2. Czy sądzisz, że potrzebny jest lepszy drogowskaz/ mała reorganizacja działu?

  • Tak
   3
  • Nie
   3
  • Pomidor
   4


Recommended Posts

 • Replies 56
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

Książka! Dobre :D Może jak w podobnych tego typu zabawach... Twi znalazła odpowiednią książkę dla RD. Może niech znajdzie jakąś dla każdego z użytkowników? Problem tylko taki, że książek jest więcej niż można zliczyć :D. Chyba, że będziemy rzucali bardzo typowymi/specyficznymi, będącymi wręcz odzwierciedleniem czy symbolem danego *typu* literackiego. Co do wybierania zaklęcia: też wydaje mi się ciekawe :D. Ale to wymagałoby chyba sporej kreatywności u wymyślającego zaklęcia.

Link to comment
Share on other sites

Są. To oczywiste. Ale nie wiem czy na kreatywność znajdą czas ;D Nik! A może by jakoś połączyć przyjemne z pożytecznym? Wykorzystać jakoś twoją chęć i umiejętność robienia muzyki? Nie wiem jak miałoby to wyglądać, ale rzucam luźnym pomysłem. Może ktoś go jakoś rozwinie.

Link to comment
Share on other sites

Czy coś takiego xD. Zarzucamy tytułem książki i jej krótkim opisem, a DJ Twilight ( która sama zresztą zaczęła tworzyć muzę po przeczytaniu "101 sposobów na mix" ) stara się do niej utworzyć muzykę? EDIT: Twoje oczywiście też jest dobre :D. Ja tylko dorzucam kolejne możliwości ;p

Link to comment
Share on other sites

@Kuoth Albo i dłużej. xD Hmm... Ponownie według mnie najlepsze będzie perfidne zgapienie od systema i zrobienie ,,Wybierz swoją książkę." xD Poza tym hmm... Spell Creator? xd W sensie ktoś podaje opis rzucania czaru, a Avek wymyśla efekt. xd

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze: Chciałbym książkę, gdzie będą: i tutaj coś wymyślamy Kolejna osoba czy avek znajduje taką książkę ( lub zbliżoną ), podaje ją i życzy sobie następną :3 Najlepiej podać z krótkim opisem EDIT: - O! Albo ktoś podaje nazwę książki ( najlepiej coś znanego ), a ktoś wymyśla do niej krótką recenzję! - Albo Avatar zarzuca jakąś znaną książką ( Harry Potter czy coś ) a my po kolei ( po linijce ) piszemy jej historię/recenzję ( w krótkiej formie xD. Nie będziemy pisać x-tomów opowiadań ) na nowo :D. I patrzymy co z tego wyjdzie. - Albo ktoś rzuca: MYŚLĘ O KSIĄŻCE, GDZIE: i tutaj ją opisujemy starając się nie podawać nazwy i charakterystycznych imion czy coś. A inni ludzie starają się zgadnąć o jakiej myślimy :P. No i potem kolejna książka

Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Hmm... twilight to nie tylko książki, ale i magia, tak więc proponuję zabawę polegającą na tym, że dajemy jakąś sytuację i piszemy jak z niej wybrnąć przy pomocy magii... Nie wiem jak to nazwać xD. Nic lepszego w tej chwili do głowy mi nie przychodzi...

Link to comment
Share on other sites

Hmm... Ja bym proponował coś innego, aczkolwiek też związanego z magią. Mianowicie - prowadzący pisze krótkie, naprawdę krótkie opowiadanie opisujące skutek jakiegoś zaklęcia i okoliczności, w jakich zostało ono rzucone. Jeżeli to by było zbyt męczące, można sobie odpuścić "okoliczności" i opisywany jest sam skutek. Reszta mówi, kto z użytkowników naszego forum mógł się dopuścić takiego występku (aczkolwiek użyta magia może mieć też skutki pozytywne)

Link to comment
Share on other sites

Dobra Bronies, propozycja Vermika najbardziej mi się podoba (reszta jest zbyt... no... zbyt oczywista).

Tym nie mniej - pozwolę sobie na małą modyfikację. Zabawa polegałaby na... wymyślaniu zaklęć. Nazwa + opis działania.

