Skocz do zawartości

Wojna - Sombra kontra my!


Lunaris

Recommended Posts

(Ekhem. Ja rozumiem, walka trwa i gorąco jest, ale może z łaski swojej poczekacie na moją reakcję? Bo szans obrony zero, kiedy mogę wejść na forum z raz lub dwa dziennie. Dzięki za zrozumienie. Koniec imprezy, wygraliście, bo nie mam czasu się bronić. Wstrzmymuję zatem akcje ZRR. Skupmy się na tworzeniu nowej sesji. Możecie na potrzeby gry uznać, że Sowieci wycofali się niespodziewanie z planety, uznając kolonizację za zbyt kosztowną.)

 

(Arcek, założyłeś sobie, ze twoje pojazdy są lepiej uzbrojone. ZAŁOŻYŁEŚ. Czyli pewien nie jesteś. To jest bolączka sesji, nie znamy nawzajem swojej technologii i dlatego nie możemy efektywnie prowadzić działań wojennych. Jestem za jakąś rozpiską technologii dla każdej nacji w nowej sesji, by było wiadomo kto jest na jakim stadium.)

 

(Negocjacje nie przyspieszają o miesiąc, dlatego myślę, że na czas paktowania wchodzi się w "wojenny" tryb postów. To jest zdecydowanie lepsze rozwiązanie i logiczniejsze.)

Link do komentarza

(spoko, rozpiskę mogę dać w nowej sesji. a co do obecnej gry rozumiem że powoli ją zatrzymujemy?)

(*na potrzeby sytuacji*  

Podmieńcom udało się uwolnić. ZRR i sombraland wycofały swoje wojska z changei, więc ja wykonałem swoje zadanie. Statki GDI wycofały się pozostawiając za sobą niewielką stacje, nie mającą związku z tą wojną.)

(i tak to mniej więcej wygląda jeśli chcesz nadal masz szanse coś zrobić, a podmieńcy nie chcą zniszczyć ZRR tylko chcą odzyskać wolność.)

(co do nowej sesji to: mapka ustalona, państwa niemal rozdane, czas już prawie ustalony, a ogólny zapis regulaminu utworzony więc wszystko jest na dobrej drodze.)

Link do komentarza

(W takim razie i ja wstrzymuję akcję.

Dobra, czyli mamy cały komintern i państwa osi, przynajmniej główne mocarstwa. Pozostają alianci bez USA, potem potęgi regionalne i cała reszta - ale kto chciałby grać Norwegią?

Co do negocjacji - dobry pomysł.

Propozycja regulaminu:

1. Gramy państwami autentycznymi z roku 1936; mile widziana znajomość realiów. Państwa "zaklepane" będą wymienione w 1. poście.

2. Ograniczenie OP.

3. Posługujemy się tą mapą: http://maps.ederon.net/hoi2iom.aspx

4. Pamiętajcie, dzieci - zdrowy rozsądek w graniu to podstawa. Nie zbudujemy np. bomby atomowej w 1939.

5. Czas gry - w czasie pokoju 1 miesiąc/post, w czasie wojny 1 godzina (coś się dzieje) lub 1 dzień (nic się nie dzieje)/post. W razie negocjacji przechodzimy na tryb "wojenny"

6. Nad przebiegiem rozgrywki powinien czuwać GM - ale tego nie mamy...

7. Państwa (poza Włochami i Abisynią) wchodzą do gry ze zdemobilizowaną armią.

8. Gra startuje 48 godzin od założenia nowego tematu, by chętni mieli czas na dołączenie.)

Link do komentarza

(Właśnie, kwestia historii. Rozumiem,że logicznie będzie na przykład pilnowanie, by nikt sobie jeszcze przed wojną atomówek nie robił, ale jak to będzie z wiernością realiom poza tym? Co z upadkiem Trzeciej Rzeszy, czy później ZSRR? Pytam dla formalności, bo kiepsko starać się jakoś, gdy twoje państwo i tak zniknie. Uważam, ze mistrzem powinna być osoba znająca się na rzeczy, mająca czas i chęci. I co z dyspozycyjnością? Ja na przykład mogę wejść raz na chwilę, może jak się poszczęści to na dłużej lub dwukrotnie. Co do reszty regulaminu, pełna akceptacja.)

Link do komentarza

(Co do... a, chrzanić nawiasy, i tak już nie gramy.

Co do historii - trzymamy się realiów początkowych, poza tym kierujemy się logiką. Wiadomo, że np. wojna domowa w Hiszpanii i tak wybuchnie, ale np. komputer może Niemcami wygrać pod Stalingradem, ja mogę odnosić sukcesy w Afryce, Francja może nie upaść w 1940 etc. Coś jak np. w serii Europa Universalis/Hearts of Iron.

Co do dyspozycyjności - myślałem nad reaktywacją kolejki postów.

 

Salar Visari - nie przypominam sobie, by sowieci mieli odpowiednich naukowców do badań nad abombą. Polegali głównie na swoim wywiadzie w USA, w mniejszym stopniu schwytanych naukowcach niemieckich.

Co do Japonii/Korei - nie wiem, czy dobrze zrozumiałem, ale faktycznie, surowce nie będą twoją mocną stroną. Za to mogę cię uspokoić, że będziesz miał na starcie Koreę, Tajwan, marionetkowy rząd Mandżukuo (tak to się pisze?) i będące pod twoją bezposrednią kontrolą tereny między Mandżurią a chińską prowincją bodajże Szansi.

Link do komentarza

O.o Jezus Maryjo Święta Celestio i Luno Wspaniała! Ktoś odważył się zagrać Polską! Brawa!

tumblr_mcz617rSy01r38j04o1_500.gif

 

Powodzenia!

(Wbrew pozorom Polska ma spory potencjał; odpowiednio przygotowany i użyty może pozwolić jej na wyrównaną walkę 1 na 1 zarówno z ZSRR, jak i z Rzeszą. Wprawdzie prawdopodobnie będziemy po przeciwnych stronach barykady, ale, na miłość boską, proszę cię - wygraj.

Mała porada - wbrew pozorom na dyplomacji Polska może sporo ugrać.)

Edytowano przez Gandzia
Link do komentarza

Kolejność alfabetyczna.

1. arceus (WB)

2. Gandzia (una bella Italia)

3. komputer (III Rzesza)

4. Po prostu Tomek (Sawieckij Sajuz)

5. Regem Nocte (Polska, biało-czerwoni)

6. Salar Visari (Nippon! Banzai!)

7. Wolfast (Junajted Stejts of America - lepiej?)

Edytowano przez Gandzia
Link do komentarza
  • 2 weeks later...

ach wybaczcie moje natręctwo ale jako że nowa wojna (w zasadzie tu) trochę się przeciąga jestem za jako takim dalszym pociągnięciem tej luźnej rozgrywki tak tylko aby się nie nudzić czekając na posty innych i aby tak od razu wojna nuklearna nie wybuchła (żeby odreagować niektóre sytuacje). 

Link do komentarza

Dobra czyli od nowa:

Jest rok 2000 (tak mniej więcej) w tej rajskiej krainie zwanej Equestrią wszystkim żyło się dobrze i lekko, ale nie wszędzie tak było...

Sombraland i Changea nie mogły się pochwalić tak dobrą sytuacją, oba kraje patrzyły na siebie jako potencjalnych podanych. Wojna jest niemal pewna.

(ok to kto jest kim i po której stronie? -szansa aby zmienić)

Link do komentarza

To luźny temat więc raczej nie... na ten przykład ja dowodziłem pięcioosobowym oddziałem służącym po stronie Changei (i nie małą armią, ale ze szczerą niechęcią) a w ostatnim czasie pokierowałem powstanie w Changei.

Wystarczy podać kim się jest i po której stronie. 

(drogi ppTomku pisałeś żeby dać jakąś rozpiskę sprzętu etc., moim zdaniem dobry pomysł, i tu mam pytanie dajemy taki spis broni czy nie-ale spoko to wojna i co jakiś czas coś może dojść.)

Edytowano przez arceus
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...