Kto wie - może pozwoliłabym sobie na wykorzystanie niektórych z pomysłów przy Pamiętniczku? :)

Przykład:

"Znikająca Klacz" - Zaklęcie z księgi magicznej znajdującej się w Archiwach Canterlotu. Polega ono na zużyciu znikomej mocy magicznej do tego by... zniknąć. Ot tak - po prostu. Użytkowniczka zaklęcia znika i jest na tyle długo niewidzialna, aż nie zechce by ją odnaleziono, lub do momentu aż na coś / kogoś nie wpadnie, wytrącając się tym samym ze swojej koncentracji.

Myślę, że byłaby to fajna zabawa - można puścić wodze fantazji i stworzyć naprawdę fajne magiczne formuły, gotowe do zastosowania.

Link to comment
Share on other sites

Gdy przeczytałem post Kirary przyszło mi do głowy coś takiego:

Avatar/Regent pisałby nazwę zaklęcia, a użytkownicy dopisują co ono daje/jakie są skutki i jeżeli byłby jakiś naprawdę dobry pomysł z zaklęciem to można by dawać użytkownikowi jakieś modyfikacje. Np: (uczepię się teraz przykładu Kirary)

"Znikająca Klacz" - Zaklęcie z księgi magicznej znajdującej się w Archiwach Canterlotu. Polega ono na zużyciu znikomej mocy magicznej do tego by... zniknąć. Ot tak - po prostu. Użytkowniczka zaklęcia znika i jest na tyle długo niewidzialna, aż nie zechce by ją odnaleziono, lub do momentu aż na coś / kogoś nie wpadnie, wytrącając się tym samym ze swojej koncentracji.

I osoba, która taki skutek wymyśliła może mieć np. taki wredny kolor nicku (Zaznacz tekst wcześniej by zobaczyć tekst.)
Link to comment
Share on other sites

 • 4 weeks later...

Ponieważ widzę, że dział Twi ma lekkie problemy, proponuję literacką zabawę w stylu "napisz list do Celestii". Ludzie pisaliby paru - parunastozdaniowe listy, czego nauczyli się dziś o przyjaźni. Mogło to być coś pozytywnego, albo smutne doświadczenia. Bez wdawania się w szczegóły, naturalnie - i coś oryginalnego.

Link to comment
Share on other sites

Nagle przypomniała mi się ciekawa zabawa z innego forum, która pasuje do Twilight :P "Otwórz książkę na 55 stronie" Niby takie proste, no ale akurat na tamtym forum zabawa się przyjęła :shrug: Jak sama nazwa wskazuje polegałaby ona na tym, że ktoś otwiera jakąś książkę na 55 stronie i przepisuje pierwsze zdanie, które tam jest. Daje też autora tej książki i jej tytuł.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Ja proponuje takie zabawy: Smokologia Niekonwencjonalna -- Twilight, zirytowana niewielkim zasobem wiedzy Equestrii na temat smoków, postanowiła sama napisać księgę, która rozwieje chociaż część wątpliwości na temat tych mitycznych drapieżników. Spike ma wielkie oczekiwania co do jej prac -- jego wielkie oczy wyrażają ogromną nadzieję na poznanie siebie i swojego gatunku. Twi, nie chcąc zawieśc przyjaciela, postanawia otworzyć swój temat badań dla publiki i wspólnie przy pomocy spekulacji i faktów napisać dzieło. W tym temacie bronies debatowaliby na temat pochodzenia smoków w Equestrii, ich zwyczajów, zachowania i fizjologii. Konkursy literackie -- Twilight uwielbia czytać i dobra książka w łóżku nie ma sobie równych. By pobudzić trochę mieszkańców Ponyville, Twilight zorganizowała Konkurs Literacki, którego to uczestnicy będą ubierać w słowa temat króry wybiorą z kilku dostępnych kategorii. Ponieważ lepsze niż czytanie ksiązki jest tylko jej pisanie! W tej zabawie regularnie będzie podawanych kilka tematów dot. Equestrii (np. Jednorożce, Wiecznie Zielony Las, Jabłka) a zawodnicy będą mieli za zadanie opisanie tych rzeczy w sposób ładny i spójny. Maksymalnie 250 słów, może być wierszem, może być prozą. Przyjaźń to Zagwozdka -- wśród wielu przygód i nauk jakich doświadcza Twilight, są takie, które nadal są dla niej zagwozdką. Jak pogodzić dwa kucyki, których rodziny się kłócą od pokoleń? Czy można pomóc komuś, kto tej pomocy nie chce? Twi nauczyła się ufać swoim przyjaciołom i polegać na ich mądrości -- czas byście i Wy udowodnili, że wiecie równie wiele o przyjaźni, co oni! W tej zabawie przedstawiany byłby problem w przyjaźni, do którego uczestnicy przedstawialiby swoje rozwiązania. Mogą zadawać pytania i lepiej poznawać sytuację, by w końcu dość do wspólnego wniosku i wyciągnąć naukę o przyjaźni, o której Twilight napisze do Księżniczki wraz z podziękowaniami dla partycypantów. Zapewne jeszcze coś wymyślę potem :yay:

Link to comment
Share on other sites

Również bardzo mi się podobają te pomysły, no i mają bardziej charakter twórczo-dyskusyjny niż zabawowy, a w taką stronę z tego co wiem Kira stara się ukierunkować dział, więc mam nadzieję, że przejdą.

Link to comment
Share on other sites

Skoro Twi uwielbia się uczyć, możnaby zorganizować jakieś warsztaty? Ten pomysł już zapewne jest zbyt przegięty :twiblush: ale możnaby poświęcić kilka topików mini warsztatom, w których ochotnicy dzieliliby się swoją wiedzą z różnych dziedzin -- takich jak rysowanie, pisanie, dzierganie, programowanie, gotowanie... Twilight zapewne by się bardzo ucieszyła z kilku więcej książek i poradników do przeczytania :) no i dział może trochę by ożył :squee:

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Doznałem nagłej fali pomysłów, więc i tu coś trafi... Sci-fi okiem nauki, czyli dyskusja o tym jak podróżować w czasie, teleportować się czy tworzyć miecze świetlne bez pomocy magii. Coś w stylu programu popularno-naukowego prowadzonego przez Dr Michiyo Kaku. Zapewne jest kilka osób na tym forum, które zainteresuje tego rodzaju dyskusja/zabawa (rola avatara czy regenta, ewentualnie wyznaczonej osoby, jeśli nie opiekunowie działu, polega na podsumowaniu dyskusji na dany temat i rzucenie następnego)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 months later...

Ja dam swoja propozycje (Kurcze ale jestem szybka :ming: ) Może niech Kirara lub Niklas zaczną odpowiadać (Wiem że czasami człowiekowi się nie chce rozumiem to :D) Ale może troszkę rozruszajcie właśnie temat z odpowiedziami twi? Ja staram się gdy mam czas troszkę rozruszać tematy w dziale o Twi :)

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...
Guest CherryGrove

Widzę, że dział mojej ulubionej jednorożec stoi w miejscu, szkoda :C Najpierw przydałoby się go trochę ożywić, pokazać "światu", pozwolić innym użytkownikom, nie tylko fanom Twilight, wypowiedzieć się, pobawić. Więc można by na początek zapożyczyć zabawę z innych działów, a mianowicie quiz. Quiz z wiedzy o Twilight, jej otoczeniu, rzeczy, których nie widać na pierwszy rzut oka, te tematy zawsze są żywe. Później można pomyśleć o grach tematycznych, nie wiem czy coś takiego jest już na forum ale można by było stworzyć temat "Kronika Ponyville" lub Equestrii i każdy dopisywałby po 2 zdania lub więcej, powstałaby historia Equestrii, oczywiście nie musiałaby być zgodna w 100% z serialem, byleby miała sens (bez walk Sombra vs Chrysalis vs NMM vs Discord...). Myślałem także nad tematem pt. "Napisz list do Księżniczki Celestii" gdzie Avatar TS wymyśliłby jakąś losową sytuację z morałem a zadaniem byłoby napisanie listu wraz z nauką płynącą z tej sytuacji. Ogólnie to smutne, że główna bohaterka i mój ulubiony kucyk ma nieaktywny dział :C Trzeba coś z tym zrobić! Jako, że temat jeszcze nie zniknął liczę na komentarze do moich pomysłów ^^ :hug4:

Link to comment
Share on other sites

 Share


Discord Server

Przydatne Linki

 • Regulamin Forum
 • Ogłoszenia
 • Ekipa Forum
 • Złóż Podanie

Partnerzy

 • For Glorious Equestria
 • Bronies Polska
 • Bronies na DeviantArcie
 • 6pony
 • Klub Konesera Polskiego Fanfika
 • Kącik lektorski Bronies Corner
 • Lailyren Arts
×
×
 • Create New